Windykacja – cesja wierzytelności, obsługa prawna

Windykacja

Problemy z płynnością finansową firm zaczynają się najczęściej tak samo. Od niezapłaconych na czas faktur dla klientów. Na początku małe opóźnienia, z czasem stają się coraz większe, prowadząc do zatorów finansowych w firmach, które nigdy nie miały z tym problemu. W takich momentach trzeba działać natychmiastowo, nie pozwalając aby sytuacja zaczęła się lawinowo pogarszać. Im szybciej zaczną Państwo reagować na opóźnienia ze strony klientów, tym szybciej uda się problem rozwiązać. Jednym ze skuteczniejszych narzędzi potrafiących zdyscyplinować nierzetelnych kontrahentów jest windykacja.

Vibil

System windykacji online

 • Status sprawy przez internet
 • Rozliczenia wpłat dokonanych w celu dochodzenia należności
 • Dostęp do platformy przez całą dobę
 • Wystarczy przesłać skan dokumentu z którego wynika roszczenie
Ogólna ocena

VIBIL jest nowoczesnym narzędziem informatycznym służącym do zlecania spraw windykacyjnych kancelarii prawnej. Korzystając z Platformy ViBIL mamy możliwość szybkiego i sprawnego odzyskania naszych należności od dłużników. Platforma ViBIL jest przeznaczona dla mikro, małych i średnich firm, które dzięki niej mogą przez 7 dni w tygodniu, przez 24h na dobę zarządzać swoimi wierzytelnościami.

E-Kancelaria

Kredytowe koło ratunkowe

 • Pomożemy odzyskać Twoje pieniądze
 • Masz kredyt we frankach?
 • Straciłeś pieniądze na polisolokacie?
 • Spłaciłeś kredyt przed czasem?
Ogólna ocena

E-KANCELARIA GRUPA PRAWNO-FINANSOWA to kredytowe koło ratunkowe dla osób dochodzących roszczeń finansowych od banków w sprawach kredytów frankowych. Eksperci firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży finansowej i prawnej, a także wiedzę na temat większości produktów finansowych, które były oferowane przez banki i towarzystwa ubezpieczeniowe. W obsłudze sprawy windykacyjne, na różnych etapach postępowania: polubowne, przedsądowe, sądowe, egzekucyjne. Skuteczne rozwiązania we właściwym czasie, na korzystnych warunkach. Kompleksowy zakres usług. Duża elastyczność.

Centrum Oddłużeniowe - dla osób z problemami finansowymi

Pozbądź się komornika

 • Analiza historii kredytowej
 • Plan naprawczy
 • Upadłość konsumencka
 • Sprzeciw od nakazu zapłaty
Ogólna ocena

CENTRUM ODDŁUŻENIOWE to oferta skierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych jak i firm. W oparciu o wnikliwą analizę potrzeb Klientów firma proponuje kompleksowe rozwiązania dotyczące uporządkowania trudnych i zawiłych przypadków związanych ze sferą finansową osób oraz firm zgłaszających się do Centrum Oddłużeniowego. Pozbądź się windykatora, komornika i problemów finansowych.

Kancelaria Finfocus

Upadłość konsumencka

 • Całkowite oddłużenie
 • Uwolnienie spod zajęcia komorniczego
 • Możliwość zawarcia układu z wierzycielami
 • Zawieszenie postępowań egzekucyjnych
Ogólna ocena

KANCELARIA FINFOCUS oferuje usługę upadłości konsumenckiej dla osób znajdujących się w spirali długów. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej pozwoli na: całkowite oddłużenie, uwolnienie emerytury, renty czy wynagrodzenia spod zajęcia komorniczego, możliwość zawarcia układu z wierzycielami, zawieszenie postępowań egzekucyjnych już od dnia ogłoszenia upadłości, uzyskanie środków na zamieszkanie przez nawet 2 lata przy sprzedaży nieruchomości.

Co to jest windykacja?

Windykacja to polubowne próby odzyskania wierzytelności, poprzez stosowanie różnego rodzaju narzędzi i prób kontaktu. Windykacja może być prowadzona w ramach Państwa firmy, przez wyznaczonego do tego celu pracownika, jak również może zostać zlecona na zewnątrz, firmom które tylko tym się zajmują i mają duże doświadczenie i umiejętności w tej działalności. Szczególnie trudna do realizacji potrafi być windykacja międzynarodowa.

Dlaczego? Ponieważ wymaga komunikowania się z dłużnikami w języku obcym, jak również może wymagać wcześniejszego ustalenia miejsca ich pobytu. To wszystko zajmuje sporo czasu, sprawiając że niektóre firmy po prostu rezygnują z długu, woląc skupić się na nowych zleceniach. Zapominają że należna im zapłata może zostać odzyskana w zupełnie inny sposób – korzystając z usług wyspecjalizowanych firm doradczych, które za jakiś procent długu, podejmą się jego obsługi.

Taką właśnie usługę chcemy Państwu przedstawić, zachęcając do jej dokładniejszego poznania i skorzystania z jednej z kilku przedstawionych ofert.

Jak złożyć zlecenie windykacji?

Dla kogo jest ta oferta adresowana? Do wszystkich firm, które mają jedną, kilka lub znacznie więcej nie zapłaconych faktur, wystawionych swoim klientom. Niezależnie czy klient jest polski czy zagraniczny, istnieją mechanizmy prawne, pozwalające zwiększyć szansę na odzyskanie długu. Czasami windykacja może być czasochłonna, z uwagi na konieczność ustalenia wielu faktów.

Nie należy się jednak poddawać, ponieważ zawsze na końcu tej drogi czeka nagroda w postaci odzyskanego długu, nierzadko powiększonego o bardzo duże odsetki karne. Czy podejmują Państwo wyzwanie odzyskania należnych sobie pieniędzy? Jeśli tak, konieczne będzie skompletowanie wszystkich dokumentów, związanych z Państwa dłużnikiem lub dłużnikami.

Co należy przygotować? Jeśli istnieją to wypełnione zlecenia, korespondencja, kopie faktur, potwierdzenia ich wysłania drogą pocztową lub elektroniczną i wszystkie inne dokumenty, które były generowane na drodze do polubownego odzyskania długu. Mogą to być przed sądowe wezwania do zapłaty, jak również wiadomości elektroniczne, ponaglające do zapłaty wierzytelności. Każdy z tych dokumentów może się okazać bardzo cennym dowodem na drodze do sądowego odzyskania długu.

Na początku pozwoli jednak windykatorom lepiej poznać specyfikę problemu i przygotować listę argumentów, które mają przekonać dłużnika aby sam z własnej woli wypełnił swoje finansowe zobowiązania.

Aby firma windykacyjna mogła przystąpić do wykonywania pracy, należy z nią podpisać umowę. Zlecenie będzie obejmowało wszystkie najważniejsze informacje dotyczące długu, a także kosztów i wynagrodzenia dla windykatorów. W przypadku nieodzyskania długu, klient najczęściej nie płaci ani złotówki. Natomiast jeśli windykacja się powiedzie, to wynagrodzenie będzie stanowiło określony procent odzyskanej kwoty.

Średnio jest to od 10 do nawet 50 procent, zależnie od wielkości długu, trudności związanych z jego odzyskaniem i innymi warunkami, które były indywidualnie zawierane z klientem.

A co jeśli windykacja trwa za długo?

Czasami zdarzają się takie sytuacje, że windykacja może trwać zbyt długo i wierzyciel jest w stanie zadowolić się tylko częścią długu, resztę pozostawiając komuś innemu, kto samodzielnie będzie zajmował się jego odzyskaniem. To bardzo częsta praktyka, stosowana przy trudnych długach, których windykowanie może zająć sporo czasu. Nie brakuje jednak na rynku firm, które są skłonne je odkupić. Fachowo nazywa się to cesja wierzytelności i jest to dobry sposób, aby szybko odzyskać przynajmniej część sumy i móc dalej prosperować. Całą resztą będzie natomiast zajmować się już firma, która zgodziła się na odkupienie długu.

Z jakim procentem odsprzedaży można się liczyć, jeśli cesja długu dojdzie do skutku?

To również jest kwestią ustalaną z firmą windykacyjną. Czasami jest to 50 procent, czasami mniej, a innym razem więcej. Niekiedy dłużnicy są dobrze znani firmom windykacyjnym i specjalnie gromadzą oni większą ilość niezapłaconych faktur, aby odzyskać dług za jednym razem. Taki sposób działania często jest niemożliwy do realizacji dla pojedynczych wierzycieli, a sprzedaż długu pozwala im odzyskać przynajmniej jakąś część długu, umożliwiając dalsze funkcjonowanie na rynku.

Czy cesja wierzytelności to rzecz dopuszczalna prawem?

Oczywiście że tak. I dłużnik nie ma w tej sprawie nic do decydowania. Wierzyciel sam określa komu i na jakich warunkach chce sprzedać długu, z tym zastrzeżeniem nie nie daje to nowemu wierzycielowi żadnych praw, aby dług ten powiększać o nic więcej, niż tylko odsetki ustawowe. Jeśli mają Państwo w swojej firmie takie długi, warto już teraz pomyśleć o tym, jak skutecznie je odzyskać. Z pewnością pomocny może być w tym ranking, który prezentujemy na naszych stronach.

Pozwala on poznać dokładne warunki na jakich funkcjonują firmy windykacyjne, oraz jakiego typu długami są zainteresowanie.

Nie każda bowiem firma windykacyjne chce kupić każdy dług. Niektóre z nich mogą unikać długów wygenerowanych w różnych branżach, takich jak usługi lub handel, podczas gdy inne specjalizować się będą tylko w ich. Co więcej, często również istnieje minimalna wysokość niezapłaconej faktury, którą taka firma może być zainteresowana. Zwykle będzie to kwota 1.000 złotych.

Dlatego mając jedną fakturę dłużnika opiewającą na wartość 300 złotych, lepiej zająć się windykowaniem jej samodzielnie, ewentualnie skierować sprawę do e-sądu lub skierować sprawę na normalną drogę sądową i odzyskać swój dług w postępowaniu komorniczym.

Jak uchronić się przed długami – wywiad gospodarczy

Czasami można się uchronić przed tarapatami finansowymi, nie podejmując współpracy z firmami, których wiarygodność finansowa nie jest pewna. Wywiad gospodarczy to jedna z ciekawszych usług, oferowanych przez firmy windykacyjne. Zajmują się one dokładnym zbadaniem rzetelności firmy, z którą zamierzamy podjąć współpracę. Analizują jej wcześniejszą działalność, sprawdzają czy istnieją jakieś długi i patrzą na jej działalność pod każdym kątem.

Ma to pozwolić uchronić klienta przed wpadnięciem w duże problemy finansowe, jeśli zrealizuje zlecenie i nie doczeka się zapłaty za fakturę. Wywiad gospodarczy może być przeprowadzony na zlecenie każdej firmy i dotyczyć jej kontrahenta krajowego lub zagranicznego.

Coraz więcej firm decyduje się na taką usługę, szczególnie jeśli w grę wchodzą kosztowne zlecenia dla nieznanych do tej pory firm. Wywiad gospodarczy w zależności od sytuacji jest czynnością czasochłonną, dlatego należy zamówić go odpowiednio wcześnie. Uzyskane w ten sposób dane przedstawiane są klientowi w postaci czytelnego raportu, popartego dowodami, które udało się zgromadzić. W Polsce wywiad gospodarczy zadomowił się na dobre, nie tylko w firmach prywatnych, ale również sektorze rządowym.

Ministerstwa, a także podległe mu jednostki administracji publicznej decydują się zamówić wywiad gospodarczy, jeśli chcą wyłonić zwycięzcę przetargu.

Pozwala to już na samym początku wyeliminować firmy, które działają nieuczciwie i dzięki temu mogą oferować zaporowo niskie ceny. W rzeczywistości może się to odbywać kosztem nielegalnie zatrudnionych pracowników lub przez nie odprowadzanie należnych im składek na ubezpieczenia. Jeśli również i Państwo mają w perspektywie podjęcie współpracy z firmą, która pozostaje dla Was zagadką, warto dokładnie ją sprawdzić. Szczególnie jeśli w grę mają wchodzić duże pieniądze.

Firmy windykacyjne przeprowadzą wywiad gospodarczy solidnie i rzetelnie, dzięki czemu mogą Państwo uniknąć dużych strat finansowych, chroniąc firmę przed upadkiem lub utratą dobrego imienia.

Pomoc prawna dla każdej firmy

Można śmiało powiedzieć, że tyle ile jest firm, tyle może być problemów z ich funkcjonowaniem. Szczególnie trudne do rozwiązania mogą być problemy natury finansowo-prawnej. Jak egzekwować długi, jak skutecznie działać w granicach prawa, aby przynosiło to rezultaty, ale również aby nikt nie został posądzony o nadużywanie prawa? Co można zrobić, kiedy masz poważny problem i nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc? W tym temacie również swoim doświadczeniem służą firmy windykacyjne.

Oferowana przez nich obsługa prawna może być świadczona na zasadzie abonamentu lub jednorazowo opłacanych usług.

Komu najbardziej taka oferta może przypaść do gustu? Z pewnością tym wszystkim firmom, które często zmagają się z niesłownymi dłużnikami, przez długi czas zwlekającymi z płaceniem za faktury. Windykacja sama w sobie jest zadaniem dosyć trudnym i wymagającym sporej wiedzy oraz umiejętności rozmawiania z klientami. Odporność na stres, determinacja i wiedza na temat tego, jak wywoływać wpływ na rozmówcę.

Pracownicy profesjonalnych firm windykacyjnych zajmują się tym na co dzień, mając dużą wprawę i doświadczenie w tym temacie.

Warto z nimi współpracować, nawet jeśli ma to być obsługa i pomoc płatna. Zaoszczędzony dzięki temu czas może zostać w Państwa firmie przeznaczony na zupełnie inne, bardziej konstruktywne działania, dzięki czemu długi nie będą już tak wielkim zagrożeniem dla istnienia waszej firmy. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym rankingiem firm windykacyjnych.

Został on starannie przygotowany w oparciu o ogólnie dostępne informacje, pozyskane z internetu i zweryfikowane bezpośrednio w firmach, które w tym miejscu prezentujemy. Nawiązanie z nimi współpracy może być pierwszym krokiem do tego, aby pozbyli się Państwo swoich trudnych długów.

Komentarze są wyłączone.

error: