Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne. Podróżowanie zalicza się do jednych z największych przyjemności w życiu. Niestety jest też związane z pewnymi zagrożeniami. Od zagubienia i uszkodzenia bagażu, poprzez zachorowania i wypadki w innych krajach, aż po organizację skomplikowanych transportów z daleko położonych krajów. Będąc w podróży, często mamy ograniczone możliwość zadbania o własne interesy. Bariera językowa, brak znajomości zasad panujących w danym kraju i wiele innych przeszkód, które mogą nas spotkać w podróży zagranicznej. Aby podróżować wygodnie, bezpiecznie i bez stresu, polecamy ubezpieczenia turystyczne. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Za stosunkowo niewielką cenę – od kilkudziesięciu do stu złotych, mogą Państwo wykupić pełen pakiet ubezpieczenia na podróż wakacyjną lub biznesową.

Zapewni ona Państwu zwrot kosztów leczenia w innym kraju, a także wypłaci odszkodowanie za zagubiony lub uszkodzony bagaż. Ubezpieczenie takie może również pokrywać koszty transportu medycznego z zagranicy od kraju zamieszkania. O takiej opcji powinny pomyśleć szczególnie osoby, wyruszające w zagraniczne podróże na narty. Właśnie wtedy ryzyko wystąpienia kontuzji i urazów kończyn jest największe.

Ubezpieczenia turystyczne są łatwo dostępne u niemal każdego ubezpieczyciela

Towarzystwa często przygotowują ciekawe promocje, szczególnie przed okresem wakacyjnym. Zanim jednak wybiorą Państwo ubezpieczenie dla siebie, koniecznie należy zwrócić uwagę, jaka jest maksymalna wysokość świadczenia i jakie są warunki jego otrzymania. Przykładowo, zwrot kosztów leczenia za granicą, będzie możliwy tylko po przedstawieniu faktur dokumentujących poniesione wydatki i wtedy, jeśli pomoc medyczna została udzielona przez Państwowe placówki służby zdrowia.

To oczywiście tylko przykładowe obwarowania, które zostały dokładnie opisane w OWU każdej polisy ubezpieczeniowej. Poświęciliśmy wiele czasu, aby wybrać dla Was naszym zdaniem najlepsze ubezpieczenia turystyczne na rynku. Takie, dające pewność komfortowego podróżowania i nie martwienia się o wypadki i wydatki.

W wielu krajach europejskich, posiadanie ubezpieczenia turystycznego jest standardem, regulowanym przepisami prawa

Dotyczy to na przykład naszych południowych sąsiadów. Tam, turyści i narciarze mają obowiązek posiadania takiej polisy. To właśnie ona będzie pokrywała koszta ewentualnej akcji ratowniczej, prowadzonej przez służby górskie, straż, policje i pogotowie ratunkowe. W Polce takie ubezpieczenie nie jest jeszcze zbyt popularne. Natomiast musimy pamiętać o tym, że dobrze jest je mieć, jeśli wybieramy się na wakacje do innego kraju.

Jeśli nie dopełnimy tego obowiązku, może się okazać w razie jakiegokolwiek wypadku, spotka nas konieczność samodzielnego opłacania wszystkich kosztów. A za granicą, w krajach w których obowiązuje euro, będą one kilkukrotnie wyższe od tych w Polsce. Zestawiając to z ceną polisy turystycznej, która wynosi zwykle kilkadziesiąt złotych, z pewnością nie jest to kosztem, którego nie dałoby się unieść i wpisać w domowe wydatki.

Ubezpieczenia turystyczne mogą być również oferowane przez organizatorów grupowych wyjazdów – biura podróży

W takim przypadku ubezpieczenie takie przybiera postać polisy grupowej, obejmującej wszystkich uczestników. Będąc chronionym taką polisą, otrzymasz od organizatora specjalną wizytówkę, z wypisanymi numerami alarmowymi, pod którymi uzyskasz niezbędne informacje dotyczące sposobu udzielenia pomocy. O ubezpieczeniu turystycznym nie wolno również zapominać, kiedy samodzielnie planujesz wakacje dla siebie i swojej rodziny.

Wówczas taką polisą powinien zostać objęty każdy z uczestników takiej wyprawy, bez względu na wiek. Zależenie od ubezpieczyciela, będzie to oznaczało konieczność wykupienia osobnej polisy dla każdej osoby lub będziesz mógł skorzystać z polisy grupowej, która w całości obejmie twoją mini grupę. W tym drugim przypadku można zwykle uzyskać znacznie lepsze ceny, o czym możesz się przekonać analizując nasz ranking ubezpieczeń turystycznych na naszej stronie również będziesz mógł złożyć potrzebne wnioski o uruchomienie takiego ubezpieczenia.

Komentarze są wyłączone.

error: