Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia majątkowe. Mieszkanie, dom i jego wyposażenie – to najczęściej stanowi największy majątek naszego życia. A skoro tak, to należy mu się odpowiednia ochrona. Ubezpieczenia majątkowe wymyślono po to, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa w najbardziej stresujących momentach życia. Kiedy twoja nieruchomość zostanie okradziona lub zniszczona w wyniku powodzi, pożaru lub innych zdarzeń losowych. Ubezpieczenia majątkowe wypłacą wtedy pieniądze, w wysokości równej poniesionym stratom. Tak samo jak w pozostałych przypadkach umów ubezpieczeniowych, polisy majątkowe mogą być rozszerzone o dużą ilość dodatkowych wariantów. Uszkodzenie szyb, przepięcia elektryczne, ubezpieczenie OC – np. na wypadek zalania wodą sąsiadów, a także mnóstwo pozostałych przypadków wystąpienia szkód, które mogą się pojawić w ciągu wszystkich lat użytkowania nieruchomości.

Co zrobić, aby uzyskać najlepsze ceny składek ubezpieczenia majątkowego?

Jest kilka sposobów, aby obniżyć wysokość rocznej składki. Najkorzystniejsze zniżki mogą uzyskać osoby, u których ryzyko wystąpienia szkody jest najmniejsze. Można to osiągnąć instalując w swoim domu instalacje alarmowe, wynajmując ochronę lub montują atestowane drzwi antywłamaniowe. Aby poznać wszystkie warunki uzyskania korzystnej składki, warto złożyć wniosek do wybranych towarzystw ubezpieczeniowych lub skorzystać z przygotowanych przez nie, wygodnych kalkulatorów online.

Nikt z nas nie może przewidzieć, czy w kolejnych latach nie spotka go groźne zdarzenie związane z domem lub mieszkaniem. Stare porzekadło mówi: „przezorny zawsze ubezpieczeniowy”. W przypadku majątków o dużej wartości, jak najbardziej należy się do niego stosować. Ubezpieczenie majątkowe pozwala nie tylko bezpiecznie spać, ale również w spokoju odpoczywać na wakacjach, bez obaw o to, że w razie włamania stracimy zgromadzone w domu sprzęty i wyposażenie.

Polecamy wybrać najlepszy dla siebie wariant ubezpieczenia majątkowego, oferowanego przez firmy z rankingu na naszych stronach. Możliwość szybkiego wyliczenia składni i złożenia wniosku online, to jeden z kilku atutów, którymi wyróżnia się nasz serwis.

Czy ubezpieczenie majątkowe w każdym przypadku zapewnia wypłatę odszkodowania, kiedy wystąpiło zdarzenie, wchodzące w zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela? Niestety nie. W niektórych przypadkach, do wypłaty odszkodowania może być konieczne przedstawienie zaświadczenie o wykonaniu przeglądów kominiarskich lub instalacji gazowych. Jest to potwierdzeniem, że stan budynku był właściwy i do wypadku nie doszło z powodu zaniedbania użytkownika lub właściciela, ale w efekcie sytuacji niezależnej od nich.

Dlatego zawsze należy dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, w których opisane są obowiązki ubezpieczonego, których spełnienie umożliwia dopiero wypłatę odszkodowania. Tak wygląda polityka wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych i nie jest ona spowodowana chęcią czynienia pod górkę klientom, ale tym aby nie dochodziło do nadużyć i wymuszeń wypłaty odszkodowania, na przykład przez celowe utrzymywanie złego stanu technicznego budynku lub instalacji.

Ubezpieczenia majątkowe nieruchomości będą również potrzebne, kiedy posiadamy kredyt hipoteczny

Ubezpieczenie takie posiada wówczas cesję na bank. Co to oznacza? Że w sytuacji, w której będzie miało dojść do wypłaty odszkodowania, zostanie ono wypłacone nie użytkownikowi, ale właśnie bankowi, który wyłożył swoje pieniądze na kredyt, za który go zakupiliśmy lub wybudowaliśmy. Nie oznacza to oczywiście, że uszkodzone mieszkanie będziemy musieć spłacać z własnej kieszeni. Bank udostępni nam kwotę odszkodowania na potrzeby przeprowadzenia remontu.

A jeśli konstrukcja budynku uległa uszkodzeniu i nie nadaje się do zamieszkania, ubezpieczenie zostanie przeznaczone na spłatę pozostałej części kredytu, a reszta zostanie przekazana właśnie tobie. Niewątpliwie obowiązek posiadania ubezpieczenia majątkowego, jest korzystniejszą stroną kredytów hipotecznych. Takie ubezpieczenie może chronić klienta banku nawet wbrew jego woli. O korzyściach takiego działania, przekonuje się on zazwyczaj wtedy, kiedy już doszło do poważnego wypadku lub awarii w mieszkaniu.

Dobrych ubezpieczeń majątkowych szukaj w naszym serwisie.

Komentarze są wyłączone.

error: