Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne. Samochód jest jednym z narzędzi, które wykorzystujemy w codziennym życiu. Dla wielu z nas, jest to podstawowy środek zarabiania pieniędzy. Pojazdy ułatwiaj nam życie, pozwalają na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce, oferując przy tym wygodę i bezpieczeństwo. Jednak użytkowanie samochodu to również odpowiedzialność i ryzyko wystąpienia wypadku. Aby nie ponosić z tego tytułu olbrzymich kosztów, wymyślono ubezpieczenia komunikacyjne. Są to ubezpieczenia przeznaczone dla kierowców i właścicieli pojazdów, występujące w kilku odmianach.

Link4

Ubezpieczenia komunikacyjne

  • Roczna nawigacja NaviExpert
  • Holowanie auta do 100 km
  • Samochód zastępczy do 3 dni
  • 7% zniżki za zakup polisy online
Ogólna ocena

LINK4 ubezpieczenia komunikacyjne, oferuje swoim klientom zakup polisy bez wychodzenia z domu przez Internet lub telefon, nowe pakiety assistance oraz pomoc drogową w 30 minut.

Najczęstszą formą ubezpieczenia komunikacyjnego jest ubezpieczenie OC – odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obowiązkowe dla każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu. Ubezpieczenie OC zabezpiecza interesy osoby pokrzywdzonej, chroniąc ją przed stratą finansową, spowodowaną w kolizji lub wypadku przez innego użytkownika drogi.

Wypłata z OC może zostać przeznaczona na naprawę samochodu, pokrycie kosztów holowania, wynajmu pojazdu zastępczego, ale również pokrycie kosztów leczenia osób, które zostały ranne w takim wypadku. Różne towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różne wyliczenia cen składek, dla osób chcących wykupić ubezpieczenie OC. Wiek, długość posiadania praw jazdy, liczba szkód w historii i wiele innych czynników, mogą decydować o tym, jak wysokie składki ubezpieczenia OC, będą musieli Państwo zapłacić.

Kolejną formą ubezpieczenia są ubezpieczenia auto casco AC i asisstance

Są one skierowane do posiadaczy samochodów i oferują im pokrycie kosztów naprawy, a także opłacenie dodatkowych usług pomocy drogowej. Ubezpieczenia komunikacyjne mogą być rozszerzane o kolejne pakiety, jak np. NNW – ubezpieczenie od skutków następstw nieszczęśliwych wypadków. Takie ubezpieczenie jest bardzo przydatne, jeśli odniesiesz uszczerbek na zdrowiu. Złamana ręka, noga, uszkodzenie kręgosłupa.

Z polisy NNW otrzymasz dodatkowe świadczenie, niezależnie od odszkodowania wypłaconego z polisy OC sprawcy wypadku lub innych polis ubezpieczeniowych, które posiadasz. Na naszej stronie będziesz mógł porównać wiele różnych wariantów ubezpieczenia, przygotowanych przez różne towarzystwa.

Wypadki chodzą po ludziach

To wie każdy z nas. Możliwość uszkodzenia samochodu nie ze swojej winy nie jest jeszcze tak dotkliwa finansowa, jak bycie sprawcą uszkodzenia. Wówczas koszt naprawy pojazdu spoczywa tylko na właścicielu lub kierowcy. To wiąże się ze sporymi naprawami, które mogą być szczególnie kosztowne przy samochodach nowych, przedstawiających dużą wartość rynkową. Co wtedy zrobić, aby nie nadwyrężać swojego domowego budżetu? Nie pozostaje nic innego, jak tylko wcześniejsze wykupienie ubezpieczenia auto casco.

To bardzo dobra opcja dla każdego, kto chce spać spokojnie i nie martwić się o to, że mogą mu się przydarzyć różnego typu kosztowne wypadki, których naprawdę będzie musiał finansować samodzielnie. Odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela w pełni może pokryć wszystkie koszta, jakie są związane z koniecznością przeprowadzenia takiej naprawy. Tak właśnie działa ubezpieczenie AC, którego posiadanie jest obowiązkowe przy zakupie samochodu na kredyt lub w leasingu.

Zdrowy rozsądek podpowiada również, aby na takie ubezpieczenie się zdecydować, kiedy kupuje się nowy samochód za gotówkę.

Dla samochodów starszych, konieczność kupowania ubezpieczenie AC nie jest już tak konieczna. Niższe koszty samochodów i napraw, mogą być w wielu przypadkach spokojnie opłacone wprost z domowego budżetu. Ubezpieczyciele nie robią jednak żadnych problemów, kiedy również takie samochody chcemy objąć ubezpieczeniem AC. Jest ono zazwyczaj dostępne dla pojazdów, których wiek nie przekracza 10 lat. W tej sytuacji, kiedy samochód jest już nieco starszy, również składka ubezpieczenia AC będzie odpowiednio niższa.

Chcesz wiedzieć więcej o polisach ubezpieczeniowych? Znaleźć dla siebie najlepsze oferty, gwarantujące ci same korzyści i niewysokie stawki składek? Szukaj niezbędnych informacji w naszym rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych.

Komentarze są wyłączone.

error: