Blog

Tomasz KwiatkowskiRedaktor naczelny, z wykształcenia ekonomista, wyszukujący wszelkie nowinki z branży finansów i gospodarki.

Twisto – karta płatnicza z limitem kredytowym

TwistoFoto: Shutterstock
3 min. czytania

Limit kredytowy to coraz bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnych pożyczek, która oferowana jest przez firmy pożyczkowe. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest Twisto, nowość na naszym rynku finansowym. Z jednej strony nie jest to ani limit kredytowy w rachunku osobistym, ani karta kredytowa. Czym zatem jest Twisto? Tym zajmiemy się w poniższym artykule.

Twisto to rodzaj bezpłatnej karty płatniczej, do której przypisany jest limit kredytowy. Choć posiada niektóre cechy charakterystyczne dla karty kredytowej, to jednak jest to inny produkt finansowy. Kartą Twisto bez problemów zapłacimy w sklepach partnerskich oraz w miejscach, w których można płacić kartami Mastercard.

Jakie zalety ma karta płatnicza Twisto?

Karta Twisto przypomina kartę kredytową przede wszystkim ze względu zalety z nią związane. Różnica między tymi dwoma rodzajami kart polega m.in. na tym, że za pomocą karty kredytowej wypłacimy gotówkę z bankomatu, podczas gdy karta Twisto nie pozwala na wykonanie takiej operacji.

Największą zaletą karty Twisto jest to, że możemy z korzystać z dostępnego na niej limitu, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki. Jeśli nagle pojawią się w naszym życiu niespodziewane wydatki, to karta Twisto może okazać się wybawieniem. Co więcej, kartą możemy płacić za zakupy w obcej walucie, a kurs, po którym przeliczymy kwotę do zapłaty, będzie bardzo korzystny.

Twisto

Karta z limitem kredytowym

  • Zakupy w internecie z odroczoną płatnością
  • Zakupy w sklepach stacjonarnych z odroczoną płatnością
  • W Polsce i za granicą z korzystnym kursem wymiany
  • Bez opłat i bez odsetek
Szybka decyzja online

Wybierz, kiedy chcesz zapłacić za zakupy, możesz płacić od razu lub do 45 dni od zakupów. Bez opłat i bez odsetek.

Jak wygląda spłata karty Twisto?

Pod koniec każdego miesiąca zostanie do nas przesłane zestawienie wszystkich transakcji, jakich dokonaliśmy za pomocą karty w danym miesiącu. Jeśli uda nam się spłacić powstałe zadłużenie w ciągu kolejnych 15 dni, to nie poniesiemy z tytułu korzystania z karty żadnych opłat. W sumie wynosi on 45 dni.

Jeśli chodzi o spłatę zadłużenia, możemy zrobić to w ramach jednej, całkowitej wpłaty lub możemy zrobić to w częściach. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, będziemy musieli spłacić co miesiąc jedynie kwotę minimalną. Wówczas do naszego zadłużenia zostanie doliczony koszt wynoszący 4,5% jego wysokości.

Jak otrzymać kartę Twisto?

Uzyskanie karty jest niezwykle proste. Wystarczy w tym celu złożyć wniosek za pośrednictwem Internetu. Kartę możemy zamówić już podczas rejestracji konta Twisto Free. Na wydanie i dostarczenie karty też nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Poczta dostarczy nam ją w ciągu 2 tygodni od chwili złożenia wniosku.

Co ważne, wydanie takiej karty nie wiąże się z żadnymi opłatami. Jedyny koszt, jaki będziemy musieli ponieść, dotyczy korzystania z limitu kredytowego. Uiszczamy go w chwili spłaty zadłużenia, które powstało na karcie.

Kolejne artykuły

2 komentarze

  1. Dla mnie idealna rozwiązanie, gdy trafi się większy wydatek (przy dzieciach, to niestety częsta sprawa), a na koncie pustka. Kupuję, a płacę później, bez większych formalności czy wizyt w bankach. Najważniejsze to spłacić kartę do 15 następnego miesiąca – wtedy odroczona płatność jest zupełnie za darmo. Ja mam pensję 10 – więc akurat idealnie:)

    1. @Haidi ja też korzystam i bardzo sobie chwalę. Spłacam zawsze w terminie. Limit środków mam wystarczający – dostalam taki o jaki wnioskowałam. Apka w telefonie pozwala mieć wszystko pod kontrolą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.