8
Sty

Sprawdź bezpłatnie swój BIK, BIG, KRD i ERIF

6 min. czytania

Obecnie w celu otrzymania pozytywnej decyzji przy przyznawaniu pożyczki lub kredytu istotne jest posiadanie czystej historii kredytowej. Aby tak było, nasze dane nie powinny znaleźć się w jednej z baz dłużników, np. BIK, BIG, KRD lub ERIF. Na nasze szczęście, obecnie mamy dostęp do bezpłatnych narzędzi, które pozwolą nam sprawdzić stan naszej historii kredytowej.

Czytaj dalej

21
Wrz

Co to jest rating BIK?

3 min. czytania

Wiadomo nie od dziś, że przy staraniu się o kredyt bankowy, ważna jest odpowiednia historia kredytowa kredytobiorcy i jego zdolność finansowa. Banki, zanim zdecydują się przyznać nam kredyt bankowy, zobowiązane są do rzetelnego ocenienia ryzyka, z jakim wiąże się udzielenie nam wsparcia finansowego. Warto zatem wiedzieć, że miejscem, w którym zbierane są wszystkie istotne informacje na temat naszej historii kredytowej jest Biuro Informacji Kredytowej – czyli BIK. Dzięki zawartym w tej bazie informacjom, zostaje w znacznym stopniu uproszczona procedura związana z przyznaniem, lub odmową kredytu.

Czytaj dalej

5
Wrz

Jak możemy wyczyścić historię zapytań w BIK?

3 min. czytania

Każdy z nas, kto starała się o pożyczkę lub kredyt wie, jak trudne i czasochłonne jest to zajęcie. Składanie wniosków, które raz po raz zostają odrzucone może doprowadzić do zniechęcenia potencjalnego kredytobiorcy. Niestety mało kto pamięta, że składanie zbyt dużej ilości wniosków o kredyt może negatywnie wpływać na naszą ocenę punktową w Biurze Informacji Kredytowej – czyli w BIK.

Czytaj dalej

error: