Sprawdź swój BIK – Raport BIK

Sprawdź swój BIK

Sprawdź swój BIK. W prasie, radio i telewizji często słyszymy o informacji kredytowej BIK. Czym ona rzeczywiście jest? Do czego służy? I czy dostęp do niej ma każdy z nas? Raport BIK to bardzo wnikliwa analiza naszej przeszłości kredytowej, z rozbiciem na każdy kredyt lub pożyczkę. Jeśli przykładowo, 5 lat temu wziąłeś kredyt i spłacałeś go regularnie, za wyjątkiem jednej raty, w której nastąpił kilkumiesięczny poślizg, to informacja na ten temat jest obecna w BIK. Czy ma ona teraz znaczenie, po tak długim czasie? Trudno to ocenić, ponieważ każdy bank i każda firma pożyczkowa we własnym zakresie interpretuje raport BIK, poddając go swoje subiektywnej znaczenie.

Pakiet BIK

Pakiet BIK

 • 12 pobrań raportu BIK
 • Sprawdź historię swoich kredytów i zobowiązań
 • Sprawdź czy nie masz długów o których nie wiesz
 • Alerty BIK na 12 miesięcy
Ogólna ocena

PAKIET BIK to 12 pobrań Raportu BIK, w których sprawdzisz historię swoich kredytów i innych zobowiązań. Otrzymasz alerty BIK na 12 miesięcy, dzięki którym zostaniesz ostrzeżony o zaległościach lub próbie wyłudzenia. Wskaźnik BIK pokazujący bieżący status Twoich zobowiązań przez 12 miesięcy.

Alerty BIK

Alerty BIK

 • SMS o próbie uzyskania kredytu na czyjeś dane
 • Szybka informacja o próbie wyłudzenia
 • Można wyprzedzić oszusta
 • Powiadomienia działają 24 godziny na dobę
Ogólna ocena

ALERTY BIK to powiadomienia w formie wiadomości SMS o próbie uzyskania kredytu na czyjeś dane osobowe. Dzięki nim można wyprzedzić oszusta i dowiedzieć się o próbie wyłudzenia. Alerty działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Sprawdź swój BIK

Sprawdź swój BIK

 • Raport BIK
 • Dostęp do historii kredytowej
 • Z dobrą historią w BIK tańszy kredyt
 • Pobierz swój certyfikat wiarygodności kredytowej
Ogólna ocena

BIURO INFORMACJI KREDYTOWEJ (BIK) to instytucja, do której przesyłane są dane dotyczące historii kredytowej klientów banków, finansowych serwisów pozabankowych. BIK przetwarza i przechowuję informację przekazywane przez te instytucję o zdolności kredytowej klientów. Dlaczego warto sprawdzić Raport BIK? Dowiesz się, co banki wiedzą o Tobie, ocenisz swoje szanse na kredyt, upewnisz się, że nie ciąży na Tobie cudzy kredyt.

Można jednak domniemywać, że kilkumiesięczne opóźnienie, w kredycie sprzed kilku lat, który ostatecznie został spłacony, nie będzie miało wpływu na udzielenie decyzji negatywnej w twoim wniosku. Tak może się jednak stać, jeśli zadłużenie jest świeże, a kredyt w dalszym ciągu jest spłacany. Wówczas istnieje realna groźba otrzymania decyzji odmownej, w sprawie twojego wniosku.

Jak się upewnić, czy ocena kredytowa BIK jest dobra lub zła?

Jest na to prosty sposób, z którego może skorzystać każdy z nas i po prostu sprawdź swój bik przez serwisie wskazanym przez nas. To zarejestrowanie się w jednym z serwisów i zamówienie w nim wniosku o raport BIK. Taki raport jest generowany online, dlatego otrzymasz go w ciągu kilkunastu minut od przyjęcia wniosku. Najszybszą i najwygodniejszą drogą otrzymania raportu BIK jest droga elektroniczna. W jej przypadku dostaniesz dokument PDF na adres mailowy lub link do jego pobrania.

Raporty BIK możesz pobrać taką liczbę razy, ile tylko zechcesz. Czy coś może się w nich zmienić, jeśli nie brałeś w międzyczasie żadnych pożyczek, kredytów oraz nie składałeś wniosków o takie produkty? To zaskakujące, ale tak.

Banki same mogą składać do BIK zapytania o twoją osobę. Dlaczego to robią i czy mają takie prawo? Oczywiście że tak. Jednym z powodów, dla których banki sprawdzają Twoją osobę w BIK są działania marketingowe. Przykładowo, banki często oferują swoim klientom atrakcyjne oferty kredytów gotówkowych lub kart kredytowych przy uproszczonej procedurze. Oczywiście nie odbywa się to w ciemno, dla losowo wybranej grupy klientów. Wcale nie. Bank szczegółowo selekcjonuje takie osoby, sprawdzając ich m.in. w bazie BIK.

Jeśli informacje zawarte na twój temat są pozytywne, jest to wskazówką że warto zaproponować Ci taki produkt, a ryzyko że nie wywiążesz się ze zobowiązania jest znacznie mniejsze. Raport BIK jest więc wygodnym sposobem na sprawdzenie, czy dla banku jesteśmy cennym klientem, czy raczej nie. Znając również swoją wysoką ocenę BIK, masz znacznie większe możliwości negocjowania korzystnych warunków kredytu.

Polecamy więc sprawdzanie BIK wszystkim, którzy mają w planach zaciągnięcie kredytu hipotecznego lub pożyczki na dłuższy czas. Nawet niewielkie wynegocjowanie obniżenia marży lub prowizji, w skali kilkudziesięciu miesięcy może przełożyć się na całkiem duże oszczędności. Gdzie złożyć wniosek o raport BIK? Najwygodniej na naszej stronie, klikając w Sprawdź swój BIK. Raport otrzymasz w zaskakująco szybkim czasie.

Jak można szybko i wygodnie zamówić raport BIK?

Najlepiej korzystając z naszej strony! To wygodny, szybki i bezpieczny sposób na to, aby otrzymać kompletny raport BIK, w którym odnajdziesz wszelkie informacje kredytowe na swój temat. Przekonasz się o wysokości aktualnego zadłużenia, a także o tym, jak banki postrzegają Twoją osobę. Odczytasz to z oceny punktowej, którą każdy raport BIK posiada. Raport ma postać kilku stronicowego dokumentu, zapisanego w pliku PDF.

Jest to popularny format dla dokumentów elektronicznych, który bez problemów otworzysz na każdym komputerze, a następnie będziesz mógł go wydrukować. Informacja kredytowa pozwala Ci również czuwać nad bezpieczeństwem swoich finansów, stale monitorując czy nikt w twoim imieniu nie złożył wniosku o kredyt. Jak to sprawdzić? W raporcie BIK znajduje się specjalna sekcja, w której kryją się informacje o bankach, które wystąpiły do BIK o twój raport.

Przy każdym z takich banków znajduje się informacja, w jakim celu taki raport był im potrzebny.

Komentarze są wyłączone.

error: