Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe

Jedną z ciekawszych form pożyczania pieniędzy, są pożyczki społecznościowe. To jedna z wygodniejszych form pożyczania pieniędzy na korzystnym oprocentowaniu i przystępnych warunkach.

Na jakich zasadach działają pożyczki społecznościowe?

W głównej mierze opierają się one na zaufaniu i wiarygodności, potwierdzanej komentarzami i ocenami, wystawianymi przez pożyczkodawców. Aby móc skorzystać z pożyczki społecznościowej, należy się zarejestrować na jednym z portali, które zajmują się tego typu transakcjami. Można tam spotkać osoby, które tylko pożyczają pieniądze, jak i te, które udzielają pożyczek, zarabiając na uzyskiwanych w ten sposób odsetkach.

Przez kogo najchętniej są wykorzystywane pożyczki społecznościowe?

Z uwagi na brak sprawdzania zdolności kredytowej, przez klientów, którzy nie mogą wykazać stałego źródła dochodu, potwierdzonego dokumentami i wpływami na konto. Ma to również drugą stronę medalu. Pożyczki społecznościowe są najczęściej niewielkimi kwotami, nie przekraczającymi kilkuset złotych i zaciąganymi na bieżące zaspokojenie potrzeb lub uregulowanie innych, pilnych zobowiązań – np. pokrycie rachunków za czynsz lub media.

Pożyczki społecznościowe w Polsce nie są jeszcze tak popularne, jak w innych krajach Europy. Może to wynikać z pewnej nieufności, jaka wiąże się z pożyczaniem pieniędzy nieznanym osobom. Jednak mimo to, rynek ten wciąż staje się bogatszy o ludzi, chcących wziąć udział w tej wygodnej i innowacyjnej firmie pożyczania pieniędzy.

Czy pożyczki społecznościowe mogą być alternatywą dla pożyczek bankowych i pozabankowych?

W przypadku osób, które mają potwierdzoną wiarygodność i terminowo realizują swoje zobowiązania, na pewno tak. Jednak jak w każdym biznesie, który wymaga zaufania, w pożyczkach społecznościowych liczy się terminowość spłaty zadłużenia. To ona decyduje o tym, czy w przyszłości będą inne osoby, chcące udzielić podobnej pożyczki na równie korzystnym procencie. Jeśli zamierzają Państwo skorzystać z pożyczek społecznościowych, należy być świadom swoich możliwości w ich terminowej spłacie.

Czy pożyczki społecznościowe są propozycją godną zainteresowania?

Naszym zdaniem tak. Serwisy takie cieszą się naprawdę dużą popularnością i każdego dnia są odwiedzane przez dziesiątki nowych osób, poszukujących dostępnych metod na uzyskanie dobrze oprocentowanych pożyczek gotówkowych. Często, oprocentowanie takich pożyczek jest znacznie niższe niż wtedy, kiedy chcielibyśmy skorzystać z nich za pośrednictwem normalnej firmy, specjalizującej się w tego rodzaju produktach.

Jakie należy podjąć kroki, aby móc otrzymać taką pożyczkę?

Przede wszystkim trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem na takiej stronie. To warunek niezbędny, aby móc w ogóle myśleć o czytaniu ofert i składaniu swoich wniosków. Do przeprowadzenia rejestracji konieczny będzie komputer, dostęp do internetu oraz aktywne konto e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Od tego momentu będą mogli Państwo działać w serwisie i pozostawiać w nim swoje wiadomości.

Co więcej, w wielu przypadkach od razu będą zgłaszały się osoby chętne do tego, aby udzielić wam pożyczki. Jeśli jednak myślicie o pożyczaniu wyższych sum pieniędzy, nie jest to możliwe tak od razu, już po kilku dniach od zarejestrowania.

Konieczność budowania zaufania, to największa zaleta takich portali. Ich działalność jest bowiem oparta na subiektywnej ocenie pożyczających. By wzbudzić zaufanie do siebie, należy dbać o swoje kulturalne zachowanie na forum – sposób wypowiedzi, regularność udzielania się w wątkach, a także wykazanie się przynajmniej minimalną wiedzą, dotyczącą tego jak pożyczki społecznościowe działają. Przelew pożyczonych pieniędzy odbywa się online, na konto bankowe, którego numer również należy podać przy rejestracji.

Konto musi oczywiście być założone na ciebie i posiadać twoje dane. Nie może to być konto partnera, babci lub innej osoby. W takim przypadku pożyczka społecznościowa nie zostanie na nie przelana. Konieczne jest więc zadbanie o techniczną stronę obsługi pożyczki społecznościowej, zanim przystąpisz do aktywnych prac, związanych z jej uzyskaniem i zrealizowaniem wypłaty na swój rachunek bankowy.

Komentarze są wyłączone.

error: