Pożyczki prywatne

Mówiąc o pożyczkach, zwykle kojarzymy je z bankami. Ale nie tylko te instytucje zajmują się pożyczaniem pieniędzy firmom i osobom prywatnym. W rzeczywistości branża finansowa jest bardzo konkurencyjna i oferuje niezwykle dużo, bardzo urozmaiconych produktów. Dziś zajmiemy się właśnie takimi, które pozwalają szybko i wygodnie pożyczać różne sumy pieniędzy, bez potrzeby dostarczania dokumentów, które są wymagane w bankach. Pożyczki prywatne – bo o nich mowa. Czym są i jak działają? Kto może się o nie starać? Co zrobić aby otrzymać pożyczki prywatne o jak największej wartości?

Czym są pożyczki prywatne

Jak nazwa wskazuje, jest to pożyczka udzielana przez osoby prywatne. Mogą oni mieć zarejestrowana własną działalność gospodarczą, jak również mogą tworzyć spółki, będąc ich współwłaścicielami. Idea pożyczek prywatnych jest taka, że to właśnie firma i jej właściciele ustalają zasady, na jakich będą one przyznawane. Pewne szczegóły takich pożyczek są oczywiście regulowane odgórnie, jak między innymi maksymalna wysokość oprocentowania.

To akurat cieszy wszystkich klientów, ponieważ pozwala uniknąć problemów, związanych z uzyskaniem bardzo kosztownej pożyczki. Pożyczkę prywatną jest bardzo łatwo i szybko uzyskać. W tym właśnie tkwi jej fenomen. W bardzo dużej dostępności dla wszystkich osób, którzy tylko mają ochotę ją uzyskać. Jest kilka metod pożyczania pieniędzy od firm i osób prywatnych.

Obecnie najbardziej spopularyzowane są pożyczki prywatne przez internet. Aby móc pożyczać pieniądze w taki sposób, nie potrzebujesz nic więcej jak dostęp do internetu, a do tego konto bankowe i dowód tożsamości. Pierwszym krokiem do wykonania na drodze do szybkiego pożyczania pieniędzy jest znalezienie jednej firmy, z usług której chciałbyś skorzystać. Być może sam nie wiesz, na co zwrócić uwagę w takim przypadku.

Co jest ważne, a co mniej? Skoro oprocentowanie w większości firm jest takie same, to co będzie mogło decydować o wyborze takiej lub innej pożyczki prywatnej? Podpowiemy ci. Staraj się wybierać takie firmy, które udzielają bezpłatne pożyczki prywatne dla nowych klientów. Wówczas twoja pierwsza pożyczka będzie mogła być zupełnie za darmo. Po prostu nic za nią nie zapłacisz, ponadto że będziesz musiał oddać pożyczoną kwotę pieniędzy.

Takie pożyczki są oczywiście formą promocji dla takich firm, sprawiając że częściej się o nich mówi, a zadowolony klient ma ponownie ochotę skorzystać z jej usług.

Kolejna rzecz to maksymalna wysokość, w jakiej pożyczka prywatna może zostać udzielona. Na rynku znajdziesz zarówno takie firmy, które udzielają pożyczki prywatne o wartości maksymalnie do 2.000 złotych, jak również te, które pożyczają nawet 5000 złotych. Na pierwszą pożyczkę niestety nie uzyskasz tak wysokiej kwoty – możesz się spodziewać właśnie progu od 2000 do 3.000 złotych.

Ale jeśli w przyszłości ponownie będziesz chciał pożyczyć pieniądze w większej kwocie, będzie to łatwiejsze w tych firmach, które już cię poznały i wiedzą że terminowo wywiązujesz się ze swoich zobowiązań. Miej to na uwadze i rozsądnie planuj swoje kroki, w stronę tych firm pożyczkowych, które najpełniej mogą realizować twoje potrzeby i oczekiwania.

Pożyczki prywatne to znacznie mniej formalności

Kolejna ważna sprawa, jeśli chodzi o zdecydowanie się na pożyczki prywatne w miejsce kredytów i pożyczek bankowych. Cenisz swój czas? Lubisz załatwić wszystko od ręki, bez skomplikowanego i czasochłonnego chodzenia po urzędach. Jeśli tak, na pewno pokochasz prywatne pożyczki. Ich cechą charakterystyczną jest szybki czas wydawania decyzji kredytowej. Pieniądze mogą być na twoim koncie nawet w ciągu 15 minut od wysłania wniosku. To zależy oczywiście od kilku rzeczy.

Firmy takie pracują od poniedziałku do piątku i wtedy właśnie rozpatrywane są wnioski o pożyczki. Składając taki wniosek w weekend, będziesz musiał poczekać do poniedziałku. Ale to i tak niewiele czasu w porównaniu z tym, jak długo wydawane są decyzje kredytowe w bankach.

Poza tym firmy prywatne są mniej rygorystyczne. Jakie dokumenty będziesz musiał im przedstawić, aby uzyskać pożyczkę w oczekiwanej przez siebie kwocie? Odpowiedź na pewno cię zaskoczy. Żadnych. Dokładnie tak. Żadne dokumenty nie są wymagane, aby zostały przyznane pożyczki prywatne. Przypomnijmy natomiast jakie dokumenty należy przedkładać w bankach, aby móc oczekiwać pożyczki lub kredytu. Jest to zaświadczenie o zarobkach, zaświadczenie o zatrudnieniu, a także różnego rodzaju wyciągi z konta.

Każdy z tych dokumentów będzie musiał być dokładnie sprawdzony przez pracownika i dopiero po tym następuje analiza całego wniosku.

Podsumowując, potrzeba około tygodnia na przygotowanie decyzji w sprawie udzielenia lub nie pożyczki gotówkowej. Zestawiając z 10 minutami, które musisz poświęcić na wypełnienie internetowego wniosku o pożyczkę prywatną, ten produkt rzeczywiście okazuje się bezkonkurencyjny. Opiszmy pokrótce sam proces wnioskowania o prywatną pożyczkę przez internet. Znajdujesz firmę zajmującą się udzielaniem takich pożyczek. Nie jest to trudne, bo reklamy takich podmiotów można odnaleźć w każdym miejscu internetu.

Następnie znajdujesz formularz z wnioskiem o pożyczkę. Zwykle będzie on widoczny na stronie głównej, tak aby nikt go nie przeoczył. Jednocześnie w pobliżu takiego wniosku możesz znaleźć łatwy w użyciu kalkulator. Umożliwia on obliczenie wartości pożyczki i wysokości rat, dla różnych okresów spłaty zobowiązania. Jeśli znajdziesz dla siebie najbardziej odpowiadającą opcję, możesz przystąpić do wypełnienia formularza. Nie musisz w nim podawać nadzwyczaj skomplikowanych danych.

Wszystko co będzie potrzebne to twoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także dane z dowodu osobistego, które pozwalają sprawdzić czy rzeczywiście są to informacje prawdziwe.

Jednak na tym nie kończy się cały proces zapewnienia bezpieczeństwa pożyczkobiorcom. Niestety próby wyłudzania pieniędzy na dane ze skradzionych dowodów osobistych zdarzają się nagminnie. Aby im zapobiegać, firmy pożyczkowe stosują prosty, ale bardzo skuteczny mechanizm weryfikacji klienta. Polega on na wykonaniu niewielkiego przelewu na podane konto. W tym przelewie nie chodzi o to, aby przesłać jakąś sumę pieniędzy by ktoś się na tym wzbogacił.

Wysokość przelewu weryfikacyjnego może wynosić nawet jeden grosz, a najważniejsze jest w nim to, aby sprawdzić dane nadawcy przelewu, z tymi które zostały podane we wniosku. Dlatego wykonując taki przelew, należy go zawsze robić ze swojego konta, a nie konta bankowego kuzyna, brata lub szwagra. Jeśli takie dane nie będą zgodne, wniosek zostanie odrzucony. Dotyczy to nawet tak mało istotnych kwestii jak pomyłka w kodzie pocztowym.

Dlatego też, zanim zabierzesz się do wypełniania wniosku kredytowego, pamiętaj aby wcześniej sprawdzić swoje dane z przelewu i nie popełnić żadnej literówki podczas ich przepisywania. Jeśli prawidłowo wykonasz ten etap prac, można mówić o pełnym sukcesie!

Kiedy się dowiesz, czy pożyczka prywatna została przyznana

Po wysłaniu gotowego wniosku, na pewno będziesz się niecierpliwił w sprawie otrzymania decyzji kredytowej. Interesuje cię to, czy będzie pozytywna czy negatywna? Jak szybko zostanie ci przedstawiona? I jakiego typu wiadomości masz oczekiwać? Czy ktoś do ciebie zadzwoni z dobrą nowiną, czy może informacja zostanie przysłana pocztą? To ostatnie niemal na pewno się nie zdarzy. Firmy pożyczkowe działają obecnie wyłącznie przez internet, wykorzystując elektroniczne kanały komunikacji.

W zdecydowany sposób ułatwia to przepływ informacji. Informacja o wydaniu decyzji kredytowej jest przekazywana równolegle przy pomocy wiadomości SMS, jak również wiadomości e-mail. Ta pierwsza będzie miała raczej zwięzły charakter, z uwagi na ograniczenie do 160 znaków jednego SMS. Znajdziesz w niej informację o nadawcy wiadomości, jak również decyzję kredytową – pozytywną lub negatywną. Więcej szczegółów należy się natomiast doszukiwać w wiadomości e-mail, wysłanej na adres twojej poczty.

Tam z kolei znajdziesz szczegóły dotyczące umowy, jej wzór, a także dane dotyczące sposobu spłaty pożyczki.

To co ciebie powinno najbardziej interesować, to to w jakim terminie należy tego dokonać oraz na jaki numer konta. Informacje te najbezpieczniej jest sobie wydrukować, na wypadek przypadkowego usunięcia e-maila. Firmy oferujące pożyczki prywatne mają jeszcze jedno udogodnienie dla swoich klientów. Pozwalają one im zakładać bardzo wygodne w użytkowaniu konta elektroniczne na swoich stronach. Konta takie nie służą do realizowania przelewów, ale podglądania informacji o zadłużeniu i obecnie trwających pożyczkach.

Na takim koncie można znaleźć informacje dotyczące terminu spłaty, ewentualnych zaległości. Udostępnione są również bardzo przydatne funkcje, związane z zarządzaniem pożyczką. Pozwalają one wydłużyć termin spłaty o tydzień, dwa lub więcej, pobrać harmonogram spłaty rat czy też spłacić pożyczkę zupełnie przed terminem. Z rozwiązania tego warto na bieżąco korzystać, aby żadne istotne informacje dotyczące zadłużenia nam nie umknęły.

Po zalogowaniu się na takie konto, możliwe się również stanie otrzymywanie specjalnych ofert, przygotowanych przez firmę pożyczkową właśnie dla ciebie.

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak duża jest obecnie konkurencja na rynku. Pożyczki prywatne są dostępne w dziesiątkach różnych firm, a one starają się przyciągnąć do siebie jak najwięcej osób. Czy im się to udaje? To zależy od podejmowanych działań marketingowych. I tak, stali klienci mogą być kuszeni do wzięcia kolejnej pożyczki, poprzez zwiększenie jej kwoty.

Mogą również przystępować do korzystnych programów partnerskich i robiąc zakupy w wybranych sklepach stacjonarnych lub internetowych, cieszyć się zniżkami lub zbierać punkty, które następnie można wymienić na różnego rodzaju nagrody. Możliwości jest nieskończenie wiele, a wszystko ma na celu przekonanie pożyczkobiorców, że na rynku nie znajdą lepszej oferty na pożyczki prywatne niż ta, która właśnie jest dla nich dostępna.

Jeśli i ty szukasz dla siebie sprawdzonej i bezpiecznej oferty na pożyczkę prywatną, wiemy jak możesz ją zdobyć.

Wszystko co będziesz musiał zrobić, to sięgnąć po internetowe porównywarki. Są to specjalne serwisy internetowe, w których znajdziemy regularnie odświeżane rankingi pożyczek gotówkowych i nie tylko. Można w nich przeczytać również opinie innych osób, które do tej pory skorzystały z takich ofert i chcą się podzielić swoimi odczuciami na ich temat. Z pewnością jest to rozwiązanie warte sprawdzenia, które może przynieść naprawdę wiele korzyści każdemu, kto ceni sobie współpracę z profesjonalnymi firmami pożyczkowymi.

Komentarze są wyłączone.

error: