Pożyczki pozabankowe ranking – grudzień 2017

10 min. czytania

Stereotyp o tym, że pożyczki pozabankowe są drogie i można mieć problem z ich spłatą pomału przechodzą już w zapomnienie. W niektórych firmach, przybliżając sobie ich ofertę można uzyskać pożyczkę zupełnie za darmo, ewentualnie za niewielką opłatą balansującą np. w okolicach 10 zł, oczywiście zwykle tak bywa, zawierając umowę pożyczkową po raz pierwszy w danej firmie. Z pomocną dłonią wychodzi poniższy ranking pożyczek pozabankowych, dzięki któremu będzie można dokonać wstępnego porównania najkorzystniejszych propozycji.

Przy kreowaniu pozycji rankingu pożyczek pozabankowych najistotniejsze znaczenie miały wysokość raty, no i oczywiście możliwość zaciągnięcia zobowiązania nie wychodząc z domu, czyli za pomocą Internetu. Wytypowano wiodące firmy, które najlepiej wypadały na tle pozostałych. To właśnie w tych firmach przedstawione propozycje były najkorzystniejsze.

Hapi Pożyczki

Gdy nie możemy liczyć na dodatkową gotówkę z banku, to z dużym powodzeniem możemy starać się o stosunkowo korzystną pożyczkę w Hapi Pożyczki. Ta firma już dość długo gości na rynku pożyczkowym i z każdym rokiem pnie się coraz wyżej w rankingach. Jej dużym atutem jest to, że dodatkowe pieniądze możemy uzyskać całkowicie online, nie ruszając się z domu.

Hapi Pożyczki

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 800 zł do 25.000 zł
 • Wakacje od spłat
 • Decyzja online
 • Błyskawiczny przelew na konto
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 9,8%.

A jaką kwotę możemy pożyczyć? Od 800 zł do nawet 15.000 zł z okresem spłaty oscylującym pomiędzy 3 a 36 miesiącami. Niestety, jak w poprzednich firmach tak i w tej nasze szanse na korzystną pożyczkę maleją w momencie, gdy figurujemy w rejestrach dłużników. Kolejnym wymogiem koniecznym do spełnienia jest ukończone 18 lat.

Provident

To chyba jedna z pierwszych firm, które pojawiły się na polskim rynku z ofertą pożyczek pozabankowych. W początkowej fazie nie cieszył się zbyt dobrą opinią i to nie, dlatego, że nie udzielał pożyczek, a raczej, dlatego, że właśnie udzielał wszystkim jak leciało a następnie wykańczał swoich klientów zbyt wysokim oprocentowaniem.

Na całe szczęście ten stan rzeczy uległ już drastycznej zmianie. Oferta Providenta uległa znacznym modyfikacjom, oczywiście na lepsze.

Provident

Pożyczka samoobsługowa 5×0

 • Kwota od 300 zł do 20.000 zł
 • Czas spłaty od 3 do 48 miesięcy
 • Szybki przelew na konto
 • Wniosek przez internet
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 9,87%.

Najpopularniejsza w ostatnim czasie jest pożyczka samoobsługowa, dostępna całkowicie drogą elektroniczną. Nie ma wymogu spotykania się z kimkolwiek, ustalania czegokolwiek, jak to było nam znane z wcześniejszych produktów Providenta. Jednak bez dobrej historii kredytowej nawet w tej firmie powinniśmy się liczyć z odmową udzielenia pożyczki. A ile pożyczymy? Od 300 zł do 15.000 zł z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 24 miesiące.

Zaplo

To marka, która kryje się nieco za firmą pożyczkową Vivus. Są dość silnie spokrewnione. Zaplo również całkiem nieźle wypada w rankingach. Ta firma od kilku ładnych lat zajmuje się udzielaniem pożyczek ratalnych i do tego nawet długoterminowych. Zakres gotówki, jaki możemy uzyskać to od 1.000 zł do 10.000 zł z terminem spłaty wynoszącym od 3 do 36 miesięcy.

Zaplo

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 1.000 zł do 15.000 zł
 • Na okres od 3 do 36 miesięcy
 • Pieniądze na koncie w 15 minut
 • Pierwsza pożyczka do 15.000 zł za darmo
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 78,6%.

Swojej ofercie mają też produkt zwany pożyczką bez przedstawiania zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach. W Zaplo zostaniemy zweryfikowani w nieco odmienny sposób. Z pomocą przychodzi system Instantor, który z automatu sprawdzi rachunek ubiegającego się o pożyczkę. Żeby skorzystać z oferty Zaplo musimy mieć skończone 21 lat i czysty rachunek w rejestrach dłużników.

Aasa Polska

Tutaj też pożyczymy od 1.000 do 10.000 zł. Jednak z okresem spłaty jest tu nieco inaczej. Wynosi on od 6 do 24 miesięcy maksymalnie, a długość tego okresu uzależniona jest od kwoty, jaką pożyczamy. Aasa pożycza pieniądze osobom, które ukończyły 20 rok życia, nie są posiadaczami niechlubnych wpisów w rejestrach dłużników.

Assa

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 1.000 zł do 10.000 zł
 • Na okres do 24 miesięcy
 • Atrakcyjne oprocentowanie
 • Pieniądze na koncie w ciągu kilku dni
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 81,05%.

Coś oryginalnego, co wyróżnia tą firmę spośród innych, to, to, że chcąc uzyskać pożyczkę nie musimy być posiadaczami rachunku bankowego. Ta firma pożyczkowa używa innych możliwości tj. na przykład czeku Giro. Z tym czekiem pożyczkę bezpośrednio odbieramy na poczcie.

Rapida Money

Zamykamy ranking firm pożyczkowych na 2018 rok propozycją firmy Rapida Money. Trzeba przyznać, że ich oferta znacznie wyróżnia się od pozostałych. Począwszy od kwoty, jaką można pożyczyć, przez możliwość posiadania niekoniecznie najlepszej opinii w rejestrach dłużników a na okresie spłaty zakończywszy.

Pod tym względem to wyjątkowa oferta. Możemy mieć problem z terminową spłatą poprzednich zobowiązań czy figurują w BIK czy innych rejestrach dłużników, a być może mają na głowie nawet egzekucję komorniczą.

Rapida Money

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota do 25.000 zł
 • Czas spłaty od 12 do 60 miesięcy
 • Wymagany żyrant
 • Zła historia kredytowa nie jest istotna
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 62,41%.

Spokojnie. Wszyscy mogą skorzystać, pod warunkiem, że to chwilowe problemy z płynnością finansową i mamy pewność, że za jakiś czas uporamy się z zadłużeniem. Poza tym musimy posiadać gwaranta pożyczki.

Z tym może być gorzej, zwłaszcza, jeśli osoby w naszym otoczeniu znają naszą sytuację. Jeśli już nam się uda znaleźć gwaranta, to będziemy mogli pożyczyć od 5.000 do 25.000 zł z okresem spłaty od 12 do 36 miesięcy. To jedyna optymistyczna strona tej oferty.

Incredit

W Incredit pożyczymy mniej, więcej tyle samo, co w pozostałych firmach pożyczkowych. Niczym szczególnym się nie wyróżnia. Pożyczymy tu od 800 zł do 10.000 zł z okresem spłaty zbliżonym, albo nawet identycznym do innych i wynosi od 3 do 24 miesięcy. A kto może skorzystać z oferty Incredit?

Incredit - pożyczka na raty

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 5.000 zł do 9.500 zł
 • Na okres od 9 do 24 miesięcy
 • Bez zaświadczeń o dochodach
 • Błyskawiczna weryfikacja klienta z opcją Kontomatik
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 89,6%.

Z pewności osoba pełnoletnia, a nawet więcej, bo musi mieć ukończone 21 lat, polskie obywatelstwo, i niestety warunek, który często z banku przepycha nas do firm pożyczkowych, tutaj też musi być spełniony – czyli regularny miesięczny dochód.

Ferratum Money

Oferuje swoim potencjalnym klientom pożyczkę w kwocie od 1.000 do 10.000 zł. Czas spłaty zobowiązania jest również zbliżony do innych i wynosi od 6 do 24 miesięcy.

Ferratum Money

Pożyczka pozabankowa ratalna

 • Kwota od 100 zł do 10.000 zł
 • Na okres do 24 miesięcy
 • Pieniądze w 10 minut na Twoim koncie
 • Pierwsza pożyczka do 2.000 zł za darmo
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 160%.

A jakie warunki trzeba spełnić, aby móc skorzystać z produktów Ferratum Money? Należy mieć ukończone 20 lat i nienaganna historia kredytowa, nie możemy figurować ani w BIK ani też w innych rejestrach dłużników

Super Grosz

Już nieco inaczej wypada na tle innych pożyczkodawców. Jeśli mamy ochotę bądź potrzebę sięgnięcia po nieco większą gotówkę, to w SUPER GROSZU możemy uzyskać 15.000 zł i okres spłaty jest całkiem imponujący, bo może wynosić nawet 48 miesięcy. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci.

Super grosz

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 1.000 zł do 15.000 zł
 • Spłata od 2 do 48 miesięcy
 • Bez żadnych dodatkowych kosztów
 • Szybka decyzja przez internet
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 57,8%.

Należy się liczyć z tym, że jeśli kwota jest wyższa, okres spłaty tak imponujący, to koszty pożyczki z pewnością będą dużo większe niż w innych firmach. Żeby skorzystać z produktów tej firmy musimy mieć ukończone 21 lat, konto w banku i aktywny numer telefonu komórkowego.

Wonga

To firma, która już od dłuższego czasu nie schodzi z pierwszych miejsc list przebojów pożyczkowych. Ten stan już nikogo nie zaskakuje. Nie tylko w rankingach wypada bardzo dobrze, ale i w porównywarkach zajmuje czołowe miejsca. Raty w tej firmie są naprawdę niewielkie. Do tego w swojej ofercie posiada dość szeroki wachlarz produktów.

Wonga

Pożyczki pozabankowe

 • Kwota do 1.500 zł na 60 dni
 • Do 20.000 zł na 60 miesięcy
 • Gotówka na koncie w 15 minut
 • Pozabankowe pożyczki ratalne
Ogólna ocena

RRSO dla reprezentatywnego przykładu 262,7%.

Możemy tam wnioskować zarówno o chwilówkę na 30 bądź na 60 dni, ewentualnie pożyczkę ratalną, gdzie okres spłaty może wynosić od 3 do aż 24 miesięcy. Oczywiście, będąc nowym klientem możemy liczyć na niezwykle korzystne warunki. Kwota, jaką maksymalnie możemy zasilić swoje konto to nawet 10.000 zł.

A wymagania, jakie musimy spełnić, aby uzyskać potrzebny zastrzyk gotówki to: ważny dowód osobisty, ukończone 18 lat, brak zadłużenia widniejącego w rejestrach dłużników.

Foto: Shutterstock
10 min. czytania

Stereotyp o tym, że pożyczki pozabankowe są drogie i można mieć problem z ich spłatą pomału przechodzą już w zapomnienie. W niektórych firmach, przybliżając sobie ich ofertę można uzyskać pożyczkę zupełnie za darmo, ewentualnie za niewielką opłatą balansującą np. w okolicach 10 zł, oczywiście zwykle tak bywa, zawierając umowę pożyczkową po raz pierwszy w danej firmie. Z pomocną dłonią wychodzi poniższy ranking pożyczek pozabankowych, dzięki któremu będzie można dokonać wstępnego porównania najkorzystniejszych propozycji.

Przy kreowaniu pozycji rankingu pożyczek pozabankowych najistotniejsze znaczenie miały wysokość raty, no i oczywiście możliwość zaciągnięcia zobowiązania nie wychodząc z domu, czyli za pomocą Internetu. Wytypowano wiodące firmy, które najlepiej wypadały na tle pozostałych. To właśnie w tych firmach przedstawione propozycje były najkorzystniejsze.

Hapi Pożyczki

Gdy nie możemy liczyć na dodatkową gotówkę z banku, to z dużym powodzeniem możemy starać się o stosunkowo korzystną pożyczkę w Hapi Pożyczki. Ta firma już dość długo gości na rynku pożyczkowym i z każdym rokiem pnie się coraz wyżej w rankingach. Jej dużym atutem jest to, że dodatkowe pieniądze możemy uzyskać całkowicie online, nie ruszając się z domu.

Hapi Pożyczki

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 800 zł do 25.000 zł
 • Wakacje od spłat
 • Decyzja online
 • Błyskawiczny przelew na konto
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 9,8%.

A jaką kwotę możemy pożyczyć? Od 800 zł do nawet 15.000 zł z okresem spłaty oscylującym pomiędzy 3 a 36 miesiącami. Niestety, jak w poprzednich firmach tak i w tej nasze szanse na korzystną pożyczkę maleją w momencie, gdy figurujemy w rejestrach dłużników. Kolejnym wymogiem koniecznym do spełnienia jest ukończone 18 lat.

Provident

To chyba jedna z pierwszych firm, które pojawiły się na polskim rynku z ofertą pożyczek pozabankowych. W początkowej fazie nie cieszył się zbyt dobrą opinią i to nie, dlatego, że nie udzielał pożyczek, a raczej, dlatego, że właśnie udzielał wszystkim jak leciało a następnie wykańczał swoich klientów zbyt wysokim oprocentowaniem.

Na całe szczęście ten stan rzeczy uległ już drastycznej zmianie. Oferta Providenta uległa znacznym modyfikacjom, oczywiście na lepsze.

Provident

Pożyczka samoobsługowa 5×0

 • Kwota od 300 zł do 20.000 zł
 • Czas spłaty od 3 do 48 miesięcy
 • Szybki przelew na konto
 • Wniosek przez internet
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 9,87%.

Najpopularniejsza w ostatnim czasie jest pożyczka samoobsługowa, dostępna całkowicie drogą elektroniczną. Nie ma wymogu spotykania się z kimkolwiek, ustalania czegokolwiek, jak to było nam znane z wcześniejszych produktów Providenta. Jednak bez dobrej historii kredytowej nawet w tej firmie powinniśmy się liczyć z odmową udzielenia pożyczki. A ile pożyczymy? Od 300 zł do 15.000 zł z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 24 miesiące.

Zaplo

To marka, która kryje się nieco za firmą pożyczkową Vivus. Są dość silnie spokrewnione. Zaplo również całkiem nieźle wypada w rankingach. Ta firma od kilku ładnych lat zajmuje się udzielaniem pożyczek ratalnych i do tego nawet długoterminowych. Zakres gotówki, jaki możemy uzyskać to od 1.000 zł do 10.000 zł z terminem spłaty wynoszącym od 3 do 36 miesięcy.

Zaplo

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 1.000 zł do 15.000 zł
 • Na okres od 3 do 36 miesięcy
 • Pieniądze na koncie w 15 minut
 • Pierwsza pożyczka do 15.000 zł za darmo
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 78,6%.

Swojej ofercie mają też produkt zwany pożyczką bez przedstawiania zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach. W Zaplo zostaniemy zweryfikowani w nieco odmienny sposób. Z pomocą przychodzi system Instantor, który z automatu sprawdzi rachunek ubiegającego się o pożyczkę. Żeby skorzystać z oferty Zaplo musimy mieć skończone 21 lat i czysty rachunek w rejestrach dłużników.

Aasa Polska

Tutaj też pożyczymy od 1.000 do 10.000 zł. Jednak z okresem spłaty jest tu nieco inaczej. Wynosi on od 6 do 24 miesięcy maksymalnie, a długość tego okresu uzależniona jest od kwoty, jaką pożyczamy. Aasa pożycza pieniądze osobom, które ukończyły 20 rok życia, nie są posiadaczami niechlubnych wpisów w rejestrach dłużników.

Assa

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 1.000 zł do 10.000 zł
 • Na okres do 24 miesięcy
 • Atrakcyjne oprocentowanie
 • Pieniądze na koncie w ciągu kilku dni
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 81,05%.

Coś oryginalnego, co wyróżnia tą firmę spośród innych, to, to, że chcąc uzyskać pożyczkę nie musimy być posiadaczami rachunku bankowego. Ta firma pożyczkowa używa innych możliwości tj. na przykład czeku Giro. Z tym czekiem pożyczkę bezpośrednio odbieramy na poczcie.

Rapida Money

Zamykamy ranking firm pożyczkowych na 2018 rok propozycją firmy Rapida Money. Trzeba przyznać, że ich oferta znacznie wyróżnia się od pozostałych. Począwszy od kwoty, jaką można pożyczyć, przez możliwość posiadania niekoniecznie najlepszej opinii w rejestrach dłużników a na okresie spłaty zakończywszy.

Pod tym względem to wyjątkowa oferta. Możemy mieć problem z terminową spłatą poprzednich zobowiązań czy figurują w BIK czy innych rejestrach dłużników, a być może mają na głowie nawet egzekucję komorniczą.

Rapida Money

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota do 25.000 zł
 • Czas spłaty od 12 do 60 miesięcy
 • Wymagany żyrant
 • Zła historia kredytowa nie jest istotna
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 62,41%.

Spokojnie. Wszyscy mogą skorzystać, pod warunkiem, że to chwilowe problemy z płynnością finansową i mamy pewność, że za jakiś czas uporamy się z zadłużeniem. Poza tym musimy posiadać gwaranta pożyczki.

Z tym może być gorzej, zwłaszcza, jeśli osoby w naszym otoczeniu znają naszą sytuację. Jeśli już nam się uda znaleźć gwaranta, to będziemy mogli pożyczyć od 5.000 do 25.000 zł z okresem spłaty od 12 do 36 miesięcy. To jedyna optymistyczna strona tej oferty.

Incredit

W Incredit pożyczymy mniej, więcej tyle samo, co w pozostałych firmach pożyczkowych. Niczym szczególnym się nie wyróżnia. Pożyczymy tu od 800 zł do 10.000 zł z okresem spłaty zbliżonym, albo nawet identycznym do innych i wynosi od 3 do 24 miesięcy. A kto może skorzystać z oferty Incredit?

Incredit - pożyczka na raty

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 5.000 zł do 9.500 zł
 • Na okres od 9 do 24 miesięcy
 • Bez zaświadczeń o dochodach
 • Błyskawiczna weryfikacja klienta z opcją Kontomatik
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 89,6%.

Z pewności osoba pełnoletnia, a nawet więcej, bo musi mieć ukończone 21 lat, polskie obywatelstwo, i niestety warunek, który często z banku przepycha nas do firm pożyczkowych, tutaj też musi być spełniony – czyli regularny miesięczny dochód.

Ferratum Money

Oferuje swoim potencjalnym klientom pożyczkę w kwocie od 1.000 do 10.000 zł. Czas spłaty zobowiązania jest również zbliżony do innych i wynosi od 6 do 24 miesięcy.

Ferratum Money

Pożyczka pozabankowa ratalna

 • Kwota od 100 zł do 10.000 zł
 • Na okres do 24 miesięcy
 • Pieniądze w 10 minut na Twoim koncie
 • Pierwsza pożyczka do 2.000 zł za darmo
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 160%.

A jakie warunki trzeba spełnić, aby móc skorzystać z produktów Ferratum Money? Należy mieć ukończone 20 lat i nienaganna historia kredytowa, nie możemy figurować ani w BIK ani też w innych rejestrach dłużników

Super Grosz

Już nieco inaczej wypada na tle innych pożyczkodawców. Jeśli mamy ochotę bądź potrzebę sięgnięcia po nieco większą gotówkę, to w SUPER GROSZU możemy uzyskać 15.000 zł i okres spłaty jest całkiem imponujący, bo może wynosić nawet 48 miesięcy. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci.

Super grosz

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 1.000 zł do 15.000 zł
 • Spłata od 2 do 48 miesięcy
 • Bez żadnych dodatkowych kosztów
 • Szybka decyzja przez internet
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 57,8%.

Należy się liczyć z tym, że jeśli kwota jest wyższa, okres spłaty tak imponujący, to koszty pożyczki z pewnością będą dużo większe niż w innych firmach. Żeby skorzystać z produktów tej firmy musimy mieć ukończone 21 lat, konto w banku i aktywny numer telefonu komórkowego.

Wonga

To firma, która już od dłuższego czasu nie schodzi z pierwszych miejsc list przebojów pożyczkowych. Ten stan już nikogo nie zaskakuje. Nie tylko w rankingach wypada bardzo dobrze, ale i w porównywarkach zajmuje czołowe miejsca. Raty w tej firmie są naprawdę niewielkie. Do tego w swojej ofercie posiada dość szeroki wachlarz produktów.

Wonga

Pożyczki pozabankowe

 • Kwota do 1.500 zł na 60 dni
 • Do 20.000 zł na 60 miesięcy
 • Gotówka na koncie w 15 minut
 • Pozabankowe pożyczki ratalne
Ogólna ocena

RRSO dla reprezentatywnego przykładu 262,7%.

Możemy tam wnioskować zarówno o chwilówkę na 30 bądź na 60 dni, ewentualnie pożyczkę ratalną, gdzie okres spłaty może wynosić od 3 do aż 24 miesięcy. Oczywiście, będąc nowym klientem możemy liczyć na niezwykle korzystne warunki. Kwota, jaką maksymalnie możemy zasilić swoje konto to nawet 10.000 zł.

A wymagania, jakie musimy spełnić, aby uzyskać potrzebny zastrzyk gotówki to: ważny dowód osobisty, ukończone 18 lat, brak zadłużenia widniejącego w rejestrach dłużników.

Foto: Shutterstock

Dodaj komentarz

60 − = 55

error: