Pożyczki od 18 lat

Możliwość pożyczania pieniędzy w bankach i firmach prywatnych, przysługuje obywatelom Polski, którzy ukończyli 18 lat. Wtedy wówczas nabywa się pełne prawo do podejmowania czynności prawnych i cywilnych, a do takich właśnie zalicza się możliwość uzyskania pożyczki. Od 18 lat otrzymujemy zatem pełną swobodę podejmowania różnego typu zobowiązań finansowych, z których następnie musimy się wywiązywać.

Czy rzeczywiście młodzi ludzie tak chętnie sięgają po pożyczki? Na co mogą wydawać pożyczone pieniądze 18 latkowie, którzy najczęściej jeszcze chodzą do szkoły i są na utrzymaniu rodziców? Firmy, które mają w swojej ofercie pożyczki od 18 lat chętnie dzielą się informacjami na ten temat, wskazując że tego typu pożyczki ciesz się coraz większą popularnością i zaufaniem ze strony klientów.

Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu uzyskane u źródła informacje i podsumować, na jaki cel najczęściej udzielane są pożyczki od 18 lat dla młodych ludzi.

Money Guru

Pożyczka internetowa

 • Kwota od 100 zł do 25.000 zł
 • Okres spłaty od 1 do 60 miesięcy
 • Pożyczka dopasowana do potrzeb klienta
 • Decyzja w kilka minut
Ogólna ocena

MONEY GURU to internetowy pośrednik finansowy, dzięki któremu użytkownik może ubiegać się o pożyczkę w wysokości do 25.000 zł. Wypełnienie formularza zajmuje kilka minut. Firma poszukuje jak najbardziej korzystnej oferty dla klienta, biorąc pod uwagę wymogi pożyczkodawców oraz sytuację finansową pożyczkobiorcy.

Provident - pożyczki na raty

Pożyczka wynajmowana

 • Kwota od 500 zł do 4.000 zł
 • Na okres do 5 miesięcy
 • Bez wychodzenia z domu
 • RRSO 63,47%
Ogólna ocena

PROVIDENT oferuje pożyczkę pozabankową z elastycznym okresem spłaty, minimum formalności oraz proste i jasne zasady. To Pożyczka Wynajmowana do 4.000 zł. Pożyczasz 2.000 zł, oddajesz 2.400 zł. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 63,47%.

Wonga

Pożyczki pozabankowe od 18 lat

 • Kwota od 200 zł do 10.000 zł
 • Na okres do 36 miesięcy
 • Gotówka na koncie w 15 minut
 • Pozabankowe pożyczki ratalne
Ogólna ocena

WONGA oferuje pożyczki pozabankowe od 200 zł do 10.000 zł w ratach na okres do 36 miesięcy. RRSO dla reprezentatywnego przykładu 75,08%.

AS Kredyt

Pożyczki ratalne online

 • Kwota od 800 zł do 15.000 zł
 • Okres spłaty od 3 do 36 miesięcy
 • Wnioski ratalne przez internet
 • Dla osób bez historii kredytowej
Ogólna ocena

AS KREDYT oferuje pożyczki ratalne przez internet do 15.000 zł na okres do 36 miesięcy. Wymagane ukończone 18 lat, posiadanie polskiego dowodu osobistego, numeru telefonu komórkowego i konta w polskim banku. Posiadanie dochodów z tytułu umowy o pracę, umowy o dzieło bądź umowy zlecenia, emerytury czy renty inwalidzkiej, a także wynagrodzenia uzyskiwanego z działalności gospodarczej lub gospodarstwa rolnego. RRSO wynosi 154,76% (dla przykładu reprezentatywnego).

Provident - pożyczki na raty bez bik

Pożyczki na raty bez bik

 • Kwota od 300 zł do 15.000 zł
 • Czas spłaty od 3 do 36 miesięcy
 • Stałe i niskie raty
 • Elastyczny okres spłat rat
Ogólna ocena

PROVIDENT to popularna firma pozabankowa z szybką decyzją kredytową. Ograniczone formalności, stałe raty bez ukrytych kosztów oraz elastyczne raty. Kwota udzielonej oferty do 15.000 złotych. Wnioski pożyczkowe przyjmowane są 7 dni w tygodniu. Maksymalny czas spłaty to 36 miesięcy. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 19,55%.

Duocash

Pożyczka na raty z gwarantem

 • Kwota od 2.000 zł do 25.000 zł
 • Czas spłaty od 12 do 60 miesięcy
 • Bez oceny historii kredytowej
 • Szybki przelew na konto
Ogólna ocena

DUOCASH oferuje pożyczki ratalne do 25.000 zł, okres spłaty do 60 miesięcy. Wymagany jest żyrant. Oferta firmy jest skierowana do osób z zadłużeniem, które potrzebują pomocy finansowej.

Credy

Pożyczka bez BIK od 18 lat

 • Kwota od 50 zł do 2.000 zł
 • Na okres do 31 dni
 • Pierwsza pożyczka do 2.000 zł za darmo
 • Wygoda i rzetelność
Ogólna ocena

CREDY to pożyczka pozabankowa bez BIK, kwota pożyczki od 50 zł do 2.000 zł. Pierwsza pożyczka do 2.000 zł za darmo. Na okres do 31 dni. Udzielana jest w 15 minut. Wygoda i rzetelność. RRSO dla pierwszej darmowej pożyczki wynosi 0%.

Bocian Pożyczki

Pożyczka pieniężna bez BIK

 • Kwota od 600 zł do 5.000 zł
 • Okres spłat 35, 44, 52 tygodnie
 • Gotówka w domu Klienta
 • Niska przyznawalność
Ogólna ocena

BOCIAN POŻYCZKI udziela pożyczek pieniężnych w domu Klienta. Szybka oraz dogodna forma dostarczenia środków pieniężnych w gotówce i/lub w formie karty przedpłaconej. Pożyczki udzielane są osobom fizycznym na dowolnie wybrany cel, bez zbędnych formalności i ukrytych opłat. Wszystko to przy miłej i fachowej obsłudze. Celem naszej Firmy jest zadowolenie Klienta i świadczenie usług na najwyższym poziomie. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 178%.

Młody człowiek też potrzebuje pieniędzy

W dużym błędzie są te osoby, które sądzą że szybkie pożyczki gotówkowe należą się wyłącznie osobom dorosłym. Jednym z najczęściej wymienianych powodów, dla których młodzi ludzie mogą takich pożyczek potrzebować, jest potrzeba sfinansowania kursu na prawo jazdy. Podsumowując wszystkie związane z tym koszta, można się spodziewać że taka inwestycją będzie kosztowała od 1.500 do 2.000 złotych. Cena ta obejmuje koszt kursu, opłaty za egzamin, a także możliwe, dodatkowe jazdy doszkalające.

Często ludzie, którzy dopiero chodzą do szkoły nie mają możliwości aby podjąć pracę i samodzielnie zarobić na swoje wydatki. W takich przypadkach niezbędne okazuje się poproszenie o pomoc. Jeśli rodzina również nie dysponuje pieniędzmi, które mogą zostać na ten cel przeznaczone, ostatnią deską ratunku są właśnie pożyczki od 18 lat. To co kusi do skorzystania z tej oferty, to bardzo łatwa dostępność tego typu produktów.

Wszystko co młody człowiek potrzebuje mieć, by taką pożyczkę uzyskać, to wyłącznie dokument tożsamości będący dowodem osobistym, a także konto w banku, na które pieniądze zostaną mu wypłacone. Kiedy już pożyczka zostanie przyznana, młody człowiek, który o nią wnioskował bardzo szybko się o tym dowie. Otrzyma bowiem na swój numer telefonu wiadomość sms z powiadomieniem o decyzji kredytowej. Jednocześnie taka sama wiadomość zostanie przesłana na jego adres e-mail.

W niej znajdzie więcej przydatnych informacji, takich jak data spłata pożyczki, numer konta, na który należy to zrobić, a także w załączeniu powinien być wzór umowy w dokumencie PDF. Wszystkie te informacje warto zachować na przyszłość.

Ile zazwyczaj będzie trzeba czekać, aby pieniądze znalazły się na koncie wnioskodawcy?

Jeśli konto firmy pożyczkowej i konto klienta jest prowadzone przez ten sam bank, pieniądze zostaną udostępnione natychmiast. W innych przypadkach może być na to potrzebny maksymalnie jeden dzień roboczy. Pieniądze można zużywać w tradycyjny sposób – wypłacając je ze swojego konta gotówką – na przykład w bankomacie lub placówce banku, jak również wydając je za pomocą karty płatniczej lub przelewając na inny numer rachunku. Jeśli chcemy opłacić kurs prawa jazdy, to część opłat będzie można dokonać gotówką, a część przelewem bankowym.

Myśląc o kursie prawa jazdy, człowiek rozważa w perspektywie krótszego lub dłuższego czasu możliwość zakupienia samochodu. To już jest znacznie większy wydatek niż sam kurs. Ile kosztuje auto osobowe, używane, w dobrym stanie? Minimalnie na taki zakup należy przeznaczyć 5.000 złotych. Górnej granicy już nie ma. Celem uzyskanej właśnie pożyczki od 18 lat może być taki samochód.

Zakładając że maksymalna wysokość takiej pożyczki gotówkowej będzie wynosiła do 5.000 złotych, młody człowiek powinien już mieć szansę znalezienia i kupna samochodu, który będzie spełniać jego oczekiwania. Kwota ta może również powiększyć posiadane przez niego oszczędności, w zdecydowany sposób rozszerzając możliwość kupna samochodu o wiele nowych modeli.

Dobrze w tym miejscu zaznaczyć, że decydując się na pożyczki od 18 lat o większej wartości, poszukiwać ofert, umożliwiających spłatę zadłużenia w większej liczbie rat. Dzięki temu będzie to znacznie mniejsze obciążenie dla domowego budżetu. Oczywiście są firmy, które taką możliwość dają i jedna pożyczka może być podzielona na 5 rat. W przypadku kwoty 5000 złotych, jedna rata będzie wynosić w granicach 1.200 złotych miesięcznie.

Jest to sposób, aby szybko pożyczyć pieniądze i w miarę łatwo je spłacić – pod warunkiem dysponowania odpowiednim źródłem dochodu.

Pożyczka na wakacje

Mając 18 lat, najczęściej myśli się o tym, aby w końcu samodzielnie zorganizować sobie wakacje. To oczywiście wymaga nakładów finansowych i to wcale nie takich małych – zależnie od tego, w jakie miejsce i na jak długi czas młody człowiek zamierza wyjechać. Jeśli nie miał wcześniej możliwości zarobienia pieniędzy, taki wyjazd będzie mogła sfinansować szybko dostępna pożyczka od 18 lat.

Co potrzeba do jej uzyskania? Warunki konieczne do spełnienia są niezmienne – będzie to pełnoletniość, obywatelstwo polskie, a do tego dysponowanie własnym rachunkiem bankowym.

Przeprowadzenie całego procesu wnioskowania o pożyczkę również nie jest skomplikowane i ogranicza się do wypełnienia formularza. Formularz taki obejmuje kilka pól, które należy uzupełnić swoimi danymi. Wśród nich znajduje się imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer rachunku i to co najważniejsze – kwota wnioskowanej pożyczki. Odpowiedź w sprawie złożonego wniosku jest udzielana zwykle bardzo szybko. Tego samego lub następnego dnia.

Jeśli wniosek zostaje rozpatrzony pozytywnie, pożyczka pojawia się na koncie najpóźniej następnego dnia roboczego.

Czy pożyczki od 18 lat mają jakieś wady?

Każdy odpowiedzialny człowiek, zanim zdecyduje się pożyczyć od kogoś pieniądze, powinien dokładnie poznać warunki, na których pożyczka zostanie mu udzielona. To bardzo ważne, ponieważ pozwala uniknąć ryzykownych ofert, w których koszty takiej pożyczki mogą być bardzo wysokie. Tym bardziej można wówczas skorzystać z innej oferty dostępnej na rynku, która będzie nam zapewniała znacznie korzystniejsze warunki – na przykład niższe oprocentowanie, możliwość wzięcia pierwszej pożyczki bez kosztów, czy ciekawe prezenty dla pierwszego klienta.

Takie akcje promocyjne są bardzo często organizowane przez firmy pożyczkowe, mając na celu przyciągnięcie nowych klientów i utrzymanie ich przy sobie.

Na pewno biorąc pożyczki gotówkowe, młody człowiek powinien pamiętać oraz być świadomym tego, że jest w pełni odpowiedzialny za swoje decyzje. Te pieniądze nie zostały mu udostępnione za darmo. Będzie musiał je oddać i to w takim terminie, który został zaakceptowany na umowie. Co w przypadku, jeśli fundusze nie pozwolą mu na czas wywiązać się ze swojego zobowiązania? Nie należy załamywać rąk z tego powodu.

Firmy pożyczkowe doskonale wiedzą, że wiele osób może mieć problemy z uzyskaniem pełnej sumy pieniędzy, potrzebnej na pokrycie zadłużenia.

Aby ten problem rozwiązać, dają one możliwość przedłużenia pożyczki od 18 lat na kolejny okres. Wynosi on od 7 do nawet 31 dni. Każdy tydzień jest dodatkowo płatny, a opłata powinna zostać wniesiona gotówką. Rozwiązanie to należy traktować jako ostatnią deskę ratunku, chroniącą klienta przed naliczaniem kosztownych odsetek karnych lub rozpoczęciem postępowania windykacyjnego, które również może tę osobę obarczać wysokimi kosztami.

Korzystajmy rozsądnie z tej opcji, pamiętając że kiedy tylko mamy okazję, należy pożyczkę spłacić w terminie. Na pewno będzie to dużym wytchnieniem dla naszego budżetu, pozwoli również za jakiś czas wnioskować o pożyczkę w wyższej kwocie.

Czy pożyczki od 18 lat mają jakieś alternatywy?

Co można powiedzieć osobom, które nieufnie podchodzą do pożyczek gotówkowych, oferowanych przez firmy prywatne? Tak, jedną z tych alternatyw jest uzyskanie pożyczki w banku. Niestety mamy smutną wiadomość. Jej otrzymanie jest znacznie bardziej skomplikowane i czasochłonne, niż prywatnej pożyczki do 18 lat.

Jakie dokumenty będzie trzeba przedstawić pracownikowi banku, aby pożyczka została udzielona?

Najważniejszym kryterium będzie posiadanie konta w danym banku od dłuższego czasu. Zwykle od 6 do 12 miesięcy. Dobrze, jeśli na takie konto dokonywane są wpływy pieniężne. Czy to tytułem uzyskiwanego stypendium, czy kieszonkowego od rodziców lub własnych środków, zarobionych przez młodego człowieka. Niestety, w pewnym wieku młodzi ludzie nie mogą z wyprzedzeniem przewidzieć, kiedy i w jakiej wysokości pieniądze będą im potrzebne.

Szczególnie jeśli okazja na zakup samochodu pojawia się niespodziewanie i trzeba się szybko decydować. Wówczas to pożyczka prywatna, udzielana w ciągu jednego dnia może się okazać zbawienna i będzie dla nas jedynym rozwiązaniem, aby wyjść z tak trudnej sytuacji.

Warto również uspokoić wszystkich młodych ludzi, którzy być może nasłuchali się różnych ostrzeżeń od znajomych i rodziny. Prywatne pożyczki do 18 lat są w pełni bezpieczne, ponieważ udzielające je firmy, działają wg jasno określonych zasad i przepisów prawa. Spełniają jednocześnie te same wymagania, które są stawiane bankom w zakresie udzielanych przez nie przepisów.

Co w praktyce to oznacza? Mianowicie że do każdej umowy pożyczki dołączony jest prospekt emisyjny, a także reprezentatywny przykład RRSO, pozwalający określić wysokość kosztów związanych z pożyczką. Firmy pożyczkowe robią również wszystko, aby tworzyć obraz godnych zaufania i budować u swoich klientów lojalność. Dają przy tym im do dyspozycji wiele przydatnych narzędzi. Niektóre z nich to indywidualne konta, na które można się zalogować, aby sprawdzić stan środków finansowych i wysokość salda zadłużenia.

Jak widać, możliwości firm pożyczkowych są coraz to większe, a one same stanowią bardzo dobrą konkurencję dla bankowych ofert. Będąc młodym człowiekiem, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę w tym sektorze, możesz już teraz cieszyć się pełną swobodą w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Nawet jeśli mają to być na początku pieniądze pożyczone, to rób to świadomie i z głową, korzystając z najlepszych dla siebie ofert.

Komentarze są wyłączone.

error: