Pożyczka na firmę dostępna także przez internet

13 min. czytania

Takiej sytuacji firmy mogły tylko pozazdrościć osobom prywatnym. W tej chwili już na firmę można wziąć pożyczkę całkowicie przez internet. Jakie warunki musi spełniać nasza firma, żebyśmy mogli skorzystać z takiej oferty, gdzie szukać takiej pożyczki dla firm online? Na te i inne pytania być może znajdziemy odpowiedź poniżej.

Dziś trudno sobie wyobrazić prowadzenie działalności gospodarczej bez korzystania z dodatkowych zastrzyków gotówki w postaci przeróżnych pożyczek. Wykorzystując takie możliwości możemy rozwijać swoją firmę, inwestować w nią, realizować przeróżne założenia z nią związane. Pożyczone środki możemy przeznaczyć na długoterminowe inwestycje, ale nie tylko, mogą też wspomóc bieżące wydatki.

Takie pożyczki dla firm przez internet to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, choć wiadomo, że pożyczka jest raczej krótkodystansowa i mniejszej wartości. Jednak możemy ją przeznaczyć zwykle na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Można ją przeznaczyć na zakup wyposażenia w momencie, gdy dopiero rozpoczynamy działalność, w następnej kolejności możemy, jeśli prowadzimy sklep, możemy zakupić do niego towar, możemy też zapłacić pracownikom pensje, zapłacić podatki i składki ZUS, opłacić inne rachunki i zaległe faktury – wiadomo, że na początku trudno jest mieć takie zyski, żeby bezproblemowo regulować wszelkie zobowiązania.

Fellow Finance - kredyt pozabankowy dla firm

Kredyty pozabankowe dla firm

 • Kwota od 1.000 zł do 15.000 zł
 • Na okres od 4 do 32 miesięcy
 • Bez poręczycieli
 • Bez ukrytych kosztów
Ogólna ocena

RRSO wynosi 144,55% (dla przykładu reprezentatywnego).

Za pieniądze uzyskane z pożyczki możemy też zakupić samochód do firmy, zamówić oprogramowanie komputerowe, które będzie niezbędne do prowadzenia naszej firmy, czy opłacić inne usługi serwisowe. Cel takiej pożyczki może być całkowicie dowolny. Natomiast zaciągając kredyt, – choć wyższej wartości i z dłuższym okresem spłaty – jednak przeznaczony na konkretny cel.

Jeszcze do niedawna pożyczkę na firmę można było zaciągnąć tylko i wyłącznie w siedzibie firmy pożyczkowej czy w placówce banku. Dziś ze sporym powodzeniem taką pożyczkę zaciągniemy przez internet. Czy jest jakaś różnica między pożyczką zaciągniętą w placówce firmy a taką on-line przez internet? Tego dziś się dowiemy. Dowiemy się też, o jakich kwotach możemy myśleć starając się o pożyczkę firmową przez internet, no i oczywiście, jakie warunki będziemy musieli spełnić, żeby uzyskać dodatkowe środki na sfinansowanie działalności gospodarczej.

Kilka podstawowych informacji na temat pożyczki firmowej online

Co powinniśmy wiedzieć na temat pożyczki on-line dla firmy, jeszcze przed złożeniem wniosku o nią? Zacznijmy od początku i zapoznajmy się z podstawowymi informacjami na ten temat.

Idea Bank - kredyt firmowy w banku

Kredyt Firmowy Fair

 • Kwota do 500.000 zł
 • Duża elastyczność
 • Bez kosztów na starcie
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę
Ogólna ocena

Kredyt firmowy na dowolny cel, bez zbędnych zaświadczeń z ZUS i US.

W tej chwili właśnie w taki sposób, czyli on-line będziemy mogli dofinansować swoją działalność. Możemy pozyskać dodatkowe środki właśnie za pomocą internetu, bez konieczności fatygowania się do placówki banku czy firmy pożyczkowej, bez konieczności skazania celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki z pożyczki.

To bardzo wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu na pozyskiwanie środków w tradycyjny sposób, a jednak będą ich potrzebować na różnorakie cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Taka forma pożyczania pieniędzy jest w obecnej chwili bardzo popularna. Korzystają z niego nie tylko przedsiębiorcy, a głównie osoby prywatne. Korzystają z nich zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą jak i różnej formy spółki.

Jak skorzystać z pożyczki on-line dla firmy?

Jak się okazuje to prosta sprawa, nic skomplikowanego. Zaczynamy od zapoznania się, z co najmniej kilkoma ofertami. Tu – najlepiej skorzystać z przeglądarek internetowych i rankingów pożyczkowych. Zwykle strony firm pożyczkowych wyposażone są w kalkulatory pożyczkowe, gdzie możemy przeliczyć dokładnie, jaki będzie koszt pożyczki i w jakiej wysokości raty.

Kolejnym krokiem jest zastanowienie się, w jakiej wysokości pożyczki będziemy potrzebować, na jakie raty nas będzie stać i w jakim terminie będziemy mogli to zobowiązanie spłacić.

Nest Bank - kredyty dla firm

BIZnest Kredyt dla firm

 • Kwota do 550.000 zł
 • Bez zabezpieczeń majątkowych, poręczeń
 • Wystarczy PIT, KPiR lub wyciąg z konta
 • Wstępna decyzja w kilka minut
Ogólna ocena

Kredyt firmowy do 550.000 zł, wystarczy PIT, KPiR lub wyciąg z konta, wstępna decyzja przez telefon.

Jeśli już mamy ustalone te podstawowe informacje, to składamy wniosek o pożyczkę. Firma dokona weryfikacji naszych danych, czy to za pośrednictwem Biura Informacji Gospodarczej, czy przy pomocy przelewu weryfikacyjnego. Możemy też potwierdzić naszą tożsamość w placówce firmy, w obecności kuriera czy za pomocą czeku GIRO. I pozostaje nam tylko oczekiwanie na decyzję pożyczkową.

Jeśli decyzja jest pozytywna, podpisujemy umowę pożyczkową i otrzymujemy pieniądze na konto, jedynie w przypadku skorzystania z czeku GIRO, niemalże w tym samym momencie możemy odebrać pieniądze w placówce poczty.

Gdzie szukać odpowiedniej dla nas pożyczki firmowej on-line?

Dziś to już nie problem. Możemy się w takiej sprawie zwrócić zarówno do banku jak i do firm pozabankowych. W tych drugich jest o tyle wygodniej, że żeby zasilić strefę finansową naszej firmy w nie musimy się już fatygować do siedziby firmy. Wszelkich niezbędnych formalności możemy dokonywać on-line.

Na ten czas często zdarza się tak, że wśród prywatnych firm pożyczkowych możemy znaleźć oferty równie ciekawe jak w bankach, może czasami nawet korzystniejsze, a przy tym formalności znowu mamy ograniczone do minimum i często warunki do spełnienia są mniej absorbujące i korzystniejsze. Chociażby sam czas przyznawania pożyczki. Zwykle, jeśli się o nią staramy, to pieniędzy potrzebujemy na „wczoraj”.

Aasa bliżej biznesu - pożyczka pozabankowa dla firmy

Pożyczki pozabankowe dla firm

 • Kwota od 1.000 zł do 20.000 zł
 • Okres spłaty od 1 do 36 miesięcy
 • Od 1 dnia rejestracji działalności
 • Decyzja w krótkim czasie
Ogólna ocena

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu wynosi 79,16%.

A tak szybko to możemy tylko uzyskać środki w prywatnych firmach pożyczkowych. Inną kwestią są koszty takich pożyczek i możliwości zabezpieczenia siebie, firmy czy też pożyczkodawcy. Jeśli mielibyśmy się zatrzymać chwile nad czasem, jaki jest potrzebny do przyznania pożyczki, to w bankach z pewnością to zajmuje dużo więcej czasu.

Nieco mniej czasu zajmuje przyznawanie środków stałym klientom, natomiast nowi muszą uzbroić się w cierpliwość. Natomiast w prywatnych firmach pożyczkowych, często zajmuje to mniej niż godzinę.

Gdybyśmy mieli zastanowić się, gdzie pożyczka będzie tańsza, to tutaj również spotkamy się z bardzo indywidualnym podejściem do każdego klienta. Nie możemy już teraz powiedzieć, że prywatne pożyczki są droższe od tych zaciągniętych w banku, bo często stanowią dla nich konkurencję.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych pieniędzy w związku z zaciągniętą pożyczką, to możemy być spokojni. Te czasy, w których zabijały przedsiębiorców i osoby fizyczne odsetki za pożyczkę w prywatnej firmie pożyczkowej już bezpowrotnie minęły. Jednak przed wyborem tej właściwej, warto jeszcze zapoznać się z opiniami użytkowników. Dziś jest tego pełno w internecie.

Pożyczki on-line – wady i zalety

Najbardziej spektakularnym argumentem „ZA” jest z pewnością brak konieczności fatygowania się osobistego do siedziby firmy pożyczkowej czy banku w celu złożenia wniosku pożyczkowego. W tym przypadku wszelkich niezbędnych czynności możemy dokonać zza biurka. Z pożyczki możemy skorzystać niemalże w każdym momencie. Środki na koncie mogą się znaleźć już nawet w ciągu godziny od momentu złożenia wniosku, – czyli praktycznie w momencie, gdy pojawi się potrzeba posiadania dodatkowej gotówki, to w przeciągu kilku chwil pieniądze możemy już mieć na koncie.

Finiata

Pożyczki dla firmy

 • Kwota do 50.000 zł
 • Szybka decyzja
 • Bez dokumentów, zaświadczeń
 • Elastyczny termin spłaty
Szybka decyzja online

Ty wybierasz na ile potrzebujesz pieniądze. Całość procesu odbywa się online, przez wygodną platformę fintech.

Co ciekawe – nie ma konieczności przedkładania wielu zaświadczeń i dokumentów. Taką pożyczkę otrzymamy przy minimum formalności. Prawie tak samo, jak w przypadku pożyczek dla osób fizycznych. Jakby tego było mało – to jeszcze możemy sobie poprzebierać coś nie coś w ofertach, bo faktycznie na rynku pożyczkowym jest ich całkiem sporo. Możemy wybrać taką, która będzie uszyta na naszą miarę. To wszystko sprawia, że przedsiębiorcy bardzo chętnie po nie sięgają.

Ile możemy pożyczyć gotówki dla naszej firmy?

Kwoty pożyczek przez internet dla firm są bardzo zróżnicowane. W głównej mierze wysokość możliwej do uzyskania kwoty uzależniona jest od pożyczkodawcy, którego wybierzemy. Zwykle kwota ta wynosi od 100 zł do nawet 100.000 zł. Jednak najczęściej pozyskiwaną kwotą jest 10.000 zł. O taką sumę może się starać niemalże każdy przedsiębiorca, bez przedkładania dodatkowych zaświadczeń ani dodatkowej dokumentacji.

Takie pożyczki do 10.000 zł może wziąć niemalże każdy, tak w banku jak i w prywatnych firmach pożyczkowych. Jednak wysokość przyznanej pożyczki firmowej uzależniona będzie od naszej zdolności kredytowej. W przypadku, gdy nie będzie zbyt wysoka, przyznana pożyczka będzie stosunkowo niższa. Gdy zdolność kredytowa będzie odpowiednio wysoka, klient będzie mógł starać się nawet o wyższą kwotę niż 10.000 zł.

Jeśli byśmy chcieli wziąć jeszcze wyższą kwotę, taką nawet opiewającą na kilkaset tysięcy zł, musielibyśmy się udać do banku a tam, musielibyśmy być stałym, rzetelnym klientem. I tu pojawiają się schody. Nie każdy przedsiębiorca będzie mógł sobie pozwolić na taki zastrzyk gotówki. I prywatne firmy pożyczkowe i banki w różny sposób oceniają naszą zdolność kredytową, rozważają różne kryteria, dlatego też każdy z pożyczkobiorców może nam zaproponować inne rozwiązanie, inną kwotę pożyczki.

W jakim czasie będziemy musieli spłacić zobowiązanie zaciągnięte przez internet?

To również bardzo indywidualna sprawa. Okres spłaty w dużej mierze zależy od tego, którą ofertę i którego pożyczkodawcę wybierzemy. Zwykle okres spłaty w prywatnych firmach pożyczkowych wynosi 24 miesiące, jednak podchodząc indywidualnie do klienta firma może podpisać umową pożyczkową z dłuższym niż 2 lata okresem spłaty.

To zobowiązanie spłacane jest w formie ratalnej, a raty są albo równe albo malejące, regulowane comiesięcznie. Tak samo jak w przypadku pożyczek dla osób fizycznych, tak samo w przypadku firmowych wydłużenie okresu spłaty powoduje, że miesięczne raty są niższe, a tym samym łatwiejsze w spłacie. To spore udogodnienie, zwłaszcza, jeśli nasza firma nie prosperuje na najwyższych obrotach i nie generuje zbyt wielkich zysków.

Alior Bank - kredyty dla firm

Kredyt dla firm

 • Wysokie kwoty dla firm powyżej 1 roku
 • Niskie oprocentowanie
 • Kredyty obrotowe w rachunku firmowym
 • Długi okres kredytowania
Ocena kredytu dla firm

Wysokie kwoty kredytu dla firm prowadzących działalność gospodarczą powyżej 1 roku, niskie oprocentowanie i długi okres kredytowania.

Jednak warto pamiętać, że w ogólnym rozrachunku wydłużając okres spłaty, pożyczka będzie nas kosztowała więcej. I analogicznie rzecz ujmując, wyższa rata powoduje szybszą spłatę zobowiązania, jednak jest trudniejsza do uregulowania. Po za tym, żeby się zdecydować na taki ruch musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową.

Jak sprawdzić, na jaką ratę i na jaki okres spłaty będzie nas stać?

Nie ma większego problemu. Wystarczy skorzystać z kalkulatora znajdującego się na większości stron firm pożyczkowych. Wiele firm posiada na swoich stronach kalkulator pożyczki. Tam sprawnie możemy przeliczyć i wybrać dogodną dla nas ofertę pożyczki on-line.

Warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorca, aby otrzymać pożyczkę on-line

Jeśli zdecydujemy się jednak skorzystać z firm pozabankowych , nie musimy wcale spełniać, żadnych wygórowanych oczekiwań ze strony firmy. Te firmy zwykle udzielają szybkich pożyczek, a my zwracając się właśnie do nich w tej sprawie liczymy na szybkie rozstrzygnięcie sprawy. Firmy te charakteryzują się łatwością dostępu do dodatkowych pieniędzy.

Tak, więc – aby otrzymać pożyczkę na firmę przede wszystkim musimy mieć zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą – ten warunek musimy spełnić zarówno przy pożyczkach on-line jak i udzielanych w tradycyjny sposób, będzie nam też potrzebny dowód osobisty i stały adres na terenie kraju, a to po to, żeby pożyczkodawca mógł swobodnie się z nami kontaktować, przesyłać wszelkie informacje, czy nawet harmonogram spłaty pożyczki.

Warunkiem koniecznym do spełnienia też będzie firmowe konto, chociażby po to, żeby pożyczkodawca miał gdzie nam przelać pożyczone pieniądze. Poza tym, zwykle weryfikacja naszych danych przy pożyczkach dla firm online odbywa się właśnie przez dokonanie przelewu weryfikacyjnego z naszego konta. Instytucja pożyczkowa porównuje nasze dane z wniosku z tymi zawartymi w potwierdzeniu przelewu.

Czy to oznacza, że jeśli nie mamy konta to nie otrzymamy pożyczki?

Niekoniecznie. W takich przypadkach możemy skorzystać z innych rozwiązań, takich jak doręczenie gotówki wraz z umową przez kuriera, czy w okienku pocztowym, ewentualnie korzystając z czeku GIRO.

Do tego nie możemy figurować w bazach dłużników takich jak Biuro Informacji Gospodarczej. Niekiedy możemy się spotkać z tym, że wybrana instytucja będzie od nas oczekiwała przedłożenia dokumentacji księgowej, bankowej czy podatkowej. Potrzebna ona będzie do określenia naszej zdolności kredytowej. To w przypadkach, w których nie mogą ocenić naszej zdolności na podstawie informacji z BIG. Jeśli instytucja pożyczkowa będzie chciała od nas takich dokumentów, to z pewnością sama decyzja pożyczkowa się nieco odwlecze w czasie.

Zwykle będzie tak, że taką umowę pożyczki będziemy musieli ubezpieczyć. Teoretycznie jest to kwestia dobrowolności. Jednak takie rozwiązanie pomoże nam w przypadku, gdyby coś poszło nie tak i mielibyśmy problem ze spłatą pożyczki.

Czy jako nowa firma na rynku mamy szansę na otrzymanie takiej pożyczki?

W niektórych firmach pozabankowych jest to możliwe stwarzają taką możliwość nowo powstałej firmie. Może ona skorzystać z oferty już w tym samym dniu, w którym została założona. To prosta sprawa, nie musimy dodatkowo przedkładać żadnych dokumentów bankowych czy podatkowych, ani też prezentować biznesplanu.

Foto: Shutterstock
13 min. czytania

Takiej sytuacji firmy mogły tylko pozazdrościć osobom prywatnym. W tej chwili już na firmę można wziąć pożyczkę całkowicie przez internet. Jakie warunki musi spełniać nasza firma, żebyśmy mogli skorzystać z takiej oferty, gdzie szukać takiej pożyczki dla firm online? Na te i inne pytania być może znajdziemy odpowiedź poniżej.

Dziś trudno sobie wyobrazić prowadzenie działalności gospodarczej bez korzystania z dodatkowych zastrzyków gotówki w postaci przeróżnych pożyczek. Wykorzystując takie możliwości możemy rozwijać swoją firmę, inwestować w nią, realizować przeróżne założenia z nią związane. Pożyczone środki możemy przeznaczyć na długoterminowe inwestycje, ale nie tylko, mogą też wspomóc bieżące wydatki.

Takie pożyczki dla firm przez internet to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, choć wiadomo, że pożyczka jest raczej krótkodystansowa i mniejszej wartości. Jednak możemy ją przeznaczyć zwykle na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Można ją przeznaczyć na zakup wyposażenia w momencie, gdy dopiero rozpoczynamy działalność, w następnej kolejności możemy, jeśli prowadzimy sklep, możemy zakupić do niego towar, możemy też zapłacić pracownikom pensje, zapłacić podatki i składki ZUS, opłacić inne rachunki i zaległe faktury – wiadomo, że na początku trudno jest mieć takie zyski, żeby bezproblemowo regulować wszelkie zobowiązania.

Fellow Finance - kredyt pozabankowy dla firm

Kredyty pozabankowe dla firm

 • Kwota od 1.000 zł do 15.000 zł
 • Na okres od 4 do 32 miesięcy
 • Bez poręczycieli
 • Bez ukrytych kosztów
Ogólna ocena

RRSO wynosi 144,55% (dla przykładu reprezentatywnego).

Za pieniądze uzyskane z pożyczki możemy też zakupić samochód do firmy, zamówić oprogramowanie komputerowe, które będzie niezbędne do prowadzenia naszej firmy, czy opłacić inne usługi serwisowe. Cel takiej pożyczki może być całkowicie dowolny. Natomiast zaciągając kredyt, – choć wyższej wartości i z dłuższym okresem spłaty – jednak przeznaczony na konkretny cel.

Jeszcze do niedawna pożyczkę na firmę można było zaciągnąć tylko i wyłącznie w siedzibie firmy pożyczkowej czy w placówce banku. Dziś ze sporym powodzeniem taką pożyczkę zaciągniemy przez internet. Czy jest jakaś różnica między pożyczką zaciągniętą w placówce firmy a taką on-line przez internet? Tego dziś się dowiemy. Dowiemy się też, o jakich kwotach możemy myśleć starając się o pożyczkę firmową przez internet, no i oczywiście, jakie warunki będziemy musieli spełnić, żeby uzyskać dodatkowe środki na sfinansowanie działalności gospodarczej.

Kilka podstawowych informacji na temat pożyczki firmowej online

Co powinniśmy wiedzieć na temat pożyczki on-line dla firmy, jeszcze przed złożeniem wniosku o nią? Zacznijmy od początku i zapoznajmy się z podstawowymi informacjami na ten temat.

Idea Bank - kredyt firmowy w banku

Kredyt Firmowy Fair

 • Kwota do 500.000 zł
 • Duża elastyczność
 • Bez kosztów na starcie
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę
Ogólna ocena

Kredyt firmowy na dowolny cel, bez zbędnych zaświadczeń z ZUS i US.

W tej chwili właśnie w taki sposób, czyli on-line będziemy mogli dofinansować swoją działalność. Możemy pozyskać dodatkowe środki właśnie za pomocą internetu, bez konieczności fatygowania się do placówki banku czy firmy pożyczkowej, bez konieczności skazania celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki z pożyczki.

To bardzo wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu na pozyskiwanie środków w tradycyjny sposób, a jednak będą ich potrzebować na różnorakie cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Taka forma pożyczania pieniędzy jest w obecnej chwili bardzo popularna. Korzystają z niego nie tylko przedsiębiorcy, a głównie osoby prywatne. Korzystają z nich zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą jak i różnej formy spółki.

Jak skorzystać z pożyczki on-line dla firmy?

Jak się okazuje to prosta sprawa, nic skomplikowanego. Zaczynamy od zapoznania się, z co najmniej kilkoma ofertami. Tu – najlepiej skorzystać z przeglądarek internetowych i rankingów pożyczkowych. Zwykle strony firm pożyczkowych wyposażone są w kalkulatory pożyczkowe, gdzie możemy przeliczyć dokładnie, jaki będzie koszt pożyczki i w jakiej wysokości raty.

Kolejnym krokiem jest zastanowienie się, w jakiej wysokości pożyczki będziemy potrzebować, na jakie raty nas będzie stać i w jakim terminie będziemy mogli to zobowiązanie spłacić.

Nest Bank - kredyty dla firm

BIZnest Kredyt dla firm

 • Kwota do 550.000 zł
 • Bez zabezpieczeń majątkowych, poręczeń
 • Wystarczy PIT, KPiR lub wyciąg z konta
 • Wstępna decyzja w kilka minut
Ogólna ocena

Kredyt firmowy do 550.000 zł, wystarczy PIT, KPiR lub wyciąg z konta, wstępna decyzja przez telefon.

Jeśli już mamy ustalone te podstawowe informacje, to składamy wniosek o pożyczkę. Firma dokona weryfikacji naszych danych, czy to za pośrednictwem Biura Informacji Gospodarczej, czy przy pomocy przelewu weryfikacyjnego. Możemy też potwierdzić naszą tożsamość w placówce firmy, w obecności kuriera czy za pomocą czeku GIRO. I pozostaje nam tylko oczekiwanie na decyzję pożyczkową.

Jeśli decyzja jest pozytywna, podpisujemy umowę pożyczkową i otrzymujemy pieniądze na konto, jedynie w przypadku skorzystania z czeku GIRO, niemalże w tym samym momencie możemy odebrać pieniądze w placówce poczty.

Gdzie szukać odpowiedniej dla nas pożyczki firmowej on-line?

Dziś to już nie problem. Możemy się w takiej sprawie zwrócić zarówno do banku jak i do firm pozabankowych. W tych drugich jest o tyle wygodniej, że żeby zasilić strefę finansową naszej firmy w nie musimy się już fatygować do siedziby firmy. Wszelkich niezbędnych formalności możemy dokonywać on-line.

Na ten czas często zdarza się tak, że wśród prywatnych firm pożyczkowych możemy znaleźć oferty równie ciekawe jak w bankach, może czasami nawet korzystniejsze, a przy tym formalności znowu mamy ograniczone do minimum i często warunki do spełnienia są mniej absorbujące i korzystniejsze. Chociażby sam czas przyznawania pożyczki. Zwykle, jeśli się o nią staramy, to pieniędzy potrzebujemy na „wczoraj”.

Aasa bliżej biznesu - pożyczka pozabankowa dla firmy

Pożyczki pozabankowe dla firm

 • Kwota od 1.000 zł do 20.000 zł
 • Okres spłaty od 1 do 36 miesięcy
 • Od 1 dnia rejestracji działalności
 • Decyzja w krótkim czasie
Ogólna ocena

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu wynosi 79,16%.

A tak szybko to możemy tylko uzyskać środki w prywatnych firmach pożyczkowych. Inną kwestią są koszty takich pożyczek i możliwości zabezpieczenia siebie, firmy czy też pożyczkodawcy. Jeśli mielibyśmy się zatrzymać chwile nad czasem, jaki jest potrzebny do przyznania pożyczki, to w bankach z pewnością to zajmuje dużo więcej czasu.

Nieco mniej czasu zajmuje przyznawanie środków stałym klientom, natomiast nowi muszą uzbroić się w cierpliwość. Natomiast w prywatnych firmach pożyczkowych, często zajmuje to mniej niż godzinę.

Gdybyśmy mieli zastanowić się, gdzie pożyczka będzie tańsza, to tutaj również spotkamy się z bardzo indywidualnym podejściem do każdego klienta. Nie możemy już teraz powiedzieć, że prywatne pożyczki są droższe od tych zaciągniętych w banku, bo często stanowią dla nich konkurencję.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych pieniędzy w związku z zaciągniętą pożyczką, to możemy być spokojni. Te czasy, w których zabijały przedsiębiorców i osoby fizyczne odsetki za pożyczkę w prywatnej firmie pożyczkowej już bezpowrotnie minęły. Jednak przed wyborem tej właściwej, warto jeszcze zapoznać się z opiniami użytkowników. Dziś jest tego pełno w internecie.

Pożyczki on-line – wady i zalety

Najbardziej spektakularnym argumentem „ZA” jest z pewnością brak konieczności fatygowania się osobistego do siedziby firmy pożyczkowej czy banku w celu złożenia wniosku pożyczkowego. W tym przypadku wszelkich niezbędnych czynności możemy dokonać zza biurka. Z pożyczki możemy skorzystać niemalże w każdym momencie. Środki na koncie mogą się znaleźć już nawet w ciągu godziny od momentu złożenia wniosku, – czyli praktycznie w momencie, gdy pojawi się potrzeba posiadania dodatkowej gotówki, to w przeciągu kilku chwil pieniądze możemy już mieć na koncie.

Finiata

Pożyczki dla firmy

 • Kwota do 50.000 zł
 • Szybka decyzja
 • Bez dokumentów, zaświadczeń
 • Elastyczny termin spłaty
Szybka decyzja online

Ty wybierasz na ile potrzebujesz pieniądze. Całość procesu odbywa się online, przez wygodną platformę fintech.

Co ciekawe – nie ma konieczności przedkładania wielu zaświadczeń i dokumentów. Taką pożyczkę otrzymamy przy minimum formalności. Prawie tak samo, jak w przypadku pożyczek dla osób fizycznych. Jakby tego było mało – to jeszcze możemy sobie poprzebierać coś nie coś w ofertach, bo faktycznie na rynku pożyczkowym jest ich całkiem sporo. Możemy wybrać taką, która będzie uszyta na naszą miarę. To wszystko sprawia, że przedsiębiorcy bardzo chętnie po nie sięgają.

Ile możemy pożyczyć gotówki dla naszej firmy?

Kwoty pożyczek przez internet dla firm są bardzo zróżnicowane. W głównej mierze wysokość możliwej do uzyskania kwoty uzależniona jest od pożyczkodawcy, którego wybierzemy. Zwykle kwota ta wynosi od 100 zł do nawet 100.000 zł. Jednak najczęściej pozyskiwaną kwotą jest 10.000 zł. O taką sumę może się starać niemalże każdy przedsiębiorca, bez przedkładania dodatkowych zaświadczeń ani dodatkowej dokumentacji.

Takie pożyczki do 10.000 zł może wziąć niemalże każdy, tak w banku jak i w prywatnych firmach pożyczkowych. Jednak wysokość przyznanej pożyczki firmowej uzależniona będzie od naszej zdolności kredytowej. W przypadku, gdy nie będzie zbyt wysoka, przyznana pożyczka będzie stosunkowo niższa. Gdy zdolność kredytowa będzie odpowiednio wysoka, klient będzie mógł starać się nawet o wyższą kwotę niż 10.000 zł.

Jeśli byśmy chcieli wziąć jeszcze wyższą kwotę, taką nawet opiewającą na kilkaset tysięcy zł, musielibyśmy się udać do banku a tam, musielibyśmy być stałym, rzetelnym klientem. I tu pojawiają się schody. Nie każdy przedsiębiorca będzie mógł sobie pozwolić na taki zastrzyk gotówki. I prywatne firmy pożyczkowe i banki w różny sposób oceniają naszą zdolność kredytową, rozważają różne kryteria, dlatego też każdy z pożyczkobiorców może nam zaproponować inne rozwiązanie, inną kwotę pożyczki.

W jakim czasie będziemy musieli spłacić zobowiązanie zaciągnięte przez internet?

To również bardzo indywidualna sprawa. Okres spłaty w dużej mierze zależy od tego, którą ofertę i którego pożyczkodawcę wybierzemy. Zwykle okres spłaty w prywatnych firmach pożyczkowych wynosi 24 miesiące, jednak podchodząc indywidualnie do klienta firma może podpisać umową pożyczkową z dłuższym niż 2 lata okresem spłaty.

To zobowiązanie spłacane jest w formie ratalnej, a raty są albo równe albo malejące, regulowane comiesięcznie. Tak samo jak w przypadku pożyczek dla osób fizycznych, tak samo w przypadku firmowych wydłużenie okresu spłaty powoduje, że miesięczne raty są niższe, a tym samym łatwiejsze w spłacie. To spore udogodnienie, zwłaszcza, jeśli nasza firma nie prosperuje na najwyższych obrotach i nie generuje zbyt wielkich zysków.

Alior Bank - kredyty dla firm

Kredyt dla firm

 • Wysokie kwoty dla firm powyżej 1 roku
 • Niskie oprocentowanie
 • Kredyty obrotowe w rachunku firmowym
 • Długi okres kredytowania
Ocena kredytu dla firm

Wysokie kwoty kredytu dla firm prowadzących działalność gospodarczą powyżej 1 roku, niskie oprocentowanie i długi okres kredytowania.

Jednak warto pamiętać, że w ogólnym rozrachunku wydłużając okres spłaty, pożyczka będzie nas kosztowała więcej. I analogicznie rzecz ujmując, wyższa rata powoduje szybszą spłatę zobowiązania, jednak jest trudniejsza do uregulowania. Po za tym, żeby się zdecydować na taki ruch musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową.

Jak sprawdzić, na jaką ratę i na jaki okres spłaty będzie nas stać?

Nie ma większego problemu. Wystarczy skorzystać z kalkulatora znajdującego się na większości stron firm pożyczkowych. Wiele firm posiada na swoich stronach kalkulator pożyczki. Tam sprawnie możemy przeliczyć i wybrać dogodną dla nas ofertę pożyczki on-line.

Warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorca, aby otrzymać pożyczkę on-line

Jeśli zdecydujemy się jednak skorzystać z firm pozabankowych , nie musimy wcale spełniać, żadnych wygórowanych oczekiwań ze strony firmy. Te firmy zwykle udzielają szybkich pożyczek, a my zwracając się właśnie do nich w tej sprawie liczymy na szybkie rozstrzygnięcie sprawy. Firmy te charakteryzują się łatwością dostępu do dodatkowych pieniędzy.

Tak, więc – aby otrzymać pożyczkę na firmę przede wszystkim musimy mieć zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą – ten warunek musimy spełnić zarówno przy pożyczkach on-line jak i udzielanych w tradycyjny sposób, będzie nam też potrzebny dowód osobisty i stały adres na terenie kraju, a to po to, żeby pożyczkodawca mógł swobodnie się z nami kontaktować, przesyłać wszelkie informacje, czy nawet harmonogram spłaty pożyczki.

Warunkiem koniecznym do spełnienia też będzie firmowe konto, chociażby po to, żeby pożyczkodawca miał gdzie nam przelać pożyczone pieniądze. Poza tym, zwykle weryfikacja naszych danych przy pożyczkach dla firm online odbywa się właśnie przez dokonanie przelewu weryfikacyjnego z naszego konta. Instytucja pożyczkowa porównuje nasze dane z wniosku z tymi zawartymi w potwierdzeniu przelewu.

Czy to oznacza, że jeśli nie mamy konta to nie otrzymamy pożyczki?

Niekoniecznie. W takich przypadkach możemy skorzystać z innych rozwiązań, takich jak doręczenie gotówki wraz z umową przez kuriera, czy w okienku pocztowym, ewentualnie korzystając z czeku GIRO.

Do tego nie możemy figurować w bazach dłużników takich jak Biuro Informacji Gospodarczej. Niekiedy możemy się spotkać z tym, że wybrana instytucja będzie od nas oczekiwała przedłożenia dokumentacji księgowej, bankowej czy podatkowej. Potrzebna ona będzie do określenia naszej zdolności kredytowej. To w przypadkach, w których nie mogą ocenić naszej zdolności na podstawie informacji z BIG. Jeśli instytucja pożyczkowa będzie chciała od nas takich dokumentów, to z pewnością sama decyzja pożyczkowa się nieco odwlecze w czasie.

Zwykle będzie tak, że taką umowę pożyczki będziemy musieli ubezpieczyć. Teoretycznie jest to kwestia dobrowolności. Jednak takie rozwiązanie pomoże nam w przypadku, gdyby coś poszło nie tak i mielibyśmy problem ze spłatą pożyczki.

Czy jako nowa firma na rynku mamy szansę na otrzymanie takiej pożyczki?

W niektórych firmach pozabankowych jest to możliwe stwarzają taką możliwość nowo powstałej firmie. Może ona skorzystać z oferty już w tym samym dniu, w którym została założona. To prosta sprawa, nie musimy dodatkowo przedkładać żadnych dokumentów bankowych czy podatkowych, ani też prezentować biznesplanu.

Foto: Shutterstock

Dodaj komentarz

55 − = 52

error: