Pożyczka dla firmy od ręki

10 min. czytania

Pożyczka dla firm to coraz częściej spotykane zjawisko. Już rzadko kto finansuje swoją działalność z własnych środków. No chyba że interes naprawdę świetnie prosperuje. Choć ci co myślą o przyszłości i tak wolą zabezpieczyć swoją historię kredytowa i pracować nad nią, wtedy, kiedy firma jest w dobrej kondycji i nie spodziewa się większych kłopotów ze spłatą zobowiązań.

Już pomijając sam fakt pożyczania dla wyrabiania dobrej historii kredytowej, to bardzo kusząca jest łatwość i ogólna dostępność pożyczek. Jest bardzo szeroki wachlarz tego typu produktów, od koloru do wyboru. A samą pożyczkę dostajemy w kilka chwil, niemalże od ręki. Gdzie szukać takich ofert? Które z nich są godne uwagi i na co należy uważać prze wyborem? Na te i inne pytania odpowiedzi poniżej.

Dla kogo oferta pożyczki dla firm?

Jak się okazuje z pożyczkowego finansowania działalności korzysta już cały przedział przedsiębiorców. Korzystają i ci którzy na rynku są od lat, świetnie im się wiedzie, są konkurencyjni w branży jak i ci, którzy dopiero co zaczynają, nie mają jeszcze ani wyrobionej renomy, ani wystarczających środków na rozwój działalności.

Od czego zacząć wybieranie oferty pożyczki dla firmy?

Z pewnością nie powinniśmy poprzestawać na pierwszej, lepszej okazji. Warto przejrzeć choć kilka ofert zanim wybierzemy tą, która wydaje nam się najkorzystniejsza. Co w ogóle dla nas może oznaczać, że pożyczka jest od ręki? Nie mniej, nie więcej niż to, że nie musimy na decyzję pożyczkową oczekiwać wielu dni, nawet nie musimy wychodzić z domu czy biura. Na uzyskanie dodatkowej gotówki wystarczy czasami kilka chwil, w najtrudniejszych przypadkach kilka godzin.

Takie rozwiązanie pomaga nam w zaskakujących sytuacjach, w takich w których nagle potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, a w kasie firmy co nieco brakuje. W momencie, gdy chcemy pożyczyć niezbyt wygórowane kwoty, to jest równoznaczne z tym, że nie będziemy musieli spełniać wielu warunków dla jej uzyskania. Często są określane jako pożyczki na dowód, bo do spełnienia wszelkich formalności tylko tego będziemy potrzebować, żadnych dodatkowych kwitów.

O jakich stawkach jest mowa? Ile pieniędzy możemy w ten sposób pożyczyć?

Szybkie pożyczki gotówkowe, to raczej nie są duże kwoty. Jak już było wspomniane, można z nich sfinansować nagłe wydatki, „zakleić” nagle pojawiające się potrzeby. Jednak ostateczna wysokość pożyczki uzależniona jest dużej mierze od nas samych, od naszej zdolności kredytowej, od tego, ile pieniędzy będziemy potrzebować. Zwykle wysokość tych pożyczek kreuje się od 1.000 do 20.000 zł. Gdy nasza firma jest naprawdę w niezłej formie, jesteśmy już stały i zaufanym klientem danej firmy to możemy liczyć nawet na kilkaset tysięcy zł pożyczki. Jednak nie każda firma ma takie kwoty w swojej ofercie.

Jeśli chodzi o termin spłaty zobowiązania, to czego możemy się spodziewać?

I tu być może – niespodzianka. Pożyczki dla firm są szybkie, jednak okres ich spłaty wcale nie musi taki być. Jej spłata może wynosić nawet kilka lat. Wszystko zależy od tego którą z opcji wybierzemy i na którą z opcji będziemy mogli sobie pozwolić. Z pewnością nie jest to oferta nawet przybliżona do tych, które przedstawiają nam banki czyli kredyty dla firm. Tam możemy zaciągnąć kredyt nawet na 10 lat, choć z reguły termin zamyka się w pięciu latach.

W prywatnych firmach pożyczkowych możemy liczyć na okres spłaty sięgający kilku lat. Spłata w obydwu instytucjach wygląda podobnie, odbywa się w miesięcznych ratach, co sprzyja określeniu, jakiej wysokości raty możemy spłacać, bez większego uszczerbku i planowaniu wysokości rat. Warto w tym momencie wspomnieć o tym, że jeśli zdecydujemy się na wyższe raty, to z pewnością pożyczkę spłacimy szybciej a jej koszt będzie nieco mniejszy i analogicznie, jeśli wydłużymy czas spłaty, raty będą dla nas mniejszym obciążeniem, przez dłuższy czas będziemy mieli to zobowiązanie na głowie, no i koszt całkowity pożyczki będzie trochę większy.

Czy zaciągając pożyczkę na firmę musimy z góry określić cel na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze?

Nie musimy. Jak to zwykle bywa z pożyczkami gotówkowymi, nie musimy określać celu na jaki ją zaciągamy. Może to być zastrzyk gotówki na zakup nowego sprzętu, który pomoże nam rozwinąć skrzydła, ale równie dobrze możemy za jej pomocą uregulować wszelkie zaległe zobowiązania, takie jak wynagrodzenie pracowników czy składki i podatki.

Często możemy się spotkać z takimi opiniami, że rozpoczynanie prowadzenia działalności gospodarczej od zaciągania pożyczek to nie jest dobra wróżba, to czasami po prostu nie ma wyjścia. Mamy jakiś dobry pomysł na siebie, wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że mogłoby się udać, jednak brakuje tego najważniejszego – czyli pieniędzy. Wtedy jedynym rozwiązaniem, jeśli oczywiście nie mamy co liczyć na wsparcie najbliższych – jest oczywiście szybka pożyczka. Zwłaszcza, że znaczna część ofert jest skierowana również dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem i to już od pierwszego dnia zarejestrowania działalności.

Czy faktycznie pożyczone pieniądze trafiają do nas na konto w tak krótkim czasie?

Zwykle tak bywa, jednak wpływ na to ma wiele czynników i nie wszystkie zależą od firmy pożyczkowej. Znalezienie odpowiedniej oferty, nie zależy od firmy, a jednak wpływa na czas w jakim otrzymamy pożyczkę. Jeśli już się zdecydujemy na konkretną propozycję, nie bez znaczenia jest o ile czasu będziemy wypełniać wniosek o pożyczkę – nie dla każdego to są proste rzeczy. Ten proces może trwać krócej – jeśli jesteśmy stałym klientem firmy – wówczas otrzymujemy wniosek pożyczkowy już częściowo wypełniony.

Zarówno pożyczkodawcy jak i pożyczkobiorcy zależy na jak najszybszym dokonaniu transakcji. Dlatego w większości firm wnioski dla stałych klientów wypełniają się automatycznie. To znacznie skraca cały proces. Zwykle rozpoznanie takiego wniosku trawa od kilku minut do około godziny. O decyzji pożyczkowej zostajemy powiadomieni za pomocą SMS ewentualnie informacji na adres mailowy.

Banki i firm pozabankowe wnioski pożyczkowe rozpatruje w godzinach urzędowania

Także jeśli wniosek składamy w innych godzinach za pomocą internetu, to zostanie on rozpoznany dopiero w dniu następnym. W zależności od tego jak wygląda nasza historia, tak szybko dostaniemy odpowiedź w formie decyzji pożyczkowej. Dodatkowo cały proces może zostać przedłużony, w zależności od tego jaki proces weryfikacji albo my wybierzemy, albo firma pożyczkowa nam udostępnia. Weryfikacja jest potrzebna do tego, aby firma mogła porównać, czy osoba, która zwraca się o pożyczkę to ta sama osoba, której dane przedstawiamy.

Przelew weryfikacyjny

Zwykle weryfikacja odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego, opiewającego zwykle na kwotę od 1 grosza do 1 zł. Poza przelewem weryfikacyjnym firmy stosują jeszcze czek GIRO, który realizuje się w placówce poczty. Aby przyspieszyć proces weryfikacji za pomocą przelewu, można skorzystać z tzw. szybkiego przelewu, który jest już całkiem powszechną formą płatności on-line. W niektórych firmach pożyczkowych wykorzystywany jest system Blue Media, dzięki któremu pieniądze na konto odbiorcy trafia błyskawicznie.

Nieco inaczej przebiega weryfikacja przy zaciąganiu pożyczki w trybie stacjonarnym. Tam sprawdzenie odbywa się na podstawie danych z dowodu osobistego i nie zajmuje więcej niż kilka chwil. No i ostatni etap – jeśli już mamy pozytywną decyzję, to pozostaje kwestia przekazania gotówki na nasze konto. Jeśli mamy konto w banku, z którym współpracuje nasza firma pożyczkowa, to faktycznie pieniądze możemy mieć w kilka minut na koncie, w innym wypadku może to potrwać dłużej – jednak zazwyczaj najpóźniej na drugi dzień roboczy.

Co musimy zrobić, aby móc skorzystać z szybkiej pożyczki od ręki dla firmy?

Wbrew pozorom wymogi jakie musimy spełnić, aby otrzymać pożyczkę od ręki, wcale nie są takie wygórowane. Skorzystać z niej może prawie każdy, niezależnie od tego czy prowadzi firmę od dwóch dni czy od kilkunastu lat. W dużej mierze wszystko jest uzależnione od tego jaką mamy zdolność kredytową. Jeśli co do niej nie ma żadnych zastrzeżeń, to firma pozabankowa nie będzie nas prosiła nawet o przedstawienie dodatkowych dokumentów.

W takiej sytuacji wszystko odbywa się zdecydowanie szybciej. Jednak nie jest tak, że nie musimy robić nic a pieniądze same nam wskoczą na konto. Przede wszystkim musimy mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie Polski. Jak już było wcześniej wspomniane odpowiednia zdolność też jest warunkiem koniecznym do spełnienia.

Jakie elementy wpływają na naszą zdolność kredytową?

Z pewnością do głównych elementów zaliczyć można dochody osiągane przez firmę, ich źródło i systematyczność wpływów na konto. Ważne też będą obciążenia z tytułu najmu lokalu, czynszów, rachunków i innych kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Dodatkowo nie bez znaczenia jest branża w jakiej się poruszamy i jaką mamy w tym temacie konkurencję na rynku.

No i oczywiście jak już mamy odpowiednią zdolność kredytową, to oczywistym jest, że nie figurujemy w żadnych bazach dłużników jako nierzetelni klienci, którzy nieterminowo spłacają swoje zobowiązania, albo co gorsza – w ogóle ich nie spłacają. To też dość istotny element – czy mamy już jakieś zobowiązania, jak wygląda ich spłata, czy przypadkiem z którymś z nich nie spóźniliśmy się na tyle, żeby trafić na niechlubną listę dłużników. Warto jednak pamiętać o tym, że każda firma może podchodzić inaczej do każdego klienta – to bardzo indywidualna kwestia.

To która opcja lepsza – banki czy parabanki?

Przedsiębiorcy mniej więcej na równi korzystają z banków i parabanków. Choć z pewnością chętniej udaliby się do banku. Jednak nie w każdym przypadku oferta banku jest korzystniejsza. W obydwu przypadkach z pewnością dopatrzylibyśmy się zarówno wad jak i zalet. W bankach z pewnością możemy liczyć na nieco większe kwoty, za to w prywatnej firmie pożyczkowej znajdziemy propozycję sięgającą nawet 25.000 zł z dogodnym systemem spłaty.

Parabanki mają zdecydowanie mniejsze oczekiwania w stosunku do warunków jakie muszą spełnić przedsiębiorcy. Formalności ograniczone są do minimum. To dobre rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców, których dochody nie są jeszcze na tyle imponujące, żeby poradzili sobie samodzielnie, bez dodatkowego wsparcia.

Pamiętajmy też, że to nie tylko pożyczkodawca może sprawdzić nas

My przed podpisaniem umowy pożyczkowej również powinniśmy się za poznać z opiniami na temat firmy, która wybraliśmy. Zapoznać się ze zdaniem dotychczasowych klientów. Jeśli nic nie znajdziemy na temat wybranej firmy, to może jednak powinniśmy poszukać innej. To dla bezpieczeństwa naszego i naszej firmy.

Na rynku pożyczkowym jest całkiem spora konkurencja. Nowe firmy się pojawiają, inne znikają. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, takiego dopasowanego do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Zwłaszcza na początku swoich biznesowych zapędów, w momencie, gdy nie mamy jeszcze stabilności finansowej niejednokrotnie będziemy potrzebowali wsparcia z zewnątrz. Jeśli zachowamy zdrowy rozsądek i nie przeliczymy się ze swoimi możliwościami, to z pewnością taki rodzaj finansowania działalności może okazać się trafnym rozwiązaniem.

Foto: Shutterstock
10 min. czytania

Pożyczka dla firm to coraz częściej spotykane zjawisko. Już rzadko kto finansuje swoją działalność z własnych środków. No chyba że interes naprawdę świetnie prosperuje. Choć ci co myślą o przyszłości i tak wolą zabezpieczyć swoją historię kredytowa i pracować nad nią, wtedy, kiedy firma jest w dobrej kondycji i nie spodziewa się większych kłopotów ze spłatą zobowiązań.

Już pomijając sam fakt pożyczania dla wyrabiania dobrej historii kredytowej, to bardzo kusząca jest łatwość i ogólna dostępność pożyczek. Jest bardzo szeroki wachlarz tego typu produktów, od koloru do wyboru. A samą pożyczkę dostajemy w kilka chwil, niemalże od ręki. Gdzie szukać takich ofert? Które z nich są godne uwagi i na co należy uważać prze wyborem? Na te i inne pytania odpowiedzi poniżej.

Dla kogo oferta pożyczki dla firm?

Jak się okazuje z pożyczkowego finansowania działalności korzysta już cały przedział przedsiębiorców. Korzystają i ci którzy na rynku są od lat, świetnie im się wiedzie, są konkurencyjni w branży jak i ci, którzy dopiero co zaczynają, nie mają jeszcze ani wyrobionej renomy, ani wystarczających środków na rozwój działalności.

Od czego zacząć wybieranie oferty pożyczki dla firmy?

Z pewnością nie powinniśmy poprzestawać na pierwszej, lepszej okazji. Warto przejrzeć choć kilka ofert zanim wybierzemy tą, która wydaje nam się najkorzystniejsza. Co w ogóle dla nas może oznaczać, że pożyczka jest od ręki? Nie mniej, nie więcej niż to, że nie musimy na decyzję pożyczkową oczekiwać wielu dni, nawet nie musimy wychodzić z domu czy biura. Na uzyskanie dodatkowej gotówki wystarczy czasami kilka chwil, w najtrudniejszych przypadkach kilka godzin.

Takie rozwiązanie pomaga nam w zaskakujących sytuacjach, w takich w których nagle potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, a w kasie firmy co nieco brakuje. W momencie, gdy chcemy pożyczyć niezbyt wygórowane kwoty, to jest równoznaczne z tym, że nie będziemy musieli spełniać wielu warunków dla jej uzyskania. Często są określane jako pożyczki na dowód, bo do spełnienia wszelkich formalności tylko tego będziemy potrzebować, żadnych dodatkowych kwitów.

O jakich stawkach jest mowa? Ile pieniędzy możemy w ten sposób pożyczyć?

Szybkie pożyczki gotówkowe, to raczej nie są duże kwoty. Jak już było wspomniane, można z nich sfinansować nagłe wydatki, „zakleić” nagle pojawiające się potrzeby. Jednak ostateczna wysokość pożyczki uzależniona jest dużej mierze od nas samych, od naszej zdolności kredytowej, od tego, ile pieniędzy będziemy potrzebować. Zwykle wysokość tych pożyczek kreuje się od 1.000 do 20.000 zł. Gdy nasza firma jest naprawdę w niezłej formie, jesteśmy już stały i zaufanym klientem danej firmy to możemy liczyć nawet na kilkaset tysięcy zł pożyczki. Jednak nie każda firma ma takie kwoty w swojej ofercie.

Jeśli chodzi o termin spłaty zobowiązania, to czego możemy się spodziewać?

I tu być może – niespodzianka. Pożyczki dla firm są szybkie, jednak okres ich spłaty wcale nie musi taki być. Jej spłata może wynosić nawet kilka lat. Wszystko zależy od tego którą z opcji wybierzemy i na którą z opcji będziemy mogli sobie pozwolić. Z pewnością nie jest to oferta nawet przybliżona do tych, które przedstawiają nam banki czyli kredyty dla firm. Tam możemy zaciągnąć kredyt nawet na 10 lat, choć z reguły termin zamyka się w pięciu latach.

W prywatnych firmach pożyczkowych możemy liczyć na okres spłaty sięgający kilku lat. Spłata w obydwu instytucjach wygląda podobnie, odbywa się w miesięcznych ratach, co sprzyja określeniu, jakiej wysokości raty możemy spłacać, bez większego uszczerbku i planowaniu wysokości rat. Warto w tym momencie wspomnieć o tym, że jeśli zdecydujemy się na wyższe raty, to z pewnością pożyczkę spłacimy szybciej a jej koszt będzie nieco mniejszy i analogicznie, jeśli wydłużymy czas spłaty, raty będą dla nas mniejszym obciążeniem, przez dłuższy czas będziemy mieli to zobowiązanie na głowie, no i koszt całkowity pożyczki będzie trochę większy.

Czy zaciągając pożyczkę na firmę musimy z góry określić cel na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze?

Nie musimy. Jak to zwykle bywa z pożyczkami gotówkowymi, nie musimy określać celu na jaki ją zaciągamy. Może to być zastrzyk gotówki na zakup nowego sprzętu, który pomoże nam rozwinąć skrzydła, ale równie dobrze możemy za jej pomocą uregulować wszelkie zaległe zobowiązania, takie jak wynagrodzenie pracowników czy składki i podatki.

Często możemy się spotkać z takimi opiniami, że rozpoczynanie prowadzenia działalności gospodarczej od zaciągania pożyczek to nie jest dobra wróżba, to czasami po prostu nie ma wyjścia. Mamy jakiś dobry pomysł na siebie, wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że mogłoby się udać, jednak brakuje tego najważniejszego – czyli pieniędzy. Wtedy jedynym rozwiązaniem, jeśli oczywiście nie mamy co liczyć na wsparcie najbliższych – jest oczywiście szybka pożyczka. Zwłaszcza, że znaczna część ofert jest skierowana również dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem i to już od pierwszego dnia zarejestrowania działalności.

Czy faktycznie pożyczone pieniądze trafiają do nas na konto w tak krótkim czasie?

Zwykle tak bywa, jednak wpływ na to ma wiele czynników i nie wszystkie zależą od firmy pożyczkowej. Znalezienie odpowiedniej oferty, nie zależy od firmy, a jednak wpływa na czas w jakim otrzymamy pożyczkę. Jeśli już się zdecydujemy na konkretną propozycję, nie bez znaczenia jest o ile czasu będziemy wypełniać wniosek o pożyczkę – nie dla każdego to są proste rzeczy. Ten proces może trwać krócej – jeśli jesteśmy stałym klientem firmy – wówczas otrzymujemy wniosek pożyczkowy już częściowo wypełniony.

Zarówno pożyczkodawcy jak i pożyczkobiorcy zależy na jak najszybszym dokonaniu transakcji. Dlatego w większości firm wnioski dla stałych klientów wypełniają się automatycznie. To znacznie skraca cały proces. Zwykle rozpoznanie takiego wniosku trawa od kilku minut do około godziny. O decyzji pożyczkowej zostajemy powiadomieni za pomocą SMS ewentualnie informacji na adres mailowy.

Banki i firm pozabankowe wnioski pożyczkowe rozpatruje w godzinach urzędowania

Także jeśli wniosek składamy w innych godzinach za pomocą internetu, to zostanie on rozpoznany dopiero w dniu następnym. W zależności od tego jak wygląda nasza historia, tak szybko dostaniemy odpowiedź w formie decyzji pożyczkowej. Dodatkowo cały proces może zostać przedłużony, w zależności od tego jaki proces weryfikacji albo my wybierzemy, albo firma pożyczkowa nam udostępnia. Weryfikacja jest potrzebna do tego, aby firma mogła porównać, czy osoba, która zwraca się o pożyczkę to ta sama osoba, której dane przedstawiamy.

Przelew weryfikacyjny

Zwykle weryfikacja odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego, opiewającego zwykle na kwotę od 1 grosza do 1 zł. Poza przelewem weryfikacyjnym firmy stosują jeszcze czek GIRO, który realizuje się w placówce poczty. Aby przyspieszyć proces weryfikacji za pomocą przelewu, można skorzystać z tzw. szybkiego przelewu, który jest już całkiem powszechną formą płatności on-line. W niektórych firmach pożyczkowych wykorzystywany jest system Blue Media, dzięki któremu pieniądze na konto odbiorcy trafia błyskawicznie.

Nieco inaczej przebiega weryfikacja przy zaciąganiu pożyczki w trybie stacjonarnym. Tam sprawdzenie odbywa się na podstawie danych z dowodu osobistego i nie zajmuje więcej niż kilka chwil. No i ostatni etap – jeśli już mamy pozytywną decyzję, to pozostaje kwestia przekazania gotówki na nasze konto. Jeśli mamy konto w banku, z którym współpracuje nasza firma pożyczkowa, to faktycznie pieniądze możemy mieć w kilka minut na koncie, w innym wypadku może to potrwać dłużej – jednak zazwyczaj najpóźniej na drugi dzień roboczy.

Co musimy zrobić, aby móc skorzystać z szybkiej pożyczki od ręki dla firmy?

Wbrew pozorom wymogi jakie musimy spełnić, aby otrzymać pożyczkę od ręki, wcale nie są takie wygórowane. Skorzystać z niej może prawie każdy, niezależnie od tego czy prowadzi firmę od dwóch dni czy od kilkunastu lat. W dużej mierze wszystko jest uzależnione od tego jaką mamy zdolność kredytową. Jeśli co do niej nie ma żadnych zastrzeżeń, to firma pozabankowa nie będzie nas prosiła nawet o przedstawienie dodatkowych dokumentów.

W takiej sytuacji wszystko odbywa się zdecydowanie szybciej. Jednak nie jest tak, że nie musimy robić nic a pieniądze same nam wskoczą na konto. Przede wszystkim musimy mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie Polski. Jak już było wcześniej wspomniane odpowiednia zdolność też jest warunkiem koniecznym do spełnienia.

Jakie elementy wpływają na naszą zdolność kredytową?

Z pewnością do głównych elementów zaliczyć można dochody osiągane przez firmę, ich źródło i systematyczność wpływów na konto. Ważne też będą obciążenia z tytułu najmu lokalu, czynszów, rachunków i innych kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Dodatkowo nie bez znaczenia jest branża w jakiej się poruszamy i jaką mamy w tym temacie konkurencję na rynku.

No i oczywiście jak już mamy odpowiednią zdolność kredytową, to oczywistym jest, że nie figurujemy w żadnych bazach dłużników jako nierzetelni klienci, którzy nieterminowo spłacają swoje zobowiązania, albo co gorsza – w ogóle ich nie spłacają. To też dość istotny element – czy mamy już jakieś zobowiązania, jak wygląda ich spłata, czy przypadkiem z którymś z nich nie spóźniliśmy się na tyle, żeby trafić na niechlubną listę dłużników. Warto jednak pamiętać o tym, że każda firma może podchodzić inaczej do każdego klienta – to bardzo indywidualna kwestia.

To która opcja lepsza – banki czy parabanki?

Przedsiębiorcy mniej więcej na równi korzystają z banków i parabanków. Choć z pewnością chętniej udaliby się do banku. Jednak nie w każdym przypadku oferta banku jest korzystniejsza. W obydwu przypadkach z pewnością dopatrzylibyśmy się zarówno wad jak i zalet. W bankach z pewnością możemy liczyć na nieco większe kwoty, za to w prywatnej firmie pożyczkowej znajdziemy propozycję sięgającą nawet 25.000 zł z dogodnym systemem spłaty.

Parabanki mają zdecydowanie mniejsze oczekiwania w stosunku do warunków jakie muszą spełnić przedsiębiorcy. Formalności ograniczone są do minimum. To dobre rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców, których dochody nie są jeszcze na tyle imponujące, żeby poradzili sobie samodzielnie, bez dodatkowego wsparcia.

Pamiętajmy też, że to nie tylko pożyczkodawca może sprawdzić nas

My przed podpisaniem umowy pożyczkowej również powinniśmy się za poznać z opiniami na temat firmy, która wybraliśmy. Zapoznać się ze zdaniem dotychczasowych klientów. Jeśli nic nie znajdziemy na temat wybranej firmy, to może jednak powinniśmy poszukać innej. To dla bezpieczeństwa naszego i naszej firmy.

Na rynku pożyczkowym jest całkiem spora konkurencja. Nowe firmy się pojawiają, inne znikają. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, takiego dopasowanego do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Zwłaszcza na początku swoich biznesowych zapędów, w momencie, gdy nie mamy jeszcze stabilności finansowej niejednokrotnie będziemy potrzebowali wsparcia z zewnątrz. Jeśli zachowamy zdrowy rozsądek i nie przeliczymy się ze swoimi możliwościami, to z pewnością taki rodzaj finansowania działalności może okazać się trafnym rozwiązaniem.

Foto: Shutterstock

Dodaj komentarz

+ 79 = 82

error: