Porównywarka kredytów samochodowych

Porównaj kredyty samochodowe

Decydując się na kredyt samochodowy, kupujący od razu otrzymuje zapłatę za swoje auto, z kolei kredytobiorca będzie spłacał kredyt w miesięcznych ratach, mogąc użytkować kupione w ten sposób auto. Czy jednak to kredytobiorca pozostaje jego właścicielem? To już zależy od warunków umowy. Niektóre firmy wymagają rejestrowania samochodu na siebie lub chcą widnieć w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel. Inne nie mają takich wymagań i po prostu właścicielem jest kredytobiorca.

Na rynku znajdziemy bardzo dużą liczbę pożyczek i kredytów samochodowych. Wiele z nich jest naprawdę ciekawa i wyróżnia się promocyjnym oprocentowaniem. Czy jednak ich znalezienie jest takie proste? Z pomocą pewnych narzędzi oczywiście że tak. Jednym z takich jest porównywarka kredytów samochodowych.

Zakup samochodu od zawsze wiąże się z dużym wydatkiem. Oczywiście pojęcie wielkość wydatków jest względne, ale konieczność jednorazowego wyłożenia kilku tysięcy złotych na auto, dla wielu osób jest trudne do zrealizowania z oszczędności. Czy to jednak oznacza, że te osoby muszą się pożegnać z możliwością kupna samochodu? Na szczęście nie. Specjalnie z myślą o nich, firmy pożyczkowe oraz banki przygotowały ciekawe oferty. Do tych najbardziej interesujących można zaliczyć kredyty samochodowe. S

ą to instrumenty finansowe, stworzone z myślą o zakupie auta osobowego.

Jak działają internetowe porównywarki?

Zasada działania takich narzędzi jest bardzo prosta. Gromadzą one dane na temat różnorodnych produktów finansowych, które następnie są automatycznie ze sobą porównywane. Wyniki tego porównania prezentowane są w czytelnej postaci, tekstowej lub graficznej. Każda porównywarka kredytów samochodowych działa na zasadach bezpłatnej usługi i mogą z niej korzystać wszyscy zainteresowani. Aby uzyskać dostęp do danych, nie trzeba również się logować ani zakładać konta.

Wystarczy tylko dostęp do przeglądarki internetowej, aby móc wygodnie wyszukiwać oferty kredytów i porównywać między sobą ich warunki. Każda porównywarka internetowa oferuje również swoim użytkownikom pewne ciekawe możliwości. Do tych najbardziej przydatnych można zaliczyć wygodną opcję złożenia wniosku o kredyt samochodowy, po jednym kliknięciu przycisku.

Czy rzeczywiście jest to takie udogodnienie?

Oczywiście że tak. Oferty niektórych firm pożyczkowych są bardzo mocno rozbudowane i dotarcie do interesującego nas produktu może okazać się bardzo trudne. Na szczęście z pomocą porównywarki, otrzymujemy bezpośredni link do takiej oferty, z możliwością natychmiastowego złożenia wniosku. Nie trzeba również obawiać się tego, że porównywarka kredytów samochodowych zaprezentuje nam kredyt droższy od tego, który moglibyśmy znaleźć samodzielnie.

Są to narzędzia utrzymujące się z wyświetlanych reklam i zarabiające na zadowolonych klientach. Aby mogły one funkcjonować, muszą dbać o relacje z nimi i zapewniać im produkty najwyższej jakości, którym można zaufać i które nie będą u nikogo budziły wątpliwości i podejrzeń. Między innymi z tego powodu, każda oferta kredytu samochodowego wprowadzana do porównywarki jest dokładnie weryfikowana i sprawdzana pod kątem zgodności ze stanem faktycznym.

Nad aktualizacją danych w porównywarce również czuwają ludzie, których zadaniem jest każdego dnia weryfikować dane, poszukiwać nowych kredytów samochodowych i gromadzić najważniejsze informacje na ich temat.

Czy kredyt samochodowy jest bezpieczny?

Ktoś, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z kredytami i pożyczkami, może mieć uzasadnione obawy co do tego, czy porównywarka kredytów samochodowych jest narzędziem, z którego powinien korzystać. Czy w ogóle kupowanie czegoś na kredyt jest godne polecenia? Na całym świecie miliony osób i firm korzysta z możliwości kupowania na kredyt. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale posługiwanie się kartą kredytową również jest kupowaniem na kredyt, mimo że nie trzymamy w ręce żywej gotówki, ale płacimy kawałkiem plastiku.

Na co należy zwrócić uwagę, kiedy naszym celem jest kredyt samochodowy?

Przygotowaliśmy krótki poradnik, który wszystkim Państwu powinien ułatwić znalezienie oferty najlepiej dopasowanej do siebie. Przede wszystkim maksymalna wysokość kredyt. Jest to wartość, dzięki której będziesz wiedział, ile pieniędzy możesz pożyczyć. Jeśli zamierzasz kupić samochód w miarę nowy, powinny interesować cię pożyczki o wartości do kilkudziesięciu tysięcy. Będziesz zdziwiony, kiedy dowiesz się jak wiele firm udziela tak wysokich kredytów.

Oczywiście nie będziesz również miał problemu z tym, aby uzyskać mniejszy kredyt na kupno samochodu. W każdym jednak warunku będziesz musiał mieć wystarczającą zdolność kredytową do tego, aby taka suma pieniędzy mogła zostać ci przyznana. Aby wyliczyć zdolność kredytową, niektóre firmy udostępniają na swoich stronach specjalne kalkulatory kredytowe. Należy je uzupełnić informacjami o wysokości swoich zarobków i wydatków, aby otrzymać wstępną informację o wysokości możliwego kredytu na samochód.

Kolejnym istotnym parametrem, na który również należy zwrócić uwagę, będzie okres kredytowania. Zazwyczaj kredyty samochodowe można wziąć na czas nie dłuższy niż 5 lat. Na jaki czas ty powinieneś wziąć swój kredyt? To zależy od twoich możliwości finansowych i wysokości raty, którą będziesz w stanie miesięcznie spłacać. Pamiętaj że jest jedna bardzo prosta zasada. Im dłużej trwa twój kredyt, tym większe będą jego koszta, ale niższa miesięczna rata.

Z kolej szybsze spłacenie kredytu pozwala na ograniczenie kosztów, ale należy dysponować większą zdolnością kredytowa, aby miesięczna rata nie była zbyt dużym obciążeniem dla budżetu.

Od czego zacząć?

Dobrym rozwiązaniem dla osób chcących wziąć kredyt samochodowy, jest właśnie porównywarka kredytów samochodowych. To w niej, w jednym miejscu znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć o ofertach kredytów samochodowych. Dla ciebie ważną wiadomością będzie to, ile maksymalnie lat mogą mieć kredytowane samochody.  Powinieneś bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nie każda firma zgadza się udzielić kredytu samochodowego na pojazd starszy niż 5 lub 6 lat.

Wiąże się to z utratą wartości pojazdu, który już po kilku latach może nie wystarczyć do tego, aby spłacić kredyt w całości – jeśli na przykład stracisz pracę. Innym ważnym parametrem jest to, czy twój kredyt samochodowy będzie musiał zostać ubezpieczony, czy jednak będziesz mógł zrezygnować z tej opcji.

A co doradzają nasi bankowi specjaliści?

Na pewno ubezpieczenie kredytu samochodowego wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Jednak warto się na takie zabezpieczenie zdecydować, szczególnie jeśli kredyt jest duży, a twoja praca nie do końca daje ci poczucie bezpieczeństwa. Ochrona kredytu polega na tym, że w przypadku niezdolności do pracy – spowodowanej na przykład chorobą, twoje raty w dalszym ciągu będą spłacane, ale nie przez ciebie ale firmę ubezpieczeniową.

Nie dotyczy to rzecz jasna całego okresu kredytowania, ale kilku rat – zwykle maksymalnie do 6. Wzięcie kredytu samochodowego samo w sobie nie jest trudne, a to wszystko dzięki temu, że większość formalności można załatwić elektronicznie, korzystając z gotowych wniosków i formularzy do wypełnienia.

Jakie dokumenty należy mieć przy sobie, aby taki kredyt uzyskać?

Przede wszystkim należy dysponować dowodem osobistym. Nie każda prywatna firma pożyczkowa będzie również wymagała tego, abyś przedstawił jej zaświadczenie o zarobkach lub zatrudnieniu. To może być uzależnione od tego, w jakiej wysokości będzie przydzielany kredyt samochodowy. Oczywiście niezbędne jest przekazanie informacji dotyczących kupowanego samochodu. Firmę pożyczkową będzie interesowało to, jaki to jest model, marka, rok produkcji, wersja, a także cena i wszystkie dane sprzedającego.

Firma pożyczkowa może również chcieć sprawdzić, czy samochód nie został skradziony na terenie kraju lub Europy. W tym celu należy jej dostarczyć numer VIN.

Ile czasu będziesz musiał czekać, aby poznać odpowiedź firmy pożyczkowej dotyczącą wydania decyzji kredytowej?

W odróżnieniu od ofert bankowych, prywatne firmy pożyczkowe działają znacznie szybciej i na bardziej liberalnych zasadach. Oznacza to że decyzja w sprawie kredytu samochodowego może zostać udzielona nawet tego samego dnia, najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Przypomnijmy że w bankach ten proces jest znacznie bardziej rozłożony w czasie i może trwać nawet całymi tygodniami.

Czy kredyty samochodowe mają jakieś alternatywy?

No właśnie, co zrobić jeśli porównywarka kredytów samochodowych nie dostarcza ci oferty, która w pełni mogłaby cię satysfakcjonować? Wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, ale jednak możliwe. Taka sytuacja może mieć na przykład miejsce wtedy, kiedy jesteś zainteresowany kupnem starszego samochodu, a firma pożyczkowa nie chce udzielać kredytów na samochody z tego rocznika. Czy nie mając własnej gotówki na jego zakup, musisz się z tą myślą pożegnać? Na szczęście nie.

Jest jeszcze kilka innych możliwości, aby swoje marzenie sfinansować i cieszyć się z posiadania klasyka. Jedna z nich to pożyczka gotówkowa. Jest to klasyczny kredyt konsumpcyjny, który możesz przeznaczyć na dowolny cel. Bank lub firma pożyczkowa wypłaci ci gotówkę na twoje konto, a ty będziesz mógł wedle swoich potrzeb nią zarządzać. Klienci biorą takie pożyczki aby pokryć bieżące wydatki, na które nie ma środków w domowym budżecie lub aby za takie pieniądze realizować swoje marzenia lub fantazje.

Jedną z takich może być właśnie zakup starszego samochodu.

Czy jest w tym przypadku jakiś haczyk?

Niestety tak – oprocentowanie. Jeśli porównasz dane na temat oprocentowania, które przedstawia ci porównywarka kredytów samochodowych, przekonasz się że kredyty celowe mają niższe oprocentowanie niż kredyty i pożyczki gotówkowe. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ dla kredytów celowych, takich jak kredyt samochodowy, zabezpieczeniem jest kupowany przedmiot – w tym przypadku samochód.

Natomiast pożyczki gotówkowe nie oferują żadnych opcji zabezpieczenia, dlatego wyższe oprocentowanie ma bankom i firmom pożyczkowym rekompensować również wyższe ryzyko, że część klientów może mieć problemy z terminową spłatą zobowiązania. Jeśli jednak inna forma finansowania twojego samochodu się nie sprawdziła, to pożyczka gotówkowa jest właśnie tą opcją, z której powinieneś skorzystać i cieszyć się szybko uzyskanymi pieniędzmi, nawet w maksymalnej kwocie kilkunastu tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.

error: