Porównywarka kredytów konsolidacyjnych

Porównaj kredyty konsolidacyjne

Zobowiązania finansowe są jednymi z największych obowiązków, o których musimy pamiętać w dorosłym życiu. Jeśli znalazłeś się w sytuacji, w której masz kilka uruchomionych kredytów lub pożyczek i pojawiają się trudności z regularną spłatą rat, pora pomyśleć o właściwym rozwiązaniu. Co może nim być? Oczywiście konsolidacja swoich zobowiązań. Co to są kredyty konsolidacyjne, dla kogo są dedykowane i kiedy należy z nich skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Jednocześnie chcemy cię zachęcić do tego, abyś sprawdził czym jest porównywarka kredytów konsolidacyjnych i jakie korzyści możesz uzyskać, jeśli będziesz się nią regularnie posługiwał.

Pamiętaj że problemy finansowe mogą zdarzyć się każdemu z nas. Niestety świat jest skonstruowany w taki sposób, że nie rozwiązują się one samodzielnie. Chowanie głowy w piasek z nadzieją na to, że raty będą spłacały się same nie jest zachowaniem godnym dorosłego człowieka.

Banki oraz prywatne firmy pożyczkowe przygotowały tymczasem takie rozwiązania, które pozwalają w łatwiejszy sposób spłacać swoje długi, nie martwiąc się o to, skąd brać na nie pieniądze i czy na pewno pamiętaliśmy w tym miesiącu o wszystkich zobowiązaniach w każdym banku. Poniżej dokładnie wyjaśniamy mechanizm konsolidowania zadłużenia i sposób na to, jak uzyskać najlepsze warunki takiego kredytowania.

Kredyty konsolidacyjne pomagają wyjść z zadłużenia

Na pewno kiedyś słyszałeś określenie złe długi. Być może jednak dokładnie nie wiesz, co ono oznacza. Spieszymy z wyjaśnieniami. Złe długi to takie kredyty lub pożyczki, które nie są terminowo spłacane. Może być wiele powodów tego, że ktoś zwleka ze spłatą swojego zadłużenia. Na przykład mógł się rozchorować, stracić pracę lub po prostu bagatelizuje obowiązki, wynikające z podpisania umowy o pożyczkę lub kredyt.

W każdym przypadku bank lub firma pożyczkowa ma prawo wszcząć postępowanie windykacyjne, a jeśli nie przyniesie ono skutku, również skierować sprawę na drogą sądową i tam za pomocą komornika odzyskać swoją należność. To jest początkiem poważnych dramatów wielu osób. Ich finałem może być utrata mieszkania, domu, samochodu lub zajęcie komornicze na rachunku bankowym, na który wpływa pensja.

Jak tego uniknąć? Nasza internetowa porównywarka kredytów konsolidacyjnych przedstawia najważniejsze fakty i informacje, które koniecznie musisz znać. Jeśli masz kilka pożyczek i kredytów i od pewnego czasu zalegasz z ich terminową płatnością, musisz czym prędzej coś z tym zrobić. Odkładanie płatności rat z miesiąca na miesiąc w wierze, że na pewno nasza sytuacja się kiedyś poprawi, jest skrajną nieodpowiedzialnością.

Co zatem możemy zrobić? Rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny. Jest to mechanizm finansowy, który pozwala spłacić twoje obecne zadłużenie w różnych bankach i firmach. Niespłacona karta kredytowa, kredyt na samochód, pożyczka gotówkowa i debet w koncie. Przykładowo sumując każde z tych zadłużeń, możemy uzyskać kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Kredyt konsolidacyjny może zostać udzielony na taką właśnie kwotę i przeznaczony na spłatę każdego zadłużenia pojedynczo. Nie zobaczysz tych pieniędzy na własne oczy, ani nie dotkniesz gotówki. Kredyt zostanie przelany bezpośrednio na rachunki bankowe twoich wierzycieli, spłacając cały dług i zdejmując z twoich barków konieczność comiesięcznego płacenia rat do kilku banków. Jednak co dalej? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że nikt nie robi takich prezentów i nie spłaca czyichś długów za darmo.

To jasne. Z długiem w dalszym ciągu pozostaniesz ty i to ty będziesz musiał spłacić kredyt konsolidacyjny.

Różnica polega jednak na tym, że zamiast kilku rat do różnych odbiorców, teraz w miesiącu będziesz płacił jedną ratę na jedno konto. Co więcej, zaczynasz spłatę kredytu z czystym kontem i bez żadnego zadłużenia. Jednak to nie wszystko. Twoje wcześniejsze długi zostają spłacone i masz szansę oczyścić swoją historię w BIK. Czy to takie ważne? Oczywiście że tak.

Czysta historia w bazach i rejestrach kredytowych pozwoli ci w przyszłości korzystać z ofert banków, wziąć na przykład kredyt hipoteczny na budowę domu lub zakup mieszkania. Zaczniesz wówczas funkcjonować jak każdy inny wiarygodny klient banku i będziesz mógł cieszyć się naprawdę korzystnymi warunkami pożyczania pieniędzy.

Co zrobić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny

Nie każda firma pożyczkowa i nie każdy bank ma swojej ofercie kredyty konsolidacyjne. Jeśli chcesz poznać, czy twój bank posiada taki produkt w swojej gamie usług, pomoże ci w tym porównywarka kredytów konsolidacyjnych. Zawiera ona szczegółowy opis wszystkich bankowych ofert na kredyty konsolidacyjne. Warto korzystać z tej rozpiski, ponieważ gwarantuje ona szybkie dotarcie do najważniejszych wiadomości na temat pożyczania pieniędzy na spłatę długów.

Poszczególne oferty kredytów konsolidacyjnych zostały u nas bardzo dokładnie opisane, a przy każdej ofercie znajduje się przycisk, dzięki któremu będziesz mógł otworzyć wniosek o uruchomienie takiego kredytu. Jednak same wpisane przez ciebie dane do formularza, nie będą wystarczające aby kredyt został udzielony.

Konieczne jest dokładne poznanie twojego zadłużenia z określeniem wysokości odsetek karnych i części kapitałowej do spłaty. Osoba odpowiedzialna za przygotowanie oferty kredytu konsolidacyjnego, a także obsługę zadłużenia, będzie od ciebie wymagała serii dokumentów do wglądu. Oczywiście wszystkie one będą powiązane z kredytami i pożyczkami, które zamierzasz spłacić. Po pierwsze będą to umowy. Jeśli masz wydrukowane egzemplarze umów i harmonogramów spłaty, należy je posegregować i zabrać ze sobą.

Natomiast jeśli część umów została ci dostarczona drogą elektroniczną, na przykład wysyłając je na twój adres e-mail, to możesz te załączniki przekazać pocztą elektroniczną do swojego doradcy kredytowego. Dokona on analizy poszczególnych umów i zsumuje całe twoje zadłużenie.

Aby nie popełnić żadnej pomyłki, przyda się również wydruk potwierdzeń wpłat rat dla poszczególnych kredytów lub zabranie ze sobą potwierdzenie salda zadłużenia, które bank lub firma pożyczkowa mogła do ciebie wysłać. Od tego momentu zacznie się praca nad przygotowaniem oferty kredytu konsolidacyjnego dla ciebie. Na co możesz liczyć? Jakie jest oprocentowanie takich kredytów?

Darmowa porównywarka kredytów konsolidacyjnych przedstawia szereg przydatnych informacji, dzięki którym znajdziesz najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego dla siebie.

Jak będzie twoja oferta na kredyt konsolidacyjny?

Na podstawie jakich parametrów można ocenić, czy twój kredyt konsolidacyjny jest dobry lub zły? Jak w przypadku większości kredytów, należy skupić się na kilku czynnikach. Pierwszym z nich jest wysokość oprocentowania. Im mniejsza będzie wysokość oprocentowania dla kredytu konsolidacyjnego, tym mniej w sumie zapłacisz. Jednak od czego zależy ten czynnik? Zasadniczo im dłużej będzie twoja pożyczka trwała, tym oprocentowanie może być wyższe.

To jest jednak zawsze tematem indywidualnych negocjacji między tobą, a pracownikiem firmy, która udziela kredyt konsolidacyjny. Kolejna ważna rzecz to prowizja. Nie zawsze jest ona pobierana, ale jeśli już  firma się na to decyduje, jej wysokość może być określona na dwa sposoby. Pierwszy z nich to stałą suma niezależnie od wielkości kredytu.

Drugi sposób, który jednak jest częściej stosowany, to jakiś procent od całej wartości kredytu konsolidacyjnego. Na przykład jeśli prowizja to 2 procent całego kredytu, a jego wysokość to 20.000 złotych, to łatwo policzyć że prowizja w tym konkretnym przypadku wyniesie właśnie 400 złotych. Czy to mało czy dużo? Sprawdź co na ten temat mówi porównywarka kredytów konsolidacyjnych i porównaj oferty kredytów konsolidacyjnych bezpłatnie, w różnych firmach.

A czy kredyty konsolidacyjne związane są z jeszcze jakimiś opłatami i kosztami? Tak może być, ale to czy się na nie zdecydujesz jest twoim wolnym wyborem. Po pierwsze kosztem może być dobrowolne ubezpieczenie kredytu. Zapewnia ono spłatę zadłużenia w tych sytuacjach, w których sam nie będziesz dysponował pieniędzmi, aby spłacać miesięczne raty.

Kosz takiego ubezpieczenia również może zostać podzielony na raty i o kilka złotych zwiększać każdą twoją miesięczną płatność. Jeśli jest to wydatek rzędu pięciu złotych, wydaje się być całkiem rozsądnym to, aby zdecydować się na jego poniesienie. Na pewno zapewni to większe poczucie bezpieczeństwa o swoje finanse i zdejmie z naszych barków duży ciężar, jeśli będziemy musieli udać się na czasochłonną hospitalizację lub firma zwolni cię z pracy i minie trochę czasu, zanim będziesz mógł znaleźć nową.

Co jeśli zrezygnujesz z ubezpieczenia kredytu konsolidacyjnego?

Czy będziesz miał możliwość uzyskania jakiejś pomocy i jeśli tak, to od kogo ją otrzymasz? Na takie okoliczności firmy pożyczkowe przygotowały specjalną ofertę, nazywając je wakacjami kredytowymi. Oznacza to, że raz lub dwa razy w roku będziesz mógł zawiesić płatność rat. Zazwyczaj jednak nie całych, ale tylko części kapitałowej.

Jeśli zatem twoja miesięczna rata wynosi 600 złotych to 450 złotych będzie kapitałem, a 150 złotych to odsetki, czyli rzeczywisty zysk banku. Bank będzie mógł zawiesić ci płatność części kapitałowej, ale nie zrezygnuje ze swojego zarobku. Zatem zamiast 600 złotych, zapłacisz do banku tylko odsetki. Oczywiście niespłacone raty automatycznie wydłużą czas spłaty całego kredytu. Jest to jednak rozwiązanie znacznie lepsze, niż zaleganie z płatnością rat bez informowania banku o tym.

To wiąże się bowiem z naliczaniem odsetek karnych, a jeśli spłata nie będzie dokonywana przez dłuższy czas, również z możliwością wypowiedzenia umowy kredytu. Co wtedy się dzieje? Będziesz zmuszony do jego spłaty od razu. Nie mając na to oczywiście pieniędzy, postępowanie zostanie skierowane na drogę sądową. Tam zapadnie wyrok zmuszający cię do uregulowania zaległości.

W tym celu komornik będzie mógł zająć twoje wynagrodzenie, a jeżeli jest ono niewystarczające, to nawet może dojść do zlicytowania nieruchomości. Nie wolno do takich sytuacji dopuszczać i zawsze należy sprawdzać, czy firma kredytowa lub bank oferuje swoim klientom wakacje kredytowe, czyli zawieszenie płatności jednej lub dwóch rat. Takie informacje oczywiście prezentuje porównywarka kredytów konsolidacyjnych. Korzystaj z niej zawsze wtedy, kiedy wiesz że twoja sytuacja finansowa nie jest dobra.

Pamiętaj, że kredyty konsolidacyjne zostały stworzone właśnie do takich celów i korzystają z nich tysiące osób. To najprostszy i najmniej bolesny sposób na to, aby wyjść z pętli kredytowej, spłacić długi i rozpocząć nowe życie z czystym kontem. Bezpłatna porównywarka kredytów konsolidacyjnych to wygodne narzędzie, które jest regularnie aktualizowane i które może być dla ciebie najlepszą droga na poprawienie swojej życiowej sytuacji finansowej.

Komentarze są wyłączone.

error: