Porównywarka kont walutowych

Porównaj konta walutowe

Konto walutowe jest jednym z bardziej charakterystycznych kont bankowych. Służy ono bowiem do wykonywania transakcji w walutach innych niż polski złoty. Kto korzysta z kont walutowych? Mogłoby się wydawać że tylko firmy. Ale wcale tak nie jest. Coraz więcej indywidualnych klientów banku ma potrzebę posiadania konta walutowego. Dlaczego? Ponieważ pracują za granicą i zarabiają w euro i dolarach i chcą, aby wynagrodzenie wpływało na ich osobiste konto, bez kosztownego przewalutowania na polskie złotówki.

Konto walutowe jest również przydatne dla osób, które często podróżują i chcą płacić w odwiedzanych przez siebie krajach gotówką prosto ze swojego konta, również bez przewalutowania. No i nie zapominamy również o firmach, którym konta walutowe pozwalają przyjmować bez kosztów wpłaty od zagranicznych kontrahentów. Kiedy już wiesz po co może ci być potrzebne konto walutowe, teraz będziesz mógł postarać się o jego otwarcie. Na pewno pomoże ci w tym porównywarka kont walutowych.

Jak wybrać odpowiednie konto walutowe?

Na początek postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co takiego powinno mieć dobre konto walutowe? Jeśli w głównej mierze obsługujesz transakcje bezgotówkowe, to powinieneś szukać takiego konta, które pozwoli ci wykonywać bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe. Wbrew temu co można oczekiwać, jest szansa na znalezienie takich kont. Informacje na ich temat prezentuje porównywarka kont walutowych i daje możliwość ich szybkiego otwarcia przez wypełnienie internetowego wniosku.

Natomiast jeśli konto walutowe jest ci potrzebne w celach wyjazdowych, bo na przykład wybierasz się na dłuższe wakacje po Europie, to powinieneś dla siebie poszukać takiego konta, w którym bank pozwoli ci bezpłatnie używać karty płatniczej. Taka karta to doskonałe rozwiązanie aby bezgotówkowo płacić w sklepach, pozwala również wybrać ze swojego konta gotówkę w lokalnej walucie, pod warunkiem że bankomat ten rodzaj kart będzie obsługiwał.

Ile kosztuje prowadzenie konta walutowego w polskich bankach?

Zdecydowana większość z nich decyduje się na bezpłatne otwarcie konta i jego prowadzenie. Opłaty jednak mogą być naliczane w kilku przypadkach. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, najczęstszym z nich jest opłata za przelewy. Dotyczy ta opłata oczywiście przelewów wychodzących, czyli tych sytuacji, w których to my wysyłamy komuś pieniądze. Tu banki mogą stosować różną taryfę opłat. Na przykład przelewy wykonywane w ramach tego samego konta mogą nie być obarczone opłatami, a przelewy do innych banków już tak.

Warto na ten parametr zwrócić nieco większą uwagę z oczywistych powodów. Zazwyczaj kiedy chcemy mieć konto walutowe, to mamy ku temu jakiś ważniejszy powód – zależy nam na w miarę częstym wykonywaniu płatności. Starajmy się zatem wyszukiwać takie konta, które pozwalają nam to robić bez opłat. Nie wiesz w którym banku takie konto można znaleźć? Właśnie w tym celu powstała porównywarka kont walutowych.

To ona ma ci pomóc w dotarciu do często niewidocznych w internecie ofert i umożliwić szybkie otwarcie takiego rachunku, który jest ci najbardziej potrzebny.

Konto walutowe dla firm

Podział kont walutowych najłatwiej wykonać dzieląc je na typ klientów, do których są adresowane. Pierwszą grupą niech będą firmy i przedsiębiorstwa. Jeśli firma często współpracuje z klientami zagranicznymi, to często może otrzymywać od nich przelewy w euro lub innej walucie. Każdorazowe przewalutowanie takiego przelewu przez bank na polskie złotówki sprawia, że zarobek jest mniejszy o kilka procent. Przy dużych kwotach płatności może to być bardzo pokaźna strata.

Jest to głównym powodem do tego, aby otworzyć konto walutowe i aktywnie z niego korzystać.

Co następnie należy zrobić ze zgromadzonymi na koncie pieniędzmi?

Można walutą obcą płacić za inne transakcje, jak również sprzedać ją w kantorach internetowych, kiedy kurs będzie akceptowalny dla klienta. Pozwala to często zarobić dodatkowe pieniądze, dzięki temu że kurs jest większy niż w chwili kiedy pieniądze wpłynęły na konto. Zatem osoby poszukujące konta walutowego do swojej firmy, powinny zwrócić szczególną uwagę na tabelę opłat i prowizji, wybierając z niej te pozycje, które odpowiadają za koszty przelewów.

Aby odciążyć was z tego obowiązku – bardzo czasochłonnego i wymagającego skrupulatności, postanowiliśmy stworzyć porównywarka kont walutowych.

W jednym miejscu zgromadziliśmy najważniejsze informacje na temat kont walutowych w polskich bankach. Jakie informacje zostały w porównywarce ujęte? Jest ich całkiem sporo. Pierwsza z nich to opłaty. W tej kolumnie prezentowane są wszystkie możliwe opłaty, z którymi musi się liczyć użytkownik wybranego konta walutowego. Pierwsza z nich to opłata za otwarcie rachunku.

Może to brzmieć nieprawdopodobnie, ale niektóre banki w dalszym ciągu naliczają sobie niewielkie opłaty za samą możliwość otwarcia rachunku przez klienta. Czasami ta opłata może być naliczona pod pewnymi warunkami, na przykład podczas otwarcia konta walutowego przez pracownika banku, w trakcie wizyty klienta w placówce. Samodzielnie otwarcie konta przez internet może już być zwolnione z naliczenia takowej opłaty. Kolejny rodzaj opłat to opłaty za przelew.

Nasza porównywarka kont walutowych zwraca szczególną uwagę na ten parametr, ponieważ to on w głównej mierze wpływa na wszystkie miesięczne koszta, które są związane z aktywnym użytkowaniem konta. Im mniejsza opłata za przelewy między bankami, zarówno krajowe i zagraniczne, tym korzystanie z konta walutowego staje się jeszcze bardziej ekonomiczne. Następny rodzaj opłat w kontach walutowych to te za wydanie karty.

Czasami karta może być nam potrzebna, na przykład jeśli planujemy podróż służbową za granicę i chcemy płacić pieniędzmi, które mamy zgromadzone na koncie. Koszt wydania karty do konta walutowego to od 0 do 20 złotych, ale ponownie porównywarka kont walutowych przedstawia najbardziej szczegółowe informacje na ten temat. Poza opłatami warto również się dowiedzieć czy nasze konto walutowe będzie oprocentowanie.

Zazwyczaj oprocentowanie rachunków prowadzonych w walucie zagranicznej jest zerowe. Ale jest sposób na to, aby pomnażać swoje pieniądze. Wystarczy bowiem skorzystać z oferty takiego banku, który umożliwia otwarcie walutowego konta oszczędnościowego. Takich banków jest niestety niewiele i jeśli nie chcesz ręcznie sprawdzać oferty każdego z nich, w dokonaniu wyboru pomoże ci porównywarka kont walutowych. Korzystanie z internetowej porównywarki kont walutowych jest w pełni bezpłatne i bardzo łatwe.

Nie wymaga instalowania żadnego zewnętrznego oprogramowania – nasze narzędzie jest w całości obsługiwane przez każdy rodzaj przeglądarki internetowej, bez konieczności instalowania wtyczek i pluginów. Dane są aktualizowane regularnie, zaraz po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian przez banki do posiadanych przez siebie ofert kont walutowych.

Konta walutowe dla osób prywatnych

Nie prowadzisz firmy, ale często podróżujesz. Czy to po Europie lub do Stanów Zjednoczonych? W niemal każdym z takich przypadków konto walutowe może uczynić twoją podróż jeszcze tańszą, bezpieczniejszą i wygodniejszą. Dzięki temu że posiadasz konto walutowe, nie będziesz musiał przez każdą podróżą wymieniać polskich złotych w kantorze na odpowiednią walutę.

Dzięki znacznie wygodniejszym i oferującym lepszą cenę kantorom internetowym, transakcje możesz realizować bez wychodzenia z domu, wpłacając zakupioną przez siebie walutę bezpośrednio na konto walutowe. Co następnie będzie się działo ze zgromadzonymi tam pieniędzmi? Jest kilka możliwości. Dostęp do nich otrzymujesz drogą elektroniczną, mogąc przelewać pieniądze na inne konta – swoje lub cudze.

Jeśli wysyłasz pieniądze na konto, które jest prowadzone w tej samej walucie co twoje konto walutowe, to odbiorca otrzyma dokładnie taką samą sumę pieniędzy, jaką zleciłeś do przelewu. Natomiast jeśli konto jest w innej walucie, nastąpi automatyczne przewalutowanie przez bank, na którym straci odbiorca. Ważna jest zatem ostrożność i upewnienie się na jaki typ konta zamierzasz swoje pieniądze wysłać. Jeśli natomiast wybierasz się w podróż, przyda ci się karta do konta walutowego. Dzięki niej będziesz mógł płacić zgromadzonymi tam pieniędzmi bez potrzeby robienia przelewów.

Karta płatnicza do konta walutowego działa na takiej samej zasadzie, jak każda inna karta do normalnego konta osobistego

Z jej pomocą będziesz mógł płacić zbliżeniowo lub na pin za zakupy w sklepie, jak również dokonać wypłaty gotówki w bankomatach. Karta zachowuje ważność przez kilka lat, dzięki czemu raz wydana może być wielokrotnie używana podczas każdego wyjazdu. Czy taka karta jest płatna? To zależy od oferty banku prowadzącego wybrane konto walutowe. Aby uzyskać wiarygodne informacje na ten temat, należy sprawdzić najnowszą aktualizację danych, którą przygotowała porównywarka kont walutowych.

W tabeli prezentowane są wszystkie rodzaje kont walutowych, które można znaleźć w polskich bankach. Porównując konta między sobą, na pewno uda się dokonać celnego wyboru i cieszyć się z regularnego korzystania z taniego i bezpiecznego konta walutowego.

Na koniec ważna informacja dla wszystkich, którzy już posiadają konto walutowe, ale nie korzystają z niego. Jeśli wiesz że za jakiś czas możesz potrzebować tego rodzaju konta i będziesz z niego aktywnie korzystał, z odpowiednio dużym wyprzedzeniem poznaj ofertę przygotowaną przez inne banki. Być może będzie ona znacznie korzystniejsza niż to, co ma do zaoferowania twoje obecne konto. Zarówno jeśli chodzi o wysokość opłat, jak również możliwości, interfejs użytkownika i wiele innych rzeczy, na które zwraca się uwagę.

Jeśli twoje konto walutowe jest bezpłatne, nie ma potrzeby jego zamykania. Natomiast jeżeli banki pobiera za twoje konto jakiekolwiek opłaty, powinien to być argument przemawiający za pozbyciem się go. Internetowa porównywarka kont walutowych podpowie ci, z ofert których banków powinieneś skorzystać, aby cieszyć się zupełnie bezpłatnym korzystaniem z konta walutowego, do którego może zostać wydana bardzo przydatna w użytkowania karta płatnicza.

Komentarze są wyłączone.

error: