Porównywarka kont studenckich

Porównaj konta studenckie

Będąc studentem chcącym otworzyć dla siebie konto bankowe, powinieneś pamiętać że właśnie ty jesteś rozdającym karty i masz pełne prawo oczekiwać od banków jak najlepszych ofert. Nawet jeśli na twoje konto nie będzie jeszcze przez kilka lat wpływać regularne wynagrodzenie. Aby pomóc ci w znalezieniu najlepszego na rynku konta bankowego, powstała porównywarka kont studenckich. Działa ona zupełnie bezpłatnie, gromadząc i porównując dane dotyczące ofert kont prowadzonych przez niemal wszystkie banki w Polsce. Są to oczywiście konta dla studentów, które różnią się kilkoma rzeczami od klasycznych kont dla osób dorosłych.

Studenci to bardzo specyficzna grupa klientów banków, wymagająca szczególnego traktowania. W okresie nauki na uczelni wyższej, zazwyczaj nie dysponują na tyle dużą ilością pieniędzy, aby wydawać się interesującymi dla banków. Banki jednak doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dziś biedny student za kilka lat może być doskonale prosperującym biznesmenem.

Między innymi dlatego mądre banki zabiegają o względy studentów, zachęcając ich do zakładania kont studenckich, prowadzonych na szczególnych warunkach. To wszystko ma sprawić, że po wejściu w niezależność finansową, ludzi ci nadal pozostaną w tym samym banku, dopiero wtedy pozwalając mu na sobie zarobić.

Jak działa konto studenta?

Podstawowe możliwości konta studenckiego są dokładnie takie same, jak kont dla osób dorosłych. Konto takie pozwala przyjmować przelewy z zewnątrz, jak również wysyłać pieniądze na inne rachunki. W ramach konta studenckiego jest możliwość uruchomienia rachunku oszczędnościowego, a także otwarcie lokaty – zazwyczaj oferującej nieco lepsze oprocentowanie niż standardowa lokata w danym banku.

Każda z tych rzeczy ma nauczyć młodego człowieka posługiwania się różnymi produktami bankowymi, w zakresie gotówki, którą sam dysonuje.

Czego natomiast nie oferuje konto bankowe dla studenta?

W większości przypadków nie będziemy mieć możliwości wnioskowania o kredyt lub pożyczkę – opcja ta może zostać aktywowana dopiero po przekształceniu konta studenckiego w konto standardowe. Do konta studenckiego może jednak być wydana karta płatnicza i jest to jedna z najważniejszych rzeczy, na którą młodzi ludzie, jak również porównywarka kont studenckich zwraca swoją uwagę. Jakie aspekty były poddawane wnikliwej analizie?

Przede wszystkim to, czy karta do konta studenckiego jest wydawana bezpłatnie i jej prowadzenie jest zwolnione z opłat, czy jednak młoda osoba będzie musiała liczyć się z tym, że bank będzie chciał zarobić trochę pieniędzy na niej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, który bank traktuje swoich młodych klientów poważnie i na etapie nauki nie obarcza ich opłatami za wydanie kawałka plastikowej karty, zajrzyj do informacji przygotowanych przez naszą porównywarkę.

Czy porównywarka kont studenckich to źródło wiarygodne, na którym można w pełni się opierać i mu zaufać? Oczywiście że tak. Za działanie porównywarki nie odpowiadają banki, ale grupa osób prywatnych, działających w sektorze biznesowym i każdego dnia weryfikujących i analizujących oferty banków. Zajmujemy się wszystkimi typami produktów bankowych i pozabankowych, powiązanych z finansami.

Naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie wiarygodnych informacji na temat kont dla studentów, skupiając się na każdym, nawet pozornie mało istotnym detalu. Dlaczego to robimy? Ponieważ chcemy aby nasza porównywarka kont studenckich pomogła wam znalezieniu takiego banku, który pozwoli prowadzić wygodne i bezpłatne lub bardzo tanie konto studenta, ucząc was tego, jak należy obchodzić się z pieniędzmi aby w przyszłości ich nie brakło.

Idealne konto dla studenta

W ramach eksperymentu przeprowadziliśmy krótką ankietę na grupie 100 młodych osób, studiujących na różnych kierunkach. Zapytaliśmy ich o to, jak powinno być skonstruowane idealne konto dla studenta. Ponad 90 procent odpowiedziało że powinno to być konto bezpłatne w każdym aspekcie swojego funkcjonowania. Oznacza to że za przelewy do innych banków, za wydanie i prowadzenie karty, a także za samo otwarcie rachunku i jego prowadzenie nie powinny być pobierane żadne, nawet symboliczne opłaty.

Kolejna sugestia studentów dotyczyła tego, aby ich konto bankowe zapewniało dostęp – bezpłatny, do jak największej liczby bankomatów. Powód tego jest bardzo prosty. Studenci to zazwyczaj młodzi, mobilni ludzie lubiący podróżować i żądni przygód. Często uczą się niestacjonarnie, dlatego wielokrotnie przebywają w różnych miejscach. Dla takich osób bardzo ważne jest to, aby o każdej porze móc liczyć na bezpłatne skorzystanie z bankomatu, niezależnie od tego który operator lub bank go obsługuje.

Jeśli również ty chcesz się cieszyć posiadaniem konta studenckiego, oferującego bezpłatny dostęp do bankomatów w całej Polsce, porównywarka kont studenckich pomoże ci odszukać taką ofertę. Przekonasz się że jest możliwe znalezienie takiego konta i otworzenie go bez wychodzenia z domu. Co jeszcze udane konto bankowe dla studenta powinno mieć? Przede wszystkim wg młodych ludzi powinno oferować ono łatwy dostęp przez internet.

W czasach kiedy większość osób korzysta już z urządzeń mobilnych do zarządzania swoimi finansami, bardzo ważna wydaje się czytelna i łatwa w obsłudze aplikacja.

Czy bank oferuje możliwość darmowej aplikacji do obsługi konta bankowego?

Informacje te sprawdzisz dzięki porównywarce. Bezpłatna internetowa porównywarka kont studenckich jest miejscem, w którym szybko i bez kłopotu dotrzesz do najważniejszych informacji na temat kont bankowych dla studentów. Gromadzimy dane dotyczące opłat za korzystanie z konta, warunków jego otworzenia i prowadzenia, ograniczeń, które są związane z użytkowaniem konta dla studenta, a także możliwością jego przekształcenia na konto dla osoby dorosłej.

Co więcej, nasza porównywarka kont studenckich daje możliwość szybkiego złożenia wniosku o otwarcie wybranego konta w konkretnym banku. Wystarczy w tym celu skorzystać z jednego przycisku, aby zostać przeniesionym na stronę z formularzem. Jego wypełnienie jest bardzo szybkie i ogranicza się do podania podstawowych informacji o sobie. Po wysłaniu go elektronicznie, należy oczekiwać dalszych instrukcji, udzielonych już bezpośrednio przez bank, który zajmie się weryfikacją złożonego wniosku.

Do czego studentom potrzebne konto bankowe?

Takie pytanie zazwyczaj zadają osoby dorosłe, nie posiadające konta w banku. Wychodzą one bowiem z założenia, że skoro sami dobrze sobie radzą bez konta osobistego, młody człowiek tym bardziej go nie potrzebuje. To oczywiście nieprawda. Studentom konto osobiste w banku jest bardzo potrzebne, a przykładów na to można mnożyć. Pierwszy powód to możliwość uzyskania stypendium – czy to socjalnego czy za wyniki w nauce. Takie świadczenia zawsze są wypłacane drogą elektroniczną na konto studenta.

I już to jest powodem aby sprawdzić jak porównywarka kont studenckich może pomóc w znalezieniu dobrego konta. Kolejny argument za posiadaniem konta osobistego przez studenta, to łatwość z jaką rodzice mogą dziecku wypłacać pieniądze potrzebne do utrzymania się na studiach, jeśli dziecko uczy się w innym mieście.

Przelew na konto pozwala transferować pieniądze błyskawicznie – znacznie szybciej niż przekaz pocztowy. Dodatkowo przelewy krajowe są w większości banków już bezpłatne, co dodatkowo obniża koszta studiowania.  Student w dowolnym momencie może z bankomatu wypłacić sobie taką kwotę pieniędzy, która akurat będzie mu potrzebna. Tym samym zwiększa swoje bezpieczeństwo, nie przechowując w pokoju lub przy sobie wszystkich otrzymanych pieniędzy.

Umieszczone na rachunku bankowym, pozostają znacznie bardziej bezpieczne niż gdziekolwiek, a kontrola nad nimi jest sprawowana jeszcze szybciej i wygodniej. W końcu student w pewnym okresie swojej nauki może myśleć  o podjęciu pracy. Czy to dodatkowej, czy stałej. Wynagrodzenie za pracę również jest przelewane na konto bankowe, więc jego posiadanie prędzej czy później staje się konieczne.

Ale na tym nie koniec powodów, dla których porównywarka kont studenckich jest narzędziem wartym uwagi. Studia to ostatni etap dzielący młodego człowieka przed wejściem w dorosłe życie. Jeżeli teraz nie nauczy się zarządzania swoimi pieniędzmi, w przyszłości będzie mogło się to stać jeszcze trudniejsze do uzyskania. Co za tym idzie, konto studenta ma mu w tym pomóc. W jaki sposób? Przede wszystkim pozwala sprawować lepszą kontrolę nad finansami.

Dzięki temu że większa kwota pieniędzy pozostaje na koncie, to łatwiej śledzić małe zakupy i na bieżąco oceniać czy są one potrzebne, czy jednak można z nich zrezygnować. Dostęp do historii transakcji pozwala również dzielić poniesione wydatki pomiędzy kilka osób – na przykład jeśli lokatorzy wspólnie dzielą wydatki na jedzenie, czynsz lub media w wynajmowanym mieszkaniu.

Opłacanie rachunków to następny powód, który przemawia za tym że koniecznie należy posiadać własne konto. Przykładem niech będzie ta sytuacja. Student wynajmuje mieszkanie. Co miesiąc musi właścicielowi płacić czynsz. Nie posiadając konta bankowego, będzie się to wiązało z koniecznością realizowania drogich przekazów pocztowych lub samodzielnym zawożeniu gotówki, co może być niebezpieczne, czasochłonne i bardzo kłopotliwe zarówno dla młodego człowieka, jak i właściciela mieszkanie.

Podsumowanie

Posiadanie konta osobistego w banku jest dziś w dobrym tonie i bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie w normalnym świecie. Dzięki temu że konta osobiste dla studentów w większości przypadków są prowadzone bezpłatnie, pozwala to cieszyć się swobodą w zarządzaniu pieniędzmi przez internet, nawet jeśli wpływy na konto nie są regularne.

Nie wiesz jaki bank wybrać na prowadzenie konta studenckiego? Chcesz się cieszyć brakiem opłat, bardzo dobrym dostępem do sieci bankomatów, a jednocześnie zarządzać wygodnie swoim kontem z poziomu aplikacji na smartfona? Jeżeli tak, przekonaj się jak może ci pomóc porównywarka kont studenckich. Jest to narzędzie numer jeden, jeśli chodzi o szybkie i sprawne znalezienie doskonałej oferty konta studenckiego.

Komentarze są wyłączone.

error: