Porównywarka kont osobistych

Porównaj konta osobiste

Nie ukrywajmy również – konto bankowe zapewnia nam bardzo dużą wygodę, oszczędza czas i sprawia, że łatwiej monitorować swoje oszczędności i czuwać nad wydatkami. Konta bankowe mają również bardzo wiele tajemnic, a poznanie ich wszystkich wymaga sporej dawki czasu. By jednak mówić o tym, jak wygodnie obsługuje się konta bankowe, powinniśmy zdecydować o otwarciu jednego z nich. Na jaki bank się zdecydować? Co powinno mieć posiadane przez nas konto? Z jakimi opłatami będzie się wiązać jego użytkowanie? Czy występują w nim jakieś ograniczenia? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi pomoże znaleźć porównywarka kont osobistych.

Współcześnie zarządzanie pieniędzmi ma coraz mniej wspólnego z fizycznym kontaktem z banknotami i monetami, a coraz częściej polega na obracaniu pieniądzem elektronicznym. Pieniądz taki jest zapisany w systemach bankowych, a my uzyskujemy do niego dostęp za pośrednictwem kart płatniczych, płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem telefonu, systemów takich jak BLIK, jak również tego co jest najważniejsze – czyli kont bankowych.

Obecnie bardzo trudno jest sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez posiadania przynajmniej jednego rachunku w banku. Dla osób prywatnych posiadanie konta bankowego nie jest obowiązkowe, jednak przedsiębiorcy mają taki obowiązek prawny, któremu muszą się podporządkować.

Jakiego konta osobistego szukasz?

Młody człowiek, który nigdy wcześniej nie korzystał z usług bankowych, podejmując pierwszą pracę, chce sobie założyć konto w banku. Staje wówczas przed bardzo trudnym wyborem. Oto bowiem jest przed nim kilkanaście różnych banków, a każde z nich ma w ofercie przynajmniej kilka typów kont osobistych. Na które z nich się zdecydować, aby później nie żałować wyboru? Pomożemy podjąć tę decyzję, wskazując na kilka istotnych czynników.

Pierwszym z nich jest możliwość zarządzania swoim rachunkiem bankowym przez internet. Dziś jest to standard w każdym z banku. Dostęp do konta online jest bezpłatny i można go realizować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to logowanie się do serwis bankowości internetowej przez przeglądarkę, a drugi to korzystanie z dedykowanych aplikacji na urządzenia mobilne, jak smartfon i tablet.

Każda z tych opcji jest wygodna i pozwala sprawdzać stan swojego konta, analizować historię operacji, a także zlecać przelewy i otwierać nowe rachunki oszczędnościowe, lokaty i wnioskować o kredyty. Niektóre banki mogą oferować ładniejszy, a inne prostszy interfejs, jednak nauczenie się obsługi konta nie jest trudne i pozostaje wyłącznie kwestią przyzwyczajenia. Znacznie istotniejszym czynnikiem, mogącym decydować o wyborze bankowego rachunku osobistego, jest wysokość opłat, które będziemy z tego tytułu ponosić.

Na tym w dużej mierze skupia się nasza porównywarka kont osobistych. Z jej pomocą będziecie mogli wybrać takie konta, których prowadzenie jest albo bezpłatne, albo najtańsze spośród wszystkich analizowanych przez was ofert. Dawno temu minęły już czasy, kiedy banki oferowały prowadzenie rachunków za darmo.

Dziś również opłaty za prowadzenie konta nie są takie oczywiste, ale zostają one wpisane w inne koszta, które może ponosić użytkownik. Czasami banki decydują się znieść takie opłaty dla osób, które spełnią pewne warunki. Niektóre z nich to na przykład uzyskanie odpowiedniej wysokości miesięcznych wpływów na konto, na przykład z tytułu wynagrodzenia. Opłaty dotyczą również kart płatniczych, wydawanych do konta.

Ich bezpłatne prowadzenie i użytkowanie również jest dostępne tylko wtedy, kiedy zostanie nimi wykonana odpowiednia ilość transakcji na określoną sumę. Dla osób, które często płacą karta za dokonane zakupy, nawet te najmniejsze, spełnienie tego warunku przychodzi zazwyczaj lekko. Nie powinniśmy się zatem obawiać, że bank ustalił limit płatności kartą na 400 złotych miesięcznie i dopiero powyżej tej kwoty, nie będziemy ponosili opłat za prowadzenie karty.

Bankomaty ważna rzecz

Jednym z ważniejszych kryteriów na drodze do wyboru najlepszego konta bankowego, będzie znalezienie takiego banku, który zapewnia nam największą liczbę bankomatów. Pomimo że w coraz większej liczbie miejsc możemy płacić kartami, to jednak gotówka w dalszym ciągu nie wychodzi z użycia. Zapłata w warsztacie samochodowym, u fryzjera czy przekazanie dziecku pieniędzy na zapłatę ubezpieczenia w szkole lub pokrycie kosztów wycieczki.

Również osoby lubiące kupować na lokalnych targowiskach muszą liczyć się z koniecznością użycia gotówki. Aby ułatwić sobie jej pobieranie bez czasochłonnych wizyt w okienku bankowym, będziemy korzystać z bankomatów. To bardzo sprytne i łatwe w obsłudze urządzenia, które ułatwiają nam uzyskanie gotówki wprost ze swojego konta bankowego.

Korzystanie z bankomatów będzie tym łatwiejsze, im więcej jest ich w twojej okolicy. Rozpoznaj ten temat i sprawdź, czy w pobliżu twojego miejsca zamieszkania lub miejsca pracy są bankomaty. Dowiedz się do jakich banków należą. To najczęściej właśnie z nich będziesz korzystał. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu – nie będziesz musiał szukać po mieście bankomatów swojego banku, unikając jednocześnie opłat za korzystanie z bankomatów innych firm.

Ważne jest również to, czy bankomaty są nowego typu i działają również jako wpłatomaty.

Ta opcja jest szczególnie przydatna dla osób, wykonujących zawód, w którym wynagrodzenie jest płacone gotówką. Wówczas dla własnego bezpieczeństwa oraz wygody, warto co jakiś czas wpłacać otrzymane pieniądze na konto, aby uniknąć ich kradzieży lub zagubienia. Jak widać, bankomaty są bardzo istotnym elementem dla osób korzystających z kont osobistych i nie należy tego kryterium bagatelizować. Niezbędne informacje dotyczące bankomatów prezentuje porównywarka kont osobistych.

Można w niej znaleźć bardzo przydatne informacje dotyczące ilości bankomatów w twoim mieście, a także wyświetlić ich położenie na internetowej mapie. Dzięki temu znacznie szybciej dotrzesz do poszukiwanych przez siebie informacji i będziesz wiedział, czy konkretny bank spełnia twoje oczekiwania.

Mały czy duży bank do prowadzenia konta osobistego

Wybierając konto osobiste, warto myśleć o nim nie na zasadzie aktualnych promocji związanych z jego prowadzeniem, ale jak o wieloletnim związku. Raz otwarte konto zazwyczaj będzie nam służyło przez wiele kolejnych lat. Będziesz musiał zatem wybrać taki bank, którego stabilności finansowej jesteś pewien. Również jeśli myślisz o tym, aby w przyszłości wybudować dom lub zakupić mieszkanie, przyda ci się znalezienie banku, który ma bogatą ofertę kredytów hipotecznych i mieszkaniowych.

To dzięki nim będziesz mógł zrealizować swoje marzenie o posiadaniu własnego lokum. To oczywiście nie jest najważniejsze kryterium, bo oferty kredytów bankowych są bardzo dynamiczne i często mogą się zmieniać, ale jak najbardziej warto na ten aspekt zwracać uwagę, bo nie pozostaje on bez znaczenia.

Zaletami dużych banków jest jednak niewątpliwie większa niż u konkurencji liczba oddziałów. Czasami zdarzają się sytuacje, w których będziemy musieli udać się do banku, aby dokonać pewnych formalności. Czy to podpisać umowę, złożyć reklamację czy uzyskać dodatkowe wyczerpujące informacje dotyczące ofert bankowych. Dobrze, jeśli oddział twojego banku będzie znajdować się w pobliżu twojego miejsca zamieszkania.

Na pewno skorzystasz na tym i zaoszczędzisz wiele czasu, koniecznego na podróżowanie do odległych miejscowości. Duże banki mają również tę zaletę, że posiadają wielu klientów. Przykładowo, jeśli chcesz kiedyś w przyszłości uzyskać szybką pożyczkę gotówkową, to wielce prawdopodobne jest to, że firma pożyczkowa również w twoim banku będzie posiadała konto. Pozwoli ci to otrzymać pożyczkę znacznie szybciej, nawet tego samego dnia.

Co jeszcze oferuje porównywarka kont osobistych

Jest całe mnóstwo innych powodów, dla których porównywarka kont osobistych to bardzo dobry wybór dla osób, szukających najlepszych ofert kont bankowych. Na przykład z pomocą takiego narzędzia uda ci się wybrać konta, które zapewniają uczestnictwo w programie cash back. Polega on na możliwości zwrotu części wydatków, poniesionych na przykład na zakup paliwa lub zakupy w wybranych sklepach internetowych i stacjonarnych.

Internetowa porównywarka kont osobistych ma również wiele innych możliwości – na przykład umieszcza przy każdej ofercie konta osobistego, bezpośredni link do wniosku o jego otwarcie.

Ułatwia to złożenie do banku wszystkich potrzebnych informacji i otwarcie rachunku bankowego bez potrzeby fizycznej wizyty w oddziale stacjonarnym. Należy również brać pod uwagę to, że oferty kont osobistych nieustannie ewoluują i zmieniają się. Dzięki temu że korzystasz z porównywarki, masz zawsze dostęp do najświeższych danych i nie musisz się martwić o to, że jakieś informacje ci umkną lub zdecydujesz się na otwarcie konta bankowego, na podstawie informacji o ofertach, które nie są już aktualne.

Bezpłatna porównywarka kont osobistych to również miejsce, w którym możesz znaleźć wiele przydatnych informacji na temat kont, pisanych przez ich obecnych użytkowników. Na przykład jeśli zależy ci na tym, aby obsługa banku była szybka, uprzejma i rzetelna, takie opinie mogą ci dać rzeczywisty obraz tego, jak taki bank pracuje.

Warto dla własnej wygody korzystać z narzędzi, które są udostępniane bezpłatne i regularnie aktualizowane. Na pewno dają one lepsze rozeznanie w tym, jak wyglądają oferty kont osobistych, niż samodzielnie porównywanie ofert w 20 lub więcej bankach. Oszczędzasz w ten sposób swój cenny czas i zabezpieczasz swoje interesy przed tym, aby nie paść ofiarą sprytnych chwytów marketingowych. Pamiętaj również o tym, że nie masz obowiązku posiadania tylko jednego konta osobistego.

Możesz mieć rachunek w każdym banku, bez potrzeby zamykania tych, które już posiadasz. W tym przypadku również porównywarka kont osobistych okazuje się bardzo pomocna. Ułatwia bowiem znalezienie takich banków, w których prowadzenie kont osobistych jest bezpłatne w 100 procentach i nie wiąże się z koniecznością spełniania jakichkolwiek limitów płatności. Zacznij zatem już teraz korzystać z naszych usług.

Komentarze są wyłączone.

error: