Porównywarka kont młodzieżowych

Porównywaj konta młodzieżowe

Umiejętność oszczędzania jest bardzo potrzebna w życiu każdego człowieka. Między innymi z tego powodu należy swoim dzieciom od najmłodszych lat wpajać że pieniądze należy szanować i obchodzić się z nimi odpowiedzialnie. Dzieciom w wieku szkolnym w nauce oszczędzania bardzo może pomóc skarbonka. Dla nastolatków zostały natomiast stworzone inne narzędzia, z których również warto korzystać. Jednym z takich jest konto młodzieżowe. Jeśli chcesz się dowiedzieć na jakich zasadach takie konta funkcjonują, które banki posiadają je w swojej ofercie oraz co może zyskać młoda osoba, posiadająca takie konto, wszystkich informacji dostarcza porównywarka kont młodzieżowych.

Co to jest konto młodzieżowe i dla kogo zostało stworzone?

Jak sama nazwa wskazuje, konta młodzieżowe zostały pomyślane o młodych osobach – zwykle pomiędzy 13 a 18 rokiem życia. Jest to klasyczne konto osobiste z dostępem przez internet, ale z ograniczeniem niektórych funkcjonalności. Osoba niepełnoletnia nie dysponuje jeszcze wszystkimi prawami, dlatego na przykład nie może uzyskać kredytu lub pożyczki. Tym właśnie różnią się konta młodzieżowe od swoich odpowiedników, przeznaczonych dla osób pełnoletnich.

Oczywiście to wszystko jest robione w trosce o dzieci, żeby na przykład nie zaciągnęły na siebie kredytu i nie były zmuszone do jego spłacania. Konta młodzieżowe zawsze mogą być przekształcone w pełnoprawne konta osobiste dla osób pełnoletnich i jest to usługa bezpłatna, realizowana w każdym oddziale banku.

Zdecydowana większość osób, które korzystały z konta młodzieżowego, decyduje się na jego kontynuację na warunkach dla osób dorosłych. Dlaczego? Z wygody. Znają już bowiem numer swojego rachunku, mógł on również być podany w wielu firmach lub instytucjach, a jego zmiana wiązałaby się z wieloma trudnościami. Dlatego zanim zdecydujesz się na otwarcie rachunku konta młodzieżowego, lepiej się upewnić czy nie będzie problemu z jego przepisaniem na konto dla osoby pełnoletniej.

Jest to jedna z wielu informacji, które prezentuje porównywarka kont młodzieżowych. To rzecz jasna nie jest jedyne kryterium, na podstawie którego należy zdecydować o wyborze odpowiedniego dla siebie konta. Na co jeszcze musimy zwracać uwagę? Przede wszystkim na opłaty. Między innymi temu zagadnieniu porównywarka kont młodzieżowych poświęca wiele miejsca i uwagi, bardzo dokładnie opisując wszystkie możliwe typy opłat, które będziemy musieli ponosić. Przybliżmy nieco te najbardziej popularne.

Konto młodzieżowe i związane z nim opłaty

Banki prowadzą różną politykę w związku z kontami młodzieżowymi. Zdecydowana większość banków prowadzi takie rachunki zupełnie bezpłatnie, traktując to jako jedną z wielu form promocji. Oto bowiem takie konto młodzieżowe pozwala kreować wizerunek banku przyjaznego dla młodych  ludzi, edukującego w sprawach finansowych i zachęcających do budowania tej świadomości u innych osób. Ponad to, prowadząc takie konto daje sobie możliwość na zyskanie dochodowego klienta w przyszłości.

Jeśli młody człowiek będzie zadowolony z tego, w jaki sposób jego konto młodzieżowe było prowadzone, najpewniej będzie chciał kontynuować współpracę z takim bankiem w kolejnych latach. Może również zachęcić do tego samego swoich znajomych, a jeszcze później przekonać swoje dzieci, aby zaufały bankowi.

Jak widać, konta młodzieżowe to dla banków bardzo dobra inwestycja długoterminowa, przynosząca naprawdę sporo korzyści. Warto również zaznaczyć, że konta młodzieżowe to stosunkowo niewielki odsetek wszystkich prowadzonych rachunków bankowych, zatem pozostawienie ich bezpłatnymi tak naprawdę nic nie kosztuje banku. Mimo to, można spotkać na rynku takie banki, które za swoje konta młodzieżowe pobierają niewielkie opłaty, a mimo to nie narzekają na brak klientów.

Jeśli chcesz wiedzieć, w którym banku bezpłatnie będziesz prowadził taki rachunek, a w którym będziesz musiał się liczyć z opłatami, informacje te znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy cię do zapoznania się ze wszystkimi danymi, które przygotowała porównywarka kont młodzieżowych.

Dlaczego tak ważne jest to, aby zwracać uwagę na informacje o opłatach związanych z prowadzeniem kont młodzieżowych? Ponieważ mogą one być pobierane na wiele różnych sposobów. W jednym banku konto młodzieżowe może pozostawać bezpłatne, pod warunkiem że w miesiącu wpłynie na nie odpowiednia suma pieniędzy lub użytkownik dokona określonej ilości transakcji kartami płatniczymi. Inne banki  będą pobierać opłatę na sztywno, niezależnie od wielkości obrotu.

Zwykle są to niewielkie kwoty, nie przekraczającej kilku złotych. Jeśli jednak konto ma być założone samo w sobie dla sztuki, to ponoszenie takich wydatków nikomu nie będzie potrzebne. W takim przypadku znacznie korzystniej udać się w stronę banku, który konta młodzieżowe prowadzi zupełnie za darmo. Jakie to są banki – wszystko co musisz wiedzieć na ten temat, na swoich stronach prezentuje porównywarka kont młodzieżowych.

Inne opłaty związane z prowadzeniem kont młodzieżowych

Nie ukrywamy, że konta młodzieżowe mogą być obarczone również innymi opłatami. Te najpopularniejsze z nich to opłaty za prowadzenie kart. Jedną z zalet posiadania konta młodzieżowego jest to, że oszczędności nastolatka zostają zgromadzone na koncie bankowym i ich kradzież jest bardzo trudna. Nawet w przypadku zagubienia karty, złodziej nie będzie w stanie dostać się do naszej gotówki na koncie. Chyba że nieroztropny młody człowiek zapisał PIN na karcie, co niestety jest częstą praktyką, nie tylko u osób starszych.

Opłata za kartę płatniczą może być pobierana w kilku przypadkach. Pierwszy z nich to wydanie pierwszej karty do konta. Trzeba jednak przyznać, że jest to rzadko stosowane. Jednak wydanie już drugiej karty może być obwarowane naliczeniem opłaty – zwykle od 10 do 20 złotych. Innym rodzajem opłaty jest ta za przelewy. Oczywiście przelewy standardowe są bezpłatne, ale opłata może zostać pobrana za wykonanie przelewów błyskawicznych.

W tym przypadku nie ma co liczyć na pobłażliwość banków – wysokość takich opłata jest taka sama, jak przy kontach dla dorosłych.

Powiedzmy sobie jednak uczciwie – rzadko kiedy młody człowiek będzie zmuszony do tego, aby taki przelew błyskawiczny wykonać. A jeśli już rzeczywiście do takich sytuacji będzie dochodziło, są one na tyle rzadkie, że opłata kilku złotych nie będzie szczególnie bolesna. Przejdźmy teraz do bardzo ważnego punktu opisującego konta młodzieżowe, a mianowicie obsługi przez internet. Trudno obecnie wskazać jakikolwiek bank w Polsce, który oferowałby konta bez możliwości ich obsługiwania online.

To po prostu się nikomu nie opłaca. Co najlepsze, obsługa przez internet jest zupełnie bezpłatna, czego niestety nie można powiedzieć o załatwianiu spraw w okienkach bankowych. I o ile wpłata gotówki na konto jest zwolniona z opłat, o tyle wypłacenie pieniędzy w swoim banku z okienka kasowego, może nas kosztować kilka złotych. To samo będzie dotyczyło młodych ludzi, którzy posiadają konto młodzieżowe.

I jeśli obsługa internetowa idzie znacznie sprawniej nastolatkom niż osobom dorosłym, to jednak warto wybrać takie konto, które oferuje brak opłat za obsługę indywidualną lub opłaty są naprawdę symboliczne.

Inne powody, dla których warto mieć konto młodzieżowe

Konta młodzieżowe to taka internetowa skarbonka, do której młody człowiek ma dostęp non stop. Wygoda płacenia kartą płatniczą, bezpieczeństwo zgromadzonych na koncie pieniędzy, a także możliwość zasilenia konta pieniędzmi, nawet kiedy jesteśmy daleko od domu. Rodzice jak najszybciej powinni pomyśleć o tym, aby zapewnić swoim pociechom możliwość korzystania z konta młodzieżowego. Jest to szczególnie przydatne podczas wakacyjnych wyjazdów, gdy dzieci i rodzice odpoczywają osobno.

Jeśli dziecku nagle zabraknie pieniędzy, będzie można mu je udostępnić niemal od razu, wysyłając na konto i bez czekania na długie przekazy pocztowe.

Dziecko mające konto młodzieżowe uczy się również oszczędzać oraz inwestować środki. Może na przykład pomnażać swoje oszczędności na wiele różnych sposobów, na przykład wpłacając je na lokatę lub zakładając konto oszczędnościowe. Nie można w tych przypadkach mówić o jakichś spektakularnych zyskach, jednak każda złotówka więcej na takim koncie, będzie dla naszego dziecka wielką sprawą. Umiejętność zarządzania pieniędzmi to kolejny z wielu powodów, dla których każde dziecko powinno mieć swoje konto młodzieżowe.

Dostęp do historii transakcji pozwala dziecku sprawdzać na koniec miesiąca, na jakie rzeczy wydaje najwięcej pieniędzy. To również wygodna forma kontroli oszczędności dziecka przez rodziców. W dalszym ciągu nie wiesz jakie konto młodzieżowe wybrać dla swojego dziecka? Nie przejmuj się tym.

Mimo że wybór jest naprawdę ogromny, to porównywarka kont młodzieżowych pozwala dotrzeć do tych najlepszych ofert. Takich, w których konto jest prowadzone za darmo, nie są pobierane żadne opłaty za transakcje lub karty, a obsługa przez internet jest naprawdę wygodna i bezpieczna.

Konta młodzieżowe a bezpieczeństwo

Nie można pominąć w tym artykule tak istotnego zagadnienia, jak bezpieczeństwo transakcji. Póki dziecko obsługuje tylko konto młodzieżowe, może w miarę bez ryzyka nauczyć się bezpiecznego korzystania z bankowości. Należy od samego początku wpajać swoim dzieciom podstawowe zasady jak bezpiecznie korzystać z takiego rachunku. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, aby nikomu nie udostępniać danych logowania do swojego konta. Chodzi o login i hasło.

Po drugie, dziecko powinno być świadome zagrożeń wynikających z płacenia kartą i korzystania z bankomatów.

Należy swoją pociechę uczulić na to, aby dokładnie przyglądało się urządzeniom w poszukiwaniu nietypowych dokładek. Mogą to być urządzenia służące do sczytywania informacji zapisanych na kartach, które następnie zostaną wykorzystane do kradzieży pieniędzy z konta. Wpisując numer pin na klawiaturze, dziecko również powinno wyrobić w sobie nawyk, aby ten numer zasłonić.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o innych przydatnych poradach związanych z bezpiecznym korzystaniem z konta bankowego, koniecznie sprawdź o czym pisze porównywarka kont młodzieżowych – to nie tylko najświeższe oferty, ale również praktyczne wskazówki.

Komentarze są wyłączone.

error: