Porównywarka kart kredytowych

Porównaj karty kredytowe

Karta kredytowa jest dziś jednym z najpopularniejszych środków płatniczych w Polsce. Coraz więcej osób przekonuje się do zalet jej posiadania i używania, na własną rękę poszukując ciekawych ofert bankowych, w zakresie udzielania kart kredytowych. W Polsce funkcjonują dwaj najwięksi operatorzy kart kredytowych – to Visa i MasterCard. Dla przeciętnego użytkownika nie będzie miało znaczenie to, czy operatorem płatności jego kartą kredytową jest Visa lub MasterCard.

Może to mieć natomiast znaczenie przy podróżach zagranicznych. W niektórych krajach mogą bowiem działać tylko wybrani operatorzy. Zajmijmy się jednak tym, co jest ważne dla naszego rodzimego podwórka. Czyli na jaką kartę kredytową się zdecydować, co jest ważne podczas wybierania oferty oraz na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę, jeśli chcemy cieszyć się niskimi kosztami prowadzenia karty kredytowej. Te i inne wiadomości prezentuje porównywarka kart kredytowych.

Zachęcamy do korzystania z niej, gdyż dzięki temu można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów.

Czym jest karta kredytowa?

Fizycznie wygląda jak każda karta płatnicza. Wykonana jest z mocnego tworzywa i posiada wbudowany chip. To co odróżnia karty kredytowe od klasycznych kart debetowych, to wypukły nadruk. Jest on wyczuwalny pod palcami i ma umożliwiać użycie karty kredytowej tam, gdzie nadal nie funkcjonują elektroniczne terminale płatnicze. Wówczas taką kartę odbija się na specjalnym urządzeniu, zapisując z niej numer i informacje o posiadaczu.

Następnie właściciel takie sklepu wysyła te dane do banku, który na tej podstawie obciąża konto klienta i wypłaca sklepowi należność za zakupy. Ten sposób obsługiwania kart płatniczych jest już bardzo rzadko spotykany i najczęściej zetkniemy się z nim tylko w tych krajach, gdzie dostęp do sieci internet nie jest nadal dobrze rozwinięty. Karta kredytowa pozwala płacić pieniędzmi, które zostały nam udostępnione w ramach przyznanego limitu przez bank.

Dzięki temu rozwiązaniu, nie będziemy musieli sięgać po własne oszczędności. Karta kredytowa jest instrumentem godnym polecenia wszystkim osobom, którzy chcą zachować płynność finansową, a jednocześnie nie ruszać oszczędności, które być może ulokowali na dobrze oprocentowanych lokatach i kontach oszczędnościowych.

Jak otrzymać kartę kredytową?

Nasza internetowa porównywarka kart kredytowych podpowie ci, który bank posiada najkorzystniejsze oferty kart kredytowych. Jakie są opłaty związane z ich użytkowaniem, a także jaki jest maksymalny limit finansowy w ramach wybranej karty. Bardzo ważne są również informacje dotyczące okresu bez odsetkowego. Zazwyczaj wynosi on od 52 do 54 dni. W dalszej części artykułu skupimy się na wybranych opcjach, które karty kredytowe mogą nam oferować.

W pierwszej kolejności zajmiemy się jednak skompletowaniem dokumentów, które są niezbędne aby taką kartę w ogóle otrzymać.

Banki traktują karty kredytowe tak samo jak inne pożyczki i kredyty. Dlatego do jej przyznania konieczne jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. W bankach, w których mamy konto osobiste od dłuższego czasu i na które konto wpływa wynagrodzenie, proces przyznania karty kredytowej może być krótszy i szybszy, gdyż będzie się opierać na analizie rachunku. Jest to wygodne rozwiązanie również wtedy, kiedy aktywnie korzystamy ze swojej karty i chcemy zwiększyć jej limit.

Wówczas będąc stały klientem banku, będziemy mogli dokonać tego przez bankowość internetową, bez potrzeby udawania się do oddziału i ręcznego podpisywania dokumentów. Natomiast nowi klienci banków, aby uzyskać kartę kredytową, będą musieli przedstawić szereg dokumentów.

Będzie to zaświadczenie o zarobkach, o zatrudnieniu, a także wypełnienie wniosków o wydanie karty kredytowej. W tym przypadku możemy wpisać wnioskowany przez siebie limit karty, ale decyzja w tej sprawie będzie należała do analityków bankowych. To oni na podstawie przedstawionych dokumentów dokonają analizy i poinformują, jaki limit kredytowy karty może zostać przyznany. Jeśli zaakceptujesz ich propozycję, zostaniesz poproszony o podpisanie umowy.

Karta kredytowa dotrze do ciebie w ciągu około tygodnia i dopiero po jej aktywowaniu, będziesz mógł w pełni z niej korzystać.

Co jest ważne, kiedy chcesz mieć kartę kredytową?

Internetowa porównywarka kart kredytowych zwraca uwagę na kilka istotnych czynników, które są bardzo ważne dla osób, ubiegających się o kartę kredytową. Pierwszy z nich to fakt, czy karta będzie powiązana z twoim kontem osobistym. Niektóre banki zachęcają swoich klientów, aby wzięli u nich kartę kredytową. Ma to rzeczywiście sporo zalet. Jedną z nich jest możliwość aktywowania automatycznej spłaty karty kredytowej, ze środków które znajdują się na wskazanym rachunku.

Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, nie będziesz musiał samodzielnie pamiętać o tym, aby określono dnia dokonać spłaty ostatniego wyciągu.

Pamiętaj o tym, że nawet jeśli się spóźnisz o jeden dzień ze spłatą zadłużenia, będziesz musiał następnie pokryć odsetki liczone od całego limity karty kredytowej, który został ci przyznany. Automatyczna spłata pozwoli tego uniknąć, ale pod warunkiem że na koncie posiadasz wystarczające środki, na pokrycie spłaty. To jedna rzecz. Kolejna przydatna opcja przy kartach kredytowych, to możliwość zadłużenia spłaty na raty. Wyobraź sobie taką sytuację, że płacisz swoja kartą kredytową za telewizor.

Kosztuje on 2.500 złotych. W normalnej sytuacji po niespełna 2 miesiącach będziesz musiał tę kwotę w całości wpłacić na numer rachunku swojej karty. Nie zawsze nasza sytuacja finansowa będzie mogła na to pozwolić. Co wówczas? Nie pozostaje nic innego, jak spłacić zadłużenie innym kredytem lub… rozłożyć ten wydatek na raty.

Nasza porównywarka kart kredytowych informuje o tych bankach, które dają taką możliwość dla posiadanych przez siebie kart. Aby wydatek rozłożyć na raty – zwykle wynoszące od 1 do 12, będzie konieczne skontaktowanie się z infolinią banku. Tam podczas rozmowy z pracownikiem będziemy musieli wskazać konkretny zakup, który zostanie podzielony na wskazaną liczbę rat. Każda z nich będzie obciążała kolejny wyciąg, zdecydowanie ułatwiając nam jego spłatę.

Tu również jest pewien haczyk. Niektóre banki dają wprawdzie możliwość rozłożenia wydatków na raty, ale dopiero po przekroczeniu pewnej kwoty – na przykład wyłącznie dla wydatków o wartości równej lub wyższej niż 1.000 złotych. Z kolei pozostałe banki również mogą mieć takie ograniczenia, ale tym razem mogą pozwalać klientom na łączenie kilku mniejszych wydatków w jeden, tak aby możliwe było uzyskanie oczekiwanej kwoty.

Informacji na ten temat oczywiście dostarcza nasza porównywarka kart kredytowych – znajdziesz w niej szczegółowe zestawienie wszystkich wiadomości na temat ofert kart kredytowych.

Chargeback – sposób na twoje bezpieczeństwo

Nie każdy użytkownik kart kredytowych zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie możliwości posiada to narzędzie. Bezpłatna i internetowa porównywarka kart kredytowych informuje o ukrytych korzyściach wynikających z posiadania swojej karty kredytowej. Jest nią opcja charge back. Pozwala ona odzyskać pieniądze wydane na usługę, która nie została zrealizowana lub była wykonana z wadami. Przykładem może być zakup wycieczki w biurze podróży, która z przyczyn organizatora nie doszła do skutku.

Jeżeli zapłaciliśmy za ten wydatek kartą kredytową, to zamiast domagać się zwrotu kosztów od biura podróży, możemy zwrócić się z tym tematem bezpośrednio do swojego banku, powołując się przy tym na chęć skorzystania z opcji charge back.

Bank ma obowiązek umożliwić nam korzystanie z tej usługi, przy czym należy jasno zaznaczyć, że na rozpatrzenie naszego wniosku ma do 30 dni. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, pieniądze z powrotem trafią na nasze konto. Opcja ta jest tajemnicą dla wielu użytkowników kart, a banki niechętnie o niej informują, bo obsługa takich zgłoszeń wymaga czasu, a nie przynosi bankom żadnych zysków.

Na szczęście ty, osoba dla której porównywarka kart kredytowych jest codziennym narzędziem wiedzy o bankach, masz już świadomość jej istnienia i wiesz w jakich przypadkach opłaca się z niej korzystać.

Karta kredytowa i jej bezpieczeństwo

Tworzona przez nas porównywarka kart kredytowych ma na celu nie tylko informowanie o korzystnych ofertach banków, ale również dostarczanie wam cennej wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas użytkowania różnego rodzaju produktów. Jednym z nich jest właśnie karta kredytowa. Posługiwanie się nią wymaga wiedzy i doświadczenia, a także przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Kartą kredytową można płacić nie tylko w sklepach bezgotówkowo, ale pozwala ona również płacić za zakupy w sklepach internetowych.

Do tego celu wystarczy przepisać w formularzu płatności kilka informacji ze swojej karty. Pierwsza z nich to numer karty, imię i nazwisko jej posiadacza oraz data ważności. Kolejna informacja to tak zwany kod bezpieczeństwa – CVV. Znajdziesz go na odwrocie karty, w pobliżu miejsca przeznaczonego na wzór podpisu. Kod składa się z 3 cyfr, które również należy podać. Jest to bardzo ważna informacja, którą powinniśmy za wszelką cenę chronić.

Jeśli ktoś sfotografuje naszą kartę z dwóch stron, będzie miał możliwość dokonania zakupów przez internet i opłacenia ich naszą kartą. Jak najskuteczniej zabezpieczyć kod CVV? Można go zakleić kawałkiem nieprzeźroczystej taśmy klejącej lub zamazać flamastrem lub korektorem. Można również podjąć próbę zdarcia napisu ostrym nożykiem.

Bezpłatna porównywarka kart kredytowych zwraca również uwagę na często zdarzające się przypadki, kiedy z karty kredytowej została skradziona niewielka kwota pieniędzy. Warto być na to uczulonym, szczególnie jeśli dajemy komuś do ręki naszą kartę kredytową. Nie należy tego nigdy robić, nawet w restauracjach. Obecnie lokale gastronomiczne, które obsługują płatności bezgotówkowe posiadają terminale płatnicze, działające w technologii bezprzewodowej. Dzięki temu to klient dokonuje zbliżenia karty do czytnika, siedząc przy swoim stoliku i bez fizycznego przekazywania swojej karty kredytowej obcej osobie.

Komentarze są wyłączone.

error: