11 min. czytania

Na rynku finansowym jest naprawdę całkiem sporo możliwości wyboru dogodnego konta osobistego. Możemy przebierać w ofertach i wybrać coś, co będzie skrojone na nasze potrzeby. Czy Nest Konto proponuje nam bezpłatne usługi, darmowe prowadzenie konta i korzystanie z karty płatniczej? Czy przelewy krajowe a może i zagraniczne będą za darmo? A może są jakieś ukryte koszty i haczyki i jak już nas bank złapie to się okaże, że wcale nie jest tak jak miało być. Poniżej kilka najistotniejszych informacji na temat konta w Nest Banku.

Nest Konto – jak je założyć?

Jeśli jesteśmy osobą pełnoletnią, posiadającą całkowitą zdolność do czynności prawnych, to nie ma większych przeszkód żebyśmy mogli założyć sobie konto w Nest Banku. Innymi warunkami koniecznymi do spełnienia jest posiadanie stałego miejsca zameldowania na terenie Polski. Oferta jest jednak przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich, nie możemy założyć tam konta 13-letniemu dziecku, ani też niepełnoletniej młodzieży.

Założenie konta to bardzo prosta sprawa

Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej banku. Dobrze jest mieć przy sobie w tym momencie dowód osobisty. Jeśli byśmy chcieli założyć konto firmowe, to odpowiednio będziemy zobowiązani do rozszerzenia formularza o nazwę firmy REGON, NIP no i oczywiście adres firmy. Jeśli nasze dane podczas weryfikacji nie będą się zgadzały to wniosek o założenie konta może zostać odrzucony. Także warto zachować ostrożność i uwagę w momencie wypełniania wniosku.

Nest Bank

Nest Konto osobiste dla Ciebie i Twojej rodziny

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów
 • 0 zł za przelewy internetowe
Ocena konta bankowego

NEST BANK oferuje konto gdzie jest brak opłat za prowadzenie rachunku płatniczego, z bezpłatną kartą wydawaną do konta. Do tego klienci nie płacą za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz internetowe, krajowe przelewy Elixir.

Umowę zawieramy przez wykonanie przelewu autoryzacyjnego, ewentualnie podpisujemy ją w tradycyjny sposób, doręczoną przez darmowego kuriera z banku. Jeśli wybierzemy opcję z przelewem autoryzacyjnym musimy wiedzieć, że kwota przelewu zostanie nam zwrócona. Ten przelew pozwala nam uzyskać numer NIK. Pozostałe dokumenty, które będą nam potrzebne do otwarcia konta zostaną nam przesłane droga mailową. Jeśli wybierzemy opcję dostawy umowy za pośrednictwem kuriera, ten powinien się u nas pojawić w przeciągu kilku dni od momentu wypełnienia wniosku.

Jak się kształtują opłaty w Nest Konto?

Jego sztandarowym produktem jest Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Nest Konto. Zasadniczo to ten sam produkt, co produkt internetowego konta Smart Banku. To również zupełnie darmowy rachunek, z tą różnicą, że możemy liczyć na obsługę w oddziale. Za Nest Konto, tak za założenie, za prowadzenie jak i za wydanie karty debetowej i wypłaty z każdego bankomatu na terenie Polski nie zapłacimy nic. Nie zapłacimy też za przelewy krajowe i te do krajów europejskich.

To, za co zapłacimy i ile zakładając takie konto? Jak już ustaliliśmy, za prowadzenie konta nie zapłacimy nic, podobnie za przelewy internetowe, natomiast przelewy dokonane w oddziale banku będą nas kosztowały już 5 zł. Wydanie karty debetowej nic nas nie kosztuje, podobnie jak jej użytkowanie, za darmo też obsłużą nas wszystkie bankomaty na terenie całego kraju, natomiast 5 zł zapłacimy za obsługę bankomatu za granicą.

Nic nie zapłacimy za wypłatę gotówki w oddziale banku

Procentowanie konta oszczędnościowego wynosi 2,25% jeśli nasze oszczędności ograniczają się do kwoty 50.000 zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie kota wynosi 2%. Możemy też skorzystać z konta walutowego. Jego prowadzenie jest również za 0 zł. Do konta otrzymujemy kartę V Pay i dodatkowo możemy się cieszyć korzystnymi przewalutowaniami.

To dość atrakcyjna oferta. Wypada całkiem korzystnie na tle innych propozycji. Jak da się zauważyć w tabeli opłat i prowizji zdecydowana większość usług jest za darmo. Zwłaszcza tych podstawowych jak prowadzenie konta, wydanie karty czy przelewy. Jak się dokładnie przyjrzymy da się zauważyć, że dodatkowo zapłacimy za przelewy zagraniczne czy korzystanie z bankomatu za granicą, za polecenie zapłaty, zmianę kodu PIN, czy wyciąg w formie papierowej.

Nest Bank konta bankowe

Nest Konto

 • Bezpłatne otwarcie
 • 0 zł za założenie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wydanie karty
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce
Ocena konta bankowego

NEST BANK to rachunek bankowy za bezwarunkowe 0 zł z bezpłatną kartą wydawaną do konta. Do tego klienci nie płacą za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Zapłacimy też za wydanie duplikatu karty płatniczej. Jednak to są usługi, z których nie korzystamy zbyt często. Ważne, że te podstawowe, potrzebne nam niemalże każdego dnia – są zupełnie za darmo. Kolejna różnica między kontem w Smart Banku a Nest Banku to możliwość darmowego korzystania z wpłatomatów Euronetu.

To duże udogodnienie, bo jest ich na terenie całego kraju około 2.500. Wpłaty dokonane na konto w ten sposób w ciągu godziny pokazują się już na naszym koncie, natomiast wpłaty dokonane po godzinie 20.00 księgowane są nieco dłużej. W placówkach Nest Banku, jeśli już takowa znajduje się w pobliżu – również możemy dokonać darmowej wpłaty na konto.

Do Nest Konta możemy otrzymamy też kartę debetową Visa Debit. Dzięki niej możemy dokonywać płatności w formie zbliżeniowej, możemy z niej korzystać i w kraju i zagranicą, akceptowane też są płatności online. I nie ma znaczenia, na jaką kwotę dokonujemy operacji, bank nie naliczy nam żadnych dodatkowych opłat. Każda taka karta zabezpieczona jest systemem 3D Secure.

Jak wygląda obsługa konta przez internet lub za pomocą aplikacji?

Internetowa obsługa konta jest niezwykle prosta, wręcz intuicyjna. Nie ma konieczności korzystania z aplikacji, możemy też korzystać z konta w bardziej tradycyjny sposób, normalnie logując się na stronie banku. Coś, co może zaskoczyć to dość innowacyjne rozwiązanie, a mianowicie możliwość sterowania aplikacją głosowo, choć jak się okazuje niewielu klientów z niej korzysta. Jak się okazuje większość zdecydowanie woli manipulację manualne.

To bardzo wygodne. Mobilna obsługa konta jest dostępna w każdym miejscu na świecie, jedyne, czego będziemy potrzebować to dostęp do sieci internetowej. Co najważniejsze, aplikacja jest w pełni bezpieczna. Programiści stworzyli możliwość przypisania konkretnego urządzenia mobilnego do naszego konta i tylko z tego urządzenia będziemy mogli się logować. Dodatkowo każdą operację będziemy musieli potwierdzić swoim kodem PIN, tym samym, którym logujemy się do konta bankowego.

Po zalogowaniu się do konta pierwsze, z czym się spotykamy to widok przejrzystej strony, pozbawiony całkowicie zbędnej i często komplikującej obsługę grafiki. Jak już się zalogujemy do konta, nie zauważymy od razu salda naszego konta. Wyświetlą się jedynie skróty najczęściej wykonywanych operacji. Jak wygląda nasz rachunek i ile środków się na nim znajduje będziemy mogli sprawdzić w zakładce „PRODUKTY”.

A jeśli byśmy chcieli zmienić PIN, to już nie jest taka prosta sprawa. Nie dokonamy tego za pomocą aplikacji czy dostępu do konta internetowego za pośrednictwem przeglądarki. Żeby zmienić kod PIN musimy skontaktować się z infolinią i zamówić taką usługę. Niestety będziemy też musieli za nią zapłacić.

Odrobina historii Nest Banku

Nest Bank powstał na skutek połączenia Smart Banku i BIZ banku. Miało to miejsce w październiku 2016 roku. Do fuzji doszło po to żeby wyjść naprzeciw potrzebom klientów, dla których ważne są proste rozwiązania, jeśli chodzi o bankowość, oszczędzanie i indywidualne podejście do klienta.

Nest Konto to produkt przeznaczony dla każdego członka rodziny. Charakteryzuje się prostą obsługą finansową, której dokonujemy dzięki specjalnej aplikacji, konto możemy też obsługiwać za pomocą serwisu internetowego a także bankowości telefonicznej.

Nest Bank jest stosunkowo krótko na naszym rynku finansowym jednak może się pochwalić już całkiem sporą gromadką wiernych klientów. Z pewnością zawdzięcza to unikalnej obsłudze równolegle w Polsce i innych krajach należących do strefy euro. Nie musimy się niczego obawiać, to wiarygodny partner finansowy. Działalność tego banku jest regulowana polskimi przepisami prawa bankowego. Ma nad nim pieczę także Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

Nie musimy też się zamartwiać o bezpieczeństwo naszych środków zgromadzonych na koncie, ponieważ bank jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Co to dla nas oznacza? Nie mniej nie więcej to, że jeśli mamy zgromadzone środki w wysokości do 100.000 euro, to są one zabezpieczone w całości.

To znaczy, że w razie jakichkolwiek komplikacji, kłopotów finansowych ze strony banku nasze środki są zabezpieczone i do tej kwoty zostaną na zwrócone. Póki, co, bank nie może się pochwalić licznymi placówkami czy oddziałami, na ta chwilę jest ich nie wiele. Jednak zarząd zapowiada spore zmiany w tej kwestii i sytuacja ta ma się znacznie poprawić.

Jakie jeszcze inne produkty można znaleźć w Nest Bank?

Wiemy już, że możemy założyć darmowy rachunek bankowy i towarzyszące mu dość wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe. Oprócz tych produktów z powodzeniem możemy też wybrać dość konkurencyjne na tle innych banków Nest Lokaty. W ramach korzystania z konta Nest Banku możemy założyć lokatę – szybko i wygodnie.

Możemy w tym celu użyć bankowości internetowej albo mobilnej – jak komu wygodniej. Jak w większości innych banków tak i w tym najciekawsze oferty są dla tych, którzy chcą dopiero otworzyć konto, bądź przenieść się z innego banku.

Nest Bank oferuje Nest Lokatę Witaj, to produkt przygotowany specjalnie na powitanie nowych klientów. Jej oprocentowanie jest naprawdę atrakcyjne i wynosi 4% w skali roku. Żeby jednak można było skorzystać z tego produktu należy spełnić kilka warunków. Musimy być całkowicie nowymi klientami banku, nie tylko Nest Bank, ale też wcześniej nie mogliśmy korzystać z produktów Smart Banku czy BIZ Banku.

Jeśli spełnimy ten warunek, to w ciągu 30 dni od założenia konta z poziomu bankowości internetowej możemy uruchomić lokatę. Jaką kwotę możemy ulokować? Od 1.000 do 10.000 zł. Możemy też wybrać okres, na jaki chcemy ulokować nasze oszczędności między 3 a 6 miesięcy. Wówczas oprocentowanie będzie wynosiło 4% w skali roku.

Innym produktem oszczędnościowym będzie Nest Lokata Nowe Środki. Jej oprocentowanie wynosi od 2,25-2,8% w skali roku. Odłożyć na tej lokacie możemy od 1.000 do 2.000.000 zł na 3, 6, 12, 18, albo 24 miesiące. Może też się zdarzyć tak, że nie mamy konta w Nest Banku a tylko chcielibyśmy skorzystać z oferty lokaty. Nic prostszego, możemy tego dokonać, jednak musimy się liczyć z tym, ze oprocentowanie będzie nieco niższe, średnio o 0,2%.

W Nest Banku znajdziemy też podstawową wersję lokaty. Jej oprocentowanie w zależności od tego, na jaki okres chcemy ulokować środki wynosi od 1,1-2,3%. To oprocentowanie jest stałe przez cały okres, na jaki została zawarta lokata. Kwoty, jakie możemy przeznaczyć na lokaty wynosi minimalnie 1.000 zł maksymalnie natomiast 2.000 000 zł.

Możemy jeszcze skorzystać z Nest Lokaty WIBOR. Oprocentowanie takiej lokaty jest zmienne w okresie trwania i uzależnione jest jedynie od aktualnej stawki WIBOR 6M. oprocentowanie takiej lokaty na ten czas wynosi od 1,98% do 2,18%.

Ciekawym rozwiązaniem, dość rzadko spotykanym wśród banków jest Nest Rodzinne Oszczędzanie. To konto przeznaczone dla osób, które nastawione są na długotrwałe oszczędzanie. Długoterminowe oznacza lokowanie środków na 5, 10 albo 15 lat. Oprocentowanie na tym koncie może wynosić od 2-30%. W ramach tego konta możemy otrzymać nawet 30% premii rocznie. To premia przyznawana nie tylko za systematyczne oszczędzanie, ważna jest też ilość posiadanych dzieci.

Tak mniej więcej przedstawiają się wady i zalety Nest Konta. To konto warte uwagi, na tle innych banków wypada całkiem interesująco.

Foto: Shutterstock
11 min. czytania

Na rynku finansowym jest naprawdę całkiem sporo możliwości wyboru dogodnego konta osobistego. Możemy przebierać w ofertach i wybrać coś, co będzie skrojone na nasze potrzeby. Czy Nest Konto proponuje nam bezpłatne usługi, darmowe prowadzenie konta i korzystanie z karty płatniczej? Czy przelewy krajowe a może i zagraniczne będą za darmo? A może są jakieś ukryte koszty i haczyki i jak już nas bank złapie to się okaże, że wcale nie jest tak jak miało być. Poniżej kilka najistotniejszych informacji na temat konta w Nest Banku.

Nest Konto – jak je założyć?

Jeśli jesteśmy osobą pełnoletnią, posiadającą całkowitą zdolność do czynności prawnych, to nie ma większych przeszkód żebyśmy mogli założyć sobie konto w Nest Banku. Innymi warunkami koniecznymi do spełnienia jest posiadanie stałego miejsca zameldowania na terenie Polski. Oferta jest jednak przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich, nie możemy założyć tam konta 13-letniemu dziecku, ani też niepełnoletniej młodzieży.

Założenie konta to bardzo prosta sprawa

Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej banku. Dobrze jest mieć przy sobie w tym momencie dowód osobisty. Jeśli byśmy chcieli założyć konto firmowe, to odpowiednio będziemy zobowiązani do rozszerzenia formularza o nazwę firmy REGON, NIP no i oczywiście adres firmy. Jeśli nasze dane podczas weryfikacji nie będą się zgadzały to wniosek o założenie konta może zostać odrzucony. Także warto zachować ostrożność i uwagę w momencie wypełniania wniosku.

Nest Bank

Nest Konto osobiste dla Ciebie i Twojej rodziny

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów
 • 0 zł za przelewy internetowe
Ocena konta bankowego

NEST BANK oferuje konto gdzie jest brak opłat za prowadzenie rachunku płatniczego, z bezpłatną kartą wydawaną do konta. Do tego klienci nie płacą za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz internetowe, krajowe przelewy Elixir.

Umowę zawieramy przez wykonanie przelewu autoryzacyjnego, ewentualnie podpisujemy ją w tradycyjny sposób, doręczoną przez darmowego kuriera z banku. Jeśli wybierzemy opcję z przelewem autoryzacyjnym musimy wiedzieć, że kwota przelewu zostanie nam zwrócona. Ten przelew pozwala nam uzyskać numer NIK. Pozostałe dokumenty, które będą nam potrzebne do otwarcia konta zostaną nam przesłane droga mailową. Jeśli wybierzemy opcję dostawy umowy za pośrednictwem kuriera, ten powinien się u nas pojawić w przeciągu kilku dni od momentu wypełnienia wniosku.

Jak się kształtują opłaty w Nest Konto?

Jego sztandarowym produktem jest Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Nest Konto. Zasadniczo to ten sam produkt, co produkt internetowego konta Smart Banku. To również zupełnie darmowy rachunek, z tą różnicą, że możemy liczyć na obsługę w oddziale. Za Nest Konto, tak za założenie, za prowadzenie jak i za wydanie karty debetowej i wypłaty z każdego bankomatu na terenie Polski nie zapłacimy nic. Nie zapłacimy też za przelewy krajowe i te do krajów europejskich.

To, za co zapłacimy i ile zakładając takie konto? Jak już ustaliliśmy, za prowadzenie konta nie zapłacimy nic, podobnie za przelewy internetowe, natomiast przelewy dokonane w oddziale banku będą nas kosztowały już 5 zł. Wydanie karty debetowej nic nas nie kosztuje, podobnie jak jej użytkowanie, za darmo też obsłużą nas wszystkie bankomaty na terenie całego kraju, natomiast 5 zł zapłacimy za obsługę bankomatu za granicą.

Nic nie zapłacimy za wypłatę gotówki w oddziale banku

Procentowanie konta oszczędnościowego wynosi 2,25% jeśli nasze oszczędności ograniczają się do kwoty 50.000 zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie kota wynosi 2%. Możemy też skorzystać z konta walutowego. Jego prowadzenie jest również za 0 zł. Do konta otrzymujemy kartę V Pay i dodatkowo możemy się cieszyć korzystnymi przewalutowaniami.

To dość atrakcyjna oferta. Wypada całkiem korzystnie na tle innych propozycji. Jak da się zauważyć w tabeli opłat i prowizji zdecydowana większość usług jest za darmo. Zwłaszcza tych podstawowych jak prowadzenie konta, wydanie karty czy przelewy. Jak się dokładnie przyjrzymy da się zauważyć, że dodatkowo zapłacimy za przelewy zagraniczne czy korzystanie z bankomatu za granicą, za polecenie zapłaty, zmianę kodu PIN, czy wyciąg w formie papierowej.

Nest Bank konta bankowe

Nest Konto

 • Bezpłatne otwarcie
 • 0 zł za założenie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wydanie karty
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce
Ocena konta bankowego

NEST BANK to rachunek bankowy za bezwarunkowe 0 zł z bezpłatną kartą wydawaną do konta. Do tego klienci nie płacą za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Zapłacimy też za wydanie duplikatu karty płatniczej. Jednak to są usługi, z których nie korzystamy zbyt często. Ważne, że te podstawowe, potrzebne nam niemalże każdego dnia – są zupełnie za darmo. Kolejna różnica między kontem w Smart Banku a Nest Banku to możliwość darmowego korzystania z wpłatomatów Euronetu.

To duże udogodnienie, bo jest ich na terenie całego kraju około 2.500. Wpłaty dokonane na konto w ten sposób w ciągu godziny pokazują się już na naszym koncie, natomiast wpłaty dokonane po godzinie 20.00 księgowane są nieco dłużej. W placówkach Nest Banku, jeśli już takowa znajduje się w pobliżu – również możemy dokonać darmowej wpłaty na konto.

Do Nest Konta możemy otrzymamy też kartę debetową Visa Debit. Dzięki niej możemy dokonywać płatności w formie zbliżeniowej, możemy z niej korzystać i w kraju i zagranicą, akceptowane też są płatności online. I nie ma znaczenia, na jaką kwotę dokonujemy operacji, bank nie naliczy nam żadnych dodatkowych opłat. Każda taka karta zabezpieczona jest systemem 3D Secure.

Jak wygląda obsługa konta przez internet lub za pomocą aplikacji?

Internetowa obsługa konta jest niezwykle prosta, wręcz intuicyjna. Nie ma konieczności korzystania z aplikacji, możemy też korzystać z konta w bardziej tradycyjny sposób, normalnie logując się na stronie banku. Coś, co może zaskoczyć to dość innowacyjne rozwiązanie, a mianowicie możliwość sterowania aplikacją głosowo, choć jak się okazuje niewielu klientów z niej korzysta. Jak się okazuje większość zdecydowanie woli manipulację manualne.

To bardzo wygodne. Mobilna obsługa konta jest dostępna w każdym miejscu na świecie, jedyne, czego będziemy potrzebować to dostęp do sieci internetowej. Co najważniejsze, aplikacja jest w pełni bezpieczna. Programiści stworzyli możliwość przypisania konkretnego urządzenia mobilnego do naszego konta i tylko z tego urządzenia będziemy mogli się logować. Dodatkowo każdą operację będziemy musieli potwierdzić swoim kodem PIN, tym samym, którym logujemy się do konta bankowego.

Po zalogowaniu się do konta pierwsze, z czym się spotykamy to widok przejrzystej strony, pozbawiony całkowicie zbędnej i często komplikującej obsługę grafiki. Jak już się zalogujemy do konta, nie zauważymy od razu salda naszego konta. Wyświetlą się jedynie skróty najczęściej wykonywanych operacji. Jak wygląda nasz rachunek i ile środków się na nim znajduje będziemy mogli sprawdzić w zakładce „PRODUKTY”.

A jeśli byśmy chcieli zmienić PIN, to już nie jest taka prosta sprawa. Nie dokonamy tego za pomocą aplikacji czy dostępu do konta internetowego za pośrednictwem przeglądarki. Żeby zmienić kod PIN musimy skontaktować się z infolinią i zamówić taką usługę. Niestety będziemy też musieli za nią zapłacić.

Odrobina historii Nest Banku

Nest Bank powstał na skutek połączenia Smart Banku i BIZ banku. Miało to miejsce w październiku 2016 roku. Do fuzji doszło po to żeby wyjść naprzeciw potrzebom klientów, dla których ważne są proste rozwiązania, jeśli chodzi o bankowość, oszczędzanie i indywidualne podejście do klienta.

Nest Konto to produkt przeznaczony dla każdego członka rodziny. Charakteryzuje się prostą obsługą finansową, której dokonujemy dzięki specjalnej aplikacji, konto możemy też obsługiwać za pomocą serwisu internetowego a także bankowości telefonicznej.

Nest Bank jest stosunkowo krótko na naszym rynku finansowym jednak może się pochwalić już całkiem sporą gromadką wiernych klientów. Z pewnością zawdzięcza to unikalnej obsłudze równolegle w Polsce i innych krajach należących do strefy euro. Nie musimy się niczego obawiać, to wiarygodny partner finansowy. Działalność tego banku jest regulowana polskimi przepisami prawa bankowego. Ma nad nim pieczę także Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

Nie musimy też się zamartwiać o bezpieczeństwo naszych środków zgromadzonych na koncie, ponieważ bank jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Co to dla nas oznacza? Nie mniej nie więcej to, że jeśli mamy zgromadzone środki w wysokości do 100.000 euro, to są one zabezpieczone w całości.

To znaczy, że w razie jakichkolwiek komplikacji, kłopotów finansowych ze strony banku nasze środki są zabezpieczone i do tej kwoty zostaną na zwrócone. Póki, co, bank nie może się pochwalić licznymi placówkami czy oddziałami, na ta chwilę jest ich nie wiele. Jednak zarząd zapowiada spore zmiany w tej kwestii i sytuacja ta ma się znacznie poprawić.

Jakie jeszcze inne produkty można znaleźć w Nest Bank?

Wiemy już, że możemy założyć darmowy rachunek bankowy i towarzyszące mu dość wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe. Oprócz tych produktów z powodzeniem możemy też wybrać dość konkurencyjne na tle innych banków Nest Lokaty. W ramach korzystania z konta Nest Banku możemy założyć lokatę – szybko i wygodnie.

Możemy w tym celu użyć bankowości internetowej albo mobilnej – jak komu wygodniej. Jak w większości innych banków tak i w tym najciekawsze oferty są dla tych, którzy chcą dopiero otworzyć konto, bądź przenieść się z innego banku.

Nest Bank oferuje Nest Lokatę Witaj, to produkt przygotowany specjalnie na powitanie nowych klientów. Jej oprocentowanie jest naprawdę atrakcyjne i wynosi 4% w skali roku. Żeby jednak można było skorzystać z tego produktu należy spełnić kilka warunków. Musimy być całkowicie nowymi klientami banku, nie tylko Nest Bank, ale też wcześniej nie mogliśmy korzystać z produktów Smart Banku czy BIZ Banku.

Jeśli spełnimy ten warunek, to w ciągu 30 dni od założenia konta z poziomu bankowości internetowej możemy uruchomić lokatę. Jaką kwotę możemy ulokować? Od 1.000 do 10.000 zł. Możemy też wybrać okres, na jaki chcemy ulokować nasze oszczędności między 3 a 6 miesięcy. Wówczas oprocentowanie będzie wynosiło 4% w skali roku.

Innym produktem oszczędnościowym będzie Nest Lokata Nowe Środki. Jej oprocentowanie wynosi od 2,25-2,8% w skali roku. Odłożyć na tej lokacie możemy od 1.000 do 2.000.000 zł na 3, 6, 12, 18, albo 24 miesiące. Może też się zdarzyć tak, że nie mamy konta w Nest Banku a tylko chcielibyśmy skorzystać z oferty lokaty. Nic prostszego, możemy tego dokonać, jednak musimy się liczyć z tym, ze oprocentowanie będzie nieco niższe, średnio o 0,2%.

W Nest Banku znajdziemy też podstawową wersję lokaty. Jej oprocentowanie w zależności od tego, na jaki okres chcemy ulokować środki wynosi od 1,1-2,3%. To oprocentowanie jest stałe przez cały okres, na jaki została zawarta lokata. Kwoty, jakie możemy przeznaczyć na lokaty wynosi minimalnie 1.000 zł maksymalnie natomiast 2.000 000 zł.

Możemy jeszcze skorzystać z Nest Lokaty WIBOR. Oprocentowanie takiej lokaty jest zmienne w okresie trwania i uzależnione jest jedynie od aktualnej stawki WIBOR 6M. oprocentowanie takiej lokaty na ten czas wynosi od 1,98% do 2,18%.

Ciekawym rozwiązaniem, dość rzadko spotykanym wśród banków jest Nest Rodzinne Oszczędzanie. To konto przeznaczone dla osób, które nastawione są na długotrwałe oszczędzanie. Długoterminowe oznacza lokowanie środków na 5, 10 albo 15 lat. Oprocentowanie na tym koncie może wynosić od 2-30%. W ramach tego konta możemy otrzymać nawet 30% premii rocznie. To premia przyznawana nie tylko za systematyczne oszczędzanie, ważna jest też ilość posiadanych dzieci.

Tak mniej więcej przedstawiają się wady i zalety Nest Konta. To konto warte uwagi, na tle innych banków wypada całkiem interesująco.

Foto: Shutterstock

Dodaj komentarz

− 3 = 7

error: