Na czym polega pożyczka po fińsku?

8 min. czytania

Pożyczka po fińsku. Co to może znaczyć? Co to za specyficzny sposób pożyczania pieniędzy? Nie jest to najnowsza metoda pożyczania, zdążyła się ona już nieco zadomowić na polskim rynku pożyczkowym. To pożyczka odnawialna. Czy każda instytucja udzieli nam takiej pożyczki? Gdzie możemy jej szukać i czy w ogóle warto jej szukać?

Na czym dokładnie polega pożyczka odnawialna?

O taką pożyczkę wnioskujemy tylko raz a korzystać z niej możemy wielokrotnie, inaczej niż w przypadku zwykłej pożyczki ratalnej. Mamy przyznany limit, z którego nie musimy korzystać w całości. Pożyczamy tylko tyle ile akurat potrzebujemy i odsetki i prowizje również płacimy od tej kwoty. Natomiast spłacane raty pokrywają na równi część odsetkową i kapitałową.

Część kapitałowa na nowo wchodzi w skład wcześniej ustalonego limitu i na nowo możemy z niego skorzystać, kiedy tylko przyjdzie taka potrzeba. Spłata takiej pożyczki również wygląda nieco inaczej niż zwykłej, ratalnej. Tu nie mamy sztywno ustalonych rat.

Tylko pożyczkodawca ustala minimalną wysokość raty, natomiast, jeśli akurat możemy sobie pozwolić na większe raty bez znaczącego uszczerbku dla budżetu domowego, to nie ma najmniejszego problemu. Możemy spłacać większe raty niż określa pożyczkodawca. Wówczas szybciej spłacimy a w związku z tym poniesiemy mniejsze koszty.

Możemy też być spokojni o status firmy udzielającej takich pożyczek. Na naszym rynku, jak już było wspomniane pożyczek po fińsku udziela Euroloan. Podlega ona Komisji Nadzoru Finansowego. Jest też członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Działa zgodnie z prawem europejskim i polskim. Także obejmuje ją nawet ustawa antylichwiarska i o kredycie konsumenckim.

Historia pożyczek po fińsku

Jak nazwa tego sposobu pożyczania wskazuje pożyczka po fińsku pochodzi z kraju skandynawskiego, jakim jest właśnie z Finlandia. Firma Mash Group Oyj działalność swoją rozpoczęła kilkanaście lat temu na terenie Finlandii i Szwecji. Po niedługim czasie rozprzestrzeniła działalność na inne kraje Europy, dotarła również do Polski.

Firma ta sprowadziła taki produkt na nasz rynek i wciąż trudni się jego rozprowadzaniem. Spotkamy się z nim, korzystając z usług firmy o nazwie Euroloan. Możemy też ją spotkać w innych krajach europejskich. Pożyczanie po fińsku nie jest takim zwykłym pożyczaniem, jakie możemy spotkać na każdym rogu. To wyjątkowy sposób finansowania poprzez limit odnawialny.

Tu nie pożyczamy konkretnej kwoty, o którą zwykle wnioskujemy. To podejście do pożyczania jest nieco odmienne, ale ciekawe i przekonuje coraz szerszą rzeszę klientów.

Jak wypełnić wniosek o pożyczkę?

Zwyczajnie. Krok po kroku, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości naszych dochodów i dotychczasowych zobowiązań. Te rzetelne informacje pozwolą pożyczkodawcy ocenić naszą zdolność kredytową. Nasze dane, jako klientów Euroloan zostaną zweryfikowane za pomocą przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł.

Teraz już tylko pozostaje nam oczekiwać na wydanie decyzji pożyczkowej i otwarcie limitu. Do każdej sprawy firma podchodzi indywidualnie a to, jaki limit zostanie nam przyznany zależy od paru czynników, takich jak terminowa spłata wcześniejszych zobowiązań, skrupulatnego wypełnienia wniosku pożyczkowego i potencjalnych wpisów w BIK i BIG.

Jeśli już limit zostanie otwarty i możemy korzystać z dobrodziejstwa takiego finansowania warto pamiętać o kolejnym zabezpieczeniu wprowadzonym przez pożyczkodawcę. A mianowicie, za pierwszym razem możemy maksymalnie pożyczyć 50% całego limitu. W momencie, gdy na konto firmy wpłynie pierwsza rata spłaty, firma na adres zameldowania wyśle nam specjalny kod.

Wprowadzając ten kod odblokowujemy pozostałą część limitu.

Jak wnioskować o taką pożyczkę?

Dziś to już powszechna forma pożyczania. Wchodzimy na stronę firmy i wykonujemy krok po kroku. Zwykle aplikacje są bardzo intuicyjne i poradzą sobie z nimi najwięksi laicy. Na stronie znajdziemy suwak, na którym bez problemu możemy ustawić kwotę, jaką chcielibyśmy pożyczyć. Do dyspozycji mamy kwotę od 300 zł do 40.000 zł.

Jednak, żeby móc skorzystać z pożyczki w Euroloan musimy na stronie utworzyć swój profil, w którym podajemy swoje dane osobowe łącznie adresem zamieszkania i do korespondencji, numerem PESEL, numerem telefonu i rachunku bankowego. Żeby utworzyć taki profil będzie nam potrzebny login do profilu i hasło, dzięki którym będziemy mogli się do niego logować.

Kolejnym krokiem jest wyrażenie zgody na przetwarzanie naszych danych i sprawdzenie naszej historii kredytowej w bazach dłużników.

Dla kogo taka pożyczka i jak o nią zawalczyć?

O pożyczkę po fińsku mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 lat, mają polskie obywatelstwo no i oczywiście stałe miejsce zamieszkania na terenie RP. Osoba taka nie może też mieć negatywnej historii kredytowej. Negatywne wpisy w bazach dłużników skreślają nas, jako potencjalnych klientów Euroloan. Przyszły pożyczkobiorca musi posiadać aktywne konto bankowe.

W pewien sposób odbywa się też weryfikacja klienta. Analizie zostaje poddana zdolność kredytowa, porównanie dochodów i rozchodów, sprawdzenie baz dłużników. Dopiero wtedy, jeśli wszystko będzie w porządku zostanie udzielona pożyczka.

Bardzo ciekawe rozwiązanie dla pożyczek

Jest na tyle niestandardowe, że zaciekawia coraz szersze grono klientów. Dzięki szerokiej rozpiętości kwot, jakie możemy pożyczyć i długi okres spłaty, intryguje i zachęca. Pożyczkobiorca kontroluje kwotę pożyczki, bierze tyle, ile potrzebuje i spłaca w wygodnych ratach, które nie obciążają nadmiernie budżetu i jednocześnie pozwala na wcześniejszą spłatę.

To produkt wymarzony dla osób, które lubią mieć coś na tak zwaną czarną godzinę, jednak nie bardzo mają możliwość odłożenia jakichś pieniędzy. Może, dlatego, że nie zarabiają zbyt wiele, a może, dlatego, że nie potrafią. A mając do dyspozycji limit pożyczki po fińsku mają w każdej chwili dostęp do pieniędzy i nie muszą za to płacić.

Oczywiście do czasu, w którym fizycznie z tych pieniędzy nie skorzystają. Płacą tylko wtedy, kiedy korzystają i to nie od całego limitu, tylko od kwoty, którą faktycznie pożyczyli.

Wady i zalety takiego pożyczania

Z pewnością jedną z głównych zalet jest to, że wielokrotnie możemy korzystać z przyznanego limitu w czasie trwania umowy. Nie ma potrzeby ponownego wnioskowania o pożyczkę. Pieniądze, które pożyczamy możemy spożytkować na dowolny cel, nie musimy określać, na co je chcemy przeznaczyć.

Nie musimy też jednorazowo wykorzystywać całego limitu, jaki został nam przyznany, wykorzystujemy go w takim wymiarze, w jakim akurat potrzebujemy. Koszty związane z pożyczaniem również są naliczane od kwoty, którą faktycznie pożyczyliśmy, a nie od całego limitu. Limit pożyczki możemy zwiększyć.

Niektórzy za wadę mogliby uważać fakt, że korzystając z pożyczki po fińsku za pierwszym razem możemy skorzystać tylko z połowy przyznanego limitu. Dopiero w momencie, gdy terminowo spłacimy pierwszą ratę i uaktywnimy kod, który zostanie nam w międzyczasie przesłany, będziemy mogli skorzystać z całości przyznanego limitu.

Gdyby jednak zdarzyło się, że z jakiegoś powodu wynikło opóźnienie w spłacie raty, pożyczkodawca może nam obniżyć ustalony limit. No i z pewnością za wadę zostanie uznany fakt, że z produktu nie mogą skorzystać osoby znajdujące się na liście dłużników.

To dobry produkt dla osób, które lubią mieć zaplecze finansowe, jednak nie są w stanie samodzielnie go sobie zapewnić. W przypadku pożyczki po fińsku pożyczkobiorca ma dużo większą swobodę w korzystaniu z pieniędzy jak i ich spłacaniu. Pożyczkodawca ustala jedynie minimalną wysokość raty, natomiast klient może spłacać raty w dowolnej kwocie ponad ustalone minimum.

Porównanie pożyczki po fińsku z pożyczką na oświadczenie

To zestawienie nie należy do najłatwiejszych, jeśli chodzi o porównanie. Pożyczka po fińsku nie należy do produktów finansowych, standardowych. Za to do takich produktów należy właśnie pożyczka na oświadczenie. Dlatego porównanie może okazać się dość trudne. Warto jednak podjąć taką próbę i porównać je na różnym etapie ubiegania się o nie i sprawdzić, która będzie dla nas dogodniejsza.

Począwszy od składania wniosku o pożyczkę, to w obydwu przypadkach wniosek możemy składać online i w obu przypadkach nikt nie będzie od nas oczekiwał przedłożenia zaświadczenia o dochodach. Wystarczy tylko nasze oświadczenie w formularzu.

Kolejnym krokiem po złożeniu wniosku będzie sprawdzenie wiarygodności pożyczkobiorcy. Wnioskując o każdy z tych produktów będziemy musieli wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł. Ta operacja ma tylko potwierdzić, że mamy dostęp do aktywnego konta bankowego, założonego na nasze nazwisko. I tu już zaczyna się różnica.

W przypadku pożyczki po fińsku to jedyna forma weryfikacji. Pożyczkobiorcy tego nie lubią, bo często się zdarza, że na koncie nie mają tej przysłowiowej złotówki i wówczas nie mogą już skorzystać z takiej oferty. W przypadku pożyczek na oświadczenie są jeszcze inne formy weryfikacji.

Zakładając, że pożyczki zostały nam przyznane, to sposób korzystania z pieniędzy znacznie się różni. W przypadku pożyczki na oświadczenie, pieniądze zostaną przelane na nasze konto bankowe. Natomiast w przypadku pożyczki po fińsku, mamy przyznany limit i możemy z niego korzystać wielokrotnie, jak tylko będziemy potrzebować.

Spłata rat też wygląda nieco odmiennie w tych przypadkach. W pożyczce na oświadczenie od samego początku odgórnie mamy narzuconą wysokość rat i są one niezmienne, od początku do końca płacimy, co miesiąc taką samą kwotę.

A w przypadku pożyczki po fińsku pożyczkodawca ustala minimalną wysokość raty, którą musimy płacić, natomiast, jeśli akurat dysponujemy większą gotówką, albo zależy nam na szybszej spłacie możemy spłacać pożyczkę w wyższych ratach niż ustalił pożyczkodawca. W ten sposób spłacimy zobowiązanie szybciej i unikniemy dodatkowych odsetek.

Foto: Shutterstock
8 min. czytania

Pożyczka po fińsku. Co to może znaczyć? Co to za specyficzny sposób pożyczania pieniędzy? Nie jest to najnowsza metoda pożyczania, zdążyła się ona już nieco zadomowić na polskim rynku pożyczkowym. To pożyczka odnawialna. Czy każda instytucja udzieli nam takiej pożyczki? Gdzie możemy jej szukać i czy w ogóle warto jej szukać?

Na czym dokładnie polega pożyczka odnawialna?

O taką pożyczkę wnioskujemy tylko raz a korzystać z niej możemy wielokrotnie, inaczej niż w przypadku zwykłej pożyczki ratalnej. Mamy przyznany limit, z którego nie musimy korzystać w całości. Pożyczamy tylko tyle ile akurat potrzebujemy i odsetki i prowizje również płacimy od tej kwoty. Natomiast spłacane raty pokrywają na równi część odsetkową i kapitałową.

Część kapitałowa na nowo wchodzi w skład wcześniej ustalonego limitu i na nowo możemy z niego skorzystać, kiedy tylko przyjdzie taka potrzeba. Spłata takiej pożyczki również wygląda nieco inaczej niż zwykłej, ratalnej. Tu nie mamy sztywno ustalonych rat.

Tylko pożyczkodawca ustala minimalną wysokość raty, natomiast, jeśli akurat możemy sobie pozwolić na większe raty bez znaczącego uszczerbku dla budżetu domowego, to nie ma najmniejszego problemu. Możemy spłacać większe raty niż określa pożyczkodawca. Wówczas szybciej spłacimy a w związku z tym poniesiemy mniejsze koszty.

Możemy też być spokojni o status firmy udzielającej takich pożyczek. Na naszym rynku, jak już było wspomniane pożyczek po fińsku udziela Euroloan. Podlega ona Komisji Nadzoru Finansowego. Jest też członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Działa zgodnie z prawem europejskim i polskim. Także obejmuje ją nawet ustawa antylichwiarska i o kredycie konsumenckim.

Historia pożyczek po fińsku

Jak nazwa tego sposobu pożyczania wskazuje pożyczka po fińsku pochodzi z kraju skandynawskiego, jakim jest właśnie z Finlandia. Firma Mash Group Oyj działalność swoją rozpoczęła kilkanaście lat temu na terenie Finlandii i Szwecji. Po niedługim czasie rozprzestrzeniła działalność na inne kraje Europy, dotarła również do Polski.

Firma ta sprowadziła taki produkt na nasz rynek i wciąż trudni się jego rozprowadzaniem. Spotkamy się z nim, korzystając z usług firmy o nazwie Euroloan. Możemy też ją spotkać w innych krajach europejskich. Pożyczanie po fińsku nie jest takim zwykłym pożyczaniem, jakie możemy spotkać na każdym rogu. To wyjątkowy sposób finansowania poprzez limit odnawialny.

Tu nie pożyczamy konkretnej kwoty, o którą zwykle wnioskujemy. To podejście do pożyczania jest nieco odmienne, ale ciekawe i przekonuje coraz szerszą rzeszę klientów.

Jak wypełnić wniosek o pożyczkę?

Zwyczajnie. Krok po kroku, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości naszych dochodów i dotychczasowych zobowiązań. Te rzetelne informacje pozwolą pożyczkodawcy ocenić naszą zdolność kredytową. Nasze dane, jako klientów Euroloan zostaną zweryfikowane za pomocą przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł.

Teraz już tylko pozostaje nam oczekiwać na wydanie decyzji pożyczkowej i otwarcie limitu. Do każdej sprawy firma podchodzi indywidualnie a to, jaki limit zostanie nam przyznany zależy od paru czynników, takich jak terminowa spłata wcześniejszych zobowiązań, skrupulatnego wypełnienia wniosku pożyczkowego i potencjalnych wpisów w BIK i BIG.

Jeśli już limit zostanie otwarty i możemy korzystać z dobrodziejstwa takiego finansowania warto pamiętać o kolejnym zabezpieczeniu wprowadzonym przez pożyczkodawcę. A mianowicie, za pierwszym razem możemy maksymalnie pożyczyć 50% całego limitu. W momencie, gdy na konto firmy wpłynie pierwsza rata spłaty, firma na adres zameldowania wyśle nam specjalny kod.

Wprowadzając ten kod odblokowujemy pozostałą część limitu.

Jak wnioskować o taką pożyczkę?

Dziś to już powszechna forma pożyczania. Wchodzimy na stronę firmy i wykonujemy krok po kroku. Zwykle aplikacje są bardzo intuicyjne i poradzą sobie z nimi najwięksi laicy. Na stronie znajdziemy suwak, na którym bez problemu możemy ustawić kwotę, jaką chcielibyśmy pożyczyć. Do dyspozycji mamy kwotę od 300 zł do 40.000 zł.

Jednak, żeby móc skorzystać z pożyczki w Euroloan musimy na stronie utworzyć swój profil, w którym podajemy swoje dane osobowe łącznie adresem zamieszkania i do korespondencji, numerem PESEL, numerem telefonu i rachunku bankowego. Żeby utworzyć taki profil będzie nam potrzebny login do profilu i hasło, dzięki którym będziemy mogli się do niego logować.

Kolejnym krokiem jest wyrażenie zgody na przetwarzanie naszych danych i sprawdzenie naszej historii kredytowej w bazach dłużników.

Dla kogo taka pożyczka i jak o nią zawalczyć?

O pożyczkę po fińsku mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 lat, mają polskie obywatelstwo no i oczywiście stałe miejsce zamieszkania na terenie RP. Osoba taka nie może też mieć negatywnej historii kredytowej. Negatywne wpisy w bazach dłużników skreślają nas, jako potencjalnych klientów Euroloan. Przyszły pożyczkobiorca musi posiadać aktywne konto bankowe.

W pewien sposób odbywa się też weryfikacja klienta. Analizie zostaje poddana zdolność kredytowa, porównanie dochodów i rozchodów, sprawdzenie baz dłużników. Dopiero wtedy, jeśli wszystko będzie w porządku zostanie udzielona pożyczka.

Bardzo ciekawe rozwiązanie dla pożyczek

Jest na tyle niestandardowe, że zaciekawia coraz szersze grono klientów. Dzięki szerokiej rozpiętości kwot, jakie możemy pożyczyć i długi okres spłaty, intryguje i zachęca. Pożyczkobiorca kontroluje kwotę pożyczki, bierze tyle, ile potrzebuje i spłaca w wygodnych ratach, które nie obciążają nadmiernie budżetu i jednocześnie pozwala na wcześniejszą spłatę.

To produkt wymarzony dla osób, które lubią mieć coś na tak zwaną czarną godzinę, jednak nie bardzo mają możliwość odłożenia jakichś pieniędzy. Może, dlatego, że nie zarabiają zbyt wiele, a może, dlatego, że nie potrafią. A mając do dyspozycji limit pożyczki po fińsku mają w każdej chwili dostęp do pieniędzy i nie muszą za to płacić.

Oczywiście do czasu, w którym fizycznie z tych pieniędzy nie skorzystają. Płacą tylko wtedy, kiedy korzystają i to nie od całego limitu, tylko od kwoty, którą faktycznie pożyczyli.

Wady i zalety takiego pożyczania

Z pewnością jedną z głównych zalet jest to, że wielokrotnie możemy korzystać z przyznanego limitu w czasie trwania umowy. Nie ma potrzeby ponownego wnioskowania o pożyczkę. Pieniądze, które pożyczamy możemy spożytkować na dowolny cel, nie musimy określać, na co je chcemy przeznaczyć.

Nie musimy też jednorazowo wykorzystywać całego limitu, jaki został nam przyznany, wykorzystujemy go w takim wymiarze, w jakim akurat potrzebujemy. Koszty związane z pożyczaniem również są naliczane od kwoty, którą faktycznie pożyczyliśmy, a nie od całego limitu. Limit pożyczki możemy zwiększyć.

Niektórzy za wadę mogliby uważać fakt, że korzystając z pożyczki po fińsku za pierwszym razem możemy skorzystać tylko z połowy przyznanego limitu. Dopiero w momencie, gdy terminowo spłacimy pierwszą ratę i uaktywnimy kod, który zostanie nam w międzyczasie przesłany, będziemy mogli skorzystać z całości przyznanego limitu.

Gdyby jednak zdarzyło się, że z jakiegoś powodu wynikło opóźnienie w spłacie raty, pożyczkodawca może nam obniżyć ustalony limit. No i z pewnością za wadę zostanie uznany fakt, że z produktu nie mogą skorzystać osoby znajdujące się na liście dłużników.

To dobry produkt dla osób, które lubią mieć zaplecze finansowe, jednak nie są w stanie samodzielnie go sobie zapewnić. W przypadku pożyczki po fińsku pożyczkobiorca ma dużo większą swobodę w korzystaniu z pieniędzy jak i ich spłacaniu. Pożyczkodawca ustala jedynie minimalną wysokość raty, natomiast klient może spłacać raty w dowolnej kwocie ponad ustalone minimum.

Porównanie pożyczki po fińsku z pożyczką na oświadczenie

To zestawienie nie należy do najłatwiejszych, jeśli chodzi o porównanie. Pożyczka po fińsku nie należy do produktów finansowych, standardowych. Za to do takich produktów należy właśnie pożyczka na oświadczenie. Dlatego porównanie może okazać się dość trudne. Warto jednak podjąć taką próbę i porównać je na różnym etapie ubiegania się o nie i sprawdzić, która będzie dla nas dogodniejsza.

Począwszy od składania wniosku o pożyczkę, to w obydwu przypadkach wniosek możemy składać online i w obu przypadkach nikt nie będzie od nas oczekiwał przedłożenia zaświadczenia o dochodach. Wystarczy tylko nasze oświadczenie w formularzu.

Kolejnym krokiem po złożeniu wniosku będzie sprawdzenie wiarygodności pożyczkobiorcy. Wnioskując o każdy z tych produktów będziemy musieli wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł. Ta operacja ma tylko potwierdzić, że mamy dostęp do aktywnego konta bankowego, założonego na nasze nazwisko. I tu już zaczyna się różnica.

W przypadku pożyczki po fińsku to jedyna forma weryfikacji. Pożyczkobiorcy tego nie lubią, bo często się zdarza, że na koncie nie mają tej przysłowiowej złotówki i wówczas nie mogą już skorzystać z takiej oferty. W przypadku pożyczek na oświadczenie są jeszcze inne formy weryfikacji.

Zakładając, że pożyczki zostały nam przyznane, to sposób korzystania z pieniędzy znacznie się różni. W przypadku pożyczki na oświadczenie, pieniądze zostaną przelane na nasze konto bankowe. Natomiast w przypadku pożyczki po fińsku, mamy przyznany limit i możemy z niego korzystać wielokrotnie, jak tylko będziemy potrzebować.

Spłata rat też wygląda nieco odmiennie w tych przypadkach. W pożyczce na oświadczenie od samego początku odgórnie mamy narzuconą wysokość rat i są one niezmienne, od początku do końca płacimy, co miesiąc taką samą kwotę.

A w przypadku pożyczki po fińsku pożyczkodawca ustala minimalną wysokość raty, którą musimy płacić, natomiast, jeśli akurat dysponujemy większą gotówką, albo zależy nam na szybszej spłacie możemy spłacać pożyczkę w wyższych ratach niż ustalił pożyczkodawca. W ten sposób spłacimy zobowiązanie szybciej i unikniemy dodatkowych odsetek.

Foto: Shutterstock

Dodaj komentarz

98 − 97 =

error: