Lokaty oszczędnościowe

Lokaty to dobrze znane i bardzo lubiane formy inwestowania pieniędzy. Pomimo że przynoszące raczej symboliczny zarobek, to jednak z uwagi na 100% bezpieczeństwo, chętnie wybierane nawet dla dużych sum pieniędzy. Oprocentowanie lokat jest zależne od stóp procentowych, ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej. W przypadku lokat, istnieje łatwa do rozszyfrowania zależność pomiędzy nimi, a kredytami i pożyczkami. Im niższe są stopy procentowe, tym tańsze będą pożyczki i kredyty. Jednocześnie maleją również zyski, uzyskiwane z lokat. Natomiast w analogicznej sytuacji, kiedy stopy procentowe rosną, koszty pożyczek i kredytów są wyższe, a wraz z nimi rosną zarobki z lokat.

Santander Consumer Bank

Lokata online

 • Kwota od 1.000 zł do 400.000 zł
 • Okres lokacyjny od 1 do 36 miesięcy
 • Atrakcyjne oprocentowanie
 • Bez wychodzenia z domu
oce

SANTANDER oferuje lokatę, którą można uruchomić przez internet. Minimalna kwota lokaty wynosi 1.000 zł a maksymalna 400.000 zł. Oprocentowanie jest uzależnione od okresu, na jaki deponowane są środki. Brak opłat za otwarcie i powadzenie rachunku lokaty. Podgląd lokaty w Bankowości Internetowej. Lokata odnawialna, środki (kapitał i odsetki) pozostają na rachunku i będą stanowiły kapitał następnej lokaty.

Inbank

Lokata

 • Lokata na wysoki procent
 • Stałe oprocentowanie
 • Przez internet
 • Bez potrzeby otwierania następnego konta
Ocena lokaty

INBANK oferuje lokatę na wysoki procent, wysokie, stałe oprocentowanie, 100% online, brak konieczności otwierania kolejnego konta.

Getin Bank lokata

Lokata na Nowe Środki

 • Kwota lokaty od 500 zł do 1 mln zł
 • Oprocentowanie 2,1%
 • Na 3 miesiące
 • Zarabiaj na swoich oszczędnościach
Ocena lokaty

GETIN BANK lokata online na nowe środki, na 3 miesiące, lokata dostępna już od 500 zł, zarabiaj na swoich oszczędnościach.

mbank lokata oszczędnościowa

eKonto z lokatą oszczędnościową

 • Kwota lokaty od 500 zł do 10.000 zł
 • Wysokie oprocentowanie dla nowych klientów
 • Oprocentowanie 3,5%
 • Na 3 miesiące
Ocena lokaty

MBANK lokata z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym z wysokim oprocentowaniem na lokacie w skali roku. Minimalna kwota wpłaty to 500 zł, maksymalna 10.000 zł. Okres trwania lokaty to 3 miesiące. Produkt dostępny dla nowych klientów banku.

Lokaty występują w kilku wariantach

Jeden z podziałów to lokaty krótkoterminowe i długoterminowe. Do tych pierwszy zalicza się lokaty trwające poniżej roku, najczęściej ok. 6 miesięcy. Lokaty długoterminowe to takie, które wynoszą od jednego roku do kilku lat. Wybierając lokatę, trzeba zwrócić uwagę na sposób naliczania odsetek. Najkorzystniejsze dla inwestora są odsetki kapitalizowane na koniec każdego miesiąca rozliczeniowego. Powiększają one bowiem kapitał, od którego naliczane są odsetki w kolejnym miesiącu.

Innym modelem są odsetki naliczane na koniec czasu trwania umowy lokaty.

Lokaty oszczędnościowe to nie tylko zarobek, ale również koszta

Przede wszystkim te, które wiążą się z ich wcześniejszym zerwaniem. Jeśli z jakichś powodów się na to zdecydujemy, powinniśmy być świadomi, że możemy utracić część lub całość naliczonych odsetek. To jednak zależy od oferty banku, w którym nasza lokata została uruchomiona. Rosnąca konkurencyjność wśród banków sprawia, że coraz większa ich liczba wycofuje się z takich opłat, chcąc przyciągnąć nowych klientów. Jeśli szukacie najkorzystniejszych ofert lokat na rynku, zapraszamy do skorzystania z naszego rankingu.

Szybko i wygodnie porównacie w nich wiele ofert banków, wybierając te najlepiej oprocentowane lokaty. Częste aktualizacje, komentarze specjalistów oraz oferty promocyjne – to wszystko zachęca do regularnego porównywania lokat w naszym serwisie.

Jeśli już założysz lokatę bankową, musisz pogodzić się z tym, że twoje oszczędności zostaną zamrożone na pewien czas. Ile on będzie wynosił? To zależy od długości lokaty, którą otworzysz. Dla lokat krótkoterminowych będzie to od jednego do kilku miesięcy. Natomiast dla lokat długoterminowych, może to być nawet kilka lat! Oczywiście nie działa to w ten sposób, że całkowicie pozbywasz się możliwości nadzorowania swoich pieniędzy.

W sytuacji awaryjnej, kiedy naprawdę będziesz potrzebował swoich pieniędzy, w każdej chwili możesz zlecić ich wypłatę. Albo osobiście stawiając się w oddziale banku, albo składając taką dyspozycję przez serwis internetowy, do którego otrzymasz dostęp.

Zależnie od tego, jaki bank wybierzesz do prowadzonej lokaty, możesz liczyć na więcej lub mniej korzyści. Jedną z największych zalet lokaty będzie oczywiście jej wysokie oprocentowanie. To ono będzie decydowało o tym, jak dużo odsetek zarobisz na lokacie. Oprocentowanie lokaty jest zależne między innymi od wysokości stóp procentowych. Z tego też powodu, oszczędzanie na lokacie jest najbardziej opłacalne wtedy, kiedy stopy procentowe są wysokie – ma to swoje odzwierciedlenie w kosztach kredytów mieszkaniowych i gotówkowych.

Lokaty są bezpieczne, z kilku powodów. Najważniejszym jest fakt, że lokaty posiadają gwarancję BFG. Bankowy Fundusz Gwarancyjnych chroni bankowe depozyty do kwoty 100 tysięcy euro. Dobrze o tym wiedzieć i dysponując oszczędnościami znacznie przekraczającym tę sumę, przechowywać je na dwóch różnych lokatach w innych bankach – tych które są objęte ochroną BFG. W sytuacji, kiedy sytuacja z bankami stanie się niepewna, będziemy mieć gwarancję odzyskania wpłaconych pieniędzy w ich pełnej wartości.

Czy jest dziś jakaś korzystna alternatywa dla lokat?

Jedynie konta oszczędnościowe mogą być uznane za coś równie bezpiecznego i wygodnego jak konta oszczędnościowe, z tą jedną różnicą, że ich oprocentowanie jest najczęściej nieco niższe. To główny powód tego, że w Polsce lokaty cieszą się niesłabnącą popularnością i mają coraz większe i wierniejsze grono klientów. Jeśli i ty chcesz do nich dołączyć, to nie ma nic prostszego, jak tylko założenie jednej z polecanych przez nas lokat.

Dają one pewność, że otrzymasz jedno z najkorzystniejszych oprocentowań na rynku, a sam produkt będzie bardzo przystępny i łatwy w obsłudze. Lokata internetowa ma tę zaletę, że można ją otworzyć szybko i bez opuszczania domu.

Wszystkie operacje to wypełnienie krótkiego formularza online, a następnie wysłanie go do banku. On, po pozytywnym zweryfikowaniu naszego wniosku, prześlę na e-mail umowę, a także niezbędne dane, umożliwiające zalogowanie się. Dodatkowo, otrzymasz również numer indywidualnego rachunku, na które będziesz wpłacał pieniądze na lokatę. To na tym rachunku będą one przechowywane przez kolejny czas, aż do momentu jej automatycznego zamknięcia lub wydania dyspozycji, że lokatę chcesz zerwać.

Zrywanie lokaty nie zawsze oznacza utratę odsetek. Banki, które walczą o klientów i budują wizerunek instytucji przyjaznej, dbają o to, aby zerwanie lokaty było jak najmniej dotkliwe dla takiej osoby. Wówczas jest szansa na to, że otrzymasz odsetki po zerwaniu lokaty, w takiej wysokości, jaką zgromadziłeś do danego dnia. To jeden z kilku punktów, które trzeba wziąć pod uwagę, kiedy planujesz znalezienie i otwarcie lokaty dla swoich pieniędzy.

Na jakie zyski pozwalają współczesne lokaty w Polsce?

W obecnej sytuacji gospodarczej, za dobre można uznać oprocentowanie wysokości do 3,5 procent. Jednak i ono zdarza się niezwykle rzadko. Częściej znajdziemy lokaty z oprocentowaniem na poziomie 2 procent. Warto natomiast wspomnieć, że jeszcze kilka lat temu oprocentowanie lokat zbliżało się do 6 lub 7 procent. Wszystko zmieniło się wraz ze spadkiem stóp procentowych, które znacząco pomniejszyły zyski rentierów. Ty na szczęście nie musisz się obawiać tej sytuacji.

Z naszą pomocą uzyskujesz nieograniczony dostęp do najlepszych ofert lokat na rynku, gwarantujących satysfakcjonujący zysk i atrakcyjne warunki prowadzenia.

Komentarze są wyłączone.

error: