Leasing

Leasing jest jedną z korzystniejszych form finansowania, przeznaczonych dla przedsiębiorców. Na czym polega leasing? Jest to forma wynajmu długoterminowego, na ściśle określonych warunkach. Leasingodawca będąc posiadaczem dobra materialnego, zgadza się na oddanie go do dyspozycji leasingobiorcy. W zamian za comiesięczny czynsz, który ten zobowiązuje się mu płacić.

IFL Internetowy Fundusz Leasingowy

Leasing dla każdego

 • Nie sprawdzamy BIK i KRD
 • Natychmiastowa decyzja o finansowaniu
 • Również dla małych i nowych firm
 • Elastyczne warunki
Szybka decyzja online

IFL Internetowy Fundusz Leasingowy oferuje elastyczne warunki leasingu dla każdego. Bez sprawdzania BIK i KRD, decyzja o finansowaniu wydawana od razu. Oferta również dla startupów, młodych firm i obcokrajowców.

Europejski Fundusz Leasingowy

Leasing dla firm

 • Dedykowany doradca
 • Minimum formalności
 • Szybka decyzja
 • Atrakcyjny pakiet ubezpieczeń
Szybka decyzja online

EFL to leasing z dedykowanym doradcą, minimum formalności i szybką decyzją. To także leasing w sprawdzonej i doświadczonej firmie, która jest na rynku od 1991 roku.

Bank BNP Paribas - leasing dla firm

Wynajem długoterminowy dla Twojej firmy

 • Jedna opłata za pakiet usług
 • Brak wpłaty własnej
 • Zawsze nowe auto
 • Po zakończeniu umowy można wybrać kolejny samochód
Szybka decyzja online

BANK BNP PARIBAS oferuje wynajem długoterminowy samochodów firmowych. Jest tylko jedna opłata za pakiet usług (koszty najmu, pełny serwis, ubezpieczenie, karta paliwowa), brak ryzyka utraty wartości samochodu, zawsze nowe auto. Po zakończeniu kontraktu można wybrać kolejny samochód. Dostawcą usługi jest Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

PKO BP leasing

Leasing maszyn rolniczych

 • Okres finansowania do 10 lat
 • Opłata wstępna 0%
 • Indywidualnie ustalana wysokość raty i wykupu
 • W formie umowy leasingu lub pożyczki
Szybka decyzja online

BANK PKO BP oferuje leasing maszyn rolniczych, opłata wstępna 0%, okres finansowania do 10 lat, również w procedurze uproszczonej, indywidualnie ustalana wysokość raty i wykupu, finansowanie zarówno w formie umowy leasingu jak i pożyczki.

PKO BP leasing

Leasing transportu ciężkiego

 • Okres finansowania do 72 miesięcy
 • Opłata wstępna nawet 0%
 • Leasing samochodów w PLN i EUR
 • Indywidualnie ustalana wysokość raty i wykupu
Szybka decyzja online

BANK PKO BP oferuje leasing transportu ciężkiego. Opłata wstępna nawet 0%, okres finansowania do 72 miesięcy, również w procedurze uproszczonej, indywidualnie ustalana wysokość raty i wykupu, finansowanie zarówno w formie umowy leasingu jak i pożyczki, finansowanie przedmiotów w walucie PLN i EUR.

PKO BP leasing

Leasing maszyn i urządzeń

 • Okres finansowania do 84 miesięcy
 • Opłata wstępna nawet 0%
 • Leasing przedmiotów w PLN, EUR i USD
 • Indywidualnie ustalana wysokość raty i wykupu
Szybka decyzja online

BANK PKO BP leasing maszyn i urządzeń, opłata wstępna nawet 0%, okres finansowania nawet do 84 miesięcy, indywidualnie ustalana wysokość raty i wykupu, finansowanie przedmiotów w PLN, EUR i USD.

Czym więc różni się leasing od kredytu?

Przede wszystkim tym, że przez cały okres użytkowania przedmiotu, jego właścicielem pozostaje leasingodawca. Dopiero pod koniec trwania umowy leasingu, klient ma możliwość wykupienia sprzętu, po wcześniej uzgodnionej cenie.

Jakie korzyści daje?

Jest ich bardzo wiele. Do najważniejszych zalicza się możliwość zachowania płynności finansowej. Nie jest to bowiem umowa kredytowa, wymagająca posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Warunki otrzymania leasingu są znacznie mniej rygorystyczne. Poza tym, leasing daje możliwość zaliczania całej wysokości czynszu w koszta uzyskania dochodu, a kwota VAT może być odliczana w całości lub połowie – zależnie od rodzaju przedmiotu będącego tematem leasingu i sposobu jego wykorzystywania.

Co należy do rzeczy najczęściej branych w leasing?

To oczywiście samochody. Przedsiębiorcy potrzebują samochodów osobowych i dostawczych, do prowadzenia swojej działalności. Zakup nowego samochodu za gotówkę, jest sporym obciążeniem, któremu niewiele firm może podołać. Dodatkowo wiąże się z koniecznością comiesięcznej amortyzacji samochodu, co zwiększa stopień skomplikowania księgowości. W leasingu taki problem nie występuje. Każda faktura jest księgowana jako wydatek, co jest dużym udogodnieniem dla przedsiębiorcy.

Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę, wybierając firmę leasingową?

Przede wszystkim na oprocentowanie i tabelę opłat. Pamiętajmy bowiem o tym, że każda czynność wykonana przez leasingodawcę wiąże się z opłatą. Dotyczy to zarówno zgody na wybranie własnego ubezpieczenia przez leasingobiorcę, jak również przekazanie jego danych policji, jeśli użytkowany przez niego samochód zostanie złapany przez fotoradar. Z naszą niewielką pomocą, zdołasz wybrać leasing najkorzystniejszy dla siebie.

Czy każda oferta leasingu jest tak samo korzystna?

Niekoniecznie. I nie jest do końca tak, jak uważa wielu przedsiębiorców, że najważniejszą cechą leasingu jest niskie oprocentowanie. Stanowi ono bowiem tylko jeden z wielu kosztów, które występują przy leasingu.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na takie szczegóły jak możliwość skorzystania z promocyjnej ceny na pakiet ubezpieczeniowy oferowany przez firmę leasingową, a także to, czy występują dodatkowe opłaty za różnego rodzaju czynności – wydanie pozwolenia na opuszczenie samochodem terenu kraju, dopisanie kolejnego użytkownika, czy w końcu opłata za przeniesienie ubezpieczenia do innego towarzystwa.

To wszystko ma bardzo duże znaczenie i przekłada się bezpośrednio na koszty, jakie będziemy płacić za swój leasing samochodowy. Występowania na rynku tak dużej ilości firm, które taki leasing oferują, na pewno nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Pragniemy wam pomóc w znalezieniu najlepszej opcji dla siebie, prezentując najważniejsze informacje, na które należy zwracać uwagę. Jesteśmy przekonani, że dzięki nim będziecie mogli świadomie selekcjonować taki leasing, który będzie dla Was najkorzystniejszy.

Czy leasing samochodowy pozwala na użytkowanie dowolnie wybranego przez siebie pojazdu?

Tak i to jest największą korzyścią, jaką możemy otrzymać. Leasing sprawia, że w swojej firmie możemy posiadać samochody klasy premium, za które nie trzeba płacić od razu gotówką z góry, ani pokrywać dodatkowych kosztów kredytu. Zamiast tego, leasing pozwala nam zaliczyć użytkowanie samochodu w koszt prowadzonej działalności, co przekłada się na osiągnięcie niższego podatku dochodowego. Jednocześnie zyskujemy możliwość zmiany samochodu z większą częstotliwością, niż miałoby to miejsce przy samochodzie wziętym w kredyt.

Jeśli więc chcesz złożyć wniosek o kredyt samochodowy, będziesz potrzebował przygotować kilka ważnych dokumentów, dotyczących twojej firmy. Przede wszystkim konieczne będzie podanie jej wszystkich danych rejestrowych. Dodatkowo, możesz być poproszony o podanie kwot przychodu, zysku i wydatków za poprzedni okres rozliczeniowy. O wszystkich warunkach koniecznych do spełnienia, aby uzyskać leasing, zostaniesz poinformowany w trakcie składania wniosku.

Komentarze są wyłączone.

error: