Kredyty refinansowe

Kredyty refinansowe są jedną z odmian kredytów, pozwalających na szybszą spłatę bieżącego zadłużenia. Najczęściej kredytu hipotecznego, udzielonego na niekorzystnych warunkach i wyróżniającego się wysokim oprocentowaniem. Kredyt refinansowy pozwala spłacić zadłużenie przed terminem, oszczędzając w ten sposób dużo pieniędzy na kosztach odsetek. Następnie, klient będzie spłacał kredyt refinansowy w nowym banku, na nowych i znacznie dogodniejszych warunkach. W zależności od postanowień umowy, okres spłaty może ulec wydłużeniu, przy jednoczesnym zmniejszeniu raty lub odwrotnie.

Millennium Bank kredyty refinansowe

Kredyt refinansowy

  • Możliwość obniżenia marży kredytu hipotecznego o 0,5 p.p.
  • Nawet do 90% wartości nieruchomości
  • Spłata kredytu hipotecznego z innego banku
Ocena kredytu refinansowego

MILLENNIUM BANK kredyt refinansowy, możliwość obniżenia marży kredytu hipotecznego o 0,5 p.p., nawet do 90% wartości nieruchomości, spłata kredytu hipotecznego z innego banku.

Aby przekonać się o tym, czy kredyt refinansowy jest korzystną propozycją, należy sprawdzić kilka podstawowych rzeczy. Przede wszystkim tabelę opłat i prowizji. Czy za udzielenie kredytu refinansowego będą pobierane jakieś opłaty? Czy konieczne jest dodatkowe ubezpieczenie kredytu? Oraz jak kształtują się opłaty za wcześniejszą spłatę lub podejmowane czynności windykacyjne. Dodatkowo, niektóre banki mogą uzależnić przyznanie kredytu refinansowego, od spełnienia innych wymogów.

Jednym z nich może być otwarcie konta osobistego w banku lub wydanie karty kredytowej. Korzystanie z tych narzędzie wiązać się może z dodatkowymi opłatami, które należy wziąć pod uwagę, kiedy wyliczamy atrakcyjność oferty kredytu refinansowego.

Dla kogo przeznaczone są kredyty refinansowe?

Przede wszystkim dla osób, które podpisały umowy o kredyt hipoteczny w czasie, kiedy stawki WIBOR były bardzo wysokie. Skutkuje to tym, że dziś płacą miesięczną ratę wyższą o kilkaset złotych od tej, którą płacili by przy umowach zawieranych aktualnie. Jeśli i Państwo znajdują się w takiej sytuacji, warto czym prędzej rozważyć ofertę kredytu refinansowego, który może być rzeczywistą oszczędnością dla Waszego budżetu.

Korzystając z naszych porównań i analiz, można szybko i pewnie zdecydować się na te oferty banków, które są najkorzystniejsze w aktualnym czasie. Podjęcie trafnej decyzji, na pewno będzie procentowało przez wiele kolejnych lat, większą sumą oszczędności na koncie.

Być może jesteś już na 100 procent przekonany, że kredyt refinansowy jest tym, czego właśnie Ci potrzeba. Jeśli tak, to nie pozostaje nic innego jak przystąpić do wyszukiwania najkorzystniejszych ofert na rynku. Już się boisz na samą myśl o szukaniu banków, analizowaniu ofert i ich porównywaniu? Niewątpliwie na takie zajęcie potrzeba sporo czasu, sił i umiejętności. Niestety, nie każdy z nas może pozwolić sobie na to, aby samodzielnie wybrać kredyt refinansowy.

Jeśli zaliczasz się do tej grupy, to paradoksalnie możesz mówić o dużym szczęściu. Dlaczego? Ponieważ skłoni cię to do sprawdzenia naszego rankingu, a tym samym znalezieniu jeszcze lepszej oferty, niż kiedy robiłbyś to samodzielnie.

Dlaczego jesteśmy skuteczniejsi w znajdowaniu dobrze oprocentowanych kredytów refinansowych?

Przecież wszystkie banki powszechnie udostępniają oferty i informacje o nich każdemu, kto jest nimi zainteresowany… to prawda. Jednak my mamy tę przewagę, jaką jest wieloletnie doświadczenie. Pozwala ono nam szybciej i dokładniej ocenić taki kredyt, wiedząc czy spełnia on podstawowe wymogi klienta, czy jednak należy szukać kolejnego, udzielanego na innych warunkach.

Z kredytem refinansowym będziesz się wiązał na kilka lub kilkanaście kolejnych lat życia

Co to oznacza w praktyce? Kontakty z bankiem, płacenie rat co miesiąc i ewentualne negocjowanie warunków spłaty, jeśli twoja sytuacja chwilowo się pogorszy. Czy trzeba się tego obawiać? Jeśli wybierzesz dobry bank, to nie. Natomiast, jeśli kredyt refinansowy będzie wybrany przypadkowo, jako pierwszy z brzegu, to efekt tego może być niekorzystny. Od wysokiego oprocentowania, aż po występujące liczne dopłaty i kary, na przykład za kilkudniowe opóźnienie w płatności rady.

Dla własnej wygody, spokoju i korzyści finansowych, takie pożyczki lepiej omijać szerokim łukiem, wybierając zamiast nich produkty sprawdzone i wysoko oceniane. Takie właśnie znajdują się w naszym rankingu, z którego mogą Państwo korzystać każdego dnia, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Komentarze są wyłączone.

error: