Kredyty odnawialne

Stały dostęp do pieniędzy daje poczucie bezpieczeństwo i możliwość realizowania wszystkich swoich pragnień. Kredyty odnawialne umożliwiają ich spełnianie nawet wtedy, kiedy nie dysponujemy własnymi oszczędnościami. Kredyt odnawialny to specjalny limit finansowy, uruchomiony na rachunku bankowym klienta. Co miesiąc bank oddaje do dyspozycji określoną sumę pieniędzy, która znajduje się na rachunku bankowym. Dopóki klient nie korzysta z kredytu odnawialnego, dopóty nie jest on oprocentowany. Jednak, kiedy zdecyduje się wykorzystać go częściowo lub w całości, zaczyna być naliczane oprocentowanie. Najczęściej jest ono liczone od wyłącznie kwoty, o którą suma kredytu odnawialnego została pomniejszona.

Banknot.pl

Kredyt odnawialny

  • Kwota od 500 zł do 5.000 zł
  • Czas spłaty 4 miesiące
  • Decydujesz ile wypłacasz oraz spłacasz
  • Każda wypłata zmniejsza dostępne środki
Ogólna ocena

BANKNOT.PL oferuje odnawialną pożyczkę, która daje możliwość wielokrotnego korzystania z przyznanych pieniędzy. Każda spłata kapitału będzie zmniejszała zadłużenie powiększając kwotę dostępnych środków, które można ponownie wykorzystać w dogodnym momencie. Ciągły dostęp do pieniędzy, a koszt ponosi się jedynie za te dni, w których rzeczywiście korzysta się z przyznanych środków. Proces przyznania pieniędzy odbywa się w 100% online, decyzję o przyznaniu klient może otrzymać w 5 minut. Cechy charakterystyczne to elastyczność, niski koszt i dostępność. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 192,5%.

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt odnawialny jest odnawiany co miesiąc

Czyli z chwilą spłaty aktualnego zadłużenia, klient banku ponownie ma do dyspozycji cały limit finansowy. Kredyty odnawialne są bardzo popularne wśród osób prowadzących działalność gospodarczą, pozwalając im na zachowanie płynności finansowej, do czasu aż nie otrzymają zapłaty za sprzedany towar lub wykonane usługi. Osoby prywatne, mogące korzystać z kredytu odnawialnego, również bardzo sobie go chwalą. Szczególnie w sytuacjach, kiedy „brakuje do wypłaty”.

Z kredytami odnawialnymi wiążą się również opłaty

Pierwsza z nich to opłata za udzielenie kredytu. Jej wysokość może wynikać z tabeli opłat i prowizji i być stałą dla każdej kwoty kredytu, może być również określona jako wartość procentowa, liczona od przyznanej kwoty kredytu. Kolejna opłata może być naliczana za przedłużenie kredytu na kolejny rok. W tym przypadku dobrze jest negocjować z bankiem warunki – na przykład tak, aby opłata została zniesiona, jeśli kredyt odnawialny będzie regularnie używany.

Czy warto decydować się na kredyt odnawialny?

W pewnych sytuacjach zdecydowanie tak. Trzeba jednak pamiętać, że przyznanie kredytu odnawialnego wpływa na zdolność kredytową, obniżając ją. Nawet, jeśli nie korzystamy aktywnie z linii kredytowej. Warto mieć to na uwadze, kiedy zamierzają się Państwo starać o kredyt hipoteczny lub kredyt samochodowy.

Mimo wszystko, eksperci rekomendują korzystanie z kredytów odnawialnych, jako jednego z korzystniejszych sposobów, na zachowanie płynności finansowej. Takie kredyty szczególnie chętnie są wybierane przez przedsiębiorców. Zwłaszcza tych, których charakter prowadzonej działalności gospodarczej, wymaga wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności. Oczekiwanie na przelew wierzytelności przez 30, 60, a czasami i 90 dni, może rodzić sporo problemów.

Brak pieniędzy koniecznych do regularnego zatowarowania sklepu, zapłacenia pozostałych kosztów i przeznaczeniem ich na swoje potrzeby, mógłby być powodem do zamknięcia sporej liczby z takich firm. Na szczęście kredyty odnawialne pozwalają tego uniknąć.

Aktywne korzystanie z kredytów odnawialnych

Planując aktywne korzystanie z kredytów odnawialnych, do ich wyboru należy podejść rozsądnie, pamiętając że będzie to przygoda zawarta na wiele kolejnych lat. O czym trzeba pamiętać, jeśli nie chcemy dać się w ciągnąć w coś, czego będziemy później żałować? Przede wszystkim wnikliwie należy sprawdzić oprocentowanie, a także opłaty. Czy w kredycie odnawialnym, którym jesteś zainteresowany są pobierane opłaty za wcześniejszą spłatę w całości lub części? Jeśli tak, to jaki to jest koszt oraz przez jak długi czas grozi ci taka opłata?

Dowiedz się również, czy kredyt odnawialny może zostać udzielony na korzystniejszych warunkach, jeśli zdecydujesz się na cross selling. To metoda polegająca na łączeniu kilku produktów banku w jednej ofercie. Na przykład decydując się na kredyt odnawialny i kartę kredytową, bank może zaoferować ci oprocentowanie niższe o jedną lub dwie dziesiętne. W przeliczeniu na wysokość miesięcznej raty i koszt roczny, może to być oszczędność sięgająca nawet kilkuset złotych.

Nie sposób w jednym krótkim artykule, przedstawić szeregu informacji związanych z kredytem odnawialnym i wszystkimi jego odmianami. Z tego też powodu preferujemy regularne zaglądanie na nasze strony i sprawdzenie, co konkretnie jest tu do zaoferowania. Oprócz świeżych rankingów, każdy klient odnajdzie u nas komplet pozostałych, bardzo ważnych informacji, umożliwiających mu świadome wybranie oferty kredytu, z którym będzie mu się lepiej żyło lub wygodniej prowadziło swoją firmę.

Komentarze są wyłączone.

error: