Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne. Spłacanie kilku kredytów jest poważnym wyzwaniem. Nie tylko finansowym, ale również logistycznym. Wiele różnych banków, różne daty spłaty i kwoty – w każdym przypadku inne. To wszystko sprawia, że co kilka dni musimy spoglądać do kalendarza, pamiętać o zobowiązaniach, wykonywać przelewy i stresować się tym, czy przypadkiem o którymś nie zapomnieliśmy. A jeśli już tak się stanie, mogą nas czekać wysokie odsetki oraz dodatkowo płatne pisemne wezwania do zapłaty. Czy nie byłoby przyjemniej, płacić tylko jedną ratę zamiast kilku? I nie do wielu różnych banków, ale tylko do jednego? Z pewnością byłoby to wygodniejsze, szybsze, a także tańsze.

Bank PKO BP - kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

 • Kwota od 15.000 zł do 200.000 zł
 • Czas spłaty od 2 do 120 miesięcy
 • Bez prowizji za udzielenie
 • Przenieś swoje raty i płać jedną ratę
oce

BANK PKO BP oferuje konsolidację długów w jedną ratę, bez prowizji dla kwot powyżej 50.000 zł. Do 30% dodatkowych pieniędzy od sumy konsolidowanej kwoty. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 11,51%.

Santander Bank - kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny

 • Kwota od 2.000 zł do 300.000 zł
 • Okres spłaty do 120 miesięcy
 • Wypłata gotówki nawet w 1 dzień
 • Minimum formalności
oce

SANTANDER BANK POLSKA oferuje kredyt konsolidacyjny do kwoty 300.000 zł. Pieniądze nawet w 10 minut od złożenia wniosku. Santander Bank Polska zapewnia minimum formalności. RRSO: 10,11%.

Kasa Stefczyka

Pożyczka gotówkowa Fit

 • Jedna rata w miesiącu zamiast wielu
 • Szybka decyzja kredytowa
 • 0% prowizji
 • RRSO 6,23%
Szybka decyzja online

KASA STEFCZYKA oferuje pożyczkę gotówkową dostępną dla osób powyżej 30 roku życia. Pożyczka konsolidacyjna. 0% prowizji, RRSO 6,23%.

Alior Bank

Kredyt konsolidacyjny

 • Kwota od 30.000 zł do 200.000 zł
 • Czas spłaty do 120 miesięcy
 • Rata niższa niż suma rat przenoszonych kredytów
 • Atrakcyjne oprocentowanie
Ogólna ocena

ALIOR BANK oferuje kredyt konsolidacyjny umożliwia, że kredyty zostaną zamienione w jedną niską ratę. Gwarancja niższej raty od tej oferowanej przez inne banki. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 10,46%.

T-mobile Usługi Bankowe - kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

 • Kwota od 30.000 zł do 200.000 zł
 • Okres kredytowania do 120 miesięcy
 • Prowizja 0%
 • RRSO 10,46%
Ogólna ocena

T-MOBILE USŁUGI BANKOWE oferuje kredyt konsolidacyjny na kwotę min. 30 000 zł z okresem kredytowania od 61 do 120 miesięcy. Konsolidacja kredytów gotówkowych, kart kredytowych, limitów w koncie, a nawet chwilówek. Zawarcie umowy i wypłata środków nawet tego samego dnia. Minimum formalności. RRSO 10,46%.

Ekassa

Konsolidacja chwilówek

 • Kwota od 400 zł do 16.000 zł
 • Czas spłaty od 1 do 12 miesięcy
 • Opłata 1 raz w miesiącu
 • 2 i 3 pożyczka bez dodatkowych opłat
Ogólna ocena

EKASSA oferuje konsolidację chwilówek w jedną, kwota konsolidacji do 16.000 zł, okres spłaty do rok czasu. RRSO 288.49% (dla przykładu reprezentatywnego).

Rapida Money

Konsolidacja pożyczek pozabankowych i chwilówek bez bik

 • Kwota do 25.000 zł
 • Okres spłaty do 48 miesięcy
 • Szybka i dopasowana do Klienta
 • Można mieć złą historię kredytową
Ogólna ocena

RAPIDA MONEY oferuje szybkie, łatwe pożyczki dopasowane do potrzeb klienta, możesz mieć złą historię kredytową jeśli masz gwaranta. Firma umożliwia również konsolidację pożyczek pozabankowych i chwilówek. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 49,6%.

Konsolidacja zadłużenia to najlepszy sposób na szybsze i mniej problemowe uregulowanie długów

Z tego mechanizmów korzysta już wiele dłużników, ale nie tylko. Kredyty konsolidacyjne to narzędzie, które jest również stosowane przez osoby posiadające więcej niż jeden kredyt i pożyczkę. Na czym polega kredyt konsolidacyjny? Jaka jest idea jego istnienia? Z czym należy się liczyć, kiedy decydujemy się konsolidować kredyty i inne zobowiązania finansowe? Mówiąc najprostszymi słowami, konsolidacja to połączenie kilku długów w jeden, wygodniejszy w spłacie i zarządzaniu nim.

Kredyty konsolidacyjne są najpopularniejsze wśród osób posiadających kredyty mieszkaniowe i pożyczki hipoteczne, czyli jedne z największych zobowiązań względem banków. Z kredytów konsolidacyjnych chętnie korzystają osoby, które brały kredyt mieszkaniowy w czasach, kiedy stopy procentowe były bardzo wysokie.

Dziś, kiedy stopy procentowe są historycznie niskie, okazuje się że ich kredyt może być znacznie tańszy. Oczywiście w grę nie wchodzi negocjowanie warunków umowy, ponieważ żaden bank nie zgodzi się na to, aby miał zarabiać mniej, skoro w świetle prawa może zarabiać więcej. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest wcześniejsza spłata kredytu. Jak tego dokonać, skoro nie posiadamy tak dużych oszczędności? Tym właśnie jest konsolidacja.

Kredyty konsolidacyjne służą temu, aby spłacić istniejące zadłużenie, a następnie zrestrukturyzować swoje zadłużenie, spłacając nowy kredyt w nowym banku, który został nam udzielony na nowych i znacznie korzystniejszych warunkach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które w chwili obecnej mają wysokie raty kredytów, z którymi nie potrafią sobie poradzić.

Również wtedy, kiedy masz świadomość że wziąłeś swój kredyt w nie najlepszych czasach, kiedy to stopy procentowe nie należały do najniższych, warto pomyśleć o tym, czy kredyty konsolidacyjne mogą ci pomóc. Jak się o tym przekonać?

Czy kredyty konsolidacyjne są dobre dla ciebie?

Każdy z nas chciałby płacić mniejsze raty kredytów niż do tej pory. Jak jednak można się o tym przekonać? Co możemy zrobić, aby mieć pewność że kredyty konsolidacyjne są właśnie dla nas? Czy dysponujemy jakimiś narzędziami, które nam pozwalają się o tym przekonać? Niestety nie jest możliwe w pełni zautomatyzowanie całego procesu, bez udziału człowieka.

Owszem, w sytuacji kiedy część odsetkowa twojej raty jest zastraszająco wysoka i masz pewność, że obecnie może być znacznie niższa, warto od razu pomyśleć o konsolidacyjnym kredycie. Jednak i w innych przypadkach można wyraźnie obniżyć swoje miesięczne wydatki, a to sięgając właśnie po kredyty konsolidacyjne. Dzięki temu że zostaną one udzielone na korzystniejszym procencie, twoja miesięczna rata może się zmniejszyć nawet o kilkadziesiąt, a czasami i kilkaset złotych.

Jeżeli jednak nie jesteś do końca przekonany, czy warto konsolidować aktualne kredyty i jakie z tego możesz mieć zyski, mamy dla ciebie prostą poradę. W tym celu warto skorzystać z porównywarki kredytów konsolidacyjnych oraz działającego przy niej kalkulatora. Na wszelkie pytania można również uzyskać odpowiedź podczas spotkania z doradcą kredytowym. To osoba o dużym doświadczeniu oraz wiedzy, która bez trudu przeliczy wszystkie koszta i udzieli odpowiedzi na temat opłacalności takiego kroku.

Korzystanie z usług takich osób jest bezpłatne i niezobowiązujące. Otrzymawszy wycenę swojego kredytu konsolidacyjnego, będziesz mógł zabrać ją ze sobą do domu i na spokojnie się zastanowić nad nią.

Wszystkie sprawy związane z domowymi finansami zawsze powinny być dokładnie i szczegółowo analizowane, a nie pozostawiane przypadkowym wyborom. Od tego bowiem zależy stan twojego budżetu i łatwość, z jaką będziesz mógł spłacać dalszą część swojego zobowiązania finansowego. Pomijając jakże ważny aspekt finansowy, warto również poruszyć osobną kwestię, jaką jest wygoda w zarządzaniu tylko jednym kredytem z jedną ratą, w miejsce kilku zobowiązań finansowych, płaconych różnymi dniami miesiąca.

Jeśli cenisz sobie własną wygodę i czas, na pewno będziesz zadowolony z takiego rozwiązania.

Kredyty konsolidacyjne to więcej czasu dla siebie i rodziny

Oprócz typowych problemów finansowych, związanych ze spłatą kilku kredytów, dochodzą również problemy o wymiarze niematerialnym. Takie jak bardzo duża ilość czasu, który należy poświęcić na staranne zarządzanie finansami, pamiętanie o terminowym wykonywaniu płatności rat i dbaniu o to, aby na koncie zawsze była zabezpieczona taka suma pieniędzy, która pozwoli nam taki kredyt na czas opłacić. Dla wielu osób jest to problem spędzający sen z powiek.

Ciągłe myślenie o tym może doprowadzić do tego, że nie jest możliwe skupienie się na innych bardzo ważnych rzeczach i obowiązkach domowych i zawodowych. Życiowym celem takich osób staje się wówczas tylko ich kredyt oraz jego terminowa spłata. Odbiera to radość życia i może nawet prowadzić do wpadnięcia takich osób w depresję.

Jak do tego nie dopuścić? Koniecznie należy poszukiwać rozwiązania, które sprawi że spłata kredytu stanie się łatwiejsza i mniej problematyczna. Sam fakt, że zamiast kilku lub kilkunastu rat miesięcznie będzie do zapłaty tylko jedna, działa bardzo oczyszczająco na psychikę i może dodawać otuchy. Oto bowiem nie będzie trzeba pamiętać o różnych terminach płatności, gdyż zastąpi je tylko jeden termin raty, który można samodzielnie dla swojego kredytu konsolidacyjnego ustalić podczas podpisywania umowy.

Jak to wygląda w praktyce? Zakładając że jesteś pewien że kredyty konsolidacyjne są właśnie dla ciebie, powinieneś udać się do doradcy kredytowego. Może to być doradca wybranego przez ciebie banku lub niezależny doradca w prywatnej firmie pożyczkowej. Z jego pomocą będziesz mógł skompletować wszystkie niezbędne dokumenty, aby móc złożyć wniosek o kredyty konsolidacyjne.

Kredyty takie są udzielane przez banki, dlatego trzeba się liczyć z koniecznością bardzo starannego i dokładnego udokumentowania wszystkich wymaganych informacji. Najważniejsze z nich znajdą się we wniosku, ale będzie trzeba je poprzeć kopią dowodu tożsamości, zaświadczeniem o zatrudnieniu, zaświadczeniem o zarobkach, a także zestaw dokumentów dotyczących już istniejących kredytów.

Powinny to być umowy o ich udzielenie, harmonogramy spłat, a także wyciągi z konta, pozwalające ocenić jak duża część kredytu została już spłacona i ile jeszcze pozostało do uregulowania. Mając przygotowane te wszystkie dokumenty, pracownik wykona ich kopię i dołączy do wniosku kredytowego.

Od tego momentu będziesz mógł cierpliwie oczekiwać na decyzję kredytową. Dowiesz się z niej czy kredyt konsolidacyjny zostanie ci udzielony i w jakiej kwocie. Musisz bowiem wiedzieć, że czasami istnieje możliwość otrzymania większego kredytu konsolidacyjnego niż cała suma zadłużenia. Z nadwyżką pieniędzy z kredytu będziesz mógł zrobić wszystko, na co tylko będziesz miał ochotę. Możesz ją przeznaczyć na dowolny cel, zakupić dla siebie nowe ubranie, wyjechać na weekend lub po prostu przeznaczyć na konto.

Możesz tę sumę potraktować niczym nagrodę za przemyślany krok, który pozwoli ci szybciej i taniej spłacić swoje zadłużenia kredytowe.

Jak wypłacane są kredyty konsolidacyjne

Być może zastanawiasz się nad tym, jak poradzić sobie z olbrzymią ilością gotówki, którą otrzymasz w momencie przyznania ci kredytu gotówkowego? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Nie będziesz musiał się martwić o to, aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Dlaczego? Ponieważ nie będziesz miał z nią kontaktu. Jak sama nazwa wskazuje, kredyty konsolidacyjne to coś innego jak pożyczka. W kredycie środki są udostępniane na wybrany i ściśle wskazany cel. Co więcej, to bank zajmuje się ich przekazaniem, pomijając w tym kredytobiorcę.

Ty jedynie otrzymasz informację że kredyt został wypłacony, a tym samym poszczególne twoje zadłużenia zostały spłacone. Zostanie to również odnotowane w wielu systemach płatniczych poszczególnych banków oraz firm. Również ty możesz być poinformowany o tym, że pożyczki zostały spłacone – np. otrzymując specjalne pismo z banku. Właśnie w tym momencie rozpoczyna się twoje nowe życie. Będziesz mógł żyć ze spokojnym sumieniem, nie przejmując się tym że być może masz kilka kredytów.

W tym właśnie momencie wszystkie one zostały zastąpione tylko jednym. To właśnie on sprawi, że twój domowy budżet będzie mógł zostać podreperowany. Oto bowiem zamiast spędzać w miesiącu dużo czasu przed ekranem komputera zlecając kolejne przelewy, będziesz mógł zapłacić tylko jedną ratę kredytu. Zawsze w tym samym terminie i tej samej wysokości. Szybko się przekonasz jak bardzo urozmaici to twoje życie, zwalniając wiele czasu na przyjemności, które najbardziej lubisz.

Kredyty konsolidacyjne pomagają oszczędzać pieniądze

Niewiele osób lubi rozmawiać o finansach. Ale kiedy w grę wchodzą kredyty konsolidacyjne, to rzeczywiście warto poruszyć ten temat bardzo dokładnie. Oszczędzasz bowiem dzięki nim nie tylko na mniejszych odsetkach za swoje zobowiązania, ale również nie ponosisz dodatkowych opłat za wykonywanie płatności. Być może część z Państwa zaraz powie, że dziś już niemal wszystkie banki oferują bezpłatne przelewy. I jest to prawda.

Niestety w dalszym ciągu jest bardzo duża liczba osób, która nie obsługuje swojego konta za pomocą internetu. W tej sytuacji każda rata musi być zlecana w okienku bankowym lub w punktach przyjmowania opłat. To oczywiście generuje kolejne wydatki i to wcale nie takie małe. Opłata za jeden przelew może sięgać nawet 3 złotych. Jeśli takich płatności musimy w ciągu jednego miesiąca wykonać 10 lub więcej, daje to niebagatelną kwotę 30 złotych wzwyż.

Być może dla wielu osób jest to suma, nad która nie warto się pochylać. Jeśli jednak ktoś jest w trudnej sytuacji finansowej to każdy grosz powinien mieć dla niego znaczenie. Kredyty konsolidacyjne po raz kolejny pozwalają cieszyć się znacznie mniejszymi opłatami za swoje rachunki, a dodatkowo pomagają efektywnie zarządzać czasem. Jeśli i Państwu spodobała się idea kredytów konsolidacyjnych, zachęcamy do tego, aby skorzystać z nich.

Wszystko co należy w tym celu zrobić, to po prostu wybrać dla siebie najlepszą ofertę kredytu. Pomocy w tym temacie udziela nasza porównywarka, z dokładnymi opisami kredytów. Można również udać się po pomoc do profesjonalnych doradców kredytowych. Ich wiedza i doświadczenie jest bezcenne i niejednej osobie pozwoliło odkryć radość z restrukturyzacji swoich finansowych zobowiązań kredytowych i nie tylko.

Kredyty konsolidacyjne są narzędziem, które pozwala połączyć kilka różnych zobowiązań w jedno. Kredyt konsolidacyjny jest wypłacany przez bank na pokrycie twoich zobowiązań finansowych względem innych banków. Spłacając wcześniejsze pożyczki przed czasem, oszczędzasz na odsetkach. Po spłacie, pozostaje Ci tylko jeden większy kredyt konsolidacyjny. Jego spłata jest wygodniejsza, ponieważ kredyt może zostać rozłożony na większą liczbę rat, skutkujących niższą miesięczną kwotą płatności.

Jeśli jednak chciałbyś przyspieszyć spłatę zadłużenia, możesz zmniejszyć liczbę rat, zwiększając kwotę miesięcznej płatności. Skutkuje to również uzyskaniem niższego oprocentowania, a tym samym większymi zyskami.

Czym powinien wyróżnia się dobry kredyt konsolidacyjny?

Przede wszystkim korzystnym oprocentowaniem i jak najniższymi opłatami za czynności przygotowawcze. Zanim się zdecydujesz na skorzystanie z takiego produktu, powinieneś dokładnie zapoznać się z symulacją spłat i porównać koszty kredytu konsolidacyjnego z jednoczesną spłatą dotychczasowych kredytów. Jeśli okaże się, że możesz na tym zaoszczędzić jedynie kilka złotych, to i tak warto się na tę opcję zdecydować. Dlaczego? Ponieważ zaoszczędzisz znacznie więcej czasu i zyskasz wewnętrzny spokój.

Nic tak bowiem nie działa negatywnie na człowieka, jak widmo ciągłych zobowiązań kredytowych, spędzających sen z powiek. Kredyty konsolidacyjne to miła odmiana, na którą czekałeś od dawna.

Czasami można jednak odnieść wrażenie, że niektóre osoby z nieufnością podchodzą do takiej formy spłaty zobowiązania. Dający się wyczuć u nich lęk lub obawy, spowodowane są brakiem podstawowej wiedzy o tym, czym są i jak działają kredyty konsolidacyjne. Jeśli i wy zaliczacie się do tej grupy klientów, pragniemy was uspokoić – kredyty konsolidacyjne są w pełni legalne i bezpieczne.

Korzystanie z nich to znakomity sposób na to, aby ograniczyć koszta bieżącego zadłużenia, a jednocześnie uczynić swoje życie wygodniejszym i łatwiejszym. Tak się stanie, kiedy w twojej kieszeni pozostaje większa suma pieniędzy, których nie musisz przeznaczać na spłatę comiesięcznych rat.

Czy do kredytu konsolidacyjnego można przystąpić z małżonkiem?

Oczywiście że tak, o ile konsolidowane zobowiązania również były zaciągane na Was, jako na małżeństwo. Nie ma wówczas żadnych problemów, aby do umowy kredytowej zostały wpisane dwie osoby. Czy opłaca się brać kredyt konsolidacyjny we dwójkę. Tak. A co więcej, przystąpienie do kredytu dwóch osób jest wymagane – na przykład, kiedy zdolność kredytowa jednej osoby, jest zbyt niska by otrzymać konsolidację lub uzyskać takie korzystne oprocentowanie, o jakim od początku myśleliście.

Jak się załatwia wszystkie formalności, związane z kredytem konsolidacyjnym?

Procedura, którą należy wykonać jest następująca. W pierwszej kolejności należy wybrać bank lub firmę, w jakiej będziecie zamierzali wziąć taki kredyt. Czynność ta powinna być poprzedzona gruntowną analizą finansową, jaką możecie wykonać na naszej stronie. Konieczne będzie sprawdzenie wszystkich warunków, narzucanych przez bank, a także parametrów kredytu, jak maksymalna wysokość zadłużenia, czas spłaty, oprocentowanie, prowizja za udzielenie kredytu czy obowiązkowe ubezpieczenie.

Jeśli łączenie wszystkich kosztów będzie dla Was korzystne, możecie zacząć składanie wniosku online. W większości przypadków będą to dane kontaktowe, potrzebne do tego, aby pracownik banku udzielił Wam reszty wyczerpujących informacji, a także umówił termin i miejsce, w którym będzie mogło dojść do podpisania umowy.

Komentarze są wyłączone.

error: