Kredyt dla nowej firmy

11 min. czytania

Samo rozpoczynanie własnej działalności gospodarczej już dostarcza nam sporo stresu. Rynek niepewny, nie mamy pewności czy się uda. Czy na pewno branża, którą wybraliśmy będzie dochodowa? A do tego dochodzi jeszcze problem z kredytem. Większość banków nie chce współpracować z nowo powstającymi firmami, których sytuacja jest niepewna. Jak więc powinniśmy się przygotować i o czym pamiętać, starając się o dodatkowe środki z banku.

Banki niechętne nowym firmom

Dlaczego banki nie chcą pomagać młodym przedsiębiorcom, ludziom, którzy chcą zrobić coś na własną rękę, próbują stanąć o własnych siłach? Wszystkiemu winne są statystyki, no i oczywiście rzeczywistość. To właśnie statystyki wskazują, że od 50-80% nowo otwartych firm, w ciągu dwóch lat upada. Skąd się bierze ten dwuletni okres?

A to wynika on z tego, że przez pierwsze dwa lata świeży przedsiębiorca może skorzystać z tak zwanego „małego ZUSu”. A po tym czasie, okazuje się, że przedsiębiorcę już nie stać, a jeżeli nawet jest w stanie opłacić jeszcze ZUS, to może być tak, że będą pracować tylko na niego, a na życie zostają jakieś śladowe ilości. Dlatego właśnie dla banków tak ryzykowne jest finansowanie start upów.

Provident - pożyczki dla firm

Pożyczka dla firm bez BIK

 • Kwota do 15.000 zł
 • Gotówka nawet w 1 dzień
 • Minimum formalności
 • Składanie wniosku przez internet
Ogólna ocena

PROVIDENT oferuje pożyczkę dla firm bez BIK do 15.000 zł, gotówka nawet w 1 dzień, minimum formalności.

Nowe firmy, rzadko dysponują wystarczającym zapleczem finansowym, nie posiadają nieruchomości, która mogłaby stanowić zabezpieczenie kredytu. Pojawiają się jednak coraz częściej na rynku finansowym, banki, które wychodzą naprzeciw potrzebom młodych przedsiębiorców. Jednak skorzystać z tego programu będą mogli tylko ci, którzy należycie się do tego przygotują.

Właściwe wypełnienie wniosku kredytowego wraz z załącznikami, to nie wszystko. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć i jak się przygotować, aby nasze szanse na otrzymanie kredytu wzrosły?

Podstawa to dobrze przygotowany biznesplan

Prawidłowo przygotowany biznesplan, to taki, który przekona bank do tego, że nasze przedsiębiorstwo nie upadnie zaraz po upływie okresu, w którym możemy skorzystać z „małego ZUSu”.

Musimy przekonać bank, który w swojej ofercie ma program dla młodych przedsiębiorców, że mimo tego, że nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia w prowadzeniu biznesu, dołożymy wszelkich starań, do tego, aby ani bank ani my sami na tym nie stracili.

Oczywiście w związku z tym, że kredyt taki jest z reguły obciążony zwiększonym ryzykiem, więc warunki, na jakich jest udzielany są też mniej korzystne. Proponowane oprocentowanie jest wyższe, niż przy zwykłym konsumenckim kredycie, może też być ustalona maksymalna wysokość kredytu, o jaki możemy się starać. Co przekona bank o tym, że wiemy, co robimy?

Nest Bank - kredyty dla firm

BIZnest Kredyt dla firm

 • Kwota do 550.000 zł
 • Bez zabezpieczeń majątkowych, poręczeń
 • Wystarczy PIT, KPiR lub wyciąg z konta
 • Wstępna decyzja w kilka minut
Ogólna ocena

NEST BANK oferuje kredyt firmowy do 550.000 zł, wystarczy PIT, KPiR lub wyciąg z konta, wstępna decyzja przez telefon.

Biznesplan

Biznesplan to dokument, który powinni przygotować nie tylko start-uperzy. Każdy z przedsiębiorców powinien coś takiego sporządzić. Dokument ten pozwala ocenić, na jakie zyski, bądź straty powinniśmy być przygotowani.

Biznesplan, to przede wszystkim dokładna analiza dotycząca rynku, ocena mocnych i słabych stron naszego biznesu, orientacja na działania konkurencyjnych przedsiębiorstw, wskazanie grupy docelowej i metod dotarcia do nich.

Na podstawie tego, analitycy bankowi będą w stanie zorientować się na ile jesteśmy przygotowani do prowadzenia działalności, czy nasz biznesplan został przygotowany samodzielnie, rzetelnie, czy faktycznie jesteśmy zorientowani i wiemy, co robimy.

Na jego podstawie będą mogli ocenić czy są szanse na realizację tego planu, a tym samym spłatę zaciągniętego zobowiązania. W dobrze przygotowanym planie biznesowym uwzględniamy nie tylko planowane zyski, bo w każdym przedsięwzięciu, jakie byśmy nie rozpoczęli musimy również ponosić koszty.

Tak przygotowany projekt przedstawi nas w odpowiednim świetle. W oczach ekspertów finansowych będziemy prezentowali się, jako świadomi o odpowiedzialni przedsiębiorcy, z konkretnym planem na przyszłość.

Plusem będzie posiadanie zabezpieczenia kredytu

Jednak rzadko, kto na początku swojej biznesowej drogi posiada jakieś konkretne zabezpieczenie. Bo dla banku najlepszym byłaby nieruchomość. Łatwo ją wycenić i w razie, czego – zbyć. Dowiedzmy się czy bank, w którym chcemy zaciągnąć zobowiązanie dopuszcza możliwość ustanowienia zabezpieczenia w innej formie. Dla banku zabezpieczenie jest bardzo istotne.

Idea Bank - kredyt firmowy w banku

Kredyt Firmowy Fair

 • Kwota do 500.000 zł
 • Duża elastyczność
 • Bez kosztów na starcie
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę
Ogólna ocena

IDEA BANK oferuje kredyt firmowy na dowolny cel, bez zbędnych zaświadczeń z ZUS i US, na okres 12 miesięcy z możliwością odnowienia, oprocentowanie: 0%, kwota do 500.000 zł, bez kosztów na starcie i bez prowizji, bez kosztów za wcześniejszą spłatę.

Z reguły instytucje posiadające w swojej ofercie kredyty dla młodych przedsiębiorców preferują również poręczenie osobiste, ewentualnie innym rozwiązaniem może być zabezpieczenie, którym zostaną objęte środki trwałe. Najważniejsze jest abyśmy udzielili bankowi zapewnienia, że w przypadku naszej niewypłacalności, zobowiązania w stosunku do banku zostaną uregulowane.

Wkład własny i historia kredytowa

To również ważny element. Nie wszystkie banki będą chciały w całości finansować nasze pomysły. Wówczas będą od nas oczekiwały wkładu własnego. Do tego też powinniśmy się odpowiednio przygotować. Jeżeli mamy możliwość zgromadzenia choćby części środków na sfinalizowanie naszego przedsięwzięcia, to nasze szanse na otrzymanie kredytu wzrastają.

Finiata

Pożyczki dla firmy

 • Kwota do 50.000 zł
 • Szybka decyzja
 • Bez dokumentów, zaświadczeń
 • Elastyczny termin spłaty
Ogólna ocena

FINIATA oferuje usługę finansową, która polega na połączeniu instrumentów faktoringu z pożyczkami dla firm.

Instytucja finansowa zanim podejmie decyzję z pewnością sprawdzi naszą historię kredytową. To bardzo ważne abyśmy nie figurowali w rejestrach dłużników. Także planując podjęcie własnej działalności gospodarczej, odpowiednio wcześnie powinniśmy zadbać o naszą pozytywną historię kredytową, nie zaciągać zobowiązań, ze spłatą, których będziemy mogli mieć problem.

Jeżeli już musimy korzystać ze wsparcia finansowego, róbmy to w sposób przemyślany. Nasza historia kredytowa powinna być bez zarzutu, powinna przekonać bank o nasze rzetelności, wyglądać tak, aby nie zniechęciła banku do udzielenia nam pomocy.

Jaka by nie była nasza sytuacja finansowa, czy posiadamy zabezpieczenie kredytu, czy nie, czy nasza historia kredytowa jest w porządku czy też nie, bank z pewnością sprawdzi naszą zdolność kredytową. Bez najmniejszych wątpliwości analitycy bankowi sprawdzą czy faktycznie nie będziemy mieli problemu z regulowaniem zobowiązania.

Trzeba mieć świadomość, że nasza zdolność kredytowa będzie zbadana w każdym przypadku.

Na jaki kredyt się zdecydować – hipoteczny czy obrotowy?

Kredyt hipoteczny czy obrotowy? Który wybrać? Młody przedsiębiorca powinien rozważyć, którym rozwiązaniem będzie bardziej zainteresowany. Nie do końca też jest tak, że o rodzaju kredytu będzie decydował kredytobiorca, ponieważ kredyt hipoteczny zazwyczaj udzielany jest na całkiem spore inwestycje i niestety wymaga zabezpieczenia w postaci nieruchomości.

Nie każdy przedsiębiorca będzie mógł cieszyć się takim zastrzykiem gotówki. Małe przedsiębiorstwa – małe inwestycje. Zazwyczaj korzystać będą z kredytów obrotowych, które najczęściej wykorzystywane są na regulowanie bieżących zobowiązań wobec kontrahentów, czy dokonywanie zakupów.

Najczęściej kwoty takiego kredytu nie są zbyt wysokie i często mogą nie wystarczać. Jednak to może być jedyne rozwiązanie, aby w ogóle utrzymać się na rynku.

Fellow Finance - kredyt pozabankowy dla firm

Kredyty pozabankowe dla firm

 • Kwota od 1.000 zł do 15.000 zł
 • Na okres od 4 do 32 miesięcy
 • Bez poręczycieli
 • Bez ukrytych kosztów
Ogólna ocena

RRSO wynosi 144,55% (dla przykładu reprezentatywnego).

Jak zapoznać się z ofertami banków?

Szkoda czasu na samodzielne poszukiwanie najkorzystniejszych ofert. Wiadomo – „czas to pieniądz”. Przekazując sprawę w ręce specjalistów, być może będziemy już zarabiać w tym czasie, w którym sami byśmy szukali najlepszych propozycji. Dostępna jest na stronach internetowych lista kredytów na start dla nowych firm. Zapoznajmy się z nią.

Przykładowa propozycja

Jednym z banków mających w swojej ofercie „Kredyt na start” jest mBank. To propozycja specjalnie przygotowana dla firm, które na rynku są nie dłużej niż 6 miesięcy. Zastrzyk gotówki, jaki możemy zyskać wynosi 10.000 zł.

Nadto otwierając przy kredycie konto firmowe, bank otworzy i poprowadzi je dla nas za darmo, do tego przelewy wykonywane za pośrednictwem tego konta do ZUSu i Urzędu Skarbowego również nic nas nie będą kosztowały. Ten kredyt na start jest dobrym rozwiązaniem, bo oprocentowanie jest liczone jedynie od wykorzystywanych środków z przyznanego kredytu.

Natomiast dla firm, które nieco dłużej utrzymują się na rynku, to znaczy prowadzą działalność powyżej sześciu miesięcy, mBank przewidział podobne rozwiązanie, jednak kwota, jaką możemy pożyczyć wynosi już 20.000 zł. To kredyt przewidziany, dla tych, którzy już jakoś prosperują i chcą rozwijać swoją firmę, inwestować w nią, poszerzać swoją działalność o nowe produkty.

Znacznie wyższe kwoty kredytów dla firm udzielane są przez Alior Bank. Jednak te rozwiązania przewidziane są dla przedsiębiorców z nieco dłuższym stażem, ponad rok. Ten rodzaj kredytu jest już znacznie korzystniejszy dla przedsiębiorcy, jego oprocentowanie jest już poważnie niższe o okres kredytowania dłuższy.

Zawsze, gdy mamy problem z dokonaniem samodzielnie wyboru najlepszego dla nas rozwiązania, możemy skorzystać z pomocy doradców finansowych. Na stronach internetowych możemy również znaleźć gotowe zestawienia najlepszych ofert. Tam w miarę szybko możemy porównać oferty, nie wchodząc na stronę każdego banku z osobna. To też zaoszczędzi nam sporo czasu.

Decyzja nie jest łatwa

Dokonanie niewłaściwego wyboru, zamiast nam pomóc w rozwoju firmy, może nas pociągnąć na samo dno. Nie podejmujmy pochopnych decyzji. To bardzo ważne, to nasze być albo nie być. Musimy myśleć perspektywicznie. Prowadzenie firmy to nie tylko księgi rachunkowe i ciągłe regulowanie zobowiązań.

Aby utrzymać się na rynku, nieustannie musimy się rozwijać, inwestować w nowe technologie.  Na całe szczęście coraz częściej słyszymy o sukcesach nowo powstałych firm i z pewnością takie informacje mają też wpływ na decyzję banków, co do udzielania im kredytów.

Co w przypadku, gdy żaden z banków nie chce nam udzielić kredytu?

Czy są jakieś alternatywne rozwiązania tej trudnej sytuacji? Skąd możemy pozyskać środki na sfinansowanie naszego pomysłu biznesowego? Innym rozwiązaniem może być poszukanie inwestora, któremu odpowiednio przedstawimy nasz projekt, przekonamy go na tyle, że będzie zainteresowany rozwojem naszego pomysłu.

RCB

Kredyt firmowy

 • Kwota od 30.000 zł do 600.000 zł
 • Można mieć zaległości w ZUS lub US
 • Kredyt w ratach lub jako limit odnawialny
 • Pieniądze w 24h
Ogólna ocena

RCB oferuje kredyt firmowy nawet do 600.000 zł w 1 dzień. Klienci mogą mieć zaległości w ZUS lub US.

Rozstrzygnięciem godnym polecenia będzie też skorzystanie z pomocy oferowanej przez inkubatory przedsiębiorczości – to takie instytucje, które mają na celu wspieranie przedsiębiorczości. Ich oferta jest skierowana głównie do początkujących firm już istniejących, bądź takich, które dopiero powstają.

Tak, więc odmowa banku w sprawie udzielenia nam kredytu, absolutnie nie zamyka nam furtki do rozpoczęcia naszej wymarzonej działalności gospodarczej. Mamy jeszcze inne możliwości, wykorzystajmy je.

Foto: Shutterstock
11 min. czytania

Samo rozpoczynanie własnej działalności gospodarczej już dostarcza nam sporo stresu. Rynek niepewny, nie mamy pewności czy się uda. Czy na pewno branża, którą wybraliśmy będzie dochodowa? A do tego dochodzi jeszcze problem z kredytem. Większość banków nie chce współpracować z nowo powstającymi firmami, których sytuacja jest niepewna. Jak więc powinniśmy się przygotować i o czym pamiętać, starając się o dodatkowe środki z banku.

Banki niechętne nowym firmom

Dlaczego banki nie chcą pomagać młodym przedsiębiorcom, ludziom, którzy chcą zrobić coś na własną rękę, próbują stanąć o własnych siłach? Wszystkiemu winne są statystyki, no i oczywiście rzeczywistość. To właśnie statystyki wskazują, że od 50-80% nowo otwartych firm, w ciągu dwóch lat upada. Skąd się bierze ten dwuletni okres?

A to wynika on z tego, że przez pierwsze dwa lata świeży przedsiębiorca może skorzystać z tak zwanego „małego ZUSu”. A po tym czasie, okazuje się, że przedsiębiorcę już nie stać, a jeżeli nawet jest w stanie opłacić jeszcze ZUS, to może być tak, że będą pracować tylko na niego, a na życie zostają jakieś śladowe ilości. Dlatego właśnie dla banków tak ryzykowne jest finansowanie start upów.

Provident - pożyczki dla firm

Pożyczka dla firm bez BIK

 • Kwota do 15.000 zł
 • Gotówka nawet w 1 dzień
 • Minimum formalności
 • Składanie wniosku przez internet
Ogólna ocena

PROVIDENT oferuje pożyczkę dla firm bez BIK do 15.000 zł, gotówka nawet w 1 dzień, minimum formalności.

Nowe firmy, rzadko dysponują wystarczającym zapleczem finansowym, nie posiadają nieruchomości, która mogłaby stanowić zabezpieczenie kredytu. Pojawiają się jednak coraz częściej na rynku finansowym, banki, które wychodzą naprzeciw potrzebom młodych przedsiębiorców. Jednak skorzystać z tego programu będą mogli tylko ci, którzy należycie się do tego przygotują.

Właściwe wypełnienie wniosku kredytowego wraz z załącznikami, to nie wszystko. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć i jak się przygotować, aby nasze szanse na otrzymanie kredytu wzrosły?

Podstawa to dobrze przygotowany biznesplan

Prawidłowo przygotowany biznesplan, to taki, który przekona bank do tego, że nasze przedsiębiorstwo nie upadnie zaraz po upływie okresu, w którym możemy skorzystać z „małego ZUSu”.

Musimy przekonać bank, który w swojej ofercie ma program dla młodych przedsiębiorców, że mimo tego, że nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia w prowadzeniu biznesu, dołożymy wszelkich starań, do tego, aby ani bank ani my sami na tym nie stracili.

Oczywiście w związku z tym, że kredyt taki jest z reguły obciążony zwiększonym ryzykiem, więc warunki, na jakich jest udzielany są też mniej korzystne. Proponowane oprocentowanie jest wyższe, niż przy zwykłym konsumenckim kredycie, może też być ustalona maksymalna wysokość kredytu, o jaki możemy się starać. Co przekona bank o tym, że wiemy, co robimy?

Nest Bank - kredyty dla firm

BIZnest Kredyt dla firm

 • Kwota do 550.000 zł
 • Bez zabezpieczeń majątkowych, poręczeń
 • Wystarczy PIT, KPiR lub wyciąg z konta
 • Wstępna decyzja w kilka minut
Ogólna ocena

NEST BANK oferuje kredyt firmowy do 550.000 zł, wystarczy PIT, KPiR lub wyciąg z konta, wstępna decyzja przez telefon.

Biznesplan

Biznesplan to dokument, który powinni przygotować nie tylko start-uperzy. Każdy z przedsiębiorców powinien coś takiego sporządzić. Dokument ten pozwala ocenić, na jakie zyski, bądź straty powinniśmy być przygotowani.

Biznesplan, to przede wszystkim dokładna analiza dotycząca rynku, ocena mocnych i słabych stron naszego biznesu, orientacja na działania konkurencyjnych przedsiębiorstw, wskazanie grupy docelowej i metod dotarcia do nich.

Na podstawie tego, analitycy bankowi będą w stanie zorientować się na ile jesteśmy przygotowani do prowadzenia działalności, czy nasz biznesplan został przygotowany samodzielnie, rzetelnie, czy faktycznie jesteśmy zorientowani i wiemy, co robimy.

Na jego podstawie będą mogli ocenić czy są szanse na realizację tego planu, a tym samym spłatę zaciągniętego zobowiązania. W dobrze przygotowanym planie biznesowym uwzględniamy nie tylko planowane zyski, bo w każdym przedsięwzięciu, jakie byśmy nie rozpoczęli musimy również ponosić koszty.

Tak przygotowany projekt przedstawi nas w odpowiednim świetle. W oczach ekspertów finansowych będziemy prezentowali się, jako świadomi o odpowiedzialni przedsiębiorcy, z konkretnym planem na przyszłość.

Plusem będzie posiadanie zabezpieczenia kredytu

Jednak rzadko, kto na początku swojej biznesowej drogi posiada jakieś konkretne zabezpieczenie. Bo dla banku najlepszym byłaby nieruchomość. Łatwo ją wycenić i w razie, czego – zbyć. Dowiedzmy się czy bank, w którym chcemy zaciągnąć zobowiązanie dopuszcza możliwość ustanowienia zabezpieczenia w innej formie. Dla banku zabezpieczenie jest bardzo istotne.

Idea Bank - kredyt firmowy w banku

Kredyt Firmowy Fair

 • Kwota do 500.000 zł
 • Duża elastyczność
 • Bez kosztów na starcie
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę
Ogólna ocena

IDEA BANK oferuje kredyt firmowy na dowolny cel, bez zbędnych zaświadczeń z ZUS i US, na okres 12 miesięcy z możliwością odnowienia, oprocentowanie: 0%, kwota do 500.000 zł, bez kosztów na starcie i bez prowizji, bez kosztów za wcześniejszą spłatę.

Z reguły instytucje posiadające w swojej ofercie kredyty dla młodych przedsiębiorców preferują również poręczenie osobiste, ewentualnie innym rozwiązaniem może być zabezpieczenie, którym zostaną objęte środki trwałe. Najważniejsze jest abyśmy udzielili bankowi zapewnienia, że w przypadku naszej niewypłacalności, zobowiązania w stosunku do banku zostaną uregulowane.

Wkład własny i historia kredytowa

To również ważny element. Nie wszystkie banki będą chciały w całości finansować nasze pomysły. Wówczas będą od nas oczekiwały wkładu własnego. Do tego też powinniśmy się odpowiednio przygotować. Jeżeli mamy możliwość zgromadzenia choćby części środków na sfinalizowanie naszego przedsięwzięcia, to nasze szanse na otrzymanie kredytu wzrastają.

Finiata

Pożyczki dla firmy

 • Kwota do 50.000 zł
 • Szybka decyzja
 • Bez dokumentów, zaświadczeń
 • Elastyczny termin spłaty
Ogólna ocena

FINIATA oferuje usługę finansową, która polega na połączeniu instrumentów faktoringu z pożyczkami dla firm.

Instytucja finansowa zanim podejmie decyzję z pewnością sprawdzi naszą historię kredytową. To bardzo ważne abyśmy nie figurowali w rejestrach dłużników. Także planując podjęcie własnej działalności gospodarczej, odpowiednio wcześnie powinniśmy zadbać o naszą pozytywną historię kredytową, nie zaciągać zobowiązań, ze spłatą, których będziemy mogli mieć problem.

Jeżeli już musimy korzystać ze wsparcia finansowego, róbmy to w sposób przemyślany. Nasza historia kredytowa powinna być bez zarzutu, powinna przekonać bank o nasze rzetelności, wyglądać tak, aby nie zniechęciła banku do udzielenia nam pomocy.

Jaka by nie była nasza sytuacja finansowa, czy posiadamy zabezpieczenie kredytu, czy nie, czy nasza historia kredytowa jest w porządku czy też nie, bank z pewnością sprawdzi naszą zdolność kredytową. Bez najmniejszych wątpliwości analitycy bankowi sprawdzą czy faktycznie nie będziemy mieli problemu z regulowaniem zobowiązania.

Trzeba mieć świadomość, że nasza zdolność kredytowa będzie zbadana w każdym przypadku.

Na jaki kredyt się zdecydować – hipoteczny czy obrotowy?

Kredyt hipoteczny czy obrotowy? Który wybrać? Młody przedsiębiorca powinien rozważyć, którym rozwiązaniem będzie bardziej zainteresowany. Nie do końca też jest tak, że o rodzaju kredytu będzie decydował kredytobiorca, ponieważ kredyt hipoteczny zazwyczaj udzielany jest na całkiem spore inwestycje i niestety wymaga zabezpieczenia w postaci nieruchomości.

Nie każdy przedsiębiorca będzie mógł cieszyć się takim zastrzykiem gotówki. Małe przedsiębiorstwa – małe inwestycje. Zazwyczaj korzystać będą z kredytów obrotowych, które najczęściej wykorzystywane są na regulowanie bieżących zobowiązań wobec kontrahentów, czy dokonywanie zakupów.

Najczęściej kwoty takiego kredytu nie są zbyt wysokie i często mogą nie wystarczać. Jednak to może być jedyne rozwiązanie, aby w ogóle utrzymać się na rynku.

Fellow Finance - kredyt pozabankowy dla firm

Kredyty pozabankowe dla firm

 • Kwota od 1.000 zł do 15.000 zł
 • Na okres od 4 do 32 miesięcy
 • Bez poręczycieli
 • Bez ukrytych kosztów
Ogólna ocena

RRSO wynosi 144,55% (dla przykładu reprezentatywnego).

Jak zapoznać się z ofertami banków?

Szkoda czasu na samodzielne poszukiwanie najkorzystniejszych ofert. Wiadomo – „czas to pieniądz”. Przekazując sprawę w ręce specjalistów, być może będziemy już zarabiać w tym czasie, w którym sami byśmy szukali najlepszych propozycji. Dostępna jest na stronach internetowych lista kredytów na start dla nowych firm. Zapoznajmy się z nią.

Przykładowa propozycja

Jednym z banków mających w swojej ofercie „Kredyt na start” jest mBank. To propozycja specjalnie przygotowana dla firm, które na rynku są nie dłużej niż 6 miesięcy. Zastrzyk gotówki, jaki możemy zyskać wynosi 10.000 zł.

Nadto otwierając przy kredycie konto firmowe, bank otworzy i poprowadzi je dla nas za darmo, do tego przelewy wykonywane za pośrednictwem tego konta do ZUSu i Urzędu Skarbowego również nic nas nie będą kosztowały. Ten kredyt na start jest dobrym rozwiązaniem, bo oprocentowanie jest liczone jedynie od wykorzystywanych środków z przyznanego kredytu.

Natomiast dla firm, które nieco dłużej utrzymują się na rynku, to znaczy prowadzą działalność powyżej sześciu miesięcy, mBank przewidział podobne rozwiązanie, jednak kwota, jaką możemy pożyczyć wynosi już 20.000 zł. To kredyt przewidziany, dla tych, którzy już jakoś prosperują i chcą rozwijać swoją firmę, inwestować w nią, poszerzać swoją działalność o nowe produkty.

Znacznie wyższe kwoty kredytów dla firm udzielane są przez Alior Bank. Jednak te rozwiązania przewidziane są dla przedsiębiorców z nieco dłuższym stażem, ponad rok. Ten rodzaj kredytu jest już znacznie korzystniejszy dla przedsiębiorcy, jego oprocentowanie jest już poważnie niższe o okres kredytowania dłuższy.

Zawsze, gdy mamy problem z dokonaniem samodzielnie wyboru najlepszego dla nas rozwiązania, możemy skorzystać z pomocy doradców finansowych. Na stronach internetowych możemy również znaleźć gotowe zestawienia najlepszych ofert. Tam w miarę szybko możemy porównać oferty, nie wchodząc na stronę każdego banku z osobna. To też zaoszczędzi nam sporo czasu.

Decyzja nie jest łatwa

Dokonanie niewłaściwego wyboru, zamiast nam pomóc w rozwoju firmy, może nas pociągnąć na samo dno. Nie podejmujmy pochopnych decyzji. To bardzo ważne, to nasze być albo nie być. Musimy myśleć perspektywicznie. Prowadzenie firmy to nie tylko księgi rachunkowe i ciągłe regulowanie zobowiązań.

Aby utrzymać się na rynku, nieustannie musimy się rozwijać, inwestować w nowe technologie.  Na całe szczęście coraz częściej słyszymy o sukcesach nowo powstałych firm i z pewnością takie informacje mają też wpływ na decyzję banków, co do udzielania im kredytów.

Co w przypadku, gdy żaden z banków nie chce nam udzielić kredytu?

Czy są jakieś alternatywne rozwiązania tej trudnej sytuacji? Skąd możemy pozyskać środki na sfinansowanie naszego pomysłu biznesowego? Innym rozwiązaniem może być poszukanie inwestora, któremu odpowiednio przedstawimy nasz projekt, przekonamy go na tyle, że będzie zainteresowany rozwojem naszego pomysłu.

RCB

Kredyt firmowy

 • Kwota od 30.000 zł do 600.000 zł
 • Można mieć zaległości w ZUS lub US
 • Kredyt w ratach lub jako limit odnawialny
 • Pieniądze w 24h
Ogólna ocena

RCB oferuje kredyt firmowy nawet do 600.000 zł w 1 dzień. Klienci mogą mieć zaległości w ZUS lub US.

Rozstrzygnięciem godnym polecenia będzie też skorzystanie z pomocy oferowanej przez inkubatory przedsiębiorczości – to takie instytucje, które mają na celu wspieranie przedsiębiorczości. Ich oferta jest skierowana głównie do początkujących firm już istniejących, bądź takich, które dopiero powstają.

Tak, więc odmowa banku w sprawie udzielenia nam kredytu, absolutnie nie zamyka nam furtki do rozpoczęcia naszej wymarzonej działalności gospodarczej. Mamy jeszcze inne możliwości, wykorzystajmy je.

Foto: Shutterstock

Dodaj komentarz

+ 17 = 18

error: