Blog

Tomasz KwiatkowskiRedaktor naczelny, z wykształcenia ekonomista, wyszukujący wszelkie nowinki z branży finansów i gospodarki.

Kasa Stefczyka – infolinia – kontakt – telefon

Kasa Stefczyka infoliniaFoto: Kasa Stefczyka
6 min. czytania

Polacy coraz chętniej korzystają z usług banków i instytucji pozabankowych jaką jest również Kasa Stefczyka. Z większą łatwością zaciągają zobowiązania, są coraz odważniejsi w tych sprawach. Czasami może nawet za bardzo. Nie licząc się z tym, w jaki sposób będą regulować zaciągnięty dług. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie nowej usługi lub obecnej oferty tego się możemy dowiedzieć dzwoniąc na infolinię w Kasie Stefczyka.

Kasa Stefczyka infolinia

Klienci indywidualni i firmy

    • 801 600 100
    • (+48) 58 782 93 00

Kasa Stefczyka infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku (dni robocze) w godzinach od 8:00 do 22:00. W soboty od 8:00 do 20:00.

Zastrzeganie, zgubienie, kradzież karty

    • 801 800 805
    • +48 58 511 20 70

Kasa Stefczyka infolinia do zastrzegania kart czynna 24/7.

Opłata za wszystkie połączenia zgodna z taryfą operatora.

Kasa Stefczyka kontakt

Historia Kasy Stefczyka

Pełna nazwa tej instytucji finansowej, pod jaką została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym to Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka. Kasa ta została założona w 1993 roku. Pierwsza jej siedziba powstałą w Gdyni i jest tam do dnia dzisiejszego. Jej funkcjonowanie regulują przepisy prawa zawarte w Ustawie o SKOK-ach.

Regulują to odrębne przepisy, ponieważ SKOK nie jest ani bankiem ani prywatną firmą pożyczkową.

Mottem tej instytucji jest opieranie się na przedwojennej tradycji i sposobie funkcjonowania podobnej działalności. Otóż w tym okresie na terenie przedwojennej Galicji niejaki ekonomista i nauczyciel w jednym Franciszek Stefczyk utworzył pierwsze kasy. Utworzone instytucje kredytowo-oszczędnościowe cieszyły się ogromnym powodzeniem, ich działalność świetnie się rozwinęła na przełomie XIX i XX wieku.

W niepodległej Polsce w okresie międzywojennym również świetnie sobie radziły. Niestety w roku 1947 zostały rozwiązane na prawie pół wieku. Do roku 1993 podobne instytucje nie istniały, do momentu utworzenia Kasy Stefczyka. Kasa ta na początku swojej działalności miała charakter firmy obsługującej sektor morski w Trójmieście i jego okolicach.

Działała raczej lokalnie. W niedługim okresie dokonała fuzji innych, tworzących się SKOKów na terenie całej Polski. W niedługim czasie placówki stacjonarne powstawały na terenie niemalże każdego województwa jak grzyby po deszczu. Do tej pory są już województwa, w których można odnotować kilkadziesiąt oddziałów.

Od początku reaktywacji firma ta widniała pod szyldem SKOK Stefczyka, jednak od niedawna zaczęła na powrót nawiązywać do historii powstawania tych instytucji i małymi kroczkami zmienia nazwę na Kasa Stefczyka. Najpierw przemianowane zostały placówki stacjonarne, następnie portal bankowości internetowej a skończywszy na aplikacji mobilnej.

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe w skrócie SKOK

Zwykle na rynku usług finansowych możemy różnić dwa podstawowe sektory: bankowy i pozabankowy. Z tego pierwszego – wiadomo – najlepiej żeby korzystali ci, co mają pieniądze, świetną historię kredytową i nie będą mieli problemów z regulowaniem zobowiązań. Pozostałe są niemalże dla wszystkich.

Każdy tam znajdzie coś dla siebie i ten z dobrą historią kredytową i ten z nienajlepszą, ten, który sięga po szybką pożyczkę po raz pierwszy, ale i ten, który już ma kilka zaciągniętych pożyczek. Ale tu zwykle jest mowa o prywatnych firmach pożyczkowych. Do firm pozabankowych zaliczamy również SKOKi, czyli Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe.

Jeśliby zgłębić ich historię, okazuje się, że są z nami już niemalże 30 lat. Także doświadczenia w tego typu usługach może im pozazdrościć nie jeden bank. Może przyjrzyjmy się im dokładniej, poznajmy bliżej jedną z największych kas – Kasę Stefczyka.

Z jakimi produktami możemy się spotkać w Kasie Stefczyka?

Zazwyczaj instytucje takie zajmują się produktami skierowanymi do tych, którzy chcą zaoszczędzić i do tych, którzy potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Jednak to nie jedyne aspekty działalności Kasy. Wśród oferty znajdziemy jeszcze: konta bankowe, i takie skierowane specjalnie dla młodych, pożyczki gotówkowe.

Znajdziemy też ubezpieczenia podróżne, komunikacyjne, pożyczkowe i mieszkaniowe, nawet lokaty oszczędnościowe, pożyczki dla seniorów.

Z jakich usług będzie mógł skorzystać klient indywidualny?

Klienci indywidualni to najszersze grono korzystających z ofert Kasy Stefczyka. Warto, więc zwrócić uwagę na produkty finansowe skierowane właśnie do tych odbiorców. Wśród informacji zamieszczonych na stronie internetowej Kasy Stefczyka możemy znaleźć i takie, dotyczące oferty pożyczek, kont osobistych itp. wśród pożyczek znajdziemy takie o nazwie Pożyczka Fit, Zaratka czy Gotówkowa.

Nazwy kont osobistych to Podstawowy, IKS Classic i IKS Classic dla Młodych. Wśród produktów dostępnych w Kasie Stefczyka znajdziemy też lokaty terminowe ze stałym oprocentowaniem, z oprocentowaniem zmiennym, Skokową, Skokową plus oraz e-Lokatę. Oprócz tego znajdziemy też wiele promocji czy ofert dla seniorów.

Można też rozważyć cały pakiet ubezpieczeniowy, w Kasie Stefczyka ubezpieczymy mieszkanie, wykupimy ubezpieczenie na życie bądź komunikacyjne, podróżne czy NNW.

Jednak Kasa Stefczyka to nie tylko produkty dla klientów indywidualnych. Ma też szeroką ofertę dla przedsiębiorców i innych organizacji. Na stronie internetowej Kasy Stefczyka znajdziemy informacje i na ten temat. Dowiemy się, z jakich produktów mogą skorzystać przedsiębiorcy.

Prowadzący działalność gospodarczą czy inną instytucję może założyć rachunek firmowy czy zaciągnąć pożyczkę gospodarczą, obrotową czy kredyt inwestycyjny. Przedsiębiorca też może w Kasie założyć lokatę dla przedsiębiorcy.

Są też produkty przewidziane specjalnie dla innych organizacji, takich jak organizacje pozarządowe. One mogą skorzystać z konta bankowego, korzystać z kart, pożyczek i lokat. Fundacje podobnie mogą skorzystać z kont, kart i pożyczek. Pozostałe instytucje, takie jak kościelne osoby prawne, związki zawodowe czy spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe również mogą założyć sobie konto, korzystać z kart, zaciągać pożyczki i zakładać lokaty.

Jak wypada Kasa Stefczyka na tle pozostałych instytucji bankowych i pozabankowych?

To z pewnością ciekawa alternatywa dla banków czy firm pozabankowych trudniących się pożyczkami. Produkty finansowe, z którymi spotkamy się w Kasie Stefczyka są pełnowartościowe. Dobrze wypadają na tle najpopularniejszych produktów bankowych i pozabankowych. Z powodzeniem będziemy mogli zastąpić produkty bankowe takie jak konto osobiste czy lokata, produktami występującymi w Kasie Stefczyka.

Kolejne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *