Karty kredytowe pozabankowe bez BIK

Karty kredytowe

Karty kredytowe są coraz częściej spotykane wśród polskich klientów. Jest to narzędzie bardzo wygodne i wbrew temu co myśli wiele osób, bezpieczne. Karta kredytowa na pierwszy rzut oka może przypominać klasyczną kartę płatniczą, wydawaną do rachunku bankowego i kartę do pobierania pieniędzy z bankomatu. Jedną z cech wyróżniających, są wypukłe litery, którymi napisano imię i nazwisko właściciela karty. Płatności kartami kredytowymi pozwalają wygodnie dokonywać zakupów w internecie – na przykład zakup biletów lotniczych. Takie karty są również konieczne, kiedy chcemy np. wynająć samochód z wypożyczalni.

Bank Credit Agricole

Karta kredytowa

 • Zyskaj do 300 zł na zakupy w internecie
 • Płać kartą zbliżeniowo w telefonie
 • Karta Silver w promocji
 • RRSO 13,16%
oce

BANK CREDIT AGRICOLE oferuje kartę kredytową w promocji, 300 zł na zakupy w internecie, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla karty wynosi 13,16%.

Twisto

Karta Twisto z limitem kredytowym

 • Zakupy w internecie z odroczoną płatnością
 • Zakupy w sklepach stacjonarnych z odroczoną płatnością
 • W Polsce i za granicą z korzystnym kursem wymiany
 • Bez opłat i bez odsetek
Ogólna ocena

TWISTO oferuje kartę płatniczą dzięki, której zrobisz zakupy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych z odroczoną płatnością. Wybierz, kiedy chcesz zapłacić za zakupy, możesz płacić od razu lub do 45 dni od zakupów. Bez opłat i bez odsetek. Kupuj w Polsce i za granicą z najkorzystniejszym kursem wymiany.

Kupuj Teraz

Karta płatnicza MasterCard z limitem

 • Kwota limitu od 1.250 zł do 5.000 zł
 • Kupuj teraz – zapłać później
 • Kupujesz już dziś za darmo
 • Płać nawet za 45 dni lub w ratach
oce

KUPUJ TERAZ oferuje kartę płatniczą MasterCard z możliwym limitem aż do 5.000 zł. O kartę wnioskuje się online. Wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut i od ręki można otrzymać kartę zasiloną środkami. Zupełnie za darmo. Kartą można płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych jak również za różnego rodzaju usługi. Nie można wypłacać gotówki z bankomatu. Wymagane ukończone 23 lata, dochód i jego wysokość nie musi być udokumentowany, trzeba posiadać dowód osobisty, polskie obywatelstwo, telefon komórkowy i konto bankowe.

AXI Card

Pozabankowa karta kredytowa dla zadłużonych

 • Limit na karcie od 500 zł do 3.000 zł
 • Bez wpłat potwierdzających konto bankowe
 • Brak opłat za wypłatę z bankomatów
 • Akceptacja złej historii kredytowej
Ogólna ocena

AXI CARD oferuje zbliżeniową kartę kredytową MasterCard z limitem do 3.000 zł. Można ją otrzymać bez jakichkolwiek wcześniejszych wpłat potwierdzających numer rachunku bankowego. Darmowe SMSy powiadomienia przy każdej transakcji. Dostawa karty na wybrany przez klienta adres. AXI Card jest kartą kredytową, która gwarantuje ułatwioną kontrolę nad wydatkami, a gdy jej się nie używa jest całkowicie darmowa. RRSO dla przykładu reprezentatywnego 87,26%.

Bank BNP Paribas - karta kredytowa

Karta kredytowa z bonem 200 zł do Carrefour

 • Zyskaj do 200 zł w sklepie Carrefour
 • 2×100 zł w formie e-bonu na zakupy
 • Karta za 0 zł przez pierwszy rok
 • RRSO dla karty wynosi 12,14%
Ogólna ocena

BANK BNP PARIBAS oferuje kartą kredytową z 200 złotych w postaci bonu na zakupy w sklepach Carrefour. Dodatkowo dzięki programowi lojalnościowemu mamBONUS mamy szansę na otrzymanie dodatkowych ciekawych rabatów. RRSO dla Karty Mastercard Standard wynosi 12,14%.

Citi Bank

Karta kredytowa z bonem 300 zł do Biedronki

 • Karta z voucherem 300 zł do sklepu Biedronka
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty głównej
 • Opcja rat dla każdego zakupu powyżej 100 zł
 • RRSO 10,24%
Ogólna ocena

BANK CITI HANDLOWY oferuje kartę kredytową dzięki której można odebrać aż 300 zł na zakupy w Biedronce. RRSO 10,24% dla przykładu reprezentatywnego.

Citi Bank - karty kredytowe

Karta kredytowa z rabatami do 1.200 zł

 • Rabaty do 50% u ponad 300 partnerów
 • Nagrody za punkty i niespodzianki
 • Wiele korzyści z jedną kartą kredytową
 • RRSO 9,59%
Ogólna ocena

BANK CITI HANDLOWY oferuje kartę kredytową z rabatami do 50% u swoich partnerów, nagrody za punkty i niespodzianki, nieskończone korzyści z jedną kartą kredytową, RRSO 9,59% dla przykładu reprezentatywnego.

Citi Bank - karty kredytowe

Karta kredytowa Citibank-BP do 3.000 zł na paliwo

 • Do 3.000 zł na paliwo z kartą Citibank-BP
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty
 • 300 rabatów do 50% w Citi Specials
 • RRSO 7,44%
Ogólna ocena

BANK CITI HANDLOWY oferuję konkurs, w którym można wygrać 3.000 zł na paliwo z kartą kredytową Citibank-BP. Dodatkowo 0 zł za wydanie i użytkowanie karty, ponad 300 rabatów do 50% w Programie Citi Specials, RRSO 7,44% dla przykładu reprezentatywnego.

Santander Consumer Bank

TurboKARTA Idealne wsparcie dla Kierowcy

 • Zyskaj do 360 zł rocznie
 • 5% zwrotu w myjniach samochodowych
 • 3% zwrotu w restauracjach, pubach, kawiarniach
 • Możliwość korzystania z karty za darmo
Ogólna ocena

SANTANDER CONSUMER BANK oferuję kartę kredytową ze stałym dostępem do pieniędzy, szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe, możliwość spłaty w ratach. Tańsze zakupy i paliwo nawet do 30 zł co miesiąc oraz bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance. Dodatkowo, w promocji „Zakupy z premią” aż 5% zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych, 3% zwrotu w restauracjach, a także pubach, kawiarniach oraz fast foodach oraz 1% zwrotu za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 10%.

Karta kredytowa to bardzo wygodny instrument finansowy

Używany przez coraz większą liczbę osób w codziennym życiu. Jak działają karty kredytowe, czy korzystanie z nich jest bezpieczne, a także jak wybrać idealną kredytową do swoich potrzeb? Karta kredytowa ma postać klasycznej karty płatniczej, wykonane z wytrzymałego tworzywa. Z obu stron jest zadrukowana kolorowym nadrukiem banku, który jest jej wydawcą.

Karty kredytowe działają obecnie w technologii stykowej i bezdotykowej, zapewniając szybkie i wygodne płatności za zakupy.

Otrzymanie karty kredytowej jest poprzedzone złożeniem wniosku o jej wydanie, a także badaniem zdolności kredytowej osoby, która chce ją posiadać. Karta kredytowa jest bowiem takim samym kredytem jak kredyt gotówkowy lub pożyczka – mamy możliwość płacenia pieniędzmi, które nie są nasze i które będzie trzeba po określonym czasie spłacić. To wymaga dysponowania na tyle dużą zdolnością kredytową, aby spłata zadłużenia była możliwa bez nadmiernego wysiłku.

Kto wydaje karty kredytowe?

O kartę kredytową możemy wystąpić do dowolnego banku w Polsce, który posiada je w swojej ofercie. Wcale nie musi to być bank, w którym masz swoje konto osobiste. Do każdej karty kredytowej przypisany jest rachunek bankowy, na który będziemy dokonywać wpłaty wykorzystanych środków. Aby móc otrzymać kartę, należy w pierwszej kolejności przygotować wniosek, który wypełniamy najważniejszymi informacjami o sobie.

Należy w nim podać adres zamieszkania, pełne dane personalne, a także informacje o zatrudnieniu, dochodach i wydatkach. Będzie to głównym źródłem informacji do późniejszych analiz.

Jak szybko udzielana jest decyzja w sprawie wydania karty kredytowej?

Najczęściej decyzja taka zostanie wydana w czasie kilku dni od dostarczenia wszystkich potrzebnych dokumentów. To nie tylko prawidłowo wypełniony wniosek, ale również zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu. Bardzo ważną informacją jest określenie wartości karty kredytowej, w jakiej chcemy ją uzyskać. Maksymalny limit może również określić bank, po zbadaniu naszej zdolności.

Najczęściej karty kredytowe udzielane są z limitem od 2.000 złotych wzwyż

Trzeba pamiętać również o tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości zwiększyć limit karty kredytowej – na przykład jak poprawi się sytuacja finansowa, otrzymasz lepiej płatną pracę lub spłacisz inne woje kredyty lub zobowiązania finansowe, które do tej pory mogły obniżać twoją zdolność. Czy za wydanie karty kredytowej będziemy musieli coś zapłacić? Na szczęście nie. Na palcach jednej ręki można dziś policzyć banki, które karty kredytowe wydają odpłatnie.

W rzeczywistości zarabiają one na nich, dlatego w ich interesie jest to, aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp – banki zyskują w ten sposób klientów, a także zarabiają na coraz większej liczbie operacji, które są realizowane z wykorzystaniem karty kredytowej.

Do czego potrzebne są karty kredytowe?

Przechodzimy teraz do zasadniczego pytania, czyli po co w ogóle są nam potrzebne karty kredytowe? Wiele osób patrzy na ich użytkowników lekceważąco, sądząc że brakuje im własnych pieniędzy i muszą płacić pieniędzmi pożyczonymi od banku i udostępnionymi im w postaci karty kredytowej. Tymczasem wcale nie jest to takie oczywiste. Owszem, pieniądze zgromadzone na karcie kredytowej stanowią kredyt bankowy w jednej z wielu dostępnych form.

Ale korzystanie z takiej karty kredytowej nie zawsze musi oznaczać, że osoba nie posiada własnych środków na koncie. Wręcz odwrotnie. Karta kredytowa pomaga w oszczędzaniu pieniędzy i nie zmusza nas do tego, aby sięgać po własne środki, które na przykład mogliśmy wpłacić na lokatę. Dzięki temu że mamy alternatywny sposób płatności, oszczędności mogą przez dłuższy czas pozostawać na lokacie generując dla nas dodatkowe zyski.

W kartach kredytowych jest jeszcze jedna ważna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę

A mianowicie mamy wydłużony termin jej spłaty. Cykl rozliczeniowy karty trwa 30 dni, a do tego jest jeszcze tak zwany okres bez odsetkowy, wynoszący 24 dni. Jeśli to zsumujemy, płatności dokonane kartą kredytową na początku cyklu, będziemy opłacać swoimi pieniędzmi po prawie 2 miesiącach. W tym czasie twoje oszczędności pracują na ciebie i są do twojej pełnej dyspozycji. Trzeba również wspomnieć o innych korzyściach, jakie przynoszą nam karty kredytowe.

To między innymi możliwość wygodnego i bezpiecznego płacenia kartą kredytową za zakupy internetowe. Coraz więcej osób przekonuje się do kupowania online. Takie zakupy są szybkie i wygodne, gwarantują również duży poziom bezpieczeństwa i pozwalają zwrócić kupiony produkt bez podawania przyczyny.

Za zakupy w sklepach internetowych można zapłacić na kilka sposobów. Gotówką przy odbiorze, wykonując tradycyjny przelew bankowy, jak również płacąc kartą kredytową. Ta ostatnia forma zapewnia najkrótszy czas księgowania pieniędzy na koncie sprzedawcy i umożliwia natychmiastową wysyłkę. Jest to również bardzo bezpieczna płatność. W razie nie wywiązania się sprzedawcy z obowiązku dostawy towaru, kiedy już dokonaliśmy za niego zapłatę, możemy złożyć reklamację z tytułu tak zwanej usługi charge back.

Mówi ona o tym, że odpowiedzialność za transakcje ponosi operator karty i to on w dalszej kolejności będzie wyjaśniał sprawę z nierzetelnym sprzedawcą, nam również dokona zwrotu dokonanej wpłaty.

Za niektóre zakupy zapłacisz tylko kartą kredytową

Inny powód do posiadania karty kredytowej jest taki, że tylko ona umożliwia zrealizowanie niektórych zakupów. Na przykład bilety na samolot w wielu liniach lotniczych można zakupić wyłącznie płacąc kartą kredytową. Nie ma możliwości płacenia za takie zakupy przelewem lub innym rodzajem kart. Również kiedy korzystamy z usług wypożyczalni samochodów, karta kredytowa może być przez nie wymagana.

Służy ona do założenia blokady na określoną wysokość, która jest kaucją za ewentualne uszkodzenia samochodu lub mandaty, które mogliśmy otrzymać z fotoradarów. Blokada ta jest zazwyczaj pozostawiana przez dłuższy czas na koncie karty kredytowej. W tym miejscu przechodzimy do kolejnego ważnego punktu naszej dyskusji, a mianowicie określenia maksymalnego limitu karty kredytowej.

Niekiedy wydaje nam się że im większy limit karty kredytowej tym dla nas lepiej

Niekoniecznie. Często zapominamy o tym, jak działa karta kredytowa. Jeśli spóźnimy się z terminową spłatą zadłużenia, zostają naliczane odsetki zgodne ze standardowy oprocentowaniem karty, wynoszącym zazwyczaj 10 procent. Jednak odsetki są naliczane nie od wykorzystanej kwoty limitu karty, ale od całego limitu. Przykładowo, jeśli bank wydał ci kartę kredytową o wartości 10.000 złotych, a ty wykorzystałeś tylko 2.000 złotych i spóźniłeś się z zapłatą, odsetki są naliczane od pełnej wartości karty, czyli kwoty 10.000 złotych.

W skali roku daje to kwotę 1.000 złotych, czyli za każdy dzień zwłoki będziemy płacić kilka złotych odsetek. Zupełnie niepotrzebnie. Dlatego tak ważne jest, aby przed złożeniem wniosku o wydanie karty kredytowej, dokładnie policzyć swoje średnie miesięczne wydatki i wystąpić o kartę z takim limitem, który będzie dla nas wystarczający. Za duży będzie mógł generować niepotrzebne wydatki, jeśli na przykład zapomnisz o terminowej spłacie.

Jak chronić karty kredytowe?

Omawiając korzystanie z kart kredytowych nie można pominąć tak ważnego tematu, jak ich bezpieczeństwo. Płacenie kartą polega na jej przyłożeniu do czytnika i potwierdzeniu płatności kodem PIN. Jeśli płacimy zbliżeniowo do 50 złotych, żadne dodatkowe autoryzacje nie są konieczne. Inaczej wygląda płatność kartami kredytowymi przez internet. Podczas takich zakupów będziemy musieli podać serię danych widocznych na karcie.

To jej numer, data ważności oraz trzy cyfrowy kod zabezpieczający, umieszczony na odwrocie karty. Tak zwany kod CVV. Należy zawsze chronić te dane i nikomu ich nie udostępniać.

Płacąc kartą w sklepie należy to robić tak, aby nie było możliwe wykonanie jej zdjęcia. Kod zabezpieczający CVV najlepiej jest zapamiętać i zdrapać z karty kredytowej żyletką. Dzięki temu, nawet po jej utracie nie będzie możliwe zapłacenie nią za zakupy internetowe. Na uspokojenie jednak dodamy, że nawet zgubienie karty z widocznym kodem CVV nie musi oznaczać kradzieży pieniędzy, które są na niej zgromadzone.

Dodatkowe procedury bezpieczeństwa

Niemal wszystkie banki stosują dodatkowe procedury bezpieczeństwa, nazywające się 3D Secure. Na czym one polegają? Po wypełnieniu formularza płatności w sklepie internetowym danymi z karty, konieczne jest jeszcze autoryzowanie płatności. Wymaga to zalogowania się do swojego konta bankowego, a następnie podanie kodu z wiadomości SMS, który został wysłany na numer telefonu zarejestrowany w naszym banku.

W rzeczywistości, przypadkowy znalazca naszej karty lub jej złodziej, musiałby poznać login i hasło do naszego konta bankowego oraz dysponować naszym telefonem, aby móc zrealizować płatność nieswoją kartą kredytową w internecie. To tylko pokazuje że korzystanie z kart kredytowych jest bezpieczne – pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad ochrony swoich poufnych danych.

Skąd pochodzą pieniądze na karcie kredytowej?

Są one udostępnione właścicielowi karty przez bank. Karta kredytowa jest w rzeczywiście kredytem. By ją otrzymać, bank najczęściej przeprowadza badanie zdolności kredytowej. W przypadku stałych klientów banku, odnotowujących regularne wpływ na konto osobiste, karta kredytowa może być wydana bez żadnych dodatkowych formalności. Mamy wtedy do czynienia z procedurą uproszczoną. Podobnie jak w przypadku innych kredytów, tak i karty kredytowe obniżają zdolność kredytową.

Rzeczą bardzo docenianą przez osoby użytkujące karty kredytowe, jest odroczony o 28 do 30 dni termin ich spłaty, nie objęty oprocentowaniem. Oznacza to, że korzystanie z karty kredytowej daje rzeczywiste oszczędności osobom, które posiadają pieniądze na koncie bankowym. Przez dłuższy czas mogą one znajdować się oprocentowanych rachunkach, dając nam większy zysk.

Kiedy przychodzi wymagany termin spłaty karty kredytowej, należy uregulować zobowiązanie w kwocie, wynikającej z rozliczenia lub w kwocie minimalnej. Jeśli tego nie dokonamy, zacznie być naliczane wysokie oprocentowanie.

Oprocentowanie jest naliczane od całego limitu kredytowego, przypisanego do karty

Przykładowo, jeśli karta został wydana z limitem 5.000 złotych, a wykorzystanych zostało wyłącznie 200 złotych, to po upływie terminu płatności, odsetki będą naliczane od 5.000 zł. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto ustawić automatyczną spłatę kwoty minimalnej zadłużenia.

Karta kredytowa nie jest tylko wygodnym, bezgotówkowym środkiem płatniczym, ale również narzędziem, oferującym wiele innych udogodnień i funkcjonalności. Jakich? Wiele banków oferuje swoje karty kredytowe, które są powiązane z licznymi programami lojalnościowymi i rabatowymi, dostępnymi w sklepach stacjonarnych i internetowych na terenie całego kraju. Płacąc w nich za zakupy taką kartą, możemy uzyskać kilkuprocentowy rabat.

Jego wysokość jest indywidualnie określana przez partnerów, a informacje na ten temat znajdziemy na stronie swojego banku.

To tylko jedna z korzyści. Inną jest ta, że karty kredytowe mogą nam zapewniać darmowe ubezpieczenie turystyczne na terenie całego świata. Ta opcja zwykle jest dostępna dla kart typu premium, nazywanych również gold lub platinium. Warto jednak nadmienić, że koszta związane z uzyskaniem i obsługiwaniem takiej karty są znacznie wyższe, niż w przypadku karty premium.

Dlatego, jeśli używamy karty kredytowej wyłącznie do codziennych zakupów, nie warto naszym zdaniem decydować się na kartę gold, za którą nie tylko zapłacimy więcej, ale będziemy musieć bardziej się starać, aby opłata w kolejnych latach wyniosła zero procent. W tym przypadku znacznie korzystniej posiadać normalną kartę, bez dodatkowych usług, z których i tak nie będziemy korzystać.

Czy z używaniem karty kredytowej wiąże się jakieś ryzyko?

Niestety tak. Można je jednak łatwo wyeliminować, stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa używania karty kredytowej. Przede wszystkim nikomu nie należy udostępniać danych swojej karty. Numeru, daty ważności oraz poufnego kodu cvv umieszczonego na tylnej stronie. Znajomość tych informacji pozwala wykorzystać kartę do płatności za zakupy internetowe. Nawet wtedy, jeśli karta nie będzie fizycznie w posiadaniu takiej osoby.

Chcąc zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, najwygodniej jest zakleić kod cvv lub zamazać go – oczywiście po wcześniejszym zapamiętaniu. Oczywiście, jak w przypadku każdego zobowiązania finansowego, tak i karta kredytowa wymaga od nas pewnej dyscypliny.

Jest ona konieczna do tego, aby nie popaść w długi, wykonując nieuzasadnione zakupy, w kwocie znacząco przekraczającej codzienne możliwości. Między innymi z tego powodu, banki nie wydają kart kredytowych każdemu, kto złoży o nie wniosek. Każdemu wnioskowi towarzyszy bowiem dokładna analiza finansowa, połączona z badaniem zdolności kredytowej oraz zaproponowaniem indywidualnych warunków spłaty.

Są one uzależnione między innymi od dotychczasowej historii kredytowej w BIK, wysokości zarobków, a także warunków przyjętych przez konkretny bank.

Karta kredytowa jest wydawana zwykle na okres 4 lat Po tym czasie karta ulega wymianie na nową. W przypadku zagubienia, kradzieży lub zniszczenia karty, należy ją zablokować poprzez wydanie odpowiedniej dyspozycji w systemie transakcyjnym lub złożenie takiego wniosku na infolinii banku. Na takie okoliczności, zawsze dobrze mieć zapisany numer infolinii w telefonie komórkowym lub podręcznym notesie.

Karta kredytowa może zostać również wydana nie w standardowym projekcie, ale z wybranym przez użytkownika nadrukiem. Pozwala to uczynić wizerunek karty wyjątkowym i dobrze rozpoznawalnym. Ma to duże znaczenie wtedy, kiedy w portfelu dysponujemy pokaźną kolekcją kart i znalezienie tej jednej właściwej, zajmuje nam sporo czasu.

Co będzie potrzebne do złożenia wniosku o kartę kredytową?

Poza standardowymi informacjami adresowymi, banki mogą poprosić cię o podanie informacji o twoich zarobkach. Miejsce pracy, dane kontaktowe do pracodawcy, wysokość zarobków i wydatków, a także dodatkowe źródła dochodu, takie jak umowy zlecenie czy o dzieło. Dodatkowo, będziesz poproszony o podane informacji o średnich miesięcznych wydatkach oraz trwających zobowiązaniach kredytowych. Na podstawie tych danych, bank podejmie decyzję o wydaniu karty.

W przypadku kart kredytowych ze stosunkowo niewielkim limitem, np. do 2 tysięcy złotych, nie ma zwykle konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Będą one natomiast potrzebne, kiedy składamy wniosek o kartę kredytową z wysokim limitem, powyżej 5 tysięcy złotych.

Karta kredytowa a zakupy na raty

Na koniec jeszcze jeden powód, dla którego może być warto korzystać z karty kredytowej. A mianowicie pozwala ona realizować zakupy na raty. Karty kredytowe pozwalają rozłożyć zadłużenie na wygodną liczbę rat, maksymalnie 12. Raty są wówczas oprocentowanie standardowo, zgodnie z oprocentowaniem dla naszej karty. Aby skorzystać z takiej usługi, należy się zalogować do konta bankowego i skorzystać z odpowiedniej opcji lub skontaktować się z konsultantem infolinii.

Każda kolejna rata będzie powiększała miesięczny wyciąg z naszej karty, dając możliwość bardzo łatwego i wygodnego spłacenia każdego wydatku. Jedyne ograniczenia dotyczące rozkładania zakupów na raty, dotyczą minimalnej kwoty zakupu – najczęściej jest to możliwe dla wydatków równych lub droższych niż 500 złotych. O szczegóły tej usługi możesz zapytać wystawcę swojej karty kredytowej, informacje takie znajdziesz również w rankingu, który specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy.

Komentarze są wyłączone.

error: