Informacja gospodarcza – BIG, KRD

Informacja gospodarcza

Współpraca z wiarygodnymi kontrahentami, to jeden z elementów sukcesu, w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej. Rzetelne i wypłacalne firmy to partnerzy godni polecenia. Wśród właścicieli firm, często pojawia się pytanie o to, jak sprawdzić wypłacalność swoich partnerów i nabrać pewności, czy można im zaufać? W takich momentach z pomocą przychodzi informacja gospodarcza. Prowadzone przez nią rejestry, takie jak BIK czy BIG, potwierdzaj sprawdzić ich wiarygodność, zadłużenie i terminowość regulowania zobowiązań. To również szansa uzyskania profesjonalnej oceny finansowej, przygotowanej na podstawie danych wprowadzanych przez banki i instytucje finansowe.

Pakiet BIK

Pakiet BIK

  • 12 pobrań raportu BIK
  • Sprawdź historię swoich kredytów i zobowiązań
  • Sprawdź czy nie masz długów o których nie wiesz
  • Alerty BIK na 12 miesięcy
Ogólna ocena

PAKIET BIK to 12 pobrań Raportu BIK, w których sprawdzisz historię swoich kredytów i innych zobowiązań. Otrzymasz alerty BIK na 12 miesięcy, dzięki którym zostaniesz ostrzeżony o zaległościach lub próbie wyłudzenia. Wskaźnik BIK pokazujący bieżący status Twoich zobowiązań przez 12 miesięcy.

Informacja gospodarcza powstałą z myślą o wszystkich firmach, które chcą współpracować tylko z zaufanymi kontrahentami. Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy bezpiecznie jest wystawiać fakturę z odroczonym terminem płatności lub nawiązywać umowę na wyłączność, warto wcześniej zasięgnąć sprawdzonych informacji o konkretnej firmie. Daje to jasny i szczegółowy obraz tego, w jaki sposób funkcjonowała na przestrzeni lat, jakie przynosiła zyski i jakie miała zadłużenie.

Na podstawie tych danych, można wyciągnąć wnioski, ułatwiające podjęcie właściwej decyzji, co do dalszych losów waszej współpracy.

Korzystanie z informacji gospodarczej ma również funkcję prewencyjną. Istnieje bowiem możliwość dopisania dłużnika do bazy danych, a tym samym przestrzeganie innych firm, przed podejmowaniem z nim współpracy. Jak łatwo się domyślić, jest to sposobem na zdyscyplinowanie kontrahentów i sprawienie, aby terminowo regulowali swoje zobowiązania finansowe. Na polskim rynku istnieją dwie podstawowe bazy informacji gospodarczej, do których mogą mieć Państwo pełen dostęp.

Jest to Biuro Informacji Gospodarczej – Krajowy Rejestr Długów, a także Biuro Informacji Gospodarczej – Infomonitor. Która z nich da Państwu więcej możliwości prześwietlenia potencjalnych współpracowników? Polecamy sprawdzić to na podstawie przygotowanych przez nas informacji.

Czy raport BIG jest udostępniany w postaci, pozwalającej na jego wykorzystanie do dowolnych celów?

Oczywiście że tak. Informacja gospodarcza BIG dostarczy ci taki raport w bardzo czytelnej postaci, w dokumencie PDF. Możesz go wydrukować na swoje drukarce i dołączyć do firmowych dokumentów, jako potwierdzenie rzetelności twojej firmy. Taki raport stanowi swojego rodzaju certyfikat, który może być dla Ciebie przydatny, kiedy chcesz nawiązać współpracę z nowym kontrahentem.

Co się stanie, jeśli w działalności przedsiębiorstwa jest gorszy okres i zaleganie z zapłatami za faktury?

Może się okazać, że będzie to miało swoje odzwierciedlenie we wpisach, które znajdują się w BIG. Analizując swój raport, masz możliwość podjęcia odpowiednich kroków, które pozwolą na ich usunięcie i poprawę wizerunku firmy. Jest wiele różnego firm i kancelarii, zajmujących się oczyszczaniem takich baz, jeśli oczywiście pozwala na to twoja obecna sytuacja.

Polska i europejska gospodarka znajduje się w trudnej sytuacji. Firmy szczegółowo sprawdzają dziś swoich kontrahentów, obawiając się współpracy z takimi firmami, które mogą się okazać niesolidne, mało rzetelne i zalegające z zapłatami za faktury. Jeśli nie chcesz, aby twoja firma była klasyfikowana do tej grupy, powinieneś pobrać swój raport BIG i sprawdzić wszystkie informacje na swój temat. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek, co należy poprawić w funkcjonowaniu swojej firmy, a co działa w niej bez zarzutu.

Raport BIG to również szansa na podejrzenie sytuacji swojej konkurencji

Możesz w ten sposób sprawdzić, czy nie zalegają z płatnościami za faktury. Taka wiedza może być bezcenna, kiedy chcesz przygotować dla klientów lepsze oferty swoich usług i produktów, wyprzedzając pozostałe firmy ze swojego sektora. Jeśli szukasz dalszych wskazówek i porad, jak można wykorzystać BIG w swojej działalności, zajrzyj do ich szczegółowego omówienia, które prezentujemy poniżej. Tam również będziesz mógł sprawdzić cenę, a także złożyć wniosek o wygenerowanie i wysłanie raportu BIG na swój mailowy adres.

Komentarze są wyłączone.

error: