Funeda – pozabankowe pożyczki na raty

8 min. czytania

Firma pożyczkowa Funeda to zupełna nowość na polskim rynku pożyczkowym. Jej specjalnością są internetowe pożyczki gotówkowe do 12.000 zł.

Obecnie coraz więcej firm pożyczkowych oferuje pożyczki ratalne. Prawda jest jednak taka, że większość pożyczkodawców działa pod skrzydłami raptem kilku większych firm, a poszczególne oferty są do siebie bardzo podobne. Różnią się w zasadzie tylko nazwami pożyczki. Inaczej wygląda sprawa z Funeda, nową firmą pożyczkową, która od niedawna działa na polskim rynku i posiada w swojej ofercie długoterminowe pożyczki ratalne.

Funeda to instytucja pozabankowa pochodząca z Polski. Uzyskamy w niej przede wszystkim tradycyjne pożyczki gotówkowe w kwocie od 2.000 zł do 12.000 zł. Okres spłaty zobowiązania, a co za tym idzie wielkość raty, możemy dopasować do naszych potrzeb. Może on wynieść od 12 do 48 miesięcy.

Co ważne Funeda nie wymaga od swoich klientów dodatkowych zabezpieczeń majątkowych. Na stronie internetowej pożyczkodawcy znajduje się specjalny kalkulator, który pozwoli wyliczyć dokładny koszt naszej pożyczki, zanim jeszcze podpiszemy umowę. Również wysokość comiesięcznych rat poznamy przed złożeniem wniosku pożyczkowego.

Funeda

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 2.000 zł do 12.000 zł
 • Okres spłaty od 12 do 48 miesięcy
 • Natychmiastowym przelew
 • RRSO od 57,54%
Ogólna ocena

RRSO od 57,54%.

Jak otrzymać pożyczkę w Funeda?

W celu uzyskania pożyczki w Funeda musimy przede wszystkim wypełnić i przesłać do firmy wniosek o pożyczkę. Następnie zostaniemy poproszeni o weryfikację naszego konta w banku. Akurat ten krok odbywa się automatycznie, gdyż Funeda wykorzystuje do tego usługę Instantora.

Teraz wystarczy już tylko czekać na kontakt ze strony pożyczkodawcy i jego decyzję. W przypadku akceptacji naszego wniosku, pieniądze od razu zostaną przelane na nasze konto, tak że jest spora szansa, że jeszcze tego samego dnia, będziemy mogli z nich skorzystać. A to wszystko bez konieczności wizyty w placówce firmy czy dodatkowego spotkania z przedstawicielem pożyczkodawcy.

Warunki uzyskania pożyczki ratalnej

Z oferty pożyczkowej Funeda mogą skorzystać osoby powyżej 20 roku życia, które posiadają polskie obywatelstwo. Poza tym potencjalny pożyczkobiorca musi posiadać konto w banku. W niektórych przypadkach zostaniemy także poproszeni o dostarczenie jakiegoś dokumentu (np. wyciągu z konta bankowego), który potwierdzi uzyskiwane przez nas dochody, choć nie będziemy musieli przedstawiać zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy.

Nowe firmy regularnie pojawiają się na polskim rynku pożyczek pozabankowych

Czasami jest to zupełnie nowy gracz, ale bywa, że jest to po prostu kolejna marka utworzona przez daną spółkę. Bez względu na to spora część pożyczkodawców nie lubi korzystać z usług firmy, która dopiero co weszła na nasz rynek. Nie powinno to zresztą dziwić, gdyż większość pożyczkobiorców szuka firm sprawdzonych i wiarygodnych.

A nowe firmy nie mogą pochwalić się zbyt licznymi opiniami pochodzącymi od swoich klientów. Czy zatem powinniśmy unikać zupełnie nowych firm pożyczkowych? Aby pomóc w wyborze, zajmiemy się dziś analizą oferty firmy pożyczkowej Funeda, która od niedawna gości na polskim rynku.

Ile kosztuje pożyczka w Funeda?

Na tle dotychczasowych firmy pożyczkowych oferta pożyczek ratalnych firmy Funeda prezentuje się raczej standardowo. Pożyczkobiorcy mogą liczyć na kwoty rzędu od 2.000 do 12.000 zł, które należy zwrócić w comiesięcznych ratach w okresie od 12 do 48 miesięcy. Dla niektórych pewną przeszkodą w skorzystaniu z oferty Funeda będzie dość wysoki dolny limit pożyczki.

Osoby, które nie potrzebują dużej pożyczki i nie chcą jej spłacać przez długi okres, będą musiały udać się do jednej z konkurencyjnych firm, które oferują pożyczki już od 1.000 zł.

Jeśli jednak potrzebujemy nieco większej gotówki, pożyczka z Funeda może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Zanim jednak sięgniemy po ofertę którejkolwiek z firm pożyczkowych, przyjrzyjmy się kosztom, jakie są z nią związane. Jak pod tym względem wypada Funeda? Porównajmy koszty dwóch pożyczek. Odpowiednio w kwocie 5.000 zł na 12 miesięcy oraz 10.000 zł na 24 miesiące.

Koszty tych pożyczek wyglądają następująco:

 1. Funeda – 3.004 zł i 9.416 zł;
 2. Hapi Pożyczki – 3.016 zł i 9.545 zł;
 3. Zaplo – 3.025 zł i 9.574 zł;
 4. Vippo – 2.875 zł i brak;
 5. Ferratum – 3.019 zł i 9.097 zł;
 6. Super Grosz – 3.025 zł i 9.574 zł;
 7. Monedo Now – 2.157 zł i 6.723 zł;
 8. Provident – 2.939 zł i 8.272 zł;

Z naszego zestawienia wynika, że choć oferta Funeda nie należy do najtańszych, nie jest również najdroższa. Pod względem kosztów nie odbiega tego, co oferuje nam konkurencja. Dlatego wybierając ostatecznego pożyczkodawcę, warto zwrócić uwagę również na inne szczegóły oferty.

Kto może skorzystać z pożyczki od Funeda?

Czy po firmie pożyczkowej Funeda, która dopiero co weszła na nasz rynek, możemy spodziewać się czegoś „extra”? Bardziej elastycznych kryteriów dotyczących wieku, zarobków lub historii kredytowej? Niestety, warunki udzielanie pożyczki przez Funeda są bardzo zbliżone do wymagań innych firm pożyczkowych.

Zacznijmy od wieku. Funeda wymaga, aby osoba starająca się o pożyczkę miała ukończony co najmniej 20. rok życia. Wprawdzie bez trudu znajdziemy na polskim rynku pożyczkodawców, którzy udzielają pożyczek klientom tuż po osiągnięciu przez nich pełnoletności, ale większość popularnych firm pożyczkowych takich jak Vivus, Zaplo, LendOn czy Pożyczkaplus wymaga, aby pożyczkobiorcy ukończyli 21. rok życia. Każdy rok mniej to duże ułatwienie dla młodych osób, którym niełatwo jest uzyskać pożyczkę. Pod tym względem Funeda wypada zatem dosyć korzystnie.

Pozostałe wymagania Funeda nie odbiegają od obowiązujących na polskim rynku standardów. Pożyczkobiorca musi posiadać telefon komórkowy i konto bankowe. Do tego musi osiągać stałe dochody i być wiarygodnym finansowo. Funeda pożycza pieniądze tylko obywatelom Polski, którzy mieszkają na terenie kraju. Oczywiście pożyczkobiorca musi również posługiwać się dowodem osobistym.

Weryfikacja potencjalnych klientów przez firmę pożyczkową Funeda również nie różni się zbytnio od powszechnie stosowanych standardów. Funeda sprawdza pożyczkobiorców w bazach BIK, KRD, EFIR, BIG Infomonitor. I choć nie każdy będzie zadowolony z tak dokładnej weryfikacji, to świadczy ona tylko, że mamy do czynienia z odpowiedzialnym pożyczkodawcą, który nie chce narażać klientów na niemożliwe do spłacenia koszty, a co za tym idzie windykację i postępowanie komornicze. Poza tym w przypadku tej firmy nie musimy obawiać się wyłudzeń.

Pożyczka naprawdę błyskawiczna

Dla większości pożyczkobiorców ogromną rolę przy wyborze firmy pożyczkowej odgrywa czas, w jakim pieniądze trafiają na jego konto. Zdecydowana większość pożyczkodawców, w celu potwierdzenia tożsamości klienta, stosuje przelew weryfikacyjny, co znacząco wpływa na szybkość obsługi danej pożyczki.

Wynika to z faktu, że niektóre firmy pożyczkowe nie posiadają rachunków w wystarczającej liczbie banków, aby każdy z przelewów błyskawicznie trafiał na jej konto, a środki w ramach pożyczki od razu księgowały się na koncie klienta. Dlatego klienci muszą się liczyć, że pieniądze znajdą się na ich koncie dopiero w następnym dniu roboczym, co bywa zbyt późnym terminem, zwłaszcza w przypadku chwilówki lub pożyczki online.

Pod tym względem Funeda prezentuje się nadzwyczaj korzystanie. Procedura analizy wniosku, weryfikacji pożyczkobiorcy oraz przelanie środków odbywają się ekspresowo. Wynika to przede wszystkim z aplikacji Instantor, która automatycznie sprawdza tożsamość wnioskodawcy, bez konieczności przelewania grosza czy złotówki na konto Funeda. To znacznie przyśpiesza decyzję firmy pożyczkowej oraz przelanie pożyczki.

I choć aplikacja weryfikacyjna Instantor oraz inne podobne, takie jak Kontomatik czy KontoConnect, cieszą się coraz większą popularnością wśród pożyczkodawców, to i tak większość z nich nie oferuje w praktyce natychmiastowej wypłaty gotówki. W przeciwieństwie do tego Funeda natychmiast wysyła pieniądze na konto klienta, korzystając z systemu Express Elixir, który zapewnia błyskawiczną spłatę pożyczki.

Cykliczna spłata comiesięcznych rat

Załóżmy, że otrzymaliśmy pożyczkę z Funeda. Teraz możemy zacząć ją spłacać. Zazwyczaj to sam klient musi dopilnować, aby pożyczka trafiła na konto pożyczkodawcy zgodnie z harmonogramem, gdyż w przeciwnym razie czekają go karne odsetki. Cześć firm pożyczkowych wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując możliwość cyklicznych płatności, co w pewien sposób odciążyło pamięć pożyczkobiorców.

Usługa ta polega na tym, że podajemy dane naszej karty płatniczej, dzięki czemu w dniu spłaty raty, odpowiednia kwota jest automatycznie pobierana z naszego konta. Takie rozwiązanie skutecznie zapobiega przekroczeniu terminu spłaty zobowiązania, co jest szczególnie przydatne w przypadku osób bardzo zajętych. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze ostatecznego pożyczkodawcy.

Foto: Shutterstock
8 min. czytania

Firma pożyczkowa Funeda to zupełna nowość na polskim rynku pożyczkowym. Jej specjalnością są internetowe pożyczki gotówkowe do 12.000 zł.

Obecnie coraz więcej firm pożyczkowych oferuje pożyczki ratalne. Prawda jest jednak taka, że większość pożyczkodawców działa pod skrzydłami raptem kilku większych firm, a poszczególne oferty są do siebie bardzo podobne. Różnią się w zasadzie tylko nazwami pożyczki. Inaczej wygląda sprawa z Funeda, nową firmą pożyczkową, która od niedawna działa na polskim rynku i posiada w swojej ofercie długoterminowe pożyczki ratalne.

Funeda to instytucja pozabankowa pochodząca z Polski. Uzyskamy w niej przede wszystkim tradycyjne pożyczki gotówkowe w kwocie od 2.000 zł do 12.000 zł. Okres spłaty zobowiązania, a co za tym idzie wielkość raty, możemy dopasować do naszych potrzeb. Może on wynieść od 12 do 48 miesięcy.

Co ważne Funeda nie wymaga od swoich klientów dodatkowych zabezpieczeń majątkowych. Na stronie internetowej pożyczkodawcy znajduje się specjalny kalkulator, który pozwoli wyliczyć dokładny koszt naszej pożyczki, zanim jeszcze podpiszemy umowę. Również wysokość comiesięcznych rat poznamy przed złożeniem wniosku pożyczkowego.

Funeda

Pożyczka pozabankowa

 • Kwota od 2.000 zł do 12.000 zł
 • Okres spłaty od 12 do 48 miesięcy
 • Natychmiastowym przelew
 • RRSO od 57,54%
Ogólna ocena

RRSO od 57,54%.

Jak otrzymać pożyczkę w Funeda?

W celu uzyskania pożyczki w Funeda musimy przede wszystkim wypełnić i przesłać do firmy wniosek o pożyczkę. Następnie zostaniemy poproszeni o weryfikację naszego konta w banku. Akurat ten krok odbywa się automatycznie, gdyż Funeda wykorzystuje do tego usługę Instantora.

Teraz wystarczy już tylko czekać na kontakt ze strony pożyczkodawcy i jego decyzję. W przypadku akceptacji naszego wniosku, pieniądze od razu zostaną przelane na nasze konto, tak że jest spora szansa, że jeszcze tego samego dnia, będziemy mogli z nich skorzystać. A to wszystko bez konieczności wizyty w placówce firmy czy dodatkowego spotkania z przedstawicielem pożyczkodawcy.

Warunki uzyskania pożyczki ratalnej

Z oferty pożyczkowej Funeda mogą skorzystać osoby powyżej 20 roku życia, które posiadają polskie obywatelstwo. Poza tym potencjalny pożyczkobiorca musi posiadać konto w banku. W niektórych przypadkach zostaniemy także poproszeni o dostarczenie jakiegoś dokumentu (np. wyciągu z konta bankowego), który potwierdzi uzyskiwane przez nas dochody, choć nie będziemy musieli przedstawiać zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy.

Nowe firmy regularnie pojawiają się na polskim rynku pożyczek pozabankowych

Czasami jest to zupełnie nowy gracz, ale bywa, że jest to po prostu kolejna marka utworzona przez daną spółkę. Bez względu na to spora część pożyczkodawców nie lubi korzystać z usług firmy, która dopiero co weszła na nasz rynek. Nie powinno to zresztą dziwić, gdyż większość pożyczkobiorców szuka firm sprawdzonych i wiarygodnych.

A nowe firmy nie mogą pochwalić się zbyt licznymi opiniami pochodzącymi od swoich klientów. Czy zatem powinniśmy unikać zupełnie nowych firm pożyczkowych? Aby pomóc w wyborze, zajmiemy się dziś analizą oferty firmy pożyczkowej Funeda, która od niedawna gości na polskim rynku.

Ile kosztuje pożyczka w Funeda?

Na tle dotychczasowych firmy pożyczkowych oferta pożyczek ratalnych firmy Funeda prezentuje się raczej standardowo. Pożyczkobiorcy mogą liczyć na kwoty rzędu od 2.000 do 12.000 zł, które należy zwrócić w comiesięcznych ratach w okresie od 12 do 48 miesięcy. Dla niektórych pewną przeszkodą w skorzystaniu z oferty Funeda będzie dość wysoki dolny limit pożyczki.

Osoby, które nie potrzebują dużej pożyczki i nie chcą jej spłacać przez długi okres, będą musiały udać się do jednej z konkurencyjnych firm, które oferują pożyczki już od 1.000 zł.

Jeśli jednak potrzebujemy nieco większej gotówki, pożyczka z Funeda może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Zanim jednak sięgniemy po ofertę którejkolwiek z firm pożyczkowych, przyjrzyjmy się kosztom, jakie są z nią związane. Jak pod tym względem wypada Funeda? Porównajmy koszty dwóch pożyczek. Odpowiednio w kwocie 5.000 zł na 12 miesięcy oraz 10.000 zł na 24 miesiące.

Koszty tych pożyczek wyglądają następująco:

 1. Funeda – 3.004 zł i 9.416 zł;
 2. Hapi Pożyczki – 3.016 zł i 9.545 zł;
 3. Zaplo – 3.025 zł i 9.574 zł;
 4. Vippo – 2.875 zł i brak;
 5. Ferratum – 3.019 zł i 9.097 zł;
 6. Super Grosz – 3.025 zł i 9.574 zł;
 7. Monedo Now – 2.157 zł i 6.723 zł;
 8. Provident – 2.939 zł i 8.272 zł;

Z naszego zestawienia wynika, że choć oferta Funeda nie należy do najtańszych, nie jest również najdroższa. Pod względem kosztów nie odbiega tego, co oferuje nam konkurencja. Dlatego wybierając ostatecznego pożyczkodawcę, warto zwrócić uwagę również na inne szczegóły oferty.

Kto może skorzystać z pożyczki od Funeda?

Czy po firmie pożyczkowej Funeda, która dopiero co weszła na nasz rynek, możemy spodziewać się czegoś „extra”? Bardziej elastycznych kryteriów dotyczących wieku, zarobków lub historii kredytowej? Niestety, warunki udzielanie pożyczki przez Funeda są bardzo zbliżone do wymagań innych firm pożyczkowych.

Zacznijmy od wieku. Funeda wymaga, aby osoba starająca się o pożyczkę miała ukończony co najmniej 20. rok życia. Wprawdzie bez trudu znajdziemy na polskim rynku pożyczkodawców, którzy udzielają pożyczek klientom tuż po osiągnięciu przez nich pełnoletności, ale większość popularnych firm pożyczkowych takich jak Vivus, Zaplo, LendOn czy Pożyczkaplus wymaga, aby pożyczkobiorcy ukończyli 21. rok życia. Każdy rok mniej to duże ułatwienie dla młodych osób, którym niełatwo jest uzyskać pożyczkę. Pod tym względem Funeda wypada zatem dosyć korzystnie.

Pozostałe wymagania Funeda nie odbiegają od obowiązujących na polskim rynku standardów. Pożyczkobiorca musi posiadać telefon komórkowy i konto bankowe. Do tego musi osiągać stałe dochody i być wiarygodnym finansowo. Funeda pożycza pieniądze tylko obywatelom Polski, którzy mieszkają na terenie kraju. Oczywiście pożyczkobiorca musi również posługiwać się dowodem osobistym.

Weryfikacja potencjalnych klientów przez firmę pożyczkową Funeda również nie różni się zbytnio od powszechnie stosowanych standardów. Funeda sprawdza pożyczkobiorców w bazach BIK, KRD, EFIR, BIG Infomonitor. I choć nie każdy będzie zadowolony z tak dokładnej weryfikacji, to świadczy ona tylko, że mamy do czynienia z odpowiedzialnym pożyczkodawcą, który nie chce narażać klientów na niemożliwe do spłacenia koszty, a co za tym idzie windykację i postępowanie komornicze. Poza tym w przypadku tej firmy nie musimy obawiać się wyłudzeń.

Pożyczka naprawdę błyskawiczna

Dla większości pożyczkobiorców ogromną rolę przy wyborze firmy pożyczkowej odgrywa czas, w jakim pieniądze trafiają na jego konto. Zdecydowana większość pożyczkodawców, w celu potwierdzenia tożsamości klienta, stosuje przelew weryfikacyjny, co znacząco wpływa na szybkość obsługi danej pożyczki.

Wynika to z faktu, że niektóre firmy pożyczkowe nie posiadają rachunków w wystarczającej liczbie banków, aby każdy z przelewów błyskawicznie trafiał na jej konto, a środki w ramach pożyczki od razu księgowały się na koncie klienta. Dlatego klienci muszą się liczyć, że pieniądze znajdą się na ich koncie dopiero w następnym dniu roboczym, co bywa zbyt późnym terminem, zwłaszcza w przypadku chwilówki lub pożyczki online.

Pod tym względem Funeda prezentuje się nadzwyczaj korzystanie. Procedura analizy wniosku, weryfikacji pożyczkobiorcy oraz przelanie środków odbywają się ekspresowo. Wynika to przede wszystkim z aplikacji Instantor, która automatycznie sprawdza tożsamość wnioskodawcy, bez konieczności przelewania grosza czy złotówki na konto Funeda. To znacznie przyśpiesza decyzję firmy pożyczkowej oraz przelanie pożyczki.

I choć aplikacja weryfikacyjna Instantor oraz inne podobne, takie jak Kontomatik czy KontoConnect, cieszą się coraz większą popularnością wśród pożyczkodawców, to i tak większość z nich nie oferuje w praktyce natychmiastowej wypłaty gotówki. W przeciwieństwie do tego Funeda natychmiast wysyła pieniądze na konto klienta, korzystając z systemu Express Elixir, który zapewnia błyskawiczną spłatę pożyczki.

Cykliczna spłata comiesięcznych rat

Załóżmy, że otrzymaliśmy pożyczkę z Funeda. Teraz możemy zacząć ją spłacać. Zazwyczaj to sam klient musi dopilnować, aby pożyczka trafiła na konto pożyczkodawcy zgodnie z harmonogramem, gdyż w przeciwnym razie czekają go karne odsetki. Cześć firm pożyczkowych wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując możliwość cyklicznych płatności, co w pewien sposób odciążyło pamięć pożyczkobiorców.

Usługa ta polega na tym, że podajemy dane naszej karty płatniczej, dzięki czemu w dniu spłaty raty, odpowiednia kwota jest automatycznie pobierana z naszego konta. Takie rozwiązanie skutecznie zapobiega przekroczeniu terminu spłaty zobowiązania, co jest szczególnie przydatne w przypadku osób bardzo zajętych. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze ostatecznego pożyczkodawcy.

Foto: Shutterstock

Dodaj komentarz

+ 34 = 39

error: