Faktoring – finansowanie dla firm

Faktoring

Co jest najtrudniejszego w prowadzeniu działalności gospodarczej? Oczywiście egzekwowanie należnych zapłat za towar i usługi, od swoich klientów. Niestety, nie wszyscy kontrahenci wywiązują się z umów zawartych z wykonawcami i sprzedawcami. Zaleganie z zapłatą za faktury, jest najczęściej powtarzającym się powodem upadku wielu przedsiębiorstw. Jeśli i Ty zamierzasz prowadzić firmę, ale obawiasz się ryzyka związanego z nierzetelnymi kontrahentami, powinieneś zainteresować się czym jest faktoring.

Faktoring jest usługą, polegającą na pośrednictwie w egzekwowaniu należności od dłużników. Przykładowo, jeśli sprzedałeś swojemu klientowi towar, za który on nie chce Ci zapłacić, możesz znaleźć firmę faktoringową, która odkupi od Ciebie tę wierzytelność.

W zamian za cesję praw do ten należności, otrzymasz z góry zapłatę, będącą wartością procentową należnych Ci pieniędzy. W zależności od perspektyw na szybkie ściągnięcie długu, z faktoringu możesz otrzymać większą lub mniejszą część należnych Ci pieniędzy. Liczy się jednak fakt, że otrzymujesz zapłatę od razu, dzięki czemu możesz zachować płynność finansową, a ewentualna strata będzie znacznie mniejsza, niż w przypadku samodzielnego dochodzenia swoich roszczeń.

Smeo

Faktoring przez internet

 • Finansowanie faktur do 500.000 zł
 • Gotówka z faktur na koncie w 15 minut
 • Bez zdolności kredytowej ani stałych przychodów
 • Bez zbędnych dokumentów
Ogólna ocena

SMEO oferuje pieniądze z faktur sprzedażowych na koncie w 15 minut, 100% wartości faktury netto wypłacane od ręki. Finansowanie faktur o łącznej wartości 500.000 zł, bez wymogu posiadania zdolności kredytowej, ani stałych przychodów. Wniosek online bez zbędnych dokumentów.

Brutto faktoring

Zapłacimy za Twoje firmowe zakupy

 • Limit zakupowy do 100.000 zł
 • Propozycja dostępna w ciągu kilku minut
 • Proces całkowicie online
 • Bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń
oce

BRUTTO umożliwia szybkie uregulowanie faktur kosztowych, pro-forma czy też zamówień, rozkładając koszty na niskie miesięczne raty. Finansowanie przyznawane nawet najmniejszym firmom, brak opłat stałych, prowizja jedynie za finansowanie danego zakupu. Złóż wniosek, a w ciągu kilku minut poznasz swój indywidualny limit finansowania zakupów. W ramach limitu zapłacimy za wydatki bezpośrednio Twojemu kontrahentowi.

Fandla faktoring

Faktoring online

 • Pieniądze za faktury do 30.000 zł brutto
 • Czas oczekiwania na środki to 5 minut
 • Cały proces przez internet
 • Faktury z terminem od 14 do 90 dni
Ogólna ocena

FANDLA oferuje faktoring jawny z cesją wierzytelności. Wymiana faktur na gotówkę. Szybka i bezpieczna metoda weryfikacji. Pieniądze w jeden dzień. Bez dokumentów finansowych, bez zaświadczeń, bez formalności. Odbiorca potwierdza fakturę jednym kliknięciem. Bez rejestracji i zakładania konta. Faktoring dla MŚP. Wymagania: firma zarejestrowana w Polsce, minimalny staż firmy – 3 miesiące, jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki posiadające jednoosobową reprezentację z wyłączeniem komandytowej, waluty PLN i EUR.

Finea

Faktoring

 • Odnawialny limit w wysokości do 50.000 zł
 • Finansowanie faktur
 • Bezpłatne wypełnienie wniosku online
 • Zdalne zawarcie umowy
Ogólna ocena

FINEA to firma oferująca przedsiębiorcom wszystkie odmiany faktoringu klasyczny, cichy oraz zakupowy. Jest to unikalna kombinacja usług, która pozwala finansować zarówno należności jak również zobowiązania, a przez to zaspokoić wszystkie potrzeby finansowe przedsiębiorców w każdej sytuacji. Faktoring zapewnia płynność finansową przedsiębiorcy.

eFaktoring Narodowy Fundusz Gwarancyjny

eFaktoring NFG

 • Limit do 25.000 zł
 • Finansowanie od 2,99 zł za 100 zł
 • Wypłata 100% FV w 15 minut
 • Bez informowania kontrahenta
Ogólna ocena

NARODOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY NFG to błyskawiczne finansowanie faktur już w 15 minut. Od 2,99 zł za sfinansowane 100 zł, z limitem nawet do 25.000 zł i bez informowania kontrahenta.

Faktoring Broker

Faktoring

 • Wypłata do 90% wartości faktury
 • Zamień faktury na gotówkę w 24 godziny
 • 17 firm faktoringowych w jednym miejscu
 • Możliwość przejęcia ryzyka braku zapłaty
Ogólna ocena

FAKTORING BROKER oferuje 17 firm faktoringowych w jednym miejscu. Wypłata do 90% wartości faktury, możliwość przejęcia ryzyka braku zapłaty, bez zabezpieczeń na ruchomościach lub nieruchomościach. Bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz faktoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy.

Aforti Factor - faktoring

Faktoring

 • Kwota do 150.000 zł
 • Okres pożyczki do 24 miesięcy
 • Decyzja już w 1 godzinę
 • Minimum formalności
Ocena faktoringu

AFORTI FACTOR oferuje faktoring dla firm z dodatkowym pakietem bezpłatnych usług prawnych. Pożyczka w kwocie nawet do 150.000 zł na okres do 24 miesięcy. Decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest już w 1 godzinę, a cały proces przebiega prosto i szybko, zachowując minimum formalności. Spłać zaległości w ZUS/US i odbierz do 10.000 zł premii.

Czy wiesz jak wybierać dobrą firmę faktoringową?

Przede wszystkim poznaj warunki przyjmowania przez nią zobowiązań i sprawdź jaki cennik posiada. Każda firma faktoringowa może specjalizować się w innym charakterze długów. Za usługi, produkty, itp., itd. W biznesie nie ma miejsca na podejmowanie pochopnych, nieprzemyślanych decyzji. Właśnie dlatego poświęć nieco swojego czasu, aby uważnie porównać warunki, oferowane przez wybrane firmy.

Dzięki temu dowiesz się, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza i przy współpracy z którą otrzymasz najwięcej pieniędzy z nieopłaconych faktur. Korzystając z przygotowanych przez nas informacji, dokonasz odpowiedniego wyboru, który będzie procentował w kolejnych latach prowadzonej działalności, zawsze gdy trafisz na nieuczciwego kontrahenta, zwlekającego z zapłatą faktury.

Faktoring jest usługą o nieocenionym znaczeniu, zarówno dla firm od dłuższego czasu prowadzących działalność, jak i dla tych, które dopiero stawiają pierwsze kroki w swojej branży. Zmaganie się z zaległymi fakturami, prowadzące do utraty płynności finansowej, może wykończyć niejednego przedsiębiorcę. Faktoring pozwala takiego ryzyka uniknąć, gwarantując uzyskanie części należnych pieniędzy i dalsze, normalne funkcjonowanie, bez konieczności samodzielnego windykowania kontrahentów.

W tym momencie na polskim rynku działa kilkanaście dużych firm faktoringowych, które oferują swoje usługi dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Wybór tej jednej, która zapewni ci dogodne warunki współpracy jest czynnością wymagającą analizy i szczegółowego poznania zasad funkcjonowania.

Informacje, które znajdują się na naszej stronie, mogą być bezcenne, jeśli chodzi o podniesienie swojej wiedzy, a także dbałość o dalszy rozwój firmy i zyskiwanie nowych, bardzo intratnych kontraktów, które mogą przynieść Ci bardzo duże zyski. To tylko jedna z wielu zalet, oferowanych przez faktoring.

Czy będziemy zmuszeni podpisywać jakiekolwiek umowy?

Tak – firmy faktoringowe świadczą swoje usługi na zasadzie umowy o jasno określonych warunkach. Umowa może być podpisana na czas określony lub bezterminowo. To Państwo decydują, które warunki będą dla was dogodniejsze.

Co jeszcze można zyskać na faktoringu?

Przede wszystkim poczucie spokoju i pewność, że niezależnie od problemów z płatnościami, można liczyć na dalszą działalność firmy, której jeden nierzetelny kontrahent nie będzie mógł zatopić.

Faktoringiem warto się zainteresować już na samym początku, szczególnie jeśli podejmują Państwo działalność w sektorze, który jest objętym większym ryzykiem. Do takich zalicza się branża budowlana, niektóre usługi, a także produkcja artykułów spożywczych. W każdej z tych branż fakturowanie z długim terminem płatności jest standardem, mogącym powodować wiele innych problemów.

Komentarze są wyłączone.

error: