Euroloan – pożyczka ratalna w formie limitu odnawialnego

12 min. czytania

Euroloan wchodzi w skład grupy finansowej Euroloan Consumer Finance Sp. z o.o., która od 2007 roku działa na terenie Finlandii i Szwecji. Do Polski trafiła w 2013 roku i od tego czasu świadczy usługi finansowe w naszym kraju. Przeglądając oferty pożyczek pozabankowych, staramy się wybrać taką, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Ponadto poszukujemy firm pożyczkowych, które są w stanie udzielić nam pożyczki w kwocie, która jest nam akurat potrzebna, a do tego okres jej spłaty będzie nam odpowiadał.

Czeka cię większa inwestycja lub zaskoczyły cię niespodziewane wydatki? Jeśli nagle potrzebujesz dodatkowej gotówki, możesz rozejrzeć się za odpowiednią pożyczką. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza pożyczki elastyczne. Jedną z ciekawszych propozycji takiej właśnie pożyczki na polskim rynku finansowym ma firma pożyczkowa Euroloan.

Euroloan oferuje swoim klientom elastycznie pożyczki, dzięki czemu można idealnie dopasować je do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Dodatkowo stan pożyczki można wygodnie monitorować o każdej porze za pośrednictwem Internetu. Uzyskanie pożyczki elastycznej w Euroloan nie wymaga wizyty w placówce firmy, wypełniania wielostronnych wniosków czy przedłużających się rozmów telefonicznych.

Z tego względu warto zapoznać się z ofertą Euroloan. Ten pożyczkobiorca oferuje limity pożyczkowe od 300 do aż 40.000 zł, zawierane na okres od 5 do 60 miesięcy. W ramach takiej oferty z łatwością możemy dopasować pożyczkę do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Co równie ważne, pożyczkę z Euroloan uzyskamy w prosty i wygodny sposób, nawet bez wychodzenia z domu. Dlatego warto bliżej zapoznać się z ofertą tej firmy pożyczkowej.

Na czym polega limit pożyczkowy?

Oferowane przez Euroloan usługi finansowe w formie limitów pożyczkowych różnią się od tradycyjnych pożyczek ratalnych. Najłatwiej jest je opisać za pomocą porównania do kart kredytowych. Posiadając kartę kredytową, mamy możliwość korzystania ze środków, które zostały do niej przypisane. Określa się je mianem limitu kredytowego. Wysokość takiego limitu jest uzależniona od zdolności kredytowej osoby, która o taką kartę się ubiega. Oznacza to, że na większy limit mogą liczyć osoby, które posiadają mniej zobowiązań.

Na bardzo podobnej zasadzie możemy skorzystać z limitu pożyczkowego, który jest ciekawą alternatywną dla standardowej pożyczki ratalnej. Tego typu oferty dostępne są w niektórych firmach pożyczkowych. Polegają one na tym, że składamy wniosek o limit pożyczkowy w interesującej nas kwocie, z której będziemy mogli korzystać w dowolnym momencie. Przy czym nie musimy od razu wykorzystywać całej przyznanej nam sumy.

Po prostu określone kwoty możemy wypłacać wtedy, gdy ich potrzebujemy. Gdy wykorzystamy część lub całość środków, dostępnych w ramach limitu pożyczkowego, należy je zwrócić na podobnej zasadzie, jak rozlicza się zadłużenie na karcie kredytowej. Innymi słowy, to wykorzystane środki, trzeba oddać w określonym terminie.

Co ważne, nie musimy na raz oddawać całej kwoty. Zobowiązani jesteśmy tylko do regularnego spłacania kwot minimalnych, których wysokość zależy od wykorzystanych środków. Poza tym pieniądze pożyczone w ramach limitu pożyczkowego mają odnawialny charakter. Oznacza to, że gdy tylko zwrócimy pożyczoną kwotę na konto, możemy z niej ponownie skorzystać. Wydatki pomoże nam monitorować konto na stronie euroloan.pl. Dzięki niemu z łatwością będziemy w stanie zarządzać przyznanym limitem pożyczkowym.

Elastyczna pożyczka do 40.000 zł

Każdy z nas od czasu do czasu znajduje się w sytuacji, gdy wydatki zaczynają przerastać nasze możliwości finansowe. Niespodziewany koszty, a nawet zaplanowane wcześniej wydatki mogą zdecydowanie nadwyrężyć domowy budżet. Wówczas musimy sięgnąć po dodatkowe środki. Limit pożyczkowy to idealnie rozwiązanie właśnie w takim przypadku. Co ważne, coraz więcej firm pożyczkowych posiada go w swojej ofercie.

Nie inaczej jest z firmą Euroloan, która w ramach limitu pożyczkowego jest w stanie udostępnić nam naprawdę spore kwoty. Z jednej strony, gdy nasze wydatki nie są duże, możemy skorzystać z limitu pożyczkowego nawet w wysokości 300 zł. Z drugiej strony, jeśli czekają nas większe wydatki, Euroloan może pożyczyć nam nawet do 40.000 zł.

Euroloan - pożyczki bez bik na raty

Pożyczka ratalna w formie limitu odnawialnego

 • Kwota od 300 zł do 40.000 zł
 • Okres spłaty od 5 do 60 miesięcy
 • Decyzja w 15 minut
 • Minimum formalności
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 68,90%.

Tradycyjna pożyczka ratalna wymusza na nas sztywno określone terminy spłaty comiesięcznych rat. W przeciwieństwie do tego limit pożyczkowy pozwala na bardzo elastyczne zarządzanie finansami, zarówno w zakresie wysokości zwracanych kwot, jak i okresu kredytowania, który może wynieść od 5 do 60 rat. Dzięki temu każdy z nas może tak dopasować ofertę limitu pożyczkowego, że będzie ona dla nas najkorzystniejsza.

Firma Euroloan przyznaje pożyczkobiorcy limit pożyczkowy na podstawie własnych szacunków, jednak nie zawsze może nam on odpowiadać. Warto przeanalizować planowane wydatki i porównać udostępniony limit pożyczkowy z kosztami za korzystanie z niego, zwłaszcza jeśli chodzi o odsetki. W przypadku, gdy limit jest na poziomie, jakiego oczekiwaliśmy, to wszystko powinno być w porządku.

Do dyspozycji mamy tyle środków, ile potrzebujemy. Pamiętajmy jednak, że nie musimy wykorzystywać przyznanego nam limitu całości. Zawsze możemy wypłacić tylko tyle pieniędzy, ile akurat musimy. W ramach dostępnego limitu pieniądze możemy wypłacać w ratach. Dozwolona jest również jednokrotna zmiana przyznanego nam limitu pożyczkowego. W przypadku zmniejszenia limitu środków nie zostaniemy obciążeni żadnymi kosztami. Dzięki tej opcji mamy realny wpływ na wysokość limitu i możemy dopasować go do własnych potrzeb.

To właśnie ta elastyczność, o której wspominaliśmy na początku artykułu. W ramach pożyczki elastycznej możemy sami określać jej warunki, choć niektóre zmiany związane będą z dodatkowymi opłatami. Jeszcze innym rozwiązaniem jest oferta Euroloan Express. Jest ona dedykowana osobom, które pilnie potrzebują gotówki. W tym przypadku pożyczkodawca nie weryfikuje zdolności kredytowej pożyczkobiorcy w rejestrach dłużników, dzięki czemu pieniądze jeszcze szybciej trafiają na nasz rachunek bankowy.

Z czasem możemy zmienić warunki naszej pożyczki na standardową ofertę pożyczkową, poprzez poddanie się procesowi weryfikacji zdolności kredytowej. Jednak równie dobrze możemy pozostać przy ofercie Euroloan Express. Pamiętajmy jednak, że zmiana warunków pożyczki na pożyczkę standardową pozwoli nam zmniejszyć naliczane odsetki lub zwiększyć limit pożyczkowy. Co ważne, wszystkie informacje dotyczące naszego zadłużenia znajdziemy na naszym koncie, założonym na stronie internetowej Euroloan.

Dwa rodzaje pożyczek

Zanim wystąpimy z wnioskiem o pożyczkę od Euroloan, musimy najpierw zarejestrować się na portalu tego pożyczkodawcy. Dopiero następnym krokiem będzie wypełnienie wniosku, wykonaniu przelewu potwierdzającego tożsamość o wartości 1 zł oraz oczekiwanie na weryfikację i ustalenie limitu pożyczkowego.

Wszelkie informacje dotyczące naszej elastycznej pożyczki możemy zarówno sprawdzić, jak i ustawić poprzez nasze konto na portalu pożyczkodawcy. Należy jednak uważać, ponieważ niektóre z dostępnych opcji są dodatkowo płatne. Z jednej strony korzystając z takiego konta oszczędzamy sporo czasu, ale odpowiednie zabezpieczenie go oraz zadbanie, aby funkcjonowało bez zarzutu to spore koszty.

Dokładana tabela opłat dostępna jest na stronie internetowej pożyczkodawcy. Na szczęście większości z nich możemy uniknąć, poprzez przestrzeganie zasad umowy i regulaminu pożyczki, takich jak terminowe spłacanie zobowiązania. Poza tym nieograniczony wgląd w stan naszego zadłużenia to spora wygoda, za którą warto nieco zapłacić.

A jak wyglądają takie opłaty? Oto kilka przykładów:

  • opłata za szybki przelew – 15 zł,
  • opłata za wypłatę środków – 20 zł,
  • opłata miesięczna za utrzymanie konta – 60 zł,
  • opłata za zmianę dnia spłaty – 10 zł,
  • opłata za zmianę raty minimalnej – 20 zł,
  • opłata za identyfikację pożyczkobiorcy – 1 zł,
  • opłata miesięczna za rachunek papierowy – 8 zł.

Bezpieczna pożyczka w Euroloan

Zanim złożymy wniosek o limit pożyczkowy, warto się do tego odpowiednio przygotować. Dotyczy to zwłaszcza dokładnej kalkulacji naszych finansów, dzięki czemu będzie w stanie oszacować, na jaką kwotę pożyczki możemy sobie pozwolić. Jak się jednak do tego zabrać? Zacznijmy od zestawienia dochodów i wydatków za kilka ostatnich miesięcy. Pozwoli to nam się zorientować w naszej sytuacji finansowej i podjąć decyzję, czy jest to odpowiedni moment na pożyczkę.

Niejednokrotnie wizja pożyczki ratalnej wywołuje w nas uzasadnione obawy związane z terminowym spłacaniem comiesięcznych rat. Boimy się, że nie uda nam się zachować kontroli nad finansami, a nierzadko nie jesteśmy zadowoleni już z samych warunków pożyczki. Skorzystanie z limitu pożyczkowego pozwala na o wiele większą swobodę i samodzielność w dysponowaniu uzyskanymi środkami. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie, choć praktyczne i atrakcyjne, nie powinno zastąpić rozsądnego zarządzania domowym budżetem.

Jakie wymagania stawia Euroloan swoim klientom?

Każdy, kto chce skorzystać z oferty limitu pożyczkowego od Euroloan, musi spełniać określone wymagania. Nie różnią się one zbytnio od wymagań innych firm pożyczkowych. Po pierwsze, oferta Euroloan skierowana jest do osób, które ukończyły co najmniej 18. rok życia. Co ważne, firma ta nie precyzuje, do jakiego wieku możemy skorzystać z jej usług, co jest dobą wiadomością dla osób starszych, które często nie mogą liczyć na pożyczkę.

Potencjalny klient Euroloan musi posiadać aktywne konto w panku, a jego numer należy podać we wniosku pożyczkowym. Pożyczkodawca dosyć dokładnie przeanalizuje naszą sytuację finansową, w szczególności historię kredytową. Jeśli nie zalegamy ze spłatą żadnych zobowiązań, a tym samym nasze dane nie widnieją w rejestrach dłużników takich jak BIG, BIG Infomonitor, ERIF, BIK i KRD, nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem limitu pożyczkowego.

Jak uzyskać limit kredytowy z Euroloan?

Samo złożenie wniosku o limit pożyczkowy w Euroloan jest bardzo proste i intuicyjne. Co ważne, wszystko załatwimy przez Internet, bez konieczności wizyty w placówce pożyczkodawcy. Najpierw należy wejść na stronę internetową firmy pożyczkowej i wypełnić specjalny formularz rejestracyjny. W ten sposób uzyskamy dostęp do naszego indywidualnego konta klienta. Teraz wystarczy zdecydować się na kwotę limitu i termin okres jego spłaty.

Gdy tylko otrzymamy wstępną decyzję o przyznaniu nam limitu pożyczkowego, Euronet przejdzie do weryfikacji naszych danych. Jest to niezbędny krok, który pozwoli sprawdzić, że jesteśmy osobą, za którą się podajemy. W ramach weryfikacji zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu w wysokości 1 zł z naszego konta, na rachunek podany przez Euroloan.

Taką transakcję możemy przeprowadzić także za pośrednictwem Blue Media. Teraz wystarczy czekać na ostateczną decyzję pożyczkodawcy. W przypadku przyznania nam limitu pożyczkowego firma Euroloan co miesiąc prześle nam wyciąg z historią naszych transakcji oraz ustaloną kwotą spłaty.

Jak korzystać z limitu pożyczkowego?

W ramach limitu pożyczkowego dostajemy dostęp do całej gotówki w ciągu 1 dnia roboczego od pozytywnej decyzji Euroloan. Jednak wysokość pierwszej wypłaty nie może być wyższa niż 50% przyznanego nam limitu. Dostęp do reszty środków uzyskamy dopiero po uregulowaniu pierwszego rachunku za pożyczkę oraz przesłaniu specjalnego kodu, który zostanie do nas wysłany na adres domowy.

Korzystanie z pieniędzy w ramach limitu pożyczkowego jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się na swoje konto na stronie Euroloan i kliknąć opcję wypłać. Po podaniu wybranej kwoty pieniądze zostaną przelane na nasze konto w banku, z którego wysyłaliśmy przelew weryfikacyjny.

Limit pożyczkowy pod kontrolą

W przypadku firmy Euroloan, z jej usług korzystamy za pośrednictwem nowoczesnej platformy euroloan.pl. To właśnie na niej będziemy logować się, gdy zechcemy sprawdzić naszą sytuację finansową lub stan limitu oraz zarządzać dostępnymi środkami. Oczywiście, bezpłatny dostęp do platformy klienci Euroloan mają każdego dnia, przez całą dobę. W celu uzyskania dostępu do naszego konta musimy po prostu podać login i hasło, co skutecznie zabezpiecza nasze dane. Pamiętajmy jednak, aby tych informacji nigdy nie podawać osobom trzecim.

Jak spłacać limit pożyczkowy?

Spłata zobowiązania również nie jest skomplikowana. Co miesiąc, w wybrany przez nas dzień, wpłacamy ratę na nasze konto w serwisie Euroloan. Jej wysokość możemy ustalić samodzielnie, pamiętając jednak o tym, że nie może być ona niższa, niż ustalona w umowie kwota minimalna. Poza tym jej wielkość może być dowolna. Jeśli dysponujemy akurat większą gotówką, możemy nawet od razu spłacić całą kwotę.

Wady i zalety elastycznej pożyczki od Euroloan

Jak większość ofert pożyczkowych, również i ta od Euroloan ma swoje wady i zalety. Postanowiliśmy przedstawić je w poniższym podsumowaniu.

Wady:

 1. różne dodatkowe koszty (za utrzymania dostępu do konta na portalu, z tytułu zmian opcji spłaty pożyczki),
 2. weryfikacja klientów w rejestrach dłużników,
 3. dostęp tylko do połowy środków przy pierwszej wypłacie,
 4. konieczność oczekiwania na kod odblokowujący limit dostarczany za pośrednictwem poczty,
 5. krótki czas na zrezygnowanie z pożyczki (14 dni),

Zalety:

 1. łatwy i wygodny sposób na monitorowanie kosztów pożyczki za pomocą konta na portalu pożyczkodawcy,
 2. błyskawiczny przelew środków na rachunek bankowy,
 3. wypłata w każdym dniu roboczym,
 4. możliwość zamiany pożyczki Express na pożyczkę standardową, o niższych kosztach,
 5. duża elastyczność w ustalaniu minimalnej raty spłaty, wyznaczenia dnia miesiąca, do którego dokonujemy wpłaty raty, wysokości pożyczki,
 6. łatwy dostęp do informacji o kosztach pożyczki,
 7. z pożyczki można skorzystać od 18. roku życia.

Czy można zrezygnować z pożyczki?

Pamiętajmy, że po zawarciu umowy z pożyczkodawcą, mamy 2 tygodnie na odstąpienie od umowy. Można zrobić to poprzez wysłanie pisemnej prośby do Centrum Obsługi Klienta lub wypełnienie specjalnego formularza, który znajduje się na naszym koncie w serwisie my.euroloan.pl. Jeśli zdecydujemy się na odstąpienie od umowy, nasze konto w serwisie zostanie automatycznie zablokowane.

W przypadku rezygnacji z pożyczki musimy ją natychmiast zwrócić wraz z odsetkami, jakie zostały naliczone w trakcie obowiązywania umowy, czyli od chwili pierwszej wypłaty środków do momentu zwrócenia ich pożyczkodawcy.

Foto: Shutterstock
12 min. czytania

Euroloan wchodzi w skład grupy finansowej Euroloan Consumer Finance Sp. z o.o., która od 2007 roku działa na terenie Finlandii i Szwecji. Do Polski trafiła w 2013 roku i od tego czasu świadczy usługi finansowe w naszym kraju. Przeglądając oferty pożyczek pozabankowych, staramy się wybrać taką, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Ponadto poszukujemy firm pożyczkowych, które są w stanie udzielić nam pożyczki w kwocie, która jest nam akurat potrzebna, a do tego okres jej spłaty będzie nam odpowiadał.

Czeka cię większa inwestycja lub zaskoczyły cię niespodziewane wydatki? Jeśli nagle potrzebujesz dodatkowej gotówki, możesz rozejrzeć się za odpowiednią pożyczką. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza pożyczki elastyczne. Jedną z ciekawszych propozycji takiej właśnie pożyczki na polskim rynku finansowym ma firma pożyczkowa Euroloan.

Euroloan oferuje swoim klientom elastycznie pożyczki, dzięki czemu można idealnie dopasować je do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Dodatkowo stan pożyczki można wygodnie monitorować o każdej porze za pośrednictwem Internetu. Uzyskanie pożyczki elastycznej w Euroloan nie wymaga wizyty w placówce firmy, wypełniania wielostronnych wniosków czy przedłużających się rozmów telefonicznych.

Z tego względu warto zapoznać się z ofertą Euroloan. Ten pożyczkobiorca oferuje limity pożyczkowe od 300 do aż 40.000 zł, zawierane na okres od 5 do 60 miesięcy. W ramach takiej oferty z łatwością możemy dopasować pożyczkę do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Co równie ważne, pożyczkę z Euroloan uzyskamy w prosty i wygodny sposób, nawet bez wychodzenia z domu. Dlatego warto bliżej zapoznać się z ofertą tej firmy pożyczkowej.

Na czym polega limit pożyczkowy?

Oferowane przez Euroloan usługi finansowe w formie limitów pożyczkowych różnią się od tradycyjnych pożyczek ratalnych. Najłatwiej jest je opisać za pomocą porównania do kart kredytowych. Posiadając kartę kredytową, mamy możliwość korzystania ze środków, które zostały do niej przypisane. Określa się je mianem limitu kredytowego. Wysokość takiego limitu jest uzależniona od zdolności kredytowej osoby, która o taką kartę się ubiega. Oznacza to, że na większy limit mogą liczyć osoby, które posiadają mniej zobowiązań.

Na bardzo podobnej zasadzie możemy skorzystać z limitu pożyczkowego, który jest ciekawą alternatywną dla standardowej pożyczki ratalnej. Tego typu oferty dostępne są w niektórych firmach pożyczkowych. Polegają one na tym, że składamy wniosek o limit pożyczkowy w interesującej nas kwocie, z której będziemy mogli korzystać w dowolnym momencie. Przy czym nie musimy od razu wykorzystywać całej przyznanej nam sumy.

Po prostu określone kwoty możemy wypłacać wtedy, gdy ich potrzebujemy. Gdy wykorzystamy część lub całość środków, dostępnych w ramach limitu pożyczkowego, należy je zwrócić na podobnej zasadzie, jak rozlicza się zadłużenie na karcie kredytowej. Innymi słowy, to wykorzystane środki, trzeba oddać w określonym terminie.

Co ważne, nie musimy na raz oddawać całej kwoty. Zobowiązani jesteśmy tylko do regularnego spłacania kwot minimalnych, których wysokość zależy od wykorzystanych środków. Poza tym pieniądze pożyczone w ramach limitu pożyczkowego mają odnawialny charakter. Oznacza to, że gdy tylko zwrócimy pożyczoną kwotę na konto, możemy z niej ponownie skorzystać. Wydatki pomoże nam monitorować konto na stronie euroloan.pl. Dzięki niemu z łatwością będziemy w stanie zarządzać przyznanym limitem pożyczkowym.

Elastyczna pożyczka do 40.000 zł

Każdy z nas od czasu do czasu znajduje się w sytuacji, gdy wydatki zaczynają przerastać nasze możliwości finansowe. Niespodziewany koszty, a nawet zaplanowane wcześniej wydatki mogą zdecydowanie nadwyrężyć domowy budżet. Wówczas musimy sięgnąć po dodatkowe środki. Limit pożyczkowy to idealnie rozwiązanie właśnie w takim przypadku. Co ważne, coraz więcej firm pożyczkowych posiada go w swojej ofercie.

Nie inaczej jest z firmą Euroloan, która w ramach limitu pożyczkowego jest w stanie udostępnić nam naprawdę spore kwoty. Z jednej strony, gdy nasze wydatki nie są duże, możemy skorzystać z limitu pożyczkowego nawet w wysokości 300 zł. Z drugiej strony, jeśli czekają nas większe wydatki, Euroloan może pożyczyć nam nawet do 40.000 zł.

Euroloan - pożyczki bez bik na raty

Pożyczka ratalna w formie limitu odnawialnego

 • Kwota od 300 zł do 40.000 zł
 • Okres spłaty od 5 do 60 miesięcy
 • Decyzja w 15 minut
 • Minimum formalności
Ogólna ocena

RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 68,90%.

Tradycyjna pożyczka ratalna wymusza na nas sztywno określone terminy spłaty comiesięcznych rat. W przeciwieństwie do tego limit pożyczkowy pozwala na bardzo elastyczne zarządzanie finansami, zarówno w zakresie wysokości zwracanych kwot, jak i okresu kredytowania, który może wynieść od 5 do 60 rat. Dzięki temu każdy z nas może tak dopasować ofertę limitu pożyczkowego, że będzie ona dla nas najkorzystniejsza.

Firma Euroloan przyznaje pożyczkobiorcy limit pożyczkowy na podstawie własnych szacunków, jednak nie zawsze może nam on odpowiadać. Warto przeanalizować planowane wydatki i porównać udostępniony limit pożyczkowy z kosztami za korzystanie z niego, zwłaszcza jeśli chodzi o odsetki. W przypadku, gdy limit jest na poziomie, jakiego oczekiwaliśmy, to wszystko powinno być w porządku.

Do dyspozycji mamy tyle środków, ile potrzebujemy. Pamiętajmy jednak, że nie musimy wykorzystywać przyznanego nam limitu całości. Zawsze możemy wypłacić tylko tyle pieniędzy, ile akurat musimy. W ramach dostępnego limitu pieniądze możemy wypłacać w ratach. Dozwolona jest również jednokrotna zmiana przyznanego nam limitu pożyczkowego. W przypadku zmniejszenia limitu środków nie zostaniemy obciążeni żadnymi kosztami. Dzięki tej opcji mamy realny wpływ na wysokość limitu i możemy dopasować go do własnych potrzeb.

To właśnie ta elastyczność, o której wspominaliśmy na początku artykułu. W ramach pożyczki elastycznej możemy sami określać jej warunki, choć niektóre zmiany związane będą z dodatkowymi opłatami. Jeszcze innym rozwiązaniem jest oferta Euroloan Express. Jest ona dedykowana osobom, które pilnie potrzebują gotówki. W tym przypadku pożyczkodawca nie weryfikuje zdolności kredytowej pożyczkobiorcy w rejestrach dłużników, dzięki czemu pieniądze jeszcze szybciej trafiają na nasz rachunek bankowy.

Z czasem możemy zmienić warunki naszej pożyczki na standardową ofertę pożyczkową, poprzez poddanie się procesowi weryfikacji zdolności kredytowej. Jednak równie dobrze możemy pozostać przy ofercie Euroloan Express. Pamiętajmy jednak, że zmiana warunków pożyczki na pożyczkę standardową pozwoli nam zmniejszyć naliczane odsetki lub zwiększyć limit pożyczkowy. Co ważne, wszystkie informacje dotyczące naszego zadłużenia znajdziemy na naszym koncie, założonym na stronie internetowej Euroloan.

Dwa rodzaje pożyczek

Zanim wystąpimy z wnioskiem o pożyczkę od Euroloan, musimy najpierw zarejestrować się na portalu tego pożyczkodawcy. Dopiero następnym krokiem będzie wypełnienie wniosku, wykonaniu przelewu potwierdzającego tożsamość o wartości 1 zł oraz oczekiwanie na weryfikację i ustalenie limitu pożyczkowego.

Wszelkie informacje dotyczące naszej elastycznej pożyczki możemy zarówno sprawdzić, jak i ustawić poprzez nasze konto na portalu pożyczkodawcy. Należy jednak uważać, ponieważ niektóre z dostępnych opcji są dodatkowo płatne. Z jednej strony korzystając z takiego konta oszczędzamy sporo czasu, ale odpowiednie zabezpieczenie go oraz zadbanie, aby funkcjonowało bez zarzutu to spore koszty.

Dokładana tabela opłat dostępna jest na stronie internetowej pożyczkodawcy. Na szczęście większości z nich możemy uniknąć, poprzez przestrzeganie zasad umowy i regulaminu pożyczki, takich jak terminowe spłacanie zobowiązania. Poza tym nieograniczony wgląd w stan naszego zadłużenia to spora wygoda, za którą warto nieco zapłacić.

A jak wyglądają takie opłaty? Oto kilka przykładów:

  • opłata za szybki przelew – 15 zł,
  • opłata za wypłatę środków – 20 zł,
  • opłata miesięczna za utrzymanie konta – 60 zł,
  • opłata za zmianę dnia spłaty – 10 zł,
  • opłata za zmianę raty minimalnej – 20 zł,
  • opłata za identyfikację pożyczkobiorcy – 1 zł,
  • opłata miesięczna za rachunek papierowy – 8 zł.

Bezpieczna pożyczka w Euroloan

Zanim złożymy wniosek o limit pożyczkowy, warto się do tego odpowiednio przygotować. Dotyczy to zwłaszcza dokładnej kalkulacji naszych finansów, dzięki czemu będzie w stanie oszacować, na jaką kwotę pożyczki możemy sobie pozwolić. Jak się jednak do tego zabrać? Zacznijmy od zestawienia dochodów i wydatków za kilka ostatnich miesięcy. Pozwoli to nam się zorientować w naszej sytuacji finansowej i podjąć decyzję, czy jest to odpowiedni moment na pożyczkę.

Niejednokrotnie wizja pożyczki ratalnej wywołuje w nas uzasadnione obawy związane z terminowym spłacaniem comiesięcznych rat. Boimy się, że nie uda nam się zachować kontroli nad finansami, a nierzadko nie jesteśmy zadowoleni już z samych warunków pożyczki. Skorzystanie z limitu pożyczkowego pozwala na o wiele większą swobodę i samodzielność w dysponowaniu uzyskanymi środkami. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie, choć praktyczne i atrakcyjne, nie powinno zastąpić rozsądnego zarządzania domowym budżetem.

Jakie wymagania stawia Euroloan swoim klientom?

Każdy, kto chce skorzystać z oferty limitu pożyczkowego od Euroloan, musi spełniać określone wymagania. Nie różnią się one zbytnio od wymagań innych firm pożyczkowych. Po pierwsze, oferta Euroloan skierowana jest do osób, które ukończyły co najmniej 18. rok życia. Co ważne, firma ta nie precyzuje, do jakiego wieku możemy skorzystać z jej usług, co jest dobą wiadomością dla osób starszych, które często nie mogą liczyć na pożyczkę.

Potencjalny klient Euroloan musi posiadać aktywne konto w panku, a jego numer należy podać we wniosku pożyczkowym. Pożyczkodawca dosyć dokładnie przeanalizuje naszą sytuację finansową, w szczególności historię kredytową. Jeśli nie zalegamy ze spłatą żadnych zobowiązań, a tym samym nasze dane nie widnieją w rejestrach dłużników takich jak BIG, BIG Infomonitor, ERIF, BIK i KRD, nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem limitu pożyczkowego.

Jak uzyskać limit kredytowy z Euroloan?

Samo złożenie wniosku o limit pożyczkowy w Euroloan jest bardzo proste i intuicyjne. Co ważne, wszystko załatwimy przez Internet, bez konieczności wizyty w placówce pożyczkodawcy. Najpierw należy wejść na stronę internetową firmy pożyczkowej i wypełnić specjalny formularz rejestracyjny. W ten sposób uzyskamy dostęp do naszego indywidualnego konta klienta. Teraz wystarczy zdecydować się na kwotę limitu i termin okres jego spłaty.

Gdy tylko otrzymamy wstępną decyzję o przyznaniu nam limitu pożyczkowego, Euronet przejdzie do weryfikacji naszych danych. Jest to niezbędny krok, który pozwoli sprawdzić, że jesteśmy osobą, za którą się podajemy. W ramach weryfikacji zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu w wysokości 1 zł z naszego konta, na rachunek podany przez Euroloan.

Taką transakcję możemy przeprowadzić także za pośrednictwem Blue Media. Teraz wystarczy czekać na ostateczną decyzję pożyczkodawcy. W przypadku przyznania nam limitu pożyczkowego firma Euroloan co miesiąc prześle nam wyciąg z historią naszych transakcji oraz ustaloną kwotą spłaty.

Jak korzystać z limitu pożyczkowego?

W ramach limitu pożyczkowego dostajemy dostęp do całej gotówki w ciągu 1 dnia roboczego od pozytywnej decyzji Euroloan. Jednak wysokość pierwszej wypłaty nie może być wyższa niż 50% przyznanego nam limitu. Dostęp do reszty środków uzyskamy dopiero po uregulowaniu pierwszego rachunku za pożyczkę oraz przesłaniu specjalnego kodu, który zostanie do nas wysłany na adres domowy.

Korzystanie z pieniędzy w ramach limitu pożyczkowego jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się na swoje konto na stronie Euroloan i kliknąć opcję wypłać. Po podaniu wybranej kwoty pieniądze zostaną przelane na nasze konto w banku, z którego wysyłaliśmy przelew weryfikacyjny.

Limit pożyczkowy pod kontrolą

W przypadku firmy Euroloan, z jej usług korzystamy za pośrednictwem nowoczesnej platformy euroloan.pl. To właśnie na niej będziemy logować się, gdy zechcemy sprawdzić naszą sytuację finansową lub stan limitu oraz zarządzać dostępnymi środkami. Oczywiście, bezpłatny dostęp do platformy klienci Euroloan mają każdego dnia, przez całą dobę. W celu uzyskania dostępu do naszego konta musimy po prostu podać login i hasło, co skutecznie zabezpiecza nasze dane. Pamiętajmy jednak, aby tych informacji nigdy nie podawać osobom trzecim.

Jak spłacać limit pożyczkowy?

Spłata zobowiązania również nie jest skomplikowana. Co miesiąc, w wybrany przez nas dzień, wpłacamy ratę na nasze konto w serwisie Euroloan. Jej wysokość możemy ustalić samodzielnie, pamiętając jednak o tym, że nie może być ona niższa, niż ustalona w umowie kwota minimalna. Poza tym jej wielkość może być dowolna. Jeśli dysponujemy akurat większą gotówką, możemy nawet od razu spłacić całą kwotę.

Wady i zalety elastycznej pożyczki od Euroloan

Jak większość ofert pożyczkowych, również i ta od Euroloan ma swoje wady i zalety. Postanowiliśmy przedstawić je w poniższym podsumowaniu.

Wady:

 1. różne dodatkowe koszty (za utrzymania dostępu do konta na portalu, z tytułu zmian opcji spłaty pożyczki),
 2. weryfikacja klientów w rejestrach dłużników,
 3. dostęp tylko do połowy środków przy pierwszej wypłacie,
 4. konieczność oczekiwania na kod odblokowujący limit dostarczany za pośrednictwem poczty,
 5. krótki czas na zrezygnowanie z pożyczki (14 dni),

Zalety:

 1. łatwy i wygodny sposób na monitorowanie kosztów pożyczki za pomocą konta na portalu pożyczkodawcy,
 2. błyskawiczny przelew środków na rachunek bankowy,
 3. wypłata w każdym dniu roboczym,
 4. możliwość zamiany pożyczki Express na pożyczkę standardową, o niższych kosztach,
 5. duża elastyczność w ustalaniu minimalnej raty spłaty, wyznaczenia dnia miesiąca, do którego dokonujemy wpłaty raty, wysokości pożyczki,
 6. łatwy dostęp do informacji o kosztach pożyczki,
 7. z pożyczki można skorzystać od 18. roku życia.

Czy można zrezygnować z pożyczki?

Pamiętajmy, że po zawarciu umowy z pożyczkodawcą, mamy 2 tygodnie na odstąpienie od umowy. Można zrobić to poprzez wysłanie pisemnej prośby do Centrum Obsługi Klienta lub wypełnienie specjalnego formularza, który znajduje się na naszym koncie w serwisie my.euroloan.pl. Jeśli zdecydujemy się na odstąpienie od umowy, nasze konto w serwisie zostanie automatycznie zablokowane.

W przypadku rezygnacji z pożyczki musimy ją natychmiast zwrócić wraz z odsetkami, jakie zostały naliczone w trakcie obowiązywania umowy, czyli od chwili pierwszej wypłaty środków do momentu zwrócenia ich pożyczkodawcy.

Foto: Shutterstock

Dodaj komentarz

+ 75 = 85

error: