Doradztwo ds. nieruchomości

Doradztwo ds. nieruchomości

Zakup nieruchomości to jedno z większych wyzwań dorosłego człowieka. Zdecydowanie o tym, czy budować dom, czy kupić mieszkanie, wymaga sporego namysłu i dłuższego zastanowienia. Dobrze, jeśli jest również poprzedzone staranną analizą finansową. Pozwoli ona odpowiedzieć na pytanie, czy wybraliśmy nieruchomość, która w przyszłości nie straci na wartości. Na przykład z powodu zmian w miejscowym planie zagospodarowania i wybudowania w pobliżu autostrady, lotniska lub wysypiska śmieci. Doradztwo ds. nieruchomości jest również pomocne, kiedy chcemy wybrać najlepszą formę finansowania swojej inwestycji. Możemy również liczyć na fachową poradę, w zakresie warunków kredytów hipotecznych i analizie poszczególnych ofert.

Czy warto decydować się na doradztwo ds. nieruchomości?

Zdecydowanie tak. Szczególnie, jeśli jest to pierwsza tak poważna inwestycja, w którą mamy się angażować. Szacunek do swoich pieniędzy i pewność, że wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę, może wymagać porady doświadczonego specjalisty. Jest również wiele innych powodów, dla których doradztwo ds. nieruchomości może być przydatne. W przypadku, kiedy zamierzamy zakupić nieruchomość z rynku wtórnego, czyli dom lub mieszkanie, które już miało właścicieli, doradca pomoże nam sprawdzić, czy jest ono wolne od wad prawnych. Co to oznacza?

Na nieruchomościach mogą ciążyć różnego rodzaju obciążenia finansowe

Właściciele mogą specjalnie zatajać informacje o nich, a często są nawet zupełnie nieświadomi ich istnienia. Tak może być, kiedy jeden z właścicieli zaciągał pożyczki pod zastaw nieruchomości, bez zgody i wiedzy drugiego właściciela. Doradztwo ds. nieruchomości wnikliwie prześwietli wszystkie dokumenty, które są związane z daną nieruchomością. Będzie to dotyczyło zarówno ksiąg wieczystych, jak i pozostałych informacji, wymagających dokładniejszego sprawdzenia.

Skorzystanie z takiej pomocy, pozwala więc uniknąć przypadku, kiedy kupimy nieruchomość zadłużoną lub z nieuregulowanym prawem własności – np. nie zamknięte postępowanie spadkowe.

Spore wydatki, wiążące się z kupnem nowego domu nie mogą być bagatelizowane

Koniecznie należy dokładnie sprawdzić każdą ofertę, nie tylko pod względem możliwych wad prawnych, ale i tym, czy rzeczywiście nieruchomość będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Dając się ponieść emocjom, towarzyszącym każdemu zakupowi, niestety łatwo ulec różnego rodzaju przeoczeniom i wpadkom. Decydując się na doradztwo ds. nieruchomości, w znaczącym stopniu można takie ryzyko ograniczyć i mieć pewność, że kupowany dom okaże się dokładnie takim, jaki chcieliśmy uzyskać.

Sąsiedztwo, lokalizacja, miejscowy plan zagospodarowania i pozostałe wygody, na które zwracamy uwagę każdego dnia. Każda z tych rzeczy ma niebanalne znaczenie dla naszego przyszłego komfortu, a także będzie przekładała się na wartość nieruchomości w kolejnych latach.

Na rynku bez trudu można znaleźć liczne biura nieruchomości, specjalizujące się w doradztwie

Nie tylko z zakresu kupna, ale i sprzedaży. Usługi takie są szczególnie polecane wtedy: kiedy nie mieli Państwo nigdy wcześniej do czynienia z zakupem nieruchomości, a także kiedy chcą Państwo oszczędzić swój czas. Doradztwo ds. nieruchomości może bowiem odpowiadać za każdy aspekt, który jest związany z Waszą działalnością. Nie tylko jeśli chodzi o wyszukiwanie ofert i klientów, ale również kontakty z nimi i organizowanie prezentacji nieruchomości.

Za wszystko pobierany jest odpowiedni procent uzyskanej wartości sprzedaży.

Czy warto decydować się na takie usługi?

Na to pytanie pozostaje odpowiedzieć sobie samemu. Niewątpliwie wygoda i bezpieczeństwo jest rzeczą na tyle cenną, że wartą wydania kilku procent uzyskanego zarobku ze sprzedaży. Aby przekonać się o tym, w której firmie będą mogli Państwo zapłacić najmniej na całym rynku, zapraszamy do skorzystania z poniższych rankingów i zestawień. Zawarte w nich informacje, na pewno mogą się okazać bardzo cenne dla każdego z Was, kto poszukuje takiego doradztwa w kwestii zakupu lub sprzedaży nieruchomości.

Komentarze są wyłączone.

error: