Blog finansowy, porady i opinie

24
Sty

Pożyczka pod weksel – czy to dobry pomysł?

4 min. czytania

Jeśli pojawia się pomysł zaciągnięcia pożyczki, rozważamy różne opcje. Zaczynamy od pożyczek w banku, jeśli to okazuje się niemożliwe, myślimy o pożyczce z prywatnej firmy pożyczkowej. Tym czasem w grę może jeszcze wejść pożyczka pod weksel. Co wiemy o takich pożyczkach, a co powinniśmy wiedzieć? Czy taka operacja finansowa jest bezpieczna dla obydwu stron? Kilka słów na ten temat.

Czytaj dalej

23
Sty

Mamy dług – jak można się pozbyć zadłużenia?

5 min. czytania

W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu, aby wpakować się w poważne kłopoty finansowe. A to z takiego powodu, że mamy praktycznie nieograniczony dostęp do wszelakich pożyczek, chwilówek czy kredytów. I o ile w banku nie mamy, czego szukać, jeśli mamy inne nieuregulowane, zaległe zobowiązania, o tyle prywatne firmy pożyczkowe wychodzą temu naprzeciw i nawet osobom już zadłużonym udzielą następnych produktów.

Czytaj dalej

21
Sty

Darmowa karta kredytowa – fakty i mity

4 min. czytania

Do niedawna karta kredytowa była dostępna tylko dla specjalnych klientów banków, a przeciętny Nowak tylko o niej coś słyszał i bał się jak ognia, albo bardzo chciał ją mieć, ale nie mógł, bo nie był atrakcyjnym klientem dla banku. Dziś niemalże każdy szanujący się bank posiada wśród swoich produktów karty kredytowe i dodatkowo proponuje je niemalże wszystkim klientom, którzy wykażą minimum zainteresowania w tym temacie. Klienci banków również bardziej otworzyli się na ten produkt.

Czytaj dalej

error: