Blog finansowy, porady i opinie

18
Sty

IKZE prowadzone przez rachunek maklerski

2 min. czytania

IKZE czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to produkt przeznaczony dla osób, które planują samodzielnie oszczędzać pieniądze na emeryturę, nie zwracając uwagi na ZUS czy liczyć na pomoc rodziny.

Czytaj dalej

15
Sty

Jak uniknąć kłopotów gdy ktoś wyłudzi pożyczkę na nasze dane?

4 min. czytania

Niestety i prywatne firmy pożyczkowe i banki wciąż intensywnie pracują nad tym jak zabezpieczyć interesy klientów, jednak wciąż zdarzają się przypadki kradzieży tożsamości. I wcale nie są to odosobnione przypadki. Według danych zgromadzonych przez ZBP (Związek Banków Polskich) w ubiegłym roku udaremniono całkiem sporo prób takich transakcji na kwotę prawie 300 mln zł.

Czytaj dalej

13
Sty

Tarcza Antykryzysowa 6.0 – co trzeba o niej wiedzieć?

2 min. czytania

Pandemia koronawirusa wpłynęła bardzo negatywnie na gospodarkę. Dużo przedsiębiorców, którzy nie są w stanie prowadzić swojej działalności w normalnych warunkach, boryka się z bardzo poważnymi trudnościami finansowymi. Tarcza antykryzysowa ochrania firmy przed upadłością i ma pomóc im przezwyciężyć kryzys. W ramach tarczy antykryzysowej będą mogli skorzystać najbardziej zagrożone przedsiębiorstwa, w tym m. in. gastronomii, rozrywki, wypoczynku, transportu jak również i handlu.

Czytaj dalej

error: