Blog finansowy, porady i opinie

10
Lip

Zostałeś oszukany przez firmę pożyczkową – złóż skargę do UOKiK

5 min. czytania

Z pewnością dziś już nie zdarza się to zbyt często, ale jaka już się zdarzy to, co możemy z tym zrobić? O czym mowa? Mowa o oszustwach ze strony firm pożyczkowych. Jeśli się na taką natkniemy i być może nawet zostaniemy oszukani to, co możemy zrobić? W większości przypadków osoby pokrzywdzone pierwsze swoje kroki kierują do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów [UOKiK], jednak ta instytucja rozpozna sprawę dopiero w momencie jak będzie miała charakter systemowy. Czy są jeszcze inne rozwiązania? Co jeszcze możemy zrobić z nieuczciwą firmą pożyczkową?

Czytaj dalej

9
Lip

Działalność nierejestrowana w dobie koronawirusa

3 min. czytania

Działalność nierejestrowana, to forma działalności niezbyt długo obecna w Polsce, ponieważ w polskim prawie pojawiła się dopiero 2 lata temu. Jest dość mało popularna i do tej pory wykorzystywana głównie przez osoby, które chcą spróbować czy ich działalność gospodarcza wypali. W dobie epidemii rozwiązanie działalności ‘na próbę’ wydaje się być idealnym rozwiązaniem, by uniknąć niepotrzebnych niepowodzeń.

Czytaj dalej

8
Lip

Dodatek solidarnościowy – zasady

2 min. czytania

Na portalu PUE ZUS od niedawna dostępny jest wniosek o dodatek solidarnościowy. Z tego dodatku skorzystać mogą wszystkie osoby, które po 15 marca 2020 roku utraciły pracę bądź ich umowa wygasła z powodu epidemii koronawirusa.

Czytaj dalej

error: