Blog finansowy, porady i opinie

1
Gru

Ulga na złe długi – łatwiejsza w użyciu

3 min. czytania

Niezapłacenie faktur za dostawę materiałów czy świadczenie usług handlowych jest dosyć częstym problemem. Powstawanie wąskiego gardła finansowego to poważny problem, zwłaszcza w czasie koronawirusa. Jakie możliwości mają firmy w dochodzeniu swoich roszczeń?

Czytaj dalej

30
Lis

Odroczona płatność ratalna – warto na to uważać

2 min. czytania

Kupowanie nowoczesnego sprzętu w ratach to bardzo powszechna forma pożyczki i korzysta z niej wiele osób, nie tylko tych mających trudności finansowe. Osoby zamożne również podejmują decyzję o tym, czy mogą kupować na raty korzystając z opcji „0%” – to znaczy pożyczka jest bezpłatna. Sklepy z artykułami elektronicznymi i sprzętem AGD to konkurencyjne koncepcje, które uatrakcyjniają ich ofertę. Jedną z wielu jest odroczona spłata ratalna, np. za 3 miesiące. Jest to bardzo kuszące, ale zawsze lepiej dwa razy pomyśleć, zanim skorzystasz z tego typu promocji. Jakie jest w tym niebezpieczeństwo?

Czytaj dalej

26
Lis

Jak można starać się o kredyt ekologiczny na inwestycję proekologiczną?

3 min. czytania

Kredyty ekologiczne to szczególny typ kredytów, które można wykorzystać na zmianę pieców, zakup pomp ciepła i inne inwestycje środowiskowe związane z ekologią.

Czytaj dalej

error: